Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
18. sep 2012

@katie555 ahoj, tu som 🙂 🙂 mame na navsteve svagra s manzelkou tak mame stale nejaky program - akurat tak vas stiham citat 🙂 drobec je uzasny, teraz akurat papka..... zacal sa dost usmievat a vykecavat 😵 .... najviac sa tesi (samozrejme 😀 ) ked je napapany a ked je bez plienky.... 😅 a rozhodol sa ze bude kakat len kazde 3-4 dni tak si viete predstavit tu spust??? 😀 😀 😀
@sarifa my sme do 6 tyzdnov este nosili newborn a teraz sa v pohode vojdeme do 0-3, este mame rezervu... ale malicky je podla growth charts dost pod priemerom... treba sa skor riadit podla vahy, aj tu tam vacsinou uvadzaju....

aliza
18. sep 2012

@katie555 ja ti poviem, ked ti dieta spadne a sa udrie, to totiz deti robia a bude to robit aj to tvoje, aj ked budes nan davat nonstop pozor a ked plna obav pojdes na pohotovost, aby ho pre istotu prezreli a tam zavolaju SS lebo sa im to zranenie nebude zdat.

aliza
18. sep 2012

@katie555 a ja netvrdim, ze rodicia su uplne bez viny, to naozaj nikto z nas nevie, tu ide o tie deti, preco ich nedali babke alebo proste do pestunskej na SK, preco ich adoptuju anglicania a preco slovenske urady nekonaju.

katie555
18. sep 2012

@aliza ved nikto ti tvoj nazor neberie ...a prosim ta co take zle tu hociktora z nas napisala ze sa to konktretne tebe nepaci???
ani jedna z nas ani v jedinom prispevku nenapisala ze matka si tie deti nezasluzi...
Ja mam len pocit ze vsetky z nas sa na to pozeraju trosku z oboch pohladov a nie az tak emotivne aj to len preto ze tu uz nejaky ten rok kazda zije...
A plus fora su na to aby si aj iny mohli vyjadrit svoj nazor...a to ze nie je totozny s tvojim neznamena ze je zly. Ludia tu hovoria zo skusenosti.... Ked si taka mudra kolko rokov uz zijes v uk ze vsetko ovladas - jednak zdravotny system, legalny sytem a socialny system?

katie555
18. sep 2012

@jeanka xixi tak mate aspon veselo...ja sa uz nemozem dockat, bo je mi trosku dlho samej doma 😀 aspon je zdravucky - ako ide kojenie teraz?? bo ja som stale za kojenie len dufam ze sa mi dat a som prichystana bojovat a nevzdat to tak lahko bo je mi jasne ze az take lahke to nebude ... Uzivaj si to so svagrom xixi

aliza
18. sep 2012

@katie555 no, nazyvat zeny dedinskymi husami... som tu uz 6 rokov a ty?

katie555
18. sep 2012

@aliza 11

aliza
18. sep 2012

@katie555 🙂

sarifa
18. sep 2012

@aliza ale uz nehaj tu nasu @katie555 tym ze si tu budes presadzovat svoj nazor tej mamicke nepomozes.

andie25
18. sep 2012

@aliza prečo tu potom chodis k nám a takto reagujes? Kto nazval ženy dedinskymi husami? Akože naozaj uz dost prosimta. Mimochodom ja tu žijem raz toľko ako ty, a veru spokojne. Uz nechaj Kate na pokoji, naozaj sa nic zle nevyjadrila dokonca par krát uz napísala, že nikdy nepovedala že deti nepatria matke. Naozaj uz dost emócií, naozaj nepoznáme druhu stranu takze treba si počkať na to ako to dopadne. Ivana má podporu od každého normálne zmyslajuceho človeka, ale poznáme len jej vyjadrenia. Ak chces byt objektívna treba sa dostať k rozhodnutiam a pisomnostiam od kompetentných.Fakt uz dost. A neskrývaj sa za avatara aspon uz ked si taka spravodliva.

wewe8584
18. sep 2012

@katie555 @andie25 @sarifa suhlasim s vami dievcata, velmi si prajem, aby boli deti s mamou a tiez, aby sa dokladne presetrilo, kde sa stala chyba a samozrejme chcela by som poznat stanovisko druhej strany. nespochybnujem dokument vobec, ale stal eje to len jednostranny pohlad...
@katie555 'nice toned bum' ? to je ako? k tomu som sa nejak ani v knihe ani na nete este nedostala .. drzim prsty, aby ti to vyslo presne ako si prajes 🙂
@lu2112 ale mozes byt rada, ze mu doslo takto sa s tebou spojit...takze i tak si dobre dopadla...dufajme, ze malicky este troska pocka 🙂
@andie25 ja som bola pri GP a mne nepovedal vobec ako je male orientovane, ale ja si myslim, ze ten nas bublik je stale este tak na tom, ze sa prekruca, hlavne vecer citim ako sa pohybuje akoby sa pretacal..... 🙂

wewe8584
18. sep 2012

@jeanka ja ked som kupovala zopar veciciek na svk...(najmensie ako v obchode mali) a prisla som tu a kupila som newborn body 5 v balicku...no a potom ked som to rozbalila a porovnala, tak som sa az prelakla, ze to je nejaky velky rozdiel.....tu sa naozaj take male deticky rodia? nie je to newborn velkost skor na nejake predcasne deturence? ja uz som z tych velkosti hotova 😀 😀 nemam paru ake velkosti kupovat 😀 mam asi z kazdej zopar, tak som zvedava co sa vyuzije 🙂

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 no s tym bum - to skor islo o to ze ta student mw si myslela ze je to hlavicka - bo ona sa ma spytala ze ci viem ze babo je breach - tak ja len na to ze pred dvoma tyznami bola uz hlavkou dole -- potom to este raz prehmatala a skonstavovala ze mam nice toned bum - lol si pomylila hlavicku zo zadockom (mile xixi)
a u teba este mas cas - maly (ak si dobre spominam ty mas chlapceka) by sa mal pretocit po 32-33tt, teraz si uzivaj kopanceky 😀
a @sarifa @andie25 dakujem

wewe8584
18. sep 2012

@katie555 ano ano..chlapcek malicky to bude...no tak potom je to s tebou v poriadku....dobre potom. kopanceky si uzivam este...neviem ake silne to budee neskor 🙂 tak teraz je to super ...

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 ono neskor uz nekope az tak - teda aspon u mna (nebudem tvrdit ze vsetky mamky to maju tak) bo nema uz tolko miesta..Skor citis ako sa pretaca a presuva...Moj drahy ma strasnu zabavu kukat ked hybe zadockom bo to vidis ako sa cele brucho presuva (chrbatik plus zadocek - mozno preto ho ma tonned) a plus moja mala ma tak 3-4 denne stikutku - to sa ti tiez brucho pohybuje ale v pravidelnych kratkych intervaloch ... 😀 No ja dufam ze princezna pride skor nez o 4 tyzdne ...vy budete mat asi zlozite vianoce - bud cakanie alebo prve dni nie?

radusiq
18. sep 2012

ach jaj co sa to z tej nasej temy stalo za burlivu diskusiu...hlavne mums to be nestresujte, to teraz narobi najviac skody. Dobre je byt informovany, aby clovek vedel co robit ak by nahodou, pripadne ak to ide nejakym sposobom skusit pomoct tej mamicke, ale toto tu uz je vela, fakt 😕 @aliza nepostrehla som nikoho v tejto teme aby nadaval na teba alebo inych a nazyval zeny husami, zato som si vsimla tvoj prispevok v "TEJ" teme v zmysle "keby ste videli co sa pise v teme Tehodte slovenku v UK usta by ste otvarali"...

@lu2112 juj no pekne ste obstali, len zeby ti tie stresy nevyvolali porod teraz, dost si sa desila tej noci aj bez tohto 🙂 hlavu hore, viete o sebe, viete si nejako dat vediet ak by nahodou, nie je daleko, ak by to aj na teba prislo ma dost casu sa dozvediet a pribehnut. A ak by si nieco potrebovala mozes aj mne kricat pisat volat uz sice niesom az tak poruke ale dobehnut dobehnem...

radusiq
18. sep 2012

baby, ked uz to @katie555 nacala 😅 co vam vychadza ze na vianoce budete rodit alebo mat kojencov, ako riesite tohtorocne vianoce? ja by som rada zacat nakupovat (aspon cez net) cim skor nech toho potom nemam vela...tusim zacinam mat stresy zo stihania vsetkeho, a dufam v dobre poslusne nenarocne babanko 🙂 Mala som zacat kurz pred 2 tyzdnami, akurat som mala vyratane ze do porodu stihnem induction, ale stale mi neprisli login udaje tak sa bojim ze zacnem studovat s novorodencom v naruci 😀

a inak ja som vsetko najmensie kupovala 0-3 months, nic nemam este mensie 😕 doniesla mi svagrina nejake slovenske 56-ky, a ked som pozerala velkostny ekvivalent dupaciek v Mothercare tak by som musela kupit Tiny baby alebo Early baby, to sa mi zdalo prilis...a zatial som nepocula od nikoho aky velky bude nas drobik tak neviem vobec co cakat...

andie25
18. sep 2012

@radusiq no ja ti poviem že nás due date je den pred stedrym dnom a vôbec sa nesteesujem že co a ako. Darčeky? Tohto roku dostanú všetci z rodiny od nás ten najkrajši🙂 takze neriesim, ale netuším ako to bude s jedlom, ked ja si Vianky neviem predstavit bez kapustnice, ryby, salatu atd. Len či to stihnem? Dávam tomu voľný priebeh. My každé Vianoce travime na SVK takze tiez nie som veľmi nadšena že tu budeme, no co uz.

wewe8584
18. sep 2012

@katie555 @radusiq no..tak my mame termin 28.12. tak si viete predstavit vianoce, ziadne plany nemame....tisko verim, ze navarime veceru a vsetko bude tak ako na vianoce ma byt...ale netusim, kedy sa maly popyta na svet...mozno to bude az v novom roku a ja si kapustnicu este uzijem 😀 to budu prve Vianoce v zivote mimo domova...mam z toho take smutne pocity....stale sme ich travili v kruhu rodiny a teraz budeme sami....uz sa chystame objednat stromcek...len neviem odkila by bol najlepsi, najkrajsi a nie drahy 😀, aj vianocne oblatky odkial budeme mat? 😀 sme skocili poriadne z temy do temy 😀

radusiq
18. sep 2012

@andie25 no ty s wewe to mate asi najhorsie co sa zariadovania tyka, hlavne jedlo ked do poslednej chvile nebudete vediet ci prave nebudete tlacit 😀 my sa (zatial, ak vsetko dobre pojde) chystame na Slovensko, co sa tyka darcekov vykaslala by som sa na to, ale viem ze mi to neda a zacnem zhanat na poslednu chvilu ked sa nepripravim 😀 ale jednoznacne toho roku vyhrava financne nenarocne a velkostou malicke kedze drobikova batozina bude urcite zaberat vela vela miesta 😀

andie25
18. sep 2012

@wewe8584 u nás budu vianočné oplatky v Dukle, mozem ti poslať, len či sa nedolamu?

radusiq
18. sep 2012

@wewe8584 aj v polskych obchodoch zvyknu mat oplatky. Ja som raz skusala robit ked sme ostavali tu na vianoce, tak spravila som cesto, ale stroj samozrejme nemam tak boli minipalacinky z oplatkoveho cesta 😀 ale ratali sa

lu2112
18. sep 2012

@radusiq jeej dakujem moja no ja si myslim ze sa nic neudeje ale clovek nikdy nevie len ma to nastvalo lebo celi tyzden stoho mam stress ze sami doma ale ma nastastie telefon od kolegu takze uz som kludnejsia 🙂.
Stym detskym oblecenim aj ja mam len 0-3 ziadne ine nemam tak dufam ze to nieje velke. Ale vsetci hovoria ze mensie vela nevyuzijem tak ja uz som stoho zmatena tak som zvedava ze ako. No a ked bude aj vacsie dorastieme🙂 alebo tata vystveme kupit nove.
Inak ako ti je?

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 @andie25 @radusiq @lu2112
no ak sa zadari nasa mala bude mat tak 2.5 mesiaca na vianoce ...My tradicne tu - ja naposledy bola doma na vianoce asi 5 rokov dozadu, aj ked minuly rok sme leteli 27meho domov takze novy rok bol doma 😉
ja robim nasu veceru ryba salat a kapustnica 24teho, otvorime darceky - tento rok budeme uz traja.. 25teho sme zvykli chodit k paulovej babke (posledne 2 roky) ale ta ide k jeho strykovi tak sme sa dohodli ze zavolame jeho brata a prvykrat v zivote aj pre mna aj pre neho budeme robit moriaka zo vsetkym tym okolo...no a 26teho nas volala babka ...takze aj tam bude vecera ....tohoto roku troje vianoce (aj minuly rok sme mali troje)
Co sa tyka darcekov tak len take malickosti - tento rok sme mali vydajov az az...Co sa tyka pecenia hadam mala nejako prezije tichucko z tatikom byt ze nieco napeciem. Oplatky skusim u poliakov a medovniky poviem maminke ked tu bude (mala by tu byt do 28nov a pri spravnom uskladneni vydrzi ) ...V sainsbury's inak zvyknu mavat kapra kazdy rok, kto mava kapra na vianoce ...

😀

radusiq
18. sep 2012

@lu2112 no nic nerobim len kvasim cely den, tak som taka nijaka...akurat uz treti den upijam Gaviscon priamo z flase (uz druhej mimochodom, ten co som s tebou kupila padol za vlast uz minuly tyzden) tak sa bojim ze aj sa potvrdia babske reci narodi sa nam Bratranec It 😀

lu2112
18. sep 2012

@andie25
@wewe8584
@radusiq uz vianoce rozoberate no mne svagrina vzdy posle oplatky domace zo slovenska da ich do plechovej krabicky a poriadne zabali posle cez postu. A med mame tiez domaci zo slovenska co si nosine od stryka. My sme tu pravidelne na vianoce a da sa to zvladnut vzdy mame klasicke menu a kedze tu 24.12 je vsetko otvorene ako normalny den aspon nestresujem ze nieco zabudnem 🙂.

katie555
18. sep 2012

@lu2112 a co robievate 25teho ? mna to celkom zaujima bo moj priatel anglican tak sa musim tou stranou prisposobit - ale darceky otvarame po nasom to som si presadila... Ja sa zvykla 25teho napisat na sluzbu - triple pay mavame plus ze silvestra robis ranku a novy rok volno 😉 sa normalne tesim ako sa tento rok vyhnem vsetkym hadkam a stazovaniu v praci ze kto kedy a za kolko sluzbu robi 😅

lu2112
18. sep 2012

@katie555 no ja som vzdy robila 25 a26 aby moji supervisory mohli byt doma z rodinami ja som vzdy mala volno 23a24 a 1.1 to je nase vyrocie z drahym tak preto a robila som zase silvestra vacsinou som zobrala double shifft a tym padom aj iny manageri mohli mat volno. Tento rok budeme doma aj drahy takze neviem co budeme robit 😉.
Inak ja tiez dufam ze mali bude dobrucky nech napeciem ja zboznujem tu vonu kolacikov po celom dome a vzdy sme potom rozdali nasim znamim 😉
Ale tento rok to bude ine budeme rodinka jupiii 😀

lu2112
18. sep 2012

@katie555 inak kupila som si ananas ale radsej ho dam az zajtra keby to nahodou fungovalo 😉 A bola som na prechadzke to pre dnesny pohyb staci 😉

monkka21
18. sep 2012

no ja mam termin 21.12 a uz zacinam premyslat ze co s darcekmi,asi si to necham na polovicu novembra.ja dufam,ze mali sa narodi skor aspon o tyzden aby som stihla napiect 😀 a vsetko nachystat,ja zboznujem Vianoce je to moj najoblubenejsi cas v roku.len ked budem kojit tak sa budem musiet vzdat salatu a podobnych veci,etse ze tu rybku budem moct zo zemiakmi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre