Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
9. júl 2012

@kaciatko215 no ved to ja som citala ze tommee tippee maju lepsi tvar (skor ako bradavka) a ze babatkam lepsie vyhovuju. Daju sa zohnat tommee anti colicove? bo viem ze tie su vraj dobre advent ...

slivka233
9. júl 2012

@kaciatko215 skvele dakuje, obchod mame aj v meste kde byvat tak tak dnes nabehnem a bud.tyzden zacnem

katie555
9. júl 2012

@jeanka no tak aj tak fakt uz nemam miesta a cas riesit hospital bag teraz. Ale pisem si zoznam co potrebujem kupit.
Cumliky mame nejake, ale ja som dost proti pouzivaniu. My sme neskutocne vela veci dostali od mojeho draheho rodiny - otec a babka. Ja vyslovene nemam uz kde veci skladovat, oni nam okrem oblecenia kupili uz aj velke balenia plienok, wipes, kozmetiku pre babo atd. Ale robim zoznamy co a ako. Len teraz pre nas je dolezitejsie sa uspesne prestahovat a potom uz mozem riesit co dalej. Sa vobec netesim na vyvolavanie vsetkym moznym spolocnostiam o zmene adresy - flustrujuce. Ale hadam to uz teraz bude tak mimimalne na 10 rokov. 😉

slivka233
9. júl 2012

@kaciatko215 a este sa spytatm toto je ono???
http://www.hollandandbarrett.com/pages/product_...
ine som tam nenasla iba capsule potom

radusiq
9. júl 2012

@katie555
@slivka233
Avent ma teraz novu radu flasiek Natural - vraj su tak podobne bradavke ze dieta sa neodnauci od prsnika ked chcete kombinovat kojenie a flase. Som zaregistrovana v ich klube tak mi jednu poslali zadara...tak mozte skusit 😉 Inak ja som jednoznacne za sklenene flase, takze do tejto pojde maximalne cajik ked pojdeme vonku, ale nic na ohrev.
S tym sterilizatorom mam velku dilemu - dalsiu haraburdu v podobe elektrickeho fakt nasa kuchyna neznesie, ten mikrovlnkovy mi pride ovela praktickejsi, aj z reviews co som citala tak baby chvalili ze 5 min v mikrovlnke a potom sa to moze cele zobrat a aj s tym sterilizatorom odlozit, bez chytania a prekladania.Druha vec su tie vlny - na to ze sa snazim vsetko prirodne a tak tak toto by bol asi riadny kiks, no zas uvazujem ze to nie je jedlo co v tom idem zohrievat, tak neviem nakolko to moze mat efekt...

slivka233
9. júl 2012

@radusiq aj ja som tam registrovana a tu flasku som dostala v piatok a vidno tam iny tvar dudlika tak snad bude dobra,

slniecko77
9. júl 2012

ahojte 🙂
..ak mozem vstupit do debaty a poradi z vlastnej skusenosti..ak planujete dojcit tak vam sterilizator netreba, dieta cajik nepotrebuje, staci mu materske mlieko..ak sa dojcit ''nepodari'' sterilizator mozete kedykolvek dodatocne kupit...v UK sa da vsetko zohnat behom chvile 😉
..aj ja som pila malinikovy caj, neviem ci pomohol 😉 pouzivala som Epi-No, nemala som nastrih a natrhnutie take male, ze ho nebolo treba ani sit 😉 takze max spokojnost, aj ked neviem ci to bolo len vdaka Epi-No, mne sa nevytvorila ziadna stria pocas tehu, takze mam pravdepodobne aj dobru elasticitu koze
..vsetkym vela stastia pri porode 😵

lu2112
9. júl 2012

@radusiq Ajoj no ja som v robote teda len na chvylku a potom idem zase odychovat zajtra ale budem musiet uz normalne pokial nenajdem za seba nahradu 😅.
To mas dobre tak tie posledne tyzdne sa budes len motat tak super aspon sa nemusis stresovat a mozes si vychutnavat posledne dni v praci. Mne ma dnes doist na pohovor moja nahrada tak som zvedava ze co to bude a ze kedy zacne lebo ja by som ju potrebovala aj hned 😀 tak uvidime.
Volala som na vysledky k GP tak zevraj vsetko je vporiadku v norme tak aspon ze to mali dnes uz od rana kope ako besny jemu sa asi nelubi v praci lebo doma takto az nevyvadza 😀
A ty ako ako sa citis?? bolo asi tazke sa vracat po dovolenke ale uz to mas za par ja mam 4 tt a znie to ako vecnost 😀

lu2112
9. júl 2012

@jeanka jeej aj ty mas zajace mi mame nase zlaticko tiez mali loptos. Drzim palce na operaciu nech vsetko dobre dopadne 😀

radusiq
9. júl 2012

@lu2112 no tak snad tie 4 tyzdne este zvladnes, drzim palce nech ta nahrada za nieco stoji, nech uz mas klud. Ja som trosku nahnevana, tak z principu, ze mi tu lezu do kapusty este som ani neodisla, ale zas aspon mam uz fakt klud a dva tyzdne uz vydrzim. Inak je mi dost blbo - boli ma chrbat a neskutocne ma zacala palit zaha, cestou domov si musim nakupit pukance ako radila @kaciatko215 😀

kaciatko215
9. júl 2012

@katie555 ak si dobre pamatam tak su anti colic 🙂

kaciatko215
9. júl 2012

@slivka233 ano presne to je ten cajik

jeanka
9. júl 2012

@lu2112 no mame dve nase male zlaticka... len im ozaj zasibkava poslednych par tyzdnov - sme ich dokonca museli rozdelit lebo sa nahanaju ako sialene - teda vlastne majka (ta vacsia) nahana mimu 🙂 a v klietke je to nebezpecne... a tiez mam objednane tepovanie celeho domu a nechcela by som si ani predstavit ako by si vsetko zacali znackovat... comu sa asi aj tak ciastocne nevyhnem... ale urcite to nebude take zle ako teraz - volny vybeh maju len pod dozorom v obyvacke/jedalni ale vyzbierat "darceky" po nich treba kazdy den 🙂 a na to uz nebudeme mat cas....... tomu tvojmu nie je samemu smutno? aj ked teraz budes doma tak to bude fajn ale zajaciky potrebuju spolocnost ...

tu su moje babulky....

slivka233
9. júl 2012

@kaciatko215 prave som sa vratila z mesta a uz ho aj mam doma, ale teda pockam este par dni dnes sme iba 34+2..dakujem

slivka233
9. júl 2012

@jeanka a uz si mala visitora??

jeanka
9. júl 2012

@slivka233 neprisla 🙂 musim im tam zajtra zavolat 🙂

slivka233
9. júl 2012

@jeanka no pekneee,, clovek nanich caka a oni si daju nadcas, ja som tiez volala ze nech pridu neskor, lebo stredu rano mam midwife tak vraj pride 11:30 tak som zvedava ci vobec pride.

lu2112
9. júl 2012

@jeanka juuj no krasne su nas je nas maznak sprava sa velmi slusne a obcas mam pocit ze mame psika namiesto zajaca lebo vsade za nami chodi a mota sa pod nohy on je taky sebec on aj na gauci sedi medzi nami lebo on musi byt stredom pozornosti.
Nas je nauceny na svoj zachodik ktory ma v byte a musim povedat ze nemame problem nikdy. Chceli sme mu kamosku ale nakoniec sme ho nechceli dat vykastrovat lebo ja na to nemam srdce a to by sme potom mali plny byt zajacov
😀 Pridam fotku ked budem doma 😀

lu2112
9. júl 2012

@radusiq no mne pukance nepomohli mne pomaha len citron a perliva mineralaka. Tak kazdemu asi nieco ine zabera ale urcite vyskusaj vsetko co mozes. 😅. Dufam ze ti to skoro prejde. A v robote uz len dva tyzdne tak to aj keby si nic nerobila bude dobre pekne odychuj tvar sa dolezito a to staci nechaj inych pracovat. Uz by som to aj ja mala praktizovat uz mam najvyssi cas len ono je to tazke to vsetko nechat na druhych ☹

radusiq
9. júl 2012

@lu2112 citrony mam doma na to sa chystam, ale mam trosku pocit ze som to dnes prehnala s ovozelom - od vcera vkuse chrumem grecky salat a od rana popijam smoothie, uz som stiahla skoro liter 😅 tak sa bojim ze citronom by som to este viac pokaslala. Tu mineralku skusim, vdaka.

kaciatko215
9. júl 2012

ak vam mozem poradit tak vlozky do podprdy su najlepsie Lansinoh

slniecko77
9. júl 2012

@kaciatko215 Kati srdecne gratulujem k syncekovi 😵 kedy sa chystate do ZA? v tom auguste?
ako prebiehal porod?

jeanka
9. júl 2012

@lu2112 no tak to mate ozaj stastie ze si nic neznackuje a nechyba mu kamoska - asi sa mu dostatocne venujete, to je super... ja som prichadzala z roboty okolo 6.30 takze bez sance... aj ked vacsinou cely den aj tak spia... som tiez dufala ze nebudu musiet ist na operaciu ale v poslednej dobe sa stale viac zhorsuju a vraj samicky mavaju velmi casto rakovinu maternice tak aj tomu som sa chcela vyhnut.... snad dobre dopadneme..

kaciatko215
9. júl 2012

a este aj masticka na bradavky z tejto znacky Lansinoh je vyborna

kaciatko215
9. júl 2012

@slniecko77 dakujem krasne 🙂 ano v auguste 24-ho letime akurat vcera som bookla letenku aj pre maleho bo ked sme si bookli pre nas tak maly este nebol na svete a manzel chce ist vybavit jednorazovy cestovny doklad na ambasadu a povedali mu ze budu musiet vidiet aj letenku a ze mu to vystavia za 3 dni.Ja sa aj s malym zdrzim par tyzdnov a manzel pojde po tyzdni spat do UK.Porod bol uzasny vsak som to tu aj opisala ale nepamatam na ktorej strane to bolo.Mam ozaj krasny zazitok maleho som si sama vytiahla na brusko 🙂

slniecko77
9. júl 2012

@kaciatko215 tak to je krasne 😵 skusim pohladat kde si to opisovala 😉
..tak si budete uzivat SVK, snad uz nebude az tak teplo...my sme boli 6 tyzdnov..ale nakoniec sme neleteli BA..na akonci augusta ideme do Andaluzie na dovolenku, tak sa velmi tesime a snad sa nam do konca roka este postasti ist domov 🙂 idem hladat tvoj popis popripade sa ta este popytam, som rada, ze mas dobry pocit z porodu, lebo aj vo mne zostal a par dni po porode som nemala problem ist rodit opat 😉

slniecko77
9. júl 2012

@kaciatko215 nasla som 😉 no krasa 😵 ziaden nastrih, mensie natrhnutie...takze si mala Epidural? aky bol pocit pri pichani?
..uzasne, ze na 4 kontrakcie vysiel..ja som tlacila hodinu a 45 minut 😝 ale bola som bez epiduralu a gas&air...naprik tomu mam nadherne spomienky na porod 😵

sarifa
9. júl 2012

@katie555 ved este mas cas na hospital bag..pomalicky si mozes balit 🙂 Ja som bola na antenatal class dnes a dostali sme papier co treba do nemocnice... a celkom dobre informacie co robit pri kontrakciach ,tak to ked pojdes tak vsetko budete preberat tak netreba sa stresovat 🙂

sarifa
9. júl 2012

@slniecko77 a naco je ten malinovy caj dobry?

klarinna
9. júl 2012

ahojte mamicky a buduce mamicky,velmi by som potrebovala poradit ohladom maternity pay,zijem a pracujem zatial v uk,cakam babatko v decembri,ale porodit chcem na Slovensku,mam nejake pravo poberat maternity z uk?Som citala ak mam odrobene 26tyzdnov u jedneno zamestnavatela a vydrzim az do oktobra,to je 11 tyzdnov pred porodom,mam pravo poberat matersku 140libier tyzdenne,Ak ma niektora z Vas o tom skusenosti,tak budem velmi rada,ak odpisete,dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre