Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
21. sep 2012

@katie555 v nemocnici vam daju papiere tam si zavolas a oni ta objednaju a tam ti spravia rodny list.to ti vsetko po porode povedia,teda aspon nam povedali.no mysme tam boli obaja tak neviem,ale mi sme zobraty.ale urcite nebudute dlho cakat kym vas tam objednaju

lu2112
21. sep 2012

@katie555 no lepsie ani nie trochu som pospala ale zobudil ma telefon a boli ma stale hlava a mam taky zaludok ako na vode tak neviem ze co to ma bit pockam na manzela ak to neprejde asi zavolam mw nech som kludnejsia uvidime. A teba zase chytaju tie krce??

jeanka
21. sep 2012

@katie555 tak ako pisala monkka21 ... my sme tam zavolali a dali nam termin o 2 dni a povedali nam ze mame doniest rovno vyplnenu form na child benefits (form bola v bounty packu ktoru by si mala dostat po narodeni)... tak sme to tam doniesli, rovno nam vytlacila rodny list + hned sme si dali vytlacit aj niekolko kopii + zobrala form - boli sme tam 8.8. peniaze boli na ucte 29.8.

monkka21
21. sep 2012

@lu2112 chcem sa spytat,si vcera spominala neaky sliz na pranie.co to je?

katie555
21. sep 2012

@jeanka @monkka21 dakujem za info ..bo neviem si predstavit ze prist domov z porodnice a potom zhanat info

@lu2112 no krce v nohe som nemala teraz asi tak 10 dni - asi minuly tyzden naposledy ..ale v podbrusku nieco ako period cramps ..plus mala sa toci ci co zase robi a to ma dost boli ...co by ma zato zaujimalo ze ma zadocek cca 5 cm nalavo od mojej hrudnej kosti a nejakym zazrakom sa jej dari mi kopat na pravo pod rebrami - stale nerozumiem ci ma tak dlhe nohy alebo ako inak tam dotiahne 😕

lu2112
21. sep 2012

@monkka21 no ten sliz mam od Radky ona v tom pere uplne vsetko je to vlastne nahrada pracich praskov urobis si to doma tym ze zmiesas mydlo a krystalicku sol z horucou vodou a vznikne ti hmota ako sliz a to pridavas do prania namiesto prasku. Vyhody su ze to neopsahuje ziadne parfemy a veci ktore sposobuju alergie a je to omnoho lacnejsie ako prasok vyroba asi 5-6 littov ta vide na asi 1 libru a vydrzi tak asi na 20 prani hruby odhad🙂. Ja som vtom zacala prat vsetko pre maleho plus obliecky na postel uteraky spodne pradlo. A som velmi spokojna🙂.

monkka21
21. sep 2012

@lu2112 a ake mydlo sa pouziva?

lu2112
21. sep 2012

@katie555 no tak ja mam bolest v podbrusku velmi intenzivne uz asi tri dni a malali je natlaceny na lavej strane a tiez dociahne este rebra tak to mu nerozumiem pochybujem ze maju take dlhe nohy🙂. Mne uz presla ta bolest hlavy tak dufam ze sa nevrati. Stale rozmyslam ze kedy to uz zacne vzdy ked si myslim ze sa nieco uz spusta prestane to po par hodinach a zase nic 🙂.

lu2112
21. sep 2012

@monkka21 Ja som si priniesla zo slovenska palma kokos pracie mydlo. Ale viem ze to tu mynule Radka a
@andie25 rozoberali ze sa da zohnat aj tu v uk nieco vhodne skus im napisat urcite poradia viem ze viacero bab to pouziva🙂.

katie555
21. sep 2012

@lu2112 ja som prave ok ale citim stahy pomaly nie je to pravidelne..som skor myslela ze som precitlivela ale tak bolest je to fajn..take nieco ako period pain..budem vidiet kolko vydrzim ..akurat som davala instrukcie drahemu ze nech teraz napriklad zajtra vecer pri tv nepije ani buducu sobotu - ja idem babysittovat ze keby nahodou by ma musel prist vziat...dufam ze este tak 2 tyzdne a potom uz mi je to jedno..aj ked dnes som uz dosla do stadia ked uz mam toho plne zuby a najradsej by som bola keby uz bola mala tu 😵

monkka21
21. sep 2012

@lu2112 moja mama ide na slovensko tak mi moze aj odtial priniest 🙂

lu2112
21. sep 2012

@katie555 no aby si ma este nepredbehla🙂. No ja uz som vtom stadiu tiez ze uz my stacilo uz by mi bolo jedno ze kedy len nech uz je tu 🙂. No uvidime ze kedy sa vypitaju tie nase deturence. Moj manzel uz nepije dva tyzdne max jedno pivo pre istotu keby sme museli bezat 🙂.

lu2112
21. sep 2012

@monkka21 no tak jej povedz nech ti donesie z domu vide to aj lacnejsie a krystalicku soda. Potrebujes na tych pat liteov 150g mydla a pol hrnceka tej krystalickej sody. Navod ti mozem potom preposlat ak budes chciet do IP mam ho od Radky a hovorim ja som bola prekvapena ake super a lacne je to a ziadna chemia🙂.

monkka21
21. sep 2012

@lu2112 a to tu sodu predavaju aj tu?

lu2112
21. sep 2012

@monkka21 tak toto som si neni ista skus popozerat na internete alebo ak tak v polskych obchodoch by sa to dalo zohnat. Tiez to mam zdomu.

monkka21
21. sep 2012

@lu2112 tak radsej si to dam doniest tiez zo slovenska,bude to istejsie.zatial vyperem vo fairy a ked maama pride tak to vyskusam spravit.

lu2112
21. sep 2012

@monkka21 urcite to za pokus stoji 🙂.

veriiii
21. sep 2012

@hesiodos zamestnavatel ta nemoze nutit si brat dovolenku ked ids na kontrolu kvoli tehotenstvu, mas narok na antenatal appointments a dokonca do pracovneho vykazu/time sheet/si to zapocitas akoby si bola v praci,ten cas co si bola na kontrole,lebo je to platene!a ty si este nebola u midwife?okrem toho,zamestanavatel by ti mal urobit risk assesment, hned ako oznamis,ze si tehotna, musi s tebou prejst taky formular,kde su rozne kategorie,napr ci musis dvihat tazke vei, ci pracujes vo vyske/ci musis si pre nieco dociahnut v praci.,ci robis v chlade, teple, v radiacii,s chemikaliami,nadmerny hluk,vibracie, stres a tak dalej.mne to robil moj az v koncom 6.mesiaca a bola som dost nahnevana, tvrdil,ze on ma take info! 😢

sarifa
21. sep 2012

Aby ste sa zasmiali 😀 Malej som kupila Halloween costume hihi

monkka21
21. sep 2012

@sarifa jezis aka je chutnaaa aj ked neviem identifikovat ten kostym.je to lienka ci?.a aka velka vyzera byt.zlatunka

sarifa
21. sep 2012

@monkka21 hahah monkka ano to je lienka 🙂 jej je to este velke tak v tom vyzera taka rozvalena a velika ...ale tak mozno na rok jej to bude.. ale srandovna v tom je mna teda pobavila chudatko hihi

andie25
21. sep 2012

@monkka21 ja som našla mydlove vlocky, volajú sa dri-pak soap flakes, môžeš si z nich vyrobiť ten recept na praci prostriedok alebo môžeš v nich aj prat, kedže je to mydlo, je to dostať na ebay alebo priamo od výrobcu

monkka21
21. sep 2012

@sarifa zlatinka je veru bambulka mala.no pekne mamka sa na nej zabava😀

andie25
21. sep 2012

Caute maminy, konečne víkend🙂 teším sa, mala Natalka asi si robi diskoteku u mna v brusku🙂 kope ako diva. No ináč cukry boli zase dobre, tak ja neviem, fakt mám tu tehu cukrovku? 😀 no dúfam, že to bude aj tak ďalej pokračovať. Majte sa zatial a pohladkajte brusenka a deťom pusy na ritulu 😀

monkka21
21. sep 2012

@andie25 a ty uz si s toho robila?ci este nie?

andie25
21. sep 2012

@monkka21 ešte nie, čakám na výplatu 🙂

monkka21
21. sep 2012

@andie25 no ja chcem zacat o 2-3 tyzdne prat malemu veci tak ze ci to mas odskusane .ked budes mat tak daj vediet😀moj tiez kope vsade.chvilku hore chvilku dole ja uz ani neviem kde je poriadne,ale ekd sedim tak uz ho citim pod rebrami.

andie25
21. sep 2012

@monkka21 no hej, moja sa uz ukludnila🙂 ale statočne kopala od kedy som prišla domov🙂 ináč ti poviem, že na veceru som zhresila a dala som si 2 kúsky pizze a malu porciu bolognese cestoviny a cukor je ok🙂 takze ťa dieta nie je az taka strašna🙂

lu2112
21. sep 2012

@sarifa nadhernu lienku mas doma🙂. A moze te ist strasit susediv 🙂

monkka21
21. sep 2012

@andie25 no tak to mas fajn dietku😀 mne prestalo chutit,na nic nemam chut :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre