Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
17. júl 2012

@worthing skus najprv bez liekov, ako ti spominali vela pi, napriklad vodu s medom a citronom, mozes nastruhat aj ginger, skus sa naparovat a kloktat vodu so solou, az ked naozaj nic nezabera, tak az potom si daj paralen, ale ked je to len nadcha, tak podla mna sa to da vydrzaj aj bez liekov X

worthing
17. júl 2012

@andie25 ja som jeden cas si robila cibulu s medom ale nejak to nepomahalo ale lepsie jak chpat do seba lieky 😖 beriem paralen ale nepomaha

andie25
17. júl 2012

@sarifa hlavne je, ze budes v birth centre, teda "nemedikalizovanom a prirodzenom prostredi" ono ked nebude bazen volny, tak na bolesti je velmi dobre ist pod sprchu, alebo mozes hopsat na fit lopte 🙂 ku tomu pocucavat entonoxik, a male bude na svete raz dva, dolezite je nelezat ale pohybovat sa dokial sa da, lebo to pomaha babatku zist nizsie a nizsie 🙂 akonahle lahnes, vsetko sa spomali

andie25
17. júl 2012

@worthing ked nepomaha, neber, zbytocne zatazis organizmus, ostat pri babskych receptoch, skusila si uz ginger? mozes s medom a citronom, zvykne pomahat

worthing
17. júl 2012

@andie25 este som neskusala ginger a priznam sa ze o nom prvikrat pocujemm

andie25
17. júl 2012

@worthing ale urcite si pocula, to je dumbier sa mi zda po nasom 🙂 taky koren, mozes aj cerstvy nastruhat, alebo maju aj v prasku, ale cerstvy je lepsi, len pozor, nie vela, lebo je taky korenistejsi, ale naozaj pomaha

sarifa
17. júl 2012

@andie25 🙂 no ved to mas pravdu ,ja by som nechcela rodit na posteli keby som nemusela.Mne je teraz dost neprijemne len sediet alebo byt v pololeze. Ja budem rada ak budem mat entonox a budem vo vode (teda aspon myslim) kedze vana je jedinym miestom kde sa uvolnim tak si myslim ze bazen bude premna najlepsi.. ale nechcem sa dovody pozriet az tam bude vela krvi 😖 to asi omdliem a utopim sa 😀

andie25
17. júl 2012

@sarifa 😀 no myslim si, ze ked uvidis svoj poklad a budes ho mat v naruci, tak hned zabudnes, ze tam nejaka krv je, inac pri porode nie je tej krvi vela, len vo vode sa to rozptyli tak sa zda trosku viac, ale je to v pohode, fakt 🙂

sarifa
17. júl 2012

@andie25 a ty uz mas deti? alebo si uz bola v bazene?alebo si bola len pri porodoch ?

andie25
17. júl 2012

@sarifa len z praxe viem 🙂 ja tiez prvorodicka 🙂

drobcek85
17. júl 2012

@wewe8584 ahoj , chcela by som ta poprosit ci by si mi mohla poslat kontat na tych co prevazaju z sk do uk , dakujem velmi pekne

sarifa
17. júl 2012

@andie25 aha no tak ty uz vies co ta caka a neminie 🙂

slivka233
17. júl 2012

@sarifa @andie25
aj ja chcem velmi porod do vody a dufam ze bude volny bazen ked ze u nas v airedale hospital je iba jeden dufam ze bude free...
inak s tym testom si ma upokojila ja ti dakujem velmi pekne ja som strasne stresovala ale to asi preto ze vsade v okoli som mala jasne priklady.....
@sarifa akooooooooooooooooo???? este nejdes na too??

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 tak co budes si robit ten test alebo nie ? 🙂 No aj tu je len jeden tak dufam ze ja budem prva lebo ak nebude volny tak budem panikarit ze nemam plan B 🙂 a na co nejdem? 🙂

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 a kde sa ty vzdy vytratis odtialto 🙂 co peries a zehlis ako ja stale? 🙂

slivka233
17. júl 2012

@sarifa no s tym testom neviem, andie25 ma dost ukludnila tak neviem co mam robit este si to necham prejst hlavou mam este cas.....
a ja som sa prestahovala do izby na druhy pc, lebo jeden mame napojeny na TV tak tam mam vsetko vo velkom a pozerala som jojkuuu....xixixii
teraz uz lezim v postielke teda sedim za chrbtom mam 4 vankuse nohy vylozenee a pijem malinikovy cajik..dufam ze to nezanedbavas??pijes ho?? a volala som s mojim drahym...a ty co hompalas sa na lopte, a popri tom zehlis ???

slivka233
17. júl 2012

@sarifa ja uz mam maleho veci pozehlene poprate, cez vikend len hodim do pracky to co kupime ....taska zbalena, ja uz aj mozem ist....ale nechce sa mi este...trosku si este pockam

slivka233
17. júl 2012

@lenushat tie dinosauriky su super stale nan nich pozeram ale uz maju len cervene a my cakame chlapcekaaa....a prislo ti to v pohode si stym spokojna aj velkost je dobre>>>>?

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 no ja som aj zabudla boze mooooj...na ten caj 🙂 ved musim ho uz pit ved naco som ho kupila🙂 zajtra si ho urcite urobim. Nie nehompalam sa dnes na lopte 🙂 a zehlit budem az zajtra ked sa mi vsetko oprane uschne 🙂 aj ja chcem pozerat jojku a to kde pozeras?

slivka233
17. júl 2012

@sarifa ja pozeram len to co je online....inak to nejde , bolo kedysi na kukajnet ale uz to nejde...
teraz cca tak o 3 su profesionaly. spravy, sudna sien a tak ked sa motam po byte tak pozeram zaroven, ale spravy kazdy vecer, ja inak pozeravam panelak len teraz ma prazdniny dobry serial uz 4 roky ho pozeram a nesmej sa jasne>?

radusiq
18. júl 2012

@worthing podla mna okrem babskych receptov sa to hlavne nesnaz rozchodit - ostan doma, postel, vela vela caju...

s tym testom - ja si ho budem robit na 100%, predovsetkym preto ze zatial ak vsetko dobre pojde sa chystam na home birth. @andie25 prosim ta ake su sance nakazenia pri cisarskom? rovnake, alebo sa to prenasa na babo vyslovene pri vaginalnom porode? Inak som povedala drahemu co si hovorila ze moze byt v bazene, taaaky face na mna hodil 😀 😀 chudak, hned som ho ukludnovala ze fakt nemusi...

@lu2112 ahoj ako dnes? pol tyzdna za nami, ja odratavam poslednych 4.5 pracovnych dni...neviem ci je to tym ze viem ze koncim, alebo uz fakt na mna ide ten treti trimester akosi zhurta, ale je to boj - som vycerpanejsia a menej sustredena ako predtym...ale citim sa inak fajn...

radusiq
18. júl 2012

Inak na ten matrac pouzijeme hc-courier.com - vcera mi odpisali na mail ohladom ceny snad behom pol hodinky, maju dobre reviews co som pozerala, aj velmi dobre ceny (vyjde to €20). Nakoniec som sa rozhodla pre cisto kokosovy matracik (bez peny) - mm sa boji trosku ze bude velmi tvrdy, no mam pocit ze pena s 1cm vrstvou kokosu nebude ovela maksia, mozno pohanka by bola ale ta je kombinovana len s PUR a to nechcem...

lu2112
18. júl 2012

@radusiq Dobre ranko tak ja som na tom podobne nemam vobec silu na nic a to mam este pred sebou par tyzdnov ale poctivo tvrdy rezim nastal 7.5 hodiny a idem domov 😅. Nech iny robia ja uz nevladzem. Inak ten kokosovy madrac bude tvrdy ale pokial na tom bude spavat od mala tak nevadi len neskorsie bude odmietat makke madrace 😀. A co das ako ochranu pred pocikanim uz si rozmyslal ci skusis tu plachtu?. Kedze ten dovoz toho madraca nestoji tolko tak ja porozmyslam nad tym zo slovenska tiez mozno aj nieco viac pribalim k tomu no alebo pockam nech donesu nasi ked pojdu autom 😀 No uvidime. Inak tazky je ten 3 trimester ja mam take zmiesane pocity a najhorsie je ze sa citim ako velryba nemotorna a hormony zacali somnou mavat vcera som este aj mm vynadala za uplnu blbost

katie555
18. júl 2012

@andie25 ahoj..tak to je v pohode do bazena s partnerom by som ani nerozmyslala...som mala namysli v miestnosti. tak to by nebolo az tak zle...Ja som sice sa este nerozhodla co a ako, kazdy mi radi len aby som si dala epiduralku a uzila si to radsej bez bolesti. No este uvidim, akurat dnes ma 27tt takze 3trimester takze ako tak casu na rozmyslanie este mam. Teraz poriadne nic nestiham bo sa stahujeme takze vybavovat vsetko bo moj drahy neznasa papierovacky. Uz ked budeme usadeny tak hadam to stihnem. Rada by som stihla aj tie antenatal classes, bo viem ze tam to riesia, ale to mam za prepokladu ze sa nas maly trouble nerozhodne prist na svet skor 😉

andie25
18. júl 2012

@radusiq bre ranko🙂 no podľa toho co viem, tak sa babo môže narazil len ak prechádza porodnymi cestami, co sa pri sekcii nedeje, takze asi nie, ale radšej vyhladam v knižke, no logicky mi vychádza že nie.
Ale zase pri sekcii su ine a väčšie rizika.

andie25
18. júl 2012

@katie555 ahoj, však jasne, máš ešte dost času, ono stále môžeš zacat prirodzene, a ked sa stane že nebudes zvladat bolest tak je veľa veci vo môžeš vyskúšať, nemusíš rovno epidural. Každý znáša bolest ináč, a na antenatalnej príprave ti povedia co maju, alebo sa opytaj MW, ona ti vysvetli, že co je available proti bolesti.

wewe8584
18. júl 2012

@drobcek85 ano jasne...napisem tu, ale musim pockat na kamosku, ktora je na sluzobke v Indii...ona ma s nimi skusenosti....povyzvedam a napisem 🙂 niekedy buduci tyzden istotne...myslim na to 🙂

andie25
18. júl 2012

@radusiq myslela som nakazit- píšem cez telefón a ten si vyberá slovicka ako sa mu zapáči 🙂

jeanka
18. júl 2012

jaaaaaaj... to bola noc..... tusim som si vytvorila rekord - 10x som bola na wc 😀 😀 😀 by som si rozlozila nejaky matrac v kupelni keby sa mi tam mestil 😀

wewe8584
18. júl 2012

@wewe8584 no... ja budem len so zavistou citat, ako sa vsetky tesite drobcekovi a sediet a cakat do konca decembra ... ved tu uz ani ziadna z vas nebude mat cas napisat...co si pocnem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre