Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
9. sep 2012

@katie555 kludne sa pytaj, ja som o plienkach tiez nic nevedela a nyslela som si ze existuju len tie klasicke 🙂 prestudovala som si hlavne tieto dve stranky, vratane demo videi (tie dost pomohli hlavne v tom ako sa davaju jednotlive plienocky 🙂) http://www.thenappylady.co.uk/articleGalleryAll... a http://www.thenappyline.co.uk/
nevyhody bambino mio su pekne popisane vo videu tu: http://www.thenappylady.co.uk/bambino_mio.asp?i... naviac, bambino wraps sa mi zdali velmi tvrde a nechavali malemu otlacky - da sa ale pouzit aj iny wrap (napr little lamb sa mi osvedcil s bambino prefolds)... vyhoda je ze rychlo schnu... napr cimage je s nimi spokojna, pre kazdeho funguje nieco ine.... ja preferujem uz vytvarovane plienky - tie absorbuju viac a nepretecu tak lahko - napr little lamb bamboo alebo totsbot cotton - vid moj album alebo video tu http://www.thenappylady.co.uk/articleDetail.asp...
plienocky co ma andie su tzv pocket napies, da sa prisposobit velkost (cize vydrzia dlho) a ako vkladacka sa da pouzit aj bambino mio - vid video podobnej plienky http://www.thenappylady.co.uk/demo_-_bumgenius_... casom vsak bambino mio bude prilis kratke kedze je to 2-5kg (mas len seriu pre novorodenca alebo viac?)

jeanka
9. sep 2012

@sarifa tiez som nevedela do coho idem... ale ked si vezmes ze prebalujem 6-7x za den tak tych plienok ozaj netreba tak vela (ja ich mam urcite viac ako potrebujem 😀)... uvidime ale ako pojde susenie v zime 🙂

radusiq
9. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂
@lu2112 Luci fakt sme ok, ja som dost flegma takze ani nejaky silny sok som nemala, trosinku triasku na chvilu to bolo cele. Neviem na to prestat mysliet akurat 🙂 super ze vase bbq sa podarilo, urcite ste si ho uzili a dufam ze sa mi podari vidiet Maxikovu izbicku este nez to na teba pride

katie555
9. sep 2012

@sarifa no dufam ze uz to len z malou bude lepsie a lepsie ...Ver tomu ze ked bude mat tak 2-3 meisace mozno sa ti podari ist na nejaky kurz...Ja tiez som pozerala na take nieco od januara ... chcela by som nieco na college ist len problem je musim si dat pozor co si vyberiem kedze ma namusia prijat na mnohe kurzy kedze to bude pod moju terajsiu kvalifikaciu...
Co sa tyka veci pre malu - no chyba este vanicka, ale tolko by drahy hadam zvladol kupit ju..A aj tak si myslim ze ked sa mala narodi budeme chodit do obchodov bo isto bude veci ktore nas ani nenapadli 😉

@jeanka dakujem za info musim vsetko prestudovat, este do prace teraz pojdem ale po strede uz budem mat doma ..V novembri mi pride maminka na 2 tyzdne tak budeme skusat xixi a ak sa zapaci kupim viac...Mne sa niektore strasne pacia inak 😀 a viem ze sa tym defo daju usetrit prachy 😎

@radusiq dufam ze ste ok..dnes len pekne oddychujte

@lu2112 no daj foto izbicky....Ja este hladam nieco na stenu pre malu bo su tam klince tak nejake male obrazky 😉

@andie25 neboj my ta tu nenechame samu ....inak este je tu vewa a monnka tie maju decembrove terminy ak sa nemylim.. 🙂 ako inak uz dokoncievas? nech sa dari

andie25
9. sep 2012

Dobre ranko🙂
@radusiq moja, to ma mrzí, take stresy:( davajte pozor a keby niečo sa nedalo utekajte do nemocky, pekne oddychuj!prikazom to máš 🙂
@lu2112 odfot a pochval sa s Maxikovou izbickou🙂 ja sa veľmi teším z plienok, uz nech idem dokupovat aj ine🙂

andie25
9. sep 2012

@katie555 ahoj 🙂 no pravdu máš ako stále, budu tu aj monika a wewe, len neviem kde bludia🙂 včera som potiahla do druhej, dnes ma trochu boli hlava, ale plánujem dokončiť dnes. Včera ma drahy nadopoval slahackovymi zakuskami, tak to šlo🙂 len Natalka kopala potom jak o život🙂 takze posledný pracovny týždeň pred tebou, uzi si to ešte a potom uz len mamickovske povinnosti🙂 ja sa uz neviem dočkať, no ešte 2 mesiace :( a co sa týka plienok, ja som bola z toho jelen ale dievčatá mi to pekne vysvetlili, za co som vdacna🙂

sarifa
9. sep 2012

@andie25 dufam ze mas pravdu moja 🙂

katie555
9. sep 2012

@andie25 to uz zvladnes nejako ...No slahacka - xixi typicka baba - reaguje na sladke ....Ja vcera mala taky horsi den, uz sa mi zle hlada pozicia ako sediet resp pololezat na gauci - som kukala ten film 'what to expect when you're expecting' ale hned po nom som sa radsej odpratala do izby bo chrbat ma priserne bolel.. Co je zaujimave mne boli skor hore okolo lopatiek a krku, nez som cakala ze v tehotenstve skor krize. No s tymi plienkami, teraz som si citala par veci - rozhodnuta som vyskusat, ale asi tak spravim ze vyskusam to co mam a vzdy sa daju potom aj ine objednat 😀 u nas je to tak ze drahy s tym nesuhlasi (ako som to uz spominala) ale tak mozno zaberie ked poviem ze nebude musiet prebalovat 😀
Nas caka dnes navsteva Paulovej babky bo mala narodky a este dedko ten je v ustave (alzhaimer) a potom rovno do prace...Takze dlhy den co mna moc netesi bo sa budem musiet pohybovat stale bez prestavky 😒 a od zajtra 3 ranky (teda poloranky, bo ranne su u nas od 2.30 am ...a ja zacinam az o 7mej bo su mily na mna ) a potom uz len vylozene nohy do porodu ..

andrea2510
9. sep 2012

Ako sa prejavuju braxton hicks? Som si ista ze to nemam ale boli ma brucho jak pri periode

katie555
9. sep 2012

@andrea2510 no co nam povedali na antenatal classes - vraj bolest ako pri kontrakciach ...otazne je ze ako mame vediet aka bolest je pri kontrakciach ...hm..dufam ze si ok... 😕

andrea2510
9. sep 2012

@katie555 som ok len ma boli brucho od 2rana aj chrbat ma bolel ale len na jednej strane. Snad to prejde

katie555
9. sep 2012

@andrea2510 skus vziat 2 paracetamoly a teply kupel..ja ked mam bolesti zvycajne to pomoze..O ktorej mas ist do prace? ked ti bolesti neprejdu tak zavolaj sick - nestoji ti to zato...Daj vediet potom ci to preslo..ja si budem citat aj ked ideme do ustavu a potom do prace len mne to ide na nervy tukat na mobile 😒

slivka233
9. sep 2012

Ahojte kocenyyyy...tak mame tu nedelu drahy mi ide na nocnu a ja uz budem mat cas na net...vcera sme boli cely den vonku bolo krasneee...a od dnes noci travime sami, dufam ze zvladneme...konecne pridavam moju story z porodu///viem ze ste dlho cakali, sice to nieje nic extra ale je to moj zazitok a s odstupovm casu viem povedat ... ze patrim k stastnejsim dievcatam a na porod spominam v dobroom...

21.8. rano zhruba o 11 mi zacala odtekat zatka, bolo toho velmi malicko, len som videla nieco ruzove v mise, to som uz tusila ze sa nieco bude diat. .. cely den som ale bola v pohode dokonca som sa cititla lepsie ako kedykolvek predtym , nerobila som uz ale nic len som pozeral telku a oddychovala. Drahy odisiel na nocnu, cca o 22:30 som si lahla spat a zobudila som sa chvilu na to ze ma trosku boli brusko, par sekund a potom nic, o 8-10 minut opat..to som este pisala na konika ze sa nieco deje. Chcela som zaspat ale uz sa nedalo, interval sa skracoval a uz som sa musela drzat stolicky, linky sedacky vsetkeho co bolo po ruke aby som predychala kontrakciu. O pol 3 prisiel domov drahy a volali sme do nemocky, samozrejme povedali daj si horucu vanu a 2x 500mg paracetamol. Sedela som hodinu vo vani a myslela ze zoskriabem oblkadacky, kontrakcie sa stale stupnovali a to sme uz volali zas a isli do nemocnice. Hned ma dali na izbu, kym sme vypisovali papiere sadla som si na kreslo co bolo vedla postele a vtom prichadzala kontrakcia a pocula som vo svojom tele zvuk ako ked otovoris zavarininu puk a odisla mi voda, spolu s vodou zatka a bolo toho strasne vela. Voda, krv vsetko dokopy preto som ani vanu nevyuzila. Ani som sa nestihla prezliect dali ma na monitor, kontrakcie kazde 2 minuty a teta mw mi stale tvrdila ze mam este cas...odisla z izby a nechala nas tam samych len s monitorom na bruchu podla ktoreho mi drahy uz hlasil prichadzajuce kontrakcie. Zrazu sa ale kontrakcie tak zosilneli ze namna prisla strasna triasla, a zvracala som asi 4x , Uz to bolo naozaj silne a pytala som si epiduralku ale povedali mi ze mam cas a aj tak musim cakat na anesteziologa, uz som ani gas nechcela nic bola som strasne zuriva ako selma, drahy mi stale strkal gas do ust, ja len viem ze som ho z nervami vzdy vyrazila z ruky. Podotykam ze som stale nebola vysetrena zo spodu. A vtedy to prislo, prisla namna strasna bolest a pocit ze musim tlacit, citila som ako ma tlaci hlavicka uplne dolu...nepytala som sa ( ved som ani nemala koho kedze tam nikto nebol ) a zacala som tlacit, a to by som nebola ja .... zaroven som zvracala ... vsetko naraz...Ervinko sa vtedy velmi zlakol zacal kricat o pomoc, stlacal vseky tlacidka na privolanie pomoci ktore videl, krical nech mi daju epiduralku ...chudacik moj strasne sa zlakol..povedal mi uz doma ze preto ze videl ze mi je fakt zle a vraj som mala oci vypulene a ked videl ze sa trasiem a aj vraciam nevedel co ma robit.
Ked prisla mw, pozrela ma zo spodu konecne a povedala ze musim tlacit lebo uz vidi hlavicku. Bola som na 4cm otvorena. Takze som mala pravdu ze je na epi neskoro, a tym ze ma nepozrela nevedela co sa dole deje. Tlacenie mi akosi neslo, bola som vystresovana bala som sa, nevedela som ako tlacit a som sa bala o babo. Potom prisiel aj anesteziolog, bol to inak velky chlap ako hora a dalsie 2 mw, a to som sa este viac zasekla. Povedal mi ze radsej ide prec lebo nechce maleho vytahovat, ze on vie ze to zvladnem ...a to ma nakoplo , zabrala som a na 5 zatlacenie Dominik vyletel a hneed aj plackal a kakal vonku, Vtedy nastala strasna ulava a v momente som zabudla na vsetko ked som maleho uvidela.....anesteziolog potom prisiel a on ma cistil a zasival ( mala som 4 vnutorne stichy ) bol velmi mily.
A k tej foto co mam s midwife, ona mi tvrdila ze mam cas na epi, ze mam cas na porod, atd... potom pri mne sedela asi 20 minut ..to mi prave hovorila ze som statocna, ze som to zvladla aj bez epi, tak bla bla... keby ma pozre skor mala by som epi urcite a z jednej strany som velmi rada ze to bolo tak ako to bolo...A este povedala Ervinkovi .. ty si namna krical ;;;ale smiala sa, ved to boli nervy a stresy hehe ... Na vsetko som zabudla uz a urcite si to zopakujem este raz...dufam.
Inak dievcata partner pri porode... urcite vyuzite je to uzasne ja by som to asi nezvladla bez Ervinka fakt to bola strasna opora a pomoc...aj ked si vytrpel moje nervaky a vraj som mu tahala vlasy, ale to vsetko strpel a bol uzasny.
Tolko ste cakali na story sice to nebolo nic extra, ale je to moja skusenost a velm dobra mozem teraz povedat, az na ten moment ked som uz rodila hlavicku a nikto nebol na blizku.
Pajem vam vsetkym ktore to este caka minimalne taky rychli porod ako som mala ja, co najmenej bolestivi a aby ste natrafili do dobre personal...rychlo na vsetko zabudnete.. tesiiim sa na oktober ked sa rozbehnu vase porody a zacnu k nam pribudat drobcekovia...

monkka21
9. sep 2012

@andie25 ja som tu 😀 ale vcera sme vyuzili pocasie na grilovacku tak do vecera som bola na dvore a o 21.30 som uz odkvecla v posteli.najhorsie je ze v noci ked sa zobudim tak potom nemozem aj 2-3 hodky zaspat len sa prechadzujem.uz ma aj boky zacali boliet ked tak lezim 😠 tak sa vrtim hore dole.dnes mame zase krasny den,tak mala moze aspo behat po dvore.dnes videla susedovu macku a potom dostala zachavat placu,ze chce macku,no akoze nie a nie prestat plakat.ona je strasne na zvieratka.ked vidi psa v meste hned za nim uteka.ked jej kupim plysoveho hovoriaceho skrecka tak to asi nepomoze vsak? 😀

veriiii
9. sep 2012

@katie555 to je divne, myslela som,ze braxton hicks su bezbolestne☹

sarifa
9. sep 2012

ma tu nejaka mamicka skusenosti s hemeroidmi?

veriiii
9. sep 2012

@slivka233 no to je ako z hororu,ta lahostajnost personalu☹ ale naozaj si to hrdinsky zvladla, gratutulujem ku krasnemu babatku🙂

sarifa
9. sep 2012

@slivka233 no vidis ty si to naozaj mala tak ze si si kychla a maly bol vonku 🙂 Ja verim ze porod moze byt aj krasny aj ked som zazila horor ale drzat babatko v naruci je naozaj ten najkrajsi pocit,hlavne ked sa nateba diva tymi krasnymi ocami 🙂

katie555
9. sep 2012

@veriiii neviem ti presne povedat ...ja som teraz takmer 35tt a nemala som to este. .Viem ze kolegyna sa tiez stazovala ze je to bolestive ....neber ma za slovo ale ja som vzdy bola v tom ze je to bolestive 🙂 aj na antenatal classes povedali ze to boli ...tak neviem .. Ako sa ty citis??

sarifa
9. sep 2012

@andrea2510 bolest to je skor ako pichanie tam dole,ja som ich mala a kolkokrat som musela az postat ked som bola v obchode.bolestive su ale oproti kontrakciam to je uplne nic ver mi 🙂

radusiq
9. sep 2012

No tak toto je najnevydarenejsi vikend za dlllllhu dobu - vyzera to ze najblizsich par dni sa zas budem hlasit z nemocky, zas som zacala krvacat. Uz som pozreta zoskenovana, vsetko vyzera byt ok, ale nechavaju ma na pozorovanie kedze je to uz 3. Krat.

@slivka233 Super ze si dala svoj pribeh, nie idealny ale so stastnym a rychlym koncom 🙂

slivka233
9. sep 2012

@radusiq drzkajte sa dufam ze budete ok obaja

sarifa
9. sep 2012

@radusiq moja to je smola ze zase ta nemocka.Drzim palce nech je to uz posledny krat ..teda okrem porodu 🙂

lu2112
9. sep 2012

@slivka233 no pekny pribeh rychly a stastny koniec. Uz sa neviem dockat kedy to ja budem mat za sebou my sme dnes boli v nasej nemocnici len okuknut kam to vlastne mame ist a dufam ze tam skoro uz budeme obcas uz je toho dost 😀

andrea2510
9. sep 2012

@sarifa tak to braxton hicks neboli tie asi nebudem mat vobec.

@slivka233 aj ja chcem tak rychly porod aby ma moc netrapila mala ked pojde von

@katie555 prejst ma to ani moc nepreslo neviem stale ma pobolieva brucho ale nie uz tak ako v noci. uz je to lepsie.
dnes som zacala pre malu vsetko prat a zajtra si idem dokupit veci do nemocnice a uz si pobalim tasku aby apson ta bola ready

slivka233
9. sep 2012

@andrea2510 ja som sice v nemocke az tak dlho nebola cca 10 hodin po porode som isla domov, ale 90% veci som nepouzila.
co som pouzila tak nocnu koselu , ponozky nohavicky ale to az na izbe rodila som v tricku v ktorom som prisla a dostala som ich koselu potom , vela vela vloziek, tampony do podpiry vobec az ked sa mi rozbehlo mlieko cca po 2 dnoch doma , a kozmetika .... a pre maleho body s kratkym rukavom a na to dupacky capicku, a rukavicky,a outfit domov. samozrejme plienky a vlhke obrusky a to je vsetko.

andrea2510
9. sep 2012

@slivka233 dakujem ved pobalim asi co najviac pre malu a pre seba asi iba na porod a ak by som tam bola dlhsie ako 2 dni ostatne mi prinesie asi potiom manzel ak by som tam nahodou bola dlhsie z nejakeho dovodu

radusiq
9. sep 2012

@andrea2510 ja to mavam ako take silnejsie menstruacne krce, aspon myslim ze je to ono.

Inak baby sledujete zaverecny ceremonial paralympiady? Otvaraci sa mi pacil viac ako Olympijsky, a ma byt Coldplay 🙂 vdaka bohu za dobre vybavenu nemocku 🙂

andie25
9. sep 2012

@slivka233 ahoj🙂 tak sme sa dočkali🙂 no poviem ti, že si to zvládla veľmi dobre, ale to co si mala resp. nemala za MW? Sa nečudujem že potom pri tebe presedela 20 min, lebo keby sa niečo stalo ,tak by bola zodpovedná ona. Ináč Silvika nemohla si byt na 4cm ked si tlacila🙂 musela si byt na 10🙂 ono keby si tlacila na 4cm tak by si mala veľké poranenia aj na krcku a aj bábätko tak nemoze vyjsť. A ten anesteziolog bol asi obstetrician, lebo anesteziologovia nemajú nic spoločne so šitim a placentou. Ale to v tom zmatku si človek neuvedomi, hlavne že ste všetci zdravucki a spolu🙂 X

andie25
9. sep 2012

@monkka21 ahoj 🙂 tak sa mi zda ze kazdy griloval len my nie, ja furt pisem tu esej, som myslela, ze uz dnes skoncim, ale bolo mi cely den nejako nedobre a poobede som aj zaspala. No co uz. Ja uz mozem spat lenna boku, na chrbte nespim nie je to dobre pre malu a na bruchu nemozem... tak sa tiez prevalujem zo strany na stranu a vcera v noci taka bolest na pravej strane, ale to su asi upony co drzia maternicu, len to bolo neprijemne. No mala zlata 😀 my mame doma 2 psikov nasu Jullie a Gucciho , podareni su, Gucciho sme zachranili, to je maly yorkshire a Jullienka nasa uz ma 7 rokov, ona je krizenec zlateho retrievera s kokrom. Skrecok hovoriaci asi nepomoze 🙂 skuste na zaciatok rybicku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre