Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 ahoj boze to az tak? dufam ze sa uz nevrati...si dnes v praci ci oddychujes?

ja trosku lepsie, vcera som spala cez den aj vecer som sla skoro, uz mozem normalne dychat ale bez vreckoviek stale ani na krok...chcela som ist na trh rano, ale neriskujem vychadzat z domu este.,.

lu2112
10. mar 2012

@radusiq som v praci celi vykend lebo v pondelok som v londyne na niakej konferencii celi den utorok mam scane a v stredu midwife tak mam to trochu preplnene 😀
To som rada ze je lepsie ved na trch vyzen mm a ty len nadyktuj co si prosis u nas to teraz tak funguje 😀.
A mas pravdu ostan radsej tieto dva dni doma preliecis to a bude dobre.
ja sa stavam zavisla na citronoch to som uz dlho nemala a velmi mi chuti pikantne a feferonky 😀 😀

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 noo mm este sladko spinka, kym sa zobudi uz bude po trhu 😀 ale vcera nakupil zeleninku tak mame co jest...ale trh je len raz do mesiaca a maju fajne maslo, vajicka, a taliansky syr, takze mi to bude trosku chybat...

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 inak s tymi citronami ja to iste - vkuse pijem caj s citronom a s manuka medom, mnami

lu2112
10. mar 2012

@radusiq mi chodime nakupovat na jednu farmu tuto kusok asi 15min cesty maju tam aj maso zeleninku a domace stavy syry a tak su otvoreny kazdy den. lebo tu okolo nemame ziadne trhy co mi velmi chyba taka zdrava zeleninka a produkty bez umelin 😀 mnam dala by som si teraz nieco dobre 😝
mne mama doniesla strykov med so slovenska nastastie dobre zasoby tak vcera som tak po lizickach papala ako dezrt mi to ukludilo to migrenu a nervy hlavne 😀

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 nevies ako sa ta farma vola alebo na akej ceste je? Ja na zeleninku a stavy chodim na farmu k Bansteadu, masko maju tu nedaleko ale parkrat som bola ale nic nekupila, nevonalo mi...inak trh je kazdu druhu sobotu v mesiaci vo Wallingtone - chodi tam jeden Talian co ma farmu pri Twickenhame a robi uzasne zltucke maslo, organicke omacky na cestoviny, aj cestoviny fajne, a syry vselijake, hlavne mi chuti taky na styl parmezanu ale trolinku maksi (pasta cheese). A jablcka si vzdy nakupim fajne zo sadov, nie tie voskovane blee z obchodu...

lu2112
10. mar 2012

@radusiq napisem manzelovi on si pamata ten nazov farmi ja mam slabu pamat 😀
Jeej stym trhom to je super mozno odva tyzden by som mohla vybehnut z manzelom a nieco dobre kupit to mi take mnamky mozeme. A zdrave jablcka no si mi spravila ze chut na nieco dobre 😀

aless
10. mar 2012

ahojte kocky, nenajdem tu nahodou niekoho zo severneho londynu, Brent Cross a okolie?
Dakujem. 🙂

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 no az v aprili bude trh zasa..ale ozaj odporucam na mnamky 🙂 ten nazov farmy staci neskpr memusis mu pisat kvoli tomu..inak ako dlho ste manzelia?

lu2112
10. mar 2012

@radusiq u nas je to take zamotane. sme spolu 11 rokov manzelia budeme 3 roky v auguste to je od prvej svadby a mame zasebou aj druhu svadbu vo vegas lebo sme mali tazke zivotne obdobie a skoro sme sa po roku rozviedli tak od druhej je rok v juny takze oslavujeme dvakrat 😀 😀 a vy??
takze ten trh bude teraz az v aprili tu prvu sobotu?

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 hehe no pekne akcne to mate 😀 my budeme mat v maji 2 roky
druhu sobotu v aprili, vzdy druha sobota v mesiaci je to
Inak sa dnes zabavam vselijakymi tabulkami a grafmi na vypocet pohlavia dietatka 😀 zatial viackrat vysiel chlapcek...juj zvedava som

lu2112
10. mar 2012

@radusiq no nam vsade vychadza dievcatko este aj otec vie vypocitat z datumov narodenia a hodiny kedy sa partneri narodili a vyslo dievcatko tiez tak dufam ze ma pravdu lebo ja by som bola najstastnejsia na svete 😀 ale aj ked bude chlapec a hlavne nech je to zdrave aale predsa ta princezna by bola zlata 😀
Inak rozmyslali ste ci date dietatu anglicky pas ci slovensky?? sice neviem kolko tu zijete lebo podmienka je 5 rokov mi stoho mame trochu dilemu co by bolo lepsie kedze tu chceme ostat.

slniecko77
10. mar 2012

caute 🙂
@lu2112 si ma zaujala tymi chutami na pikantne a feferonky, to som mala aj ja 😉 😀 a jeeee chlapec 😵
@radusiq tu robite chute na trh, aj ja som dnes chcela ist, my ich tu mavame 2x do tyzdna..kedze sme farmarska oblast..ale dnes som nestihla kedze robim ''generalni uklid'' celeho domu..trohu makacka s rocnym dietatom okolo 😀 ale cast som dokoncila ked spal a zajtra doupratujem ked bude manzel doma 🙂

..aj u vas je tak krasne..jarne? 😎

lu2112
10. mar 2012

@slniecko77 ahoj no krasne pocasie je ale som v praci takze nic moc ☹
No stym pikantnym je to zvlastne ked ma moja mama cakala tak jedla same feferonky a bola som dievca takze podla chuti sa ja velmi neriadim 😀 u nas v rodine je to cele niake obratene aj sestre jedla same feferonky a ma dve baby tak ja tomu nechapem ale dufam ze bude baba
😀 😀

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 no my tu este nie sme 5 rokov, inak by sme urcite davali anglicky...chceli by sme ist na Vianoce domov aj s drobcom, ale vyzera to tak ze kvoli hlupej slovenskej byrokracii sa nebude dat, nestihneme vybavit pas/zapis do pasu

@slniecko77 juuj tak tie trhy ti zavidim, ze dvakrat do tyzdna 🙂 ja sa vzdy zasobim na mesiac dopredu a potom tie farmy, ale najradsej by som vobec do supermarketu nevkrocila...ja som sa inak tiez chystala upratovat dnes ale nevladzem ani kavu si spravit, takze lezim a liecim 🙂

lu2112
10. mar 2012

@radusiq no prave pretie papire rozmyslam ze anglicky bude lahsie vybavit co som citala tak anglicky pas trva vybavit do 3 tyzdnou tak snad sa nam podari na vianoce dostat domov.
Na slovenskej ambasada hovoria ze to trva tri mesiace to som este nepochopila ze co tak dlho. Na polskej abasade do mesiace a mozes cestovat.
Inak pocula si ze podla EU kazdy obcan musi mat vastny pas od noveho roka ze deti sa nebudu dat zapisat do pasov??

radusiq
10. mar 2012

@lu2112 no ja by som nerozmyslala, hlavne ak sa nechystate vratit...
nepocula som take, zatial co som pozerala tak normalne sa zapisovalo...ale je to v podstate jedno, najdhlhsie trva asi vybavenie slovenskeho rodneho listu cez specialnu matriku...rozmyslame, ak by sa dalo, ze po porode by sa co najrychlejsie vybavil UK rodny list a apostila, a splnomocnili by sme mamku aby dala na slovensku zrobit slovensky rodny list, na slovensku by sme prisli na jednorazovy cestovny preukaz z ambasady (snad nam ho daju) a nazad by sme sli az ked by sa vsetko dovybavovalo na slovensku...akurat je tam riziko ze mm sa bude musiet vratit ovela skor a potom dlho neuvidi baby, lebo my sa nebudeme moct vratit kym nebudeme mat pas obidvaja

slniecko77
10. mar 2012

dieta nakrmene, hor sa na trojkolku do parku 😉 😀
@radusiq my sme to robili itez tak, ze sme splnomocnili moju maminu a vsetko sa vybavovala na SVK - Osobitna matrika ma na to 3 mesiace (najdlhsie), ale my se nevybavovali jednorazovy cestovny doklad pre maleho,a le sme si ho dali rovno zapisat do pasu..myslim, ze to je najrozumnejsia cesta a takto sa dostanete na Vianoce domov 😵
..od januara 2013 kazdy obcan EU musi mat svoj pas..takze ked pojdeme v lete na SVK vybavim pas malemu
@lu2112 urcite sa neda verit chutiam 😉 tp len na margo
..aj my uvazujeme ci dame malemu britsky pas alebo nie 😕

..inak skusenost zo SVK ambasadou bola skvela 🙂 bola som milo prekvapena, lebo predtym ked sme tam boli z jednou znamou tak to bol des...a nie je tam verejne WC tak sa treba podla toho zariadit 😀 ale inak boli neskutocne mili a ochotni

lu2112
10. mar 2012

@radusiq no ved pas sa da vybavit zrychlene aj do 24 hodin je to za priplatok ale da a rodny list sa doma vybavuje omnoho lahsie a tym padom by ste mohli na vianoce ist domkov 😀.
A budete si ziadat ten rodicovsky prispevok som to pozerala to je strasne vela vybavovaciek neviem ci si trufam na take starosti 😀 a hlavne na slovensku sa mi stymi uradmi velmi nechce komunikovat ☹
Asi stym UK pasom posluchneme viacerich co nam radia a budeme vyavovat UK pas malemu aspon mu to pomoze do buducnosti aspon dufam 😀

radusiq
10. mar 2012

@slniecko77 do pasu zapisu az so Slovenskym rodnym listom, a rodid budem v Oktobri, takze na to cakat nemozme

@lu2112 s tym prave ratam, pojde len o ten rodny list, o nic ine...
Rodicovsky prispevok - neviem ake su aktualne moznosti, zdalo sa mi ze uz sa to neda, ze uz mozes ziadat len v krajine v ktorej zijes...neviem

slniecko77
10. mar 2012

@radusiq mas pravdu, len som pisala, ako sme to spravili my...preto ta alternativa na jednorazovy doklad na vycestovanie je fajn..sorry som to napisala trosku nezrozumitelne, uz mi tu maly beha
..a s rodicovskym prispevkom mas pravdu 😉

radusiq
10. mar 2012

@slniecko77 jaj zle som ta pochopila sorry 🙂 a prosim ta ako dlho ste cakali na apostillu?

slniecko77
10. mar 2012

@radusiq to bola rychlovka..presne nepamatam, ale max 3 dni 😉

radusiq
10. mar 2012

@slniecko77 ok takze caka sa len na Slovac, super 😀

lu2112
10. mar 2012

@radusiq
@slniecko77 tak teda nemusim nic vybavovat co sa tyka RP takze namame na nic narok. menej starosti aspon 😀

radusiq
11. mar 2012

@lu2112 ahoj, ako sa dnes citis? Presla ta migrena?

lu2112
11. mar 2012

@radusiq ahoj, dnes sa citim celkom dobre zatial 😀 clovek nikdy nevie ale zatial sa ma este nepokusil nikto nasrat v praci tak dufam ze to tak ostane 😀
Migrena sa vracia kazdy den teraz ale citala som ze je to normalne v tomto tyzdni sa zacina organyzmust vela prekrvovat a moze to sposobovat zavrate a migreny tak dufam ze je vsetko v poriadku ved utorok sa potvrdi a poto som si povedala ze uz ziadne stresy mam obcas pocit ze to trochu prehanam stym sledovanim kazdeho pichnutia ☹
A ty ako nachladnutie uz je lepsie??

radusiq
11. mar 2012

@lu2112 ouu tak take ja nechcem citat 😖 Neznasam migreny

Nachladnutie lepsie ovela, aj mam viac energie..

lu2112
11. mar 2012

@radusiq tak to som rada ze ti je lepsie 🙂 a co planujete dnes robit ci len odychovat

radusiq
11. mar 2012

@lu2112 ideme do purley way, treba mam kupit par veci, ale to len tak na skok...zvysok dna oddychovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre