Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
1. okt 2012

@andie25 citas mi myslienky..a prave to je ten dovod preco tam sem tam zaregaujem - ono totiz baby napisu len to negativne ...tak ked uz nieco poviem tak sa snazim nech je to aj z druheho pohladu...akurat som bola poziadana nech sme ticho - a danej holke ani nevadi ze 3 strany to baby rozoberali - len to boli tie co jej len pritakavaju a likuju jej spravy takze to bolo v pohode...ked sa snazim povedat ze nie vsetko je vsade rovnake uz sa do mna pustila ...nuz ... 😉

lu2112
1. okt 2012

@monkka21 neboj zvladnes to da sa to vydrzat uvidis 😉

andie25
1. okt 2012

@katie555 Kate zbytocne sa nerozculuj, negativna energia neprospieva ani takto na dialku. Oni nevedia byt objektivne, idu si za svojim. Ved pockaj uz zachvilu sa pustia aj tu do das 😀 ono cely tento modry konik vie byt velmi zradny, uz tolko tem tu bolo kde sa zeny hadali, no treba nam toto v take krasne obdobie ako je tehotenstvo? ja mam na haku, len naozaj obmedzenost niektorych zien az doslova taka jednoduchost ma zaraza, a to su matky... no nic uz, nechajme tak.
@lu2112 doma som mojka dneska aj zajtra, no budem jest ako doteraz, tak snad to bude ok, co narobim teraz uz nic, idem nazad do lekarne, mozno budu mat tie co potrebujem ale pochybujem ze mi daju, kedze na recepte bli napisane ine, ze ja som neskontrolovala ten recept predtym, moja chyba, rychly zivot...

katie555
1. okt 2012

vraj som zakomplexovana, negativna a lutuje moje okolie
pozri staci mi citat Tvoje prispevky,alebo podobnych tebe necitlivych ,zakomplexovanych zien a nemam chut ani zaujem s tebou a podobnymi diskutovat v rovine slusnosti,pretoze si to nezasluzis.A ani Ti nemienim nic vysvetlovat ,pretoze citat ta si myslim ucili v prvej triede a jedna dobre mienena rada,Nezabudaj z akej r*** si vypadla,cize mozes byvat aj na saturne ale vzdy budes ako si pisala ty mne TYPICKA SLOVENKA....PEKNY DEN TI ZELAM A CHOD SA VYZURIT NIEKAM INAM emoticon emoticon

monkka21
1. okt 2012

@andie25 co mi poslali papier tak je tam ze od desiatej nemozem nic jest a pit iba cistu vodu.pojdem spat skor aby som nebola hladna 😀

monkka21
1. okt 2012

@katie555 hejj veru uz som 28+3.rychlo to bezi ten cas ked sa obzries spat.o chvilku uz budete mat babatka pri sebe 🙂

monkka21
1. okt 2012

este som sa chcela spytat,ze ked si manzel posielal ziadost o tu paternity leave tak ma prist spat aj neaka odpoved?

andie25
1. okt 2012

@katie555 akurat som to citala, to je inteligencia.... hahaa, ze kto je zakomplexovany? kasli na nu, jej vyjadrovanie svedci o jej inteligencii...

katie555
1. okt 2012

@monkka21 ja si myslim ze ustne by mohlo stacit... kedy ste ziadali? bo presne koli tomuto sme sa skoro z drahym pochytili bo asi pred tyznom sa ma cosi pytal ohladom paternity leave - ja som sa ho vtedy davno pisala ze ci mu mam napisat ziadost povedal ze naco ved u nich je to ok ...(a teraz tvrdil ze sme sa o tom nikdy nebavili) ale nakoniec on sa pytal teraz tak mu povedali ze skratka ked sa mala narodi nech si vezme 2 tyzdne off a oni to potom doriesia papierovo ...(s full pay dufam) ale to je asi skor nahoda ze jeho spolocnost to berie tak dost take it easy way

radusiq
1. okt 2012

@monkka21 on ju posielal ako postou? moj ju len vypisal v praci a dal im ju a tym to haslo, nedostal ziadne vyjadrenie ani nic...

@katie555 @andie25 ked sa do nas pustia tu vytvorime si sukromnu skupinu a bude 😝 aj tak sme tu plus minus stale ta ista zostava...Katie to bolo velmi, velmi hnusne a zbytocne tvrde, aj na onu temu...

monkka21
1. okt 2012

@radusiq ano jemu u kazali u nas na office ze to ma vypisat a poslat na hlavny office agentury.

katie555
1. okt 2012

@andie25 jj ja nemam pocit ze som agresivne reagovala ani na jeden prispevok ale budis...a tiez nemam pocit ze moja slovencina je zla - zmaturovala som na 1 zo slovenciny - ale predsalen slovosled sem tam uz my robi problem aj ked by som povedala ze gramatika ako taka (myslim y a i ) tu mam 100% tak nech nevyryva ...len tak medzi recou - vyzuvaju sa vasi kamarati (anglicania) bo u nas je to absolutne normalne a nie urazka

andie25
1. okt 2012

@katie555 ja som jej musela odpisat, to co je za arogantnu zenu?
@radusiq inac ja som uz tiez myslela na sukromku, asi by to bolo lepsie

monkka21
1. okt 2012

@katie555 no u nas to tak nefunguje,uz sme raz na too doplatili ze muzovi to potom zamietli.teraz sme to posielali as v 22tt.a zatial nic neprislo.

andie25
1. okt 2012

@katie555 jasne ze sa vyzuvaju 😀 aj napriklad moja teta, je tu vydata za anglana vyse 40 rokov tu zije a aj oni aj jej deti sa vyzuvaju, alebo maju papuce... prosimta take somariny riesit 😀

andie25
1. okt 2012

@monkka21 myslim , ze odpoved mu nepride, nech sa opyta managera. My sme davalli ziadost uz asi pred mesiacom, s tym, ze nie kedy je due date, ale odo dna kedy sa mala narodi. Nemali s tym problem vobec.

radusiq
1. okt 2012

@katie555 nuz kamosi a navstevy sa normalne vyzuvaju, nikoho ani nenapadne sa pytat alebo to riesit. A takisto zo vsetkych kamosov co poznam nevyzuva sa len ak je nejaka party u niekoho na dome/zahrade a na spodnom podlazi nie su koberce - vtedy sa vacsinou nevyzuva (po odobreni domacimi), ale akonahle idem hore na wc napriklad, tak sa samozrejme vyzujem. Ale napriklad ked pridu robotnici (ako napriklad teraz u mna 😅 ked chcem spat 🙄) alebo skontrolovat plynomer atd. tak ani nahodou, obuti behaju...
Inak cela tato diskusia o vyzuvani mi pripomenula diel Sex in the City kde Carrie bola poziadana aby v byte vyzula svoje drahocenne Manolo Blahniks a bola straaasne urazena 😀

katie555
1. okt 2012

@monkka21 ja si pamatam ze ty si spominala ze pri bianke ju nedostal...to je blbe...ale tiez podla mna je to len ich upovedomit ze ju chce zobrat...a pokial splna podmienky ze je tam viac nez 26tt pred narodenim dietata a poziadali ste -11 tt pred tak nevidim dovod preco by to mali zamietnut kedze je to dane zakonom ze otecko na to ma narok ...Co viem len ze potom je akurat na spolocnosti ze ci mu daju full pay alebo len tych 135 za tyzden..
Ja sa cudujem ze u mojeho to tak lahko preslo kedze on officialne robi pre americku firmu, ktora kupila ich spolocnost...Takze ked nieco chce - tak musi najskor kontaktovat head office v surrey a este potom ti to musia riesit z amerikou ...

@andie25 dakujem ...ja akurat zistila ze mam teplotu 37.3 nie moc vysoka ale predsalen je este pred obedom ...takze varim ginger a honey...drahy po praci donesie aj lemon...Kolko paracetamolov mozem? v podstate ked si dam teraz 2, tak vecer budem moct dalsie dva nie?

andie25
1. okt 2012

@katie555 hej mozes si dat teraz, a potom ked uz vecer nebudes mat teplotu zbytocne neber, nalievaj sa cajom, oddychuj a nerozculuj sa, uz ti zakazujem chodit do tamtej temy 😀 fakt, teraz je Chloe prednejsia, vyloz nohy a relaxuj

andie25
1. okt 2012

@radusiq @katie555 no ludia z povolania ako plynari, elektrikari a aj MW sa nevyzuju, pretoze nemozu-safety reasons. My ked chodime po mamickach a babatkach postnatalne, tak sa nemozeme vyzut, na podlahe moze byt nieco rozliate, smyklave, rozsypane, ja sa posmyknem spadnem , zlomim si nohu alebo ruku, nebodaj chrbticu a od zamestnavatela nedostanem zaplatene ani halier. Takze preto. Musime mat samozrejme aj vhodnu obuv, takze ak k vam pridu takito ludia, tak s pochopenim 🙂

radusiq
1. okt 2012

@andie25 vazne to som nevedela, mne to osobne nejako nevadi, samo po nich vysavam okamzite ale beriem to ako fakt 🙂

katie555
1. okt 2012

@andie25 dakujem ....no ved aj drahy mi tam zakazuje chodit bo potom sa vecer pri 'tea' rozculujem co vsetko tam o anglicanoch popisu....
s tymi topankami mi to pripada ako u nas v praci inak ale dava to vyznam - my sme museli mat 2 inch heels (pokial si nedoniesla papier ze zo zdravotnych dovodov musis mat flats) Sranda nastala ked som musela ist von na tarmac, (z dovodu ze pasazieri ked su na letisku akoby nechali rozum doma, a pre nich aspon tu v manchestri je velmi zlozite, vyjst z dveri von a ist do dveri oproti na lietadle ktore su otvorene a caka ich tam usmievava letuska) parkrat sa mi stalo ze sa mi opatok zasekol do tych skar v paneloch...A piloti z toho zvykli mat uzasnu zabavu 😀 😀 😀 😀
ako sa nam tema pekne zvtla tiez

andie25
1. okt 2012

@radusiq inac skusala som ta najst na fb, ale asi si dobre skryta., lebo mi ta ani nevyhodilo 😀

andrea2510
1. okt 2012

joj ale som sa dobre vyspala o 12 som davno nevstavala (ale hej bola som hore od 5-9).
@katie555 ja naozaj pojdem az posledna ty a @lu2112 to mate take ze asi za tyzden budete maminami a
@radusiq to ma uz naplanovane. tak na mna si pockate moja vyzera ze budeme mozno aj prenasat 🙂.

monkka21
1. okt 2012

@katie555 ono to bolo tak ze manzel chodil na office za contract managerom s tim vyplnenym tlacivom a on mi vzdy povedal,ze on o takom nevie ze to musi zistit no samozrejme ze on nic nezistil a ked sa spamatl tak uz bolo neskoro .tak teraz sme si to poslali radsej smai na ten hlavny office lebo u nich v agency sa neda na nikoho spolahnut a teraz sa snazil natlacit to iste manzelovi do halvi ze on si to musi zistit,hlavne ze team leadrovi to on sam podaval.vies ono je to tak ze slovak slovaka odzube kde moze ☹

monkka21
1. okt 2012

@andie25 my sme tiez dali due date,ja som to poslala uz davno preto sa pytam,ze ci ma aj nieco prist.

grasia1
1. okt 2012

caute baby tak uz tu mame oktober, teraz to tu pojde ako na beziacom pase 🙂 Ja som sice az niekde ku koncu, ale uz sa tesim ako budem citat vase zazitky a emocie z porodu. Dnes som tiez zaspala asi o tretej nad ranom a o pol deviatej som uz bola svieza ako rybicka. len do kedy 😀
@katie555 vcera som si aj ja prebehla tu temu bez deti neodidem a radsej som tam ani nic nepisala kedze som videla ze sem tam je to tam jak na bojisku 😖
@lu2112 ty si prva v poradi, tak sup sup do porodnice aby si odstartovala nas oktobrovky. Drzim palce 😉

radusiq
1. okt 2012

@andrea2510 no zeby si este prva nesla, Luckin Maxik sa akosi netvari zeby sa ponahlal, Chloe je urcite zmatena ked ma eviction notice plus zoznam datumov kedy jej dal tato zakaz, a ja som naplanovana takze mna mozes pekne obist 😀

@andie25 ani ja teba nevidim, resp. je vas tam strasne vela s tym istym menom. Pisem ti do spravy 😉

katie555
1. okt 2012

@radusiq dobre som sa nasmiala ...chuda chloe - no ona asi nevie co skor ale zatial poslucha tatina...teraz uz v podstate ziadny datum nema zakazany (teda aspon pokial ja viem) len do stredy este drahy pracuje na trpaslikovej web stranke (warrick davies) a tusim potom hned zacina tu druhu..ale hovorim ze programovat moze aj ked bude malu odgragavat a uspavat ... 😀
Chalani maju vacsinou casuuuuuuuuuuuuuu...

@garsia1 ja sa u tam asi nevyadrujem ..mam z nich dost ...len ma mrzi ze par tych bab je tu v uk a tie presne tam do toho vnasaju este viac paniky a negativizmu ....ako sa citis?

@andrea2510 treba mysliet pozitivne, pijes aj ten cajik? ja kazdy druhy den papam ananas a mozno okolo stredy si dam pekne stiplave curry .. 😀

wewe8584
1. okt 2012

@monkka21 @andie25 @katie555
ahojte babulky tehulky, bavite sa o tom paternity leave. Tak ja som tak nejak stresovala, co to vsetko treba vypisovat...netusim, co ste vy vypisovali...ale sef mojho manzela mu len poslal nejake info, aby si prestudoval a tam bolo napisane, ze je nasou povinnostou prediskutovat kedy asi chce ist na paternity (cize len mu to vlastne povedat, aby o tom vedel) no a potom ked sa male narodi, tak mu treba dat SC3 vypisane....tak neviem...vy ste to robili inak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre