Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

mirabelka212
10. aug 2012

@lu211
@lu2112 jeee dakujem...to by si bola moc zlata...ak by si dala.....ja tu mam tiez par kamosiek v Braintree...su to cesky holciny ale uz maju vacsie deti...takze ked som ja pracovala oni boli na materskej a teraz maju ich deti uz okolo 4 rokov...a teraz som ja zas na materskej a nepoznam ziadnu slovenku na okoli s malym baby. Dakujem moc...skoda, ze nebyvas blizsie...xx

katie555
10. aug 2012

No uz som ako tak spat !! akoze mam internet - nateraz sa mi podarilo zariadit ze pouzivam wifi cez moj fon, mam este nejake data...A od buduceho tyzdna ak vsetko bude ok bude poriadny net...Boze ako ludia zili v minulost bez internetu...

Co sa tyka tejto konverzacie ohladom vitaminu K- ja som dostala bronzurku ohladom toho plus nejake studie o rizikach na prvom meetingu s mw. Ja som rozhodnuta ho dat pichnut - ved tusim andie to spominala ze ako mam prave ja vediet ci moje babo ho ma dost... Ale kazdeho ososbny nazor, tu na MK to vzdy vyzera na dva tabory...xixi

radusiq
10. aug 2012

@katie555 ahoj super ze mas aspon docasne riesenie 🙂 akeho providera ste si nakoniec vybrali?

radusiq
10. aug 2012

@lu2112 inak vcera mi usla aukcia - Maxi cosi base aj so sedackou za £35 sa vydrazilo! Zacina ma to hnevat, mam mesiac - o mesiac pride svagrina so synovcekom, dovtedy musi byt postielka, kocik a sedacka aby mal v com byt...

katie555
10. aug 2012

@radusiq no vzhladom k tomu ze BT boli svine a necheli prepustit linku pre nas orangu (a ti by museli zaviest novu line co by nas zbytocne stalo 60 libier) vcera som objednala linku z BT (a to uz samozrejme slo) dnes rano uz mame linku, takze sme mohli objednat internet. neviem ci poznas BEthere, my sme ich uz mali rok a pol, drahy ich zrusil pred stahovanim...A nakoniec este boli mily ked im dnes zavolal a dali nam polovicnu cenu, tusim 9 libier za mesiac. Takze okolo utorka - stredy by sme mali uz ficat normal...kedze este stale sme router neposlali im spat, takze nemusime cakat na novy ...xixi

ako sa inak vsetci citite?? ja dnes spat do prace, a nechce sa mi v tomto teple..Jedine pozitivne je ze mam meeting v HR presne vypocitat dovolenku pred materskou...tak uz potom budem moct odratavat...Este to sice vyzera na cca 4.5 tyzdna ale aj tak .,..

radusiq
10. aug 2012

@katie555 tak snad najdu nejaky. Zabudnuty tyzden navyse 🙂 ja cakam v nemocke na kontrolu, nejaki su dnes pomali...tak to vam celkom ok vyslo s tym netom, 9 na mesiac je supa...

Inak mam pocit akoby mi maly kopal do krcka rovno, ale vraj je hlavou dole tak dufam ze je to ok...

andie25
10. aug 2012

Ja len na rychlo, vsetkym maminkam kraaasny slnecny den, my sa ideme tuuuulat 😀 @wewe8584 myslim na teba zajtra, budem chodit vecer citat, takze urcite napis, @sarifa moja heslo tyzdna znie: Vyydrzaaat! uz nech to pride 🙂 @radusiq nech ti to zbehne v tej nemocke, daj vediet ako sa ma malinky 🙂 @lu2112 viiikend je tuuuu 🙂 @katie555 tak super, ze uz ide ten net, dufam, ze router bude frcat jedna radost @slivka233 - kde siiii?uz nieco sa chysta?
Tak vsetkym pekny den, aj zajtra ma byt fajnovo, treba si uzit slniecka, paaa zatial!XXX

lu2112
10. aug 2012

@radusiq ahoj ja som sa akurat zobudila zaludok je uz lepsie ale stale ma hlava boli tak snad to prejde 😒 . Inak nebidujes nahdou na esofix base v bromley co konci za 8 Hodin?. Lebo nechcem sa stebou pretekat ti ho radsej prenecham a ja skusim dalsi 😀

lu2112
10. aug 2012

@lu2112 aky mas nik na ebay nech viem

lu2112
10. aug 2012

@radusiq inka v kiddicare je teraz sumer sale maxi cosi sedacka za 99 ak by si mala zaujem 😀 daj vediet ako si dopadla na kontrole

radusiq
10. aug 2012

@lu2112 tak super, aspon trosku ze ti je lepsie...nemas stuhnuty krk? nech ti da manzel masaz ked sa vrati 😉
na ebay som radusiq1 ale ja bidujem vzdy az v poslednej minute, mam ho uz nachystany vo watchliste 😉 kludne biduj ty, mas to blizsie a ja budem vecer vonku takze to dost pravdepodobne aj tak missnem...

v nemocke inak - dnu som bola asi minutu a pol, spytal sa ma ako sa mam, ja ze lepsie, ale ze mam obcas mild period-like pain. On bez toho aby zdvihol zrak hned ze aaa tak to je fantasticke, takze sme radi ze vsetko je tak ako ma byt ze? Tak nanho pozeram ze nooo...takze ten pain je ok? A on ze "pain? aky pain?" vobec ma nepocuval, rovno pisal ze som ok 🙄 taze taka "kontrola"...bol to ten isty co ked ma prepustal z nemocky pred tyzdnom povedal ze sice nevie co to bolo, ale ze on vedel ze to prejde same...ale tak buduci tyzden mam mw, tam sa popytam viac.

lu2112
10. aug 2012

@radusiq ok ja len aby sme sa nahodou nepretekali 🙂. Krk mam v pohode neviem z coho to je ale dufamze to prestane. No vidim ze na kontrole si dopadladobre ved sa popitas mw a mozno ta ti povie viac ale ked sacitis lepsie takje to vpoho. A kam sa chystate vecer? Idete sa vyvencit trochu ja dufam zebude zajtra lepsie lebo mame ist na dom tak snad to do vredy vyspim

monkka21
10. aug 2012

ahoj.inac az teraz ma napadlo,ze ked mi na anomaly scan vyslo ze babo ma neaku vadu na oblickach tak nemusim ist skor k midwife na kontrolu?alebo normalne az ked mam ist?

katie555
10. aug 2012

@lu2112 @radusiq len ma tak napadlo aj vy tolko spavate? ja v poslednych dvoch tyzdnoch by som spala stale - v noci tak ako vyda ale cca od 10tej do 9 tej rana a okolo druhej ked nejdem do prace si musim ist lahnut (po prve nemam moc co robit a po druhe sa mi moc drieme) a kolkokrat miesto hodinky boli aj 2 alebo 2.5 ... Len sa pokusam zistit ci je to normalne..Citim sa ako v prvych tyzdnoch (6-12 ) ked by som spala stale....

lu2112
10. aug 2012

@katie555 no ja spavam tiez vela ale zavysi od dna. Ale niekedy mam dni ze prespim celi den a niekedy mam zase vela energie zavysi aj od pocasia a ako sa citim. Ale je uplne normalne ze vela spis niekedy 3 trimester je ako ten prvy az na to ze ti neni zle.

katie555
10. aug 2012

@lu2112 no ved prave, este ze robim teraz uz len poobede 4 hodinove sluzby...takze si mozem spanok dovolit...Ja par dni som ok a potom ma to zase chyti, toto teplo tiez nejako nemusim.Tak strasne som sa tesila na zahradu a teraz ked vidim ze prazi radsej som v chladku vo vnutri bo slnko vysaje aj zvysok engergie zo mna ...Zajtra nastastie hlasie teplo ale pod mrakom takze to hadam nebude az tak zle, bo znamy sa nahlasili na navstevu a chceme urobit aspon male bbq....

lu2112
10. aug 2012

@katie555 ja som dnes mrtva od rana mi neni dobre takze som este ani s postele nevstala takze dufam ze to niako prespim a zajtra mi bude lepsie 🙂. Mame ist pozriet dom takze nerada by som to odvolavala. Inak to teplo je hrozne aj to vycerpava

radusiq
10. aug 2012

@katie555 hmm tak normalne sa mi spi, lahko sa unavim, ale neodpadavam az tak ako v 1.trimestri...

radusiq
10. aug 2012

@lu2112 vecer sme chceli ist na Vidiek do sofa zone, ale sediet sa tam da len na zahradke takze neviem ci pojdeme..presla som sa od london bridge po tower a som mrtva :/

slivka233
10. aug 2012

nech uz rychlo porodim lebo inak sa asi obesim.....moja svokra mi nic nedovoli robit a ja som nato vsetko strasne nervozna....pomozte mi niektooo.....inak asi vyskocim z okna.

lu2112
10. aug 2012

@radusiq no ni verim ved dnes je teplo mi akurat ideme trochu von z muzom konecne sa vratil. Uz mi je lepsie asi som to potrebovala len vyspat. Tak som rada dufam ze sa to nevrati. 😀 a co planujete cez vykend ?? Ja este neviem nevieme sa dohodnut 😀

slivka233
10. aug 2012

@sarifa ako sa mas, ako sa citis? si este cela?

slniecko77
10. aug 2012

ahojte 🙂
..citam, ze ste tu este vsetky 😉 @slivka233 @sarifa myslim na vas dievcata, aj ked prednost ma sarifa, ale clovek nikdy nevie 😉 ja som sla o 10 dni skor
@slivka233 fuuu ti veru nezavidim so svokrou 😉 ja mam perfektnu svokru, ale tiez by som to nezvladala 😀 si pamatam ako sa ma vsetci pocas tehu ked sme boli na SVK snazili obskakovat, mi to dost liezlo na nervy 😝 som rada samostatna osobka 😀
..aj to bol jeden z dovodov preco som nikoho nechcela hned po porode..nasi aj svokrovci prisli na navstevu ked mal maly cca 2 mesiace
@andie25 ahoj, uz tu mas maminu? paraaaada 😵 si uzite London, my ideme az 9.9. do Londyna, uz sa tesim, ale to bude len taka rychla navsteva..akurat sa budeme vracat z dovolenky
..si pisala, ze to citis na chlapca (ak sa nemylim) a mozno bude slecna, ja som si myslela presne opacne 😀

radusiq
10. aug 2012

@lu2112 nakoniec kvasime u kamosky 🙂 cez vikend neviem, uvidime podla nalady...ako vyhrala si ten base?

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 moja cela som stale.A ty co ako?Co si dnes robila a ako sa citis?

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 no ja sa nebudem tiez cudovat ak to bude tak neskoro.A babatko dost narastlo ked si sla az o 10dni neskor?Nebolo moc velke?

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa ja som sla o 10 dni SKOR 😉
..maly vazil 2 910g a obvod hlavicky 33.5cm...taaakze pohoda 😉 teda vcelku 😀

sarifa
10. aug 2012

@slivka233 Ty pocuj ty mozes byt rada.Ja som dneska upratovala s placom a este som sa aj s mojim hadala cez smsky.Kazdy den upratujem po dvoch ludoch ktory si ani po sebe nevedia odpratat a ti poviem ze ma to dnes dobre zorhodilo.Vsetko robim sama upratujem a rano je zase vsetko rozhadzane a spinave.Ide ma porazit ze mozem kedy kolvek porodit a aj v bolestich sa zohinam a vesiam to sproste pradlo a potom ho skladam... Ako som ostala doma tak si myslia ze vsetko budem upratovat,ked predtym vzdy upratovali.Bola by som velmi vdacna keby mam taku pomoc od niekoho a povie mi ze nic nerob 😀

sarifa
10. aug 2012

@slniecko77 aha skor som si to zle precitala ja ze si sla neskor..No moje bude velke ja uz sa stym zmierujem 🙂

slniecko77
10. aug 2012

@sarifa mozno aj nie 😉 vies, ono aj ked meraju sonom byva odchylka + - 500g, ale aj keby bolo tak to zvladnes 😉
..akurat vcera som sa o tom bavila so sesternicou..pytala sa ma ci som mala epidural..nemala som a vobec to nelutujem, s odstupom casu by som sa rozhodla rovnako 😉 a od toho sme sa dostali k velkosti dietatka a jeho porodenia
..z mojho pohladu a skusenosti ani tak nezalezi na vahe ako skor na obvode hlavicky..ja som citila hlavne hlavicku (to je jasne 😉 ) a potom pliecka, ale to len trosku..zvysok telicka preklzol ani som nevedela ako
..samozrejme nehovorim o nadmernych babies...cca 5 kg 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre