Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
10. júl 2012

@lu2112 Dobre ranko, budem na teba mysliet zajtra, dufam ze o zvladnes. Ja som na tom teste bola raz v zivote, v plnej sile a netehotna a mala som co robit veru...
Zaha vcera presla hned ako som sa najedla menej zdraveho (= nie ovozelu). Dnes som si doniesla do prace zasobu Rennie, citrony a len jeden banan pre istotu, tak snad sa to nevrati...
S tym spanim sranda, mne je najpohodlnejsie na chrbte, ale drobik zacne kopat hned, takze musime spat na boku...nuz kazde babatko ma svoje preferencie 😀 ale dobre ze si zistila co ma rad, aspon sa vyspis poriadne

lu2112
10. júl 2012

@radusiq no ved to kazdemu vyhovuje nieco ine a ja som sa snazila dodrziavat spanie na boku a potom ze preco sme sa nikdy nevyspali asi ho tam nieco tlaci a ked lezim na chrbte tak je spokojny mali aj ja 😀. A vobec nemam pocit ze mi na nieco tlaci takze neposlucham rady a robim si ako nam vyhovuje 😀

radusiq
10. júl 2012

@lu2112 tak super tak to ma byt 🙂 nase telo nam snad da najavo ak nieco nie je dobre...

inak ma zas chyta nakupna horucka, musim skonsolidovat financie a mozem zacat - hlavne chcem objednat kocik aby dosiel pred Olympiadou (budem objednavat z tej nemeckej stranky asi)

lu2112
10. júl 2012

@radusiq no ja som spravila zoznam co nam treba a tento tyzden chcem zacat hladat par veci chcem doobjednat vybavu na plienky veci ktore mi chybaju este ale nic vela. Nabytok do izby je vybraty len cakame na dom. Kocik az po tom lebo kde by som ho dala 😀. A veci na oblecenie vsetko sa mi zda ze mame mozno este nieco pre radost nove si objednam. A veci do porodnice na to este nemam zoznam. Ale tiez by som nakupovala len mna odradza to ze potom to budeme musiet stahovat a to sa mi nechce ved dufam ze mali sa neprihlasi skorej a v septembri vsetko do riesime nechcela som to tak na poslednu chvylku ale asi mi nic ine neostane 😝
Inak nasa uzasna Leandlorka nam robi problemi z depositom ale uz som povedala ze nemam silu ju riesit nechala som to na draheho nech to vybavy on 😀

radusiq
10. júl 2012

@lu2112 no ja mam tiez zoznam, ale vela nam toho netreba - nechcem nakupovat viac ako je nutne, skor doobjednam potom podla potreby. Oblecenie budem riesit na poslednu chvilu, lebo viem ze dost podostavam, tak neviem co mi bude treba. Zas som sa trosku preorientovala na byt - chcem prerobit kupelnu trosku, potrebujeme dokupit jedalenske stolicky, chcem stol so stolickami na balkon, a potrebujeme vymenit zaluzie v obyvacke...podla moznosti to vsetko kym pridu nasi o dva tyzdne 😀
A co sa landlordke nepaci? Ste jej vybyvali byt? 😀 😀

katie555
10. júl 2012

@lu2112 no to mas presne tak ako ja..Aj ked my sa uz o dva tyzdne stahujeme. Kocik mame, a nasa hostovksa je cela zapratana. Sa uz neviem dockat kedy sa prestahujeme. A co sa nepaci landlady? toho sa ja presne bojim, ale doteraz my sme velmi dobre vychadzali s majitelom, aj sa sam vyjadril ze skoda ze odchadzame, bo o nas ani nepocul ako je rok dlhy a najom mu chodil nacas.
Co sa tyka tej pozicie na spanie - ja som tiez pocula ze lava strana, a vobec nie na chrbate. Ked som sa pytala mojej mw tak mi povedala ze akokolvek sa citim pohodne. Takze spavam aj na chrbte.. a malej to vobec neprekaza 😎

katie555
10. júl 2012

@sarifa s tym menom my sme na tom podobne. Priatel anglican, takze skor anglicke meno sme vybrali .A nasi sa motaju a nejako sa im napaci .... My mame Chloe 😉 co teda ani anglicke nie je ale francuzke

lu2112
10. júl 2012

@katie555
@radusiq
No landlady sa nepaci ze sme jej vybyvali byt ona ma stale niaky problem povedala ze skrina v kupelni sa neda zavriet a ze policka v kuchyni je poskrabana tak manzel to riesi ja uz nemam sil na nu 😒. Len ze nam nechce vratit deposite tak to ma sere najviac lebo to su peniaze na vybavu pre male tak oto by som nechcela prist 😠. Ale ak nepomoze budeme sa musiet obratit na niake urady lebo tie peniaze jej za darmo nedam

andie25
10. júl 2012

@lu2112 nema narok Vam siahat na depozit, kedze je to normal tear&wear, ako dlho ste tam byvali? nenechajte si siahnut na depozit v ziadnom pripade. A ona Vam nedala depozit do tej schemy - Deposit protection services? Podla zakona tak mala urobit.

andie25
10. júl 2012

Caute, tak som konecne docitala tych aspon 15 stran, co som tu nebola 🙂 Dakto rozoberal nahradu mlieka v nemocke, no ono je to podla toho, ci je Vasa konkretna nemocka baby friendly alebo nie. Pokial je, tak Vam umele mlieko neposkytnu, a musite si doniest so sebou, pretoze baby friendly znamena hlavne a hlavne kojenie 🙂 A nezabudajte, ze mlieko Vam nenabehne ihned, okolo 3tieho dna, ale to neznamena, ze babtko potrebuje umele mlieko, budete mat tzv. colostrum, ktore je velmi vyzivne a potrebne pre babatko. Mlieko sa rozbehne castym a pravidelnym prikladanim babatka na prsnik, kazde 3 hodiny. A je dolezite aj ako budete babo prikladat, nie len na bradavku, ale v okoli celej areoly - co je to hnede na prsniku 🙂 Ja drzim prsty! Kazda zena moze kojit, a tym padom Vam netreba zoadne sterilizatory, flasky a ani dalsie haraburdy 🙂

radusiq
10. júl 2012

@lu2112 tak to je choreee...suhlsim s @andie25 ze je to wear & tear - aj keby na to mala narok, tak vam max moze stiahnut £20 za take nieco a nie ze vam nechce vratit cely depozit...no drzim palce nech sa to poriesi a nech sa nestresujete...

andie25
10. júl 2012

@lu2112 ono mozno teraz este v pohode, ale ked uz budete vacsi, teba fyzicky nebude tlacit nic, ale tlak maternice s babatkom ti tlaci na cievu, ktora sa vola vena cava, a tym padom sa ti do tela bude dostavat menej kyslika-cize aj babatku. Ono to neboli ani netlaci tak ze ty to citis, ale prave preto sa neodporuca spat na chrbate.

lu2112
10. júl 2012

@andie25 no ja nechcem spavat ale inak mali kope celu noc tak vela na vyber nemam a ked spim v takom polosede tiez to nieje dobre ??

lu2112
10. júl 2012

@radusiq
@andie25
No tiez si myslim ze je to chore no ale neviem co jej drahy napisal ale peniaze uz uvolnila sice si nauctovala 100 libier za skody ale to uz mi je jedno hlavne ze nam vratia zbytok lebo ona je psycho vzyvote som nelal problem z bytom ale to asi preto ze toto je posledny prenajom tak to nas ujistila ze vlastne je vlastne a prenajom uz nikdy viac. Len este neviem ako dosiahnut od nej 200 libier za najomne co nam dlzi kedze sme sa museli odstahovat skorej?? nemate skusenost

andie25
10. júl 2012

@lu2112 ako podporená vankusom? To je ok. Tým pádom ti to tam netlaci.X

andie25
10. júl 2012

@lu2112 no tak to Vám uz neda... Ked sa takto sprava, mali ste jej zaplatiť poslednýkrát o 200 menej, ale síce by Vám dala o toľko menej depozitu. Hm, škoda že ste to nemali cez ten DPS, to by sa Vám tam nikdy nestalo.

sarifa
10. júl 2012

@katie555 no ved ja som aj ja nasich doma dbala lebo mne mama hned povedala..nie ze vyberiete meno co ani vyslovit nebudeme moct haha..Tak sofia je aj u nas a Timotej u nas tiez takze rozdiel je len v hlaskovani..Takze Timothy sa da hociako povedat...Tim ...Timi... Timko Ved kazdy si zvykne ...tiez v rodine mame mena co rodicia neboli nejak nadseny ale si zvykli a nakoniec je to aj tak na vas ake sa vam paci 🙂

katie555
10. júl 2012

@sarifa no ja im povedala ze ked sa im nepaci tak babo sa bude volat Shiobian ... 🙂 oni maju stale tak nejako, ze vnuca ano ale vraj sme daleko..Tak som povedala ze zase az tak delkeho nie sme, mohlo by to byt aj horsie napr. new zeland. Tak potom stichli. Lol. Na slovensku sme nenasli ziaden eqivalent od Chloe, tipujem ze mamka ju bude volat aj tak choeinka...Drahy este chcel Jessicu, co sa mne zase az tak moc nepaci, a to aj ked nie je slovenske meno tak je rozsirene. S tym hlaskovanim Chloe to bola dost sranda, bo draheho otec volal ze ake hlaskovanie toho mame - si myslel ze sme dali ine hlaskovanie nez tu je bezne. Ja som mala chlapcenske vybrane Oliver, a hadali sme sa o Filipovi. Mne sa paci Filip ale tu by to hned bol Phil co je skarede. 😀

katie555
10. júl 2012

@lu2112 To je pekne na nervy. My mame tu schemu, takze dufame ze majitel tu nebude robit ziadne problemy. U nas sme uz mimo agentury, nakolko management bol vzdy nas landlord, po roku vyprsania zmluvy sme ziadnu nepodpisali. Ja som predtym mala viac problemov z agenturami, napriklad nam strhli predtym 150 libier za cleaning - vraj vsade bol dust. Ked sme sa spytali ze kedy tam boli kuknut tak to bolo 2 tyzne potom co sme sa odstahovali - samozrejme na ciernom granite bude prach za dva tyzdne. S tymi 200 librami sa budes musiet asi rozlucit, aj ked by si ju mohla udat - hlavne ked vam ona povedala ze musite oddist skor. Otazne je ci ti to stoji za ten fuss a nervy hlavne teraz ked mas inych kopec starosti. 😒

sarifa
10. júl 2012

@katie555 No ja som tak mojmu vravela ked sme sa nemohli na chlacenskom mene dohodnut.Bo lebo ked ja som nejake meno povedala tak on hned hubu vykrucal ze ..take? No hovorim ze sa najdu aj horcie..Ignac a alfonzo 🙂 my sme tiez potom mali Oliver ale sme to neskor zmenili na tima lebo to znie ako oliva 🙂 Kazdy ma iny vkus a podla toho su aj mena

katie555
10. júl 2012

@sarifa ved prave nas kazdy odhovaral od olivera inak. Vraj je to bezne meno teraz kazde 4te decko sa vola Oliver. 😒 Ja som rada ze budeme mat babu aspon sa nemusime dohadovat. Chloe sme mali vybrane od zaciatku....A zatial kazdy mi povedal ze sme si dobre vybrali 😲 Vy ste vlastne nechceli vediet alebo sa vam male nechcelo ukazat?

sarifa
10. júl 2012

@katie555 No ved to popularne mena ludia davaju ... Ale ste si dobre vybrali meno a hlavne ze sa vam obom paci.No moj priatel nechcel vediet aj ked chce srasne dievca 🙂 Ja som aj chcela vediet ale potom som si povedala ze to bude prekvapenie aj je kazdy nedockavi tak ich vsetkych napinam 🙂 Keby ale moj priatel chcel vediet tak sa asi dam rychlo presvecit 🙂 a pretoze moj posledny scan bol v 20tt tak uz som nemala moznost kde zavahat 🙂

radusiq
10. júl 2012

@katie555 @lu2112 tak tak vlastne je vlastne, je to uuuplne o inom ako takto sa natahovat na kravinach. my sme prisli o cely jeden najom kedze sme do poslednej chvile nevedeli kedy sa budeme moct stahovat, s tym asi vela nespravis. aku ste mali vypovednu dobu, z vasej a z jej strany? bola nedodrzana?
nam stiahli nejakych 30 libier za to ze mrazak nebol podla nich vycisteny (zaujimave ze chladnicka bola ok, a mali sme firmu co nam prisla cistit vsetko), a 70 za prasknuty plast co drzi sprchovu hlavicu (cela sprcha stala mozno 70)

radusiq
10. júl 2012

pozeram ze sa o menach bavite, my mame straaasnu dilemu, ziadne meno nam nepride dost dobre (pripadne sa paci len jednemu). V uzsom vybere je zatial Adam a Nicholas, ale stale mame pocit ze by to chcelo este lepsie 🙂 inak nemame preferenciu ci anglicke ci slovenske, pripadne aj nemecke by bolo ok kedze priezvisko mame nemecke, len nech je lahko vyslovitelne a nech nie je problem so spellingom...ale uz ani neviem kam pozerat, vsade mi pride ze je to iste...

katie555
10. júl 2012

@radusiq mne sa paci Nicolas, to je pekne, ono ja skor vidim problem v tychto ich skracovackach. Vzdy musis skusit pa pozriet aj na kratku verziu pripadne ako by male prezyvali. Paci sa ti aj Nick? Adam bude vzdy len Adam,....mne sa paci z chalpcenskych Jacob ale mojeho draheho byvala mala syna takze to sme museli vylucit. 😅 no skus fora este pokukat, co sa vam paci alebo ee...

radusiq
10. júl 2012

@katie555 Prave ze aj Nick, Nicky sa mi paci. Tiez si vzdy vsetko skracujem ze ako to bude zniet 🙂 Jacob je tiez pekne, ale nepreslo mi u mm...pacil sa nam napriklad Aidan, ale na Slovensku by si to mylili s Eidam 😀 jasne este popozeram, nieco sa snad najde..

sarifa
10. júl 2012

@radusiq
@katie555 Aj ja som chcela Jacob ale som mala smolu.Lebo moj vie ze mne sa strasne pacil Jacob z Twilight tak to hned povedal ze nikdy! 😀 Rozmyslali ste niekedy nad tym ze si meno nejake originalne vymyslite?

jeanka
10. júl 2012

@katie555 hehe... nas bude na 95% filipko a tiez sme rozmyslali nad oliverom 😀 z rodicov sme si robili srandu ze ho nazveme Cuthbert (chcela by som pocut slovakov ako to vyslovuju 😀) alebo Athol (co znie ako jedna nepekna nadavka 😀 to bolo vo filme Made of Honour) - dobre sme sa na tom bavili 😀

lu2112
10. júl 2012

@radusiq
@katie555 no ono sme odysli kvoli nej skorej lebo sa tam stahovali novy najomnici a mam nastastie ulozene celu komunikaciu cez email ze hovori ze nam to vrati tak dam jej este do konca tyzdna a potom keby daco to budem riesit ale tych 200 libier jej nenecham za to mali moze dostat kopec veci uz aj tak sme jej dali 100 z depositu.

lu2112
10. júl 2012

Inak u nas vyhralo meno Maximilian takze mali Maxik dlho nam to trvalo ale nakoniec sme sa zhodli a k priezvysku nam tiez ide 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre