Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

meduza34
3. okt 2014

@adulka74 ahoj hladam si kamosku ktora zije v Londyne. Najlepsie tehulku. Som v 9 tt. Rada by som sa zoznamila chodila na kavicky naskor kocikovat a tak.. Volam sa Jana
Pekny dnik

meduza34
3. okt 2014

Je tu nejaka buduca mamicka ktora zije v Londyne blizko centra? Rada by som sa zoznamila tak na kavicky a neskor na kocikovanie.
Pekny dnik prajem

adulka74
4. okt 2014

@meduza34 Ahoj, ja sa nachadzaj v okoli Bromley South, takze nie prave z Tvojho okolia. ale chcela som Ti poradit ak pouzivas facebook, tak je tam "Ceske a Slovenske mamicky v UK" group a snad sa Ti podari spoznat nejaku bud.mamicku v Tvojom okoli touto formou. Ja som uz inac v 34 tyzdni a pred dvoma tyzdnami som konecne nastupila na matersku dovolenku 🙂
Pa a vela stastia 🙂 x

meduza34
4. okt 2014

@adulka74 dakujem 🙂

mariakuzminova
2. nov 2014

Ahojte prosim poradite mi ????!!!!!! Som slobodna matka v january by malo byt dietatko na svete mam termin porodu .................. No skutocneho otca dietata nemam v umysle ani len zapisat do rodneho listu bol to moj byvaly priatel ktory ma bil atd no nakoniec som sa odhodlala ihned ako som sa dozvedela ze som tehotna s nim ani len nekomunikovat a tak.............................NO prisla som za mojim novym uzastnym priatelom ktoreho uz poznam od detstva ako cloveka a prijal aj babatko aj mna som zamilovana a konecne stastna jedinna vec co ma trapi je ze som v UK a neviem sa vobec tu pohybovat v tom co mi treba vybavit a tak SOM SLOBODNA MATKA nepracujem v uk pracu na Slovensku som nechala a chcem zacat novy stastny zivot no mam strach prosim napiste mi na co mam narok tu v UK ci je lepsie keby isiel terajsi priatel na matersku kedze on tu pracuje uz 2 roky a jeho zapisat do rodneho listu ako otca ............alebo dat do rodneho listu otec neznamy spoliehat sa na seba a ci dostanem nejake vyhody alebo prispevky pre mna a pre babatko tu v uk aj kedze tu nepracujem ..............PROSIM O RADU A O SURNU POMOC

monipue
2. nov 2014

Ahojte,chcela by som vas poprosit o radu.
Som v 16 tt. a musim castejsie chodit k lekarovi na kontroly,nakolko sme min.rok prisli o babo,tak teraz mame high risk pregnancy,tak musime absolvovat castejsie kontroly. Tyka sa to plateneho volna v praci,ja nemam problem,ked potrebujem volno k lekarovi,tak mi ho v praci daju a este to mam aj platene cely den,ale moj manzel ma problem.
Manager mu povedal,ze nema ziadny narok na platene volno,ze ked tak si ma zobrat dovolenku alebo zmenit offa.
Niekde som citala ze od 1.10.2014 vysiel v Uk novy zakon,ze manzel,priatel... ma narok na neplatene volno asi 2- 3 dni pri doprevadzani manzelky do nemocnice pocas tehotenstva. Poculi ste o tom,viete mi niekto pomoct,ze kde by som to nasla v anglictine? Dakujem vam velmi pekne za odpoved. Pekny den vam prajem.

bosorka257
5. nov 2014

ahojte chcem sa opytat ake papiere potrebujem vybavit pri narodeni babatka v UK a kedy ich treba zacat vybavovat??dakujem

silaviat
5. nov 2014

@bosorka257 ked sa narodi objednas sa narodny list ..potom aplikujes child benefit child ax ... a ak chces a mas narok tak pas .. inak nic az pojdes po rodny list daj si hned pravit i kopie ca 4 libre jedna ale budes potrebovat posielat a ak by si nahodou stratila nech mas..ja som si dla spravit 5 kopii 🙂

bosorka257
5. nov 2014

@silaviat objednat sa treba na ambasadu? hned po narodeni malej?

silaviat
5. nov 2014

@bosorka257 niee na urade v tvojom meste .. ja som sa objednala online ..https://www.gov.uk/register-birth/overview najdi si kde patris vypln a hotovo .. uz tam len prides spises udaje a mas rodny list anglicky samozrejme

bosorka257
14. nov 2014

@silaviat ja chcem ale malej vybavit slovensky rodny list...a inak ta stranka mi nejde otvorit akosi sa to neda vyplnit..a nevies ci sa to da nejako vybavit ked si v anglicku?a do kedy treba vybavit rodny list od narodenia ☹

silaviat
14. nov 2014

@bosorka257 https://www.gov.uk/register-offices najskor potrebujes UK rodny list ak teda rodis v uk... ten musis potom apostilovat co stoji cca 35lib nasledne UK rodny list prelozit do slovenciny ..zaniest na ambasadu s potrebnymi papiermy a cakat na SK rodny list .. ja som malej slovensky rodny vybavovala na slovensku .. splnomocila som mamu,doma som nechala prefoteny obciansky,moj rodny list,ziadost o zapis dietata do matriky,.. ked sa mala narodila nechala som ho v uk apostilovat a poslala domov .. tam ho mama dala prelozit prilozila k ostatnym papierom a zaniesla na matriku do mesiaca bol rodny doma

bosorka257
15. nov 2014

@silaviat aha teraz uz rozumiem..dakujem za radu..otvorilo mi tu stranku no len mi ukazalo kde sa ten urad nachadza..

bosorka257
23. nov 2014

ahojte dievcata...taka mozno blba otazka..co vam treba vziat do nemocnice ku porodu ?

bosorka257
24. nov 2014

dievcata este otazka...neviete mi poradit..ja si chcem zmenit trvaly pobyt na slovensku z jednej ulice na druhu lenze ked som v uk sa to neda bezomna..v januari sa mi narodi mala a dovtedy to nestihnem kedze nemozem cestovat uz na sk...mala dostane moj stary trvaly pobyt v rodnom liste vsak?alebo sa to da nejak inak?keby nahlasim tu v uk stratu dokladov by sa to nedalo neviete)??je to surne dakujem vam

silaviat
25. nov 2014

@bosorka257 pre mimino-oblecenie-kratke body,dlhe body,rukavicky capica,deky,dudel,plienky,vlhcene utierky... pre teba - kosela,hygiena(vlozky,kefka na zuby hreben..),nabijacka na telefon,voda sa zide, tehotenska knizka,zupan,papuce,cokolada(mne chybala mala som na nu strasnu chut ).. nic viac mi nebolo treba

silaviat
25. nov 2014

@bosorka257 ja v rodnom iste adresu nemam ...

bosorka257
10. dec 2014

ahojte baby....mam otazku..aka odsavacka na sopliky je najlepsia? a je nutne kupovat odsavacku na mlieko??dakujem

silaviat
14. dec 2014

@bosorka257 mam zo slovenska na vysavac..ale kupis i na amazone.. a odsavacka na mlieko nie vzdy nutna..ja som potrebovala.. nez sa mala naucila spravne prisat mala som strasne plne cicky..pre istotu si aspon popozeraj kde vo tvojom okoli predavaju aby si pripadne mohla ist kupit ...

lenkalienka5
29. dec 2014

good evening mummys and mummys-to-be ..rada by som sa medzi vas pridala 🙂) byvam v north west londyne 🙂

bosorka257
7. jan 2015

dievcata neviete mi poradit vypisat maternity allowance?

bosorka257
9. jan 2015

Do kedy treba od narodenia baba vybavit rodny list na Slovensku?? Neviete??

silaviat
17. jan 2015

@bosorka257 to je na tebe aj nikdy ...

simona1404
23. jan 2015

Ahojte dievcata! Je tu nejaka tehulka z Nottinghamu? Ja som v 5tom tyzdni a rada by som sa zoznamila s nejakou slovenkou co je na tom podobne 🙂 kavicky, a neskor kocikovanie 🙂

cakamdietatko
26. jan 2015

Ahojte zienky mamicky cakajuce mamicky tehulky prosim vas slovenky cesky zijuce v Uk prosim ozvyte sa cakam babatko ma prist na svet vo february rada si najdem nejake kamaratky a tak ktore maju rovnaky zmysel zivota 😀

bosorka257
4. feb 2015

Ahojte chcem sa spýtať kedy ste prvý krát kúpalisko babo po príchode z pôrodnice? Keďže tu v UK odporúčajú až po týždni..hmm

silaviat
4. feb 2015

@bosorka257 az ked odpadol pupik ..cca po tyzdni .. inak som len vlhkou handrickou pretrela

bosorka257
19. feb 2015

Dievčatá neviete mi povedať ako dlho v UK trvá kým vám schvália maternity allowance??

suciastka
2. mar 2015

Ahojte dievcata, chcela by som vas poprosit o radu. Zijem v Londyne a cez vikend som bola doma na Slovensku, kde mi zistili missed abortion. Boli to dvojicky :( Dovodom je pravdepodobne moj problem so zrazanlivostou krvi. Ked som bola u GP v 5tt, oznamila som jej ze som tehotna a ze mam problemy so zrazanlivostou, moje vysledky krvi z pred mesiaca drzala v rukach. Predpisala mi len kalcium a kyselinu listovu. Na slovensku som bola u dvoch gynekologov, obaja potvrditi missed abortion a povedali mi ze s mojou diagnozou som si mala kazdy den pichat inekcie proti krvnym zrazeninam. Neviem co mam robit, myslim si ze GP zanedbala starostlivost, prisla som kvoli nej o moje dvojcatka. Viete mi niekto poradit na koho sa obratit? Viem, ze mne uz to nepomoze, ale nechcem aby sa nieco podobne s touto doktorkou stalo aj inej mamicke :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre