Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
7. aug 2012

@slivka233 no ja asi ani rodit nebudeeeem.Ja sa jeden den zobudim a brucho bude preeeec 😀 Idem sa zblaznit .To je ako cakanie na rozsudok..nic uz nedokazem urobit.Ti hovorim ze ty ma kludne mozes aj predbehnut. 🙂
Ja mam rada tie pancuchy.Ja som moju sestru zane tak fajne vytahovala.Stare dobre pancuchy 😀

radusiq
7. aug 2012

@lu2112 pohoda jedine co nemam precitane je cast o breastfeeding a teraz som chcela hlavne tie recepty vzadu, ze trosku inspiracie lebo uz neviem co jest, inak mi vobec nechyba takze nehladaj a nerob starost 🙂

lu2112
7. aug 2012

@slivka233
@andie25 tak GP povedal ze bolesti su normalne braxton-hicks le silnejsie ze pokial to odyde je to v poho a ze nabuduce si mam dat teply kupel a ze to povoli tak keby sa to vratilo vyskusame. KAzdopadne povedala ze mali pokial sa hyba a uz presli bolesti je to v pohode. Maleho popocuvala srdiecko bije a vsetko je ako ma bit tak nestresujem 😀

lu2112
7. aug 2012

@radusiq dakkujem za kavicku bola fajn ta zase vidiet a pokecat 😀

radusiq
7. aug 2012

@lu2112 aj ja dakujem fajne bolo, skoda ze tak kratko - ta kava na nohaviciach dala zabrat, som domov dosla premrznuta 🙂 dufam ze od dalsieho tyzdna budeme opakovat castejsie 🙂

andie25
7. aug 2012

@slivka233 juuj aj ja dam mamke kupit, ja ich milujem na detoch tie pancusky 🙂 super napad 🙂

andie25
7. aug 2012

@sarifa 😀 no asi to tak ale nebude, brucho veru zmizne, ale ty o tom budes veeelmi dobre vediet 😀 no este vydrz, ja viem, uz vela je toho, ale tak naozaj, uz nemas vela X

andie25
7. aug 2012

@lu2112 super, tak nabuduce vieme co robit, inac moje dieta mi dava kazdym dnom o sebe viac a viac vediet, taky krasny pocit je to 🙂 tusim uz by som mala zacat kupovat aj plienky, ale este furt sa neviem v tom zorientovat, takze najprv si idem precitat co a ako 🙂

sarifa
7. aug 2012

@andie25 no dufam ze uz zajtra ..to ma poslednu moznost 🙂

lu2112
7. aug 2012

@radusiq jasne ze budeme castejsie ved vona levandule ma urcite ukludni dost 😀 aj pocasie sa ma zevraj umudrit 🙂

lu2112
7. aug 2012

@andie25 ak by si potrebovala pomoct daj kludne vediet ja som toho nastudovala dost 😀 aj manzel je v tom uz zbehli ti moze dat prednasku o vyhodach a nevyhodach namotal tak 3 kolegov uz 😀

slivka233
7. aug 2012

@sarifa no co moja ako? stale nic...takze zajtra ma babo poslednu moznost?sa mu nevyhrazaj sa mu lebo sa mu nebude chcet prist....ako sa citis?

sarifa
7. aug 2012

@slivka233 moja no ja neviem co mam uz robit..pekne ho prosim uz aj vsetko nachystane mam ,vsetko checknute 2x tak co este mam robit.🙂 Citim sa uz ako keby nebudem nikdy rodit.Uz sa aj tesim hociakej bolesti co si myslim ze uz asi pojdem? 🙂 a ty moja co dnes cely den robis

andrea2510
7. aug 2012

@katie555 no my to stahovanie asi budeme mat az o 2 ci 3 tyzdne

slivka233
7. aug 2012

@sarifa juuj ja ti verim ze uz to je aj na nervy, opakuje sa to ako s jeankou, ani jej malemu sa nechcelo do terminu a nakoniec den potom to prislo...este vyckaj...bola si na prechadzke? vies co zdvihni tricko ukaz malemu izbuuuu a mozno sa rozhodne...inak ja nic, pohoda v posteli s mobilom tiez by som uz isla ale ja ta budem nasledovat....uvidis....a teda ziadna bolest voda niccc?

andie25
7. aug 2012

@lu2112 a @radusiq ake su tie AIO plienky? Mate niektora zakupene? cca kolko ste za nich dali, ja brazdim stranky, ze kde je najlepsia cena 🙂 To do toho este ide normalne plienka, ze? dufam, ze dobre tomu chapem, ak nie opravte ma 🙂

andie25
7. aug 2012

@lu2112 @radusiq este som pozerala ze doma maju akciu na bambusove plienky 70x70 3 kusy za 7.99 eur, to je dobra cena?

radusiq
7. aug 2012

@andie25 mam ich par, to su take co maju na vrchu tu pul nepremokavu vrstvu, a vnutri jednu alebo viac savych vrstiev - v podstate ako hotova pamperska, oblecies a ides, nedavas uz klasicku plienku. Mozes ich este dovypchat boostermi ak by trebalo. Nevyhoda - dlhsie schnu..Za Tots Bots teenyfit som dala £7.50 (drobulinka novorodenecka) a za Itti Bitti do £10 za kus, vsetko Amazon.
Lucka dufam upresni - ja za AIO povazujem aj kapsovky - v podstate ja jediny rozdiel vidim v tom ze sava vrstva (boostre) sa vkladaju osobitne, cize sa eliminuje problem so schnutim. Znackovych ma Lucka viac, ja mam Dudeybaba za asi £6 a BabaBoo za £12 (rozdiel v kvalite zatial nevidim - su jednovelkostne takze ked budu sediet tych Dudeybaba sa chystam nakupit viac)

radusiq
7. aug 2012

@andie25 ja stvorce nemam vobec, len Bambino Mio set, takze netusim - znie mi to ako dobra cena ale neskumala som...

andie25
7. aug 2012

@radusiq dakujem 🙂 ja som videla tie tots bots bambusove, krasne makkucko vyzeraju, aaach, no idem sliedit dalej 🙂

andie25
7. aug 2012

@radusiq takze vlastne do tych plienkovych nohaviciek alebo ako to mam nazvat uz nepotrebujeme dat normalnu plienku stvorcovu? som v pomykove 🙂

radusiq
7. aug 2012

@andie25 nie nie, mas tieto typy (aspon co ja viem):

1.) plienkove nohavicky (tenke pul) + stvorcova plienka alebo bambusova/bavlnena nohavickova plienka + pripadne boostre
2.) kapsova plienka - nohavicky s vnutornou vrstvou v tvare vrecka do ktoreho das boostre podla potreby
3.) aio - Nohavicky a save vrstvy vsetko v jednom zosite dokopy

andie25
7. aug 2012

@radusiq dakujem, tak uz som mudrejsia, tie boostre ako ty volas, to su tie inserts? alebo je to nieco ine? si pripadam jak idiot hahhaaa. a mas so suchym zipsom viacej alebo na cvoky? sa bojim ze suchy zips nebude dobre lepit, hm?

radusiq
7. aug 2012

@andie25 ak chces posli mi do spravy tvoj mail skusim ti zajtra nafotit tie co mam znutra a zvonku s nazvami 😀

radusiq
7. aug 2012

@andie25 ano ano booster a insert je to iste. Mam aj aj, cvokove sa mi zdaju lepsie, ale aj velcro vyzera v pohode - oni sa hlavne maju prat zapnute aby sa nezaniesli nitkami

sarifa
7. aug 2012

@slivka233 No vo stvrtok mam MW tak sa jej opytam ci teda nemozem ist skor 🙂 Bolest sem tam nejaka ale nic takeho co by sa nedalo vydrzat.Ako keby sa ti vsetky vnutornosti vytlacali hahaha dobre som to opisala nie? 🙂 asi naozaj caka kym sa olympicke skoncia 🙂 Urcite sa mi to zacne ked budem tu pisat na kopnikovi lebo ved laptop mam stale pred sebou tak asi budes aj svadkom hihi A ty nejake zmeny teda necitis?

slivka233
8. aug 2012

@sarifa no jedine ze by ti mw urobila ten chmat nech sa to rozbehne....ale je to chlapcek takze prenasanie je v ok...bude to dobre len viem ze uz najradsej by si to mala zasebou,ver ze aj ja...no a ked to pride a budes mat laptop u seba hned sa pochval..ja som netrpezliva a stale vykukam ci uz...na mobile kontrolujem ta stale.moja nabijacka na laptop umrela tak kradnem svokrin ipad.inak ja nic...jak si napisala ze sa vytlacaju vnutornostii joooj ja mam to iste, ked si ale chytim pravu stranu citim maleho chrbatik, tak sa mi vlni pod kozou ako had..juuuj ti drobci nasi....svokra vcera pozerala foto z 3d ultrazvuku a povedala ze maly ma moje crty ten moj je teraz naduty lebo chcel aby vyzeral ako on hahha aleja sa tesiiim... ako vidis nemozem spat od 5som hore ale ked oni vstanu ja zaspim urcite.....Ateda tuto noc nic? Joj uz len cakam kedy napises ze uz....juuuj hladna som no tak toto je na nervy 5:30 idem ranajkovat...ozvy sa pa pa ... a co meno mate uz pre chlapca?..sak on preto nechce tu prist lebo nema menooo chapes bracho?

slivka233
8. aug 2012

@sarifa este stale som nezaspala asi ani nezaspim..prave dobovaram malemu ze je cas zbalit pupocnu snuru, placentu a ist na vylet na svet..nepocuva ma...

radusiq
8. aug 2012

dobre ranko prajem, tu je akosi ticho...len @slivka233 ranostajka 🙂 akooo? neprisla svokra s babskymi radami ako urychlit proces?

hlasim za sa k nam vratil krdel zelenych papagajov (obcas pridu na par dni), tak mam zabavku 😀 😀 tesim sa uz ako ich raz budeme sledovat s drobikom, su nadherne

lu2112
8. aug 2012

Dobre ranko vidim ze ste si pristali ja uz v robote sa snazim dokoncit co som vcera nestihla ale ako si sa mi nechce @radusiq
@slivka233
Ako sa dnes mate bruska posluchaju ja som vcera mala zase krce vecer ale teplim kupelom to preslo tak super aspon viem ze to niesom kontrakcie to by som nerada este niesme ready 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre