Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 ked ja som uz skoro vsetko pobalila uz ostali len take veci co pouzivame denne, vies my sme mali povodne sa stahovat uz zaciatkom sep. potom toho 28 sep. a teraz az 18. no ja nieco vymyslim.

slniecko77
1. okt 2012

..maly akurat doveceral a pozerame Krtka 😵 miluje ru rozpravku..este ho caka mliecko a postielka..zajtra nam odchadza svokor, tak sa este mojkaju na rozlucku.ale o chvilu pojdeme zase na SVK tak sa zase uvidia 😉

andie25
1. okt 2012

@slniecko77 ja tiez milujem Krtka a to mam cez 30🙂 hihi

andrea2510
1. okt 2012

@katie555 juj ale sa mi to moje baby tlaci ale do boku ja sa musim opytat tej midwife ako je ulozene to baby lebo ja citim nohu uplne na boku a asi to je zadocek alebo chrbat strasne vysoko na pravej strane nie je mozne aby bola engaged lebo potom by sme mali vazne dlhe dieta. ta studentka ktoru som mala povedala ze staci aby bola mala dole hlavou ze jej stacia aj 2 ci 3 kontrakcie a pojde dole sama tak neviem uvidime

slniecko77
1. okt 2012

@andrea2510 aj ja som citila maleho nozicky na boku, vsak su tam drobcovia nasi skruteny riadne 😉 ale ked uz bol 2/5 nemyslim, ze zmeni polohu na nevyhovujucu na prirodzeny porod 😉
@andie25 tak Krtkoooo je super...este aj Macko Usko a Bambulka u nas frci 😉 maly miluje hudbu, keby si ho videla ako trsa na vsetko...asi budeme musiet pouvazovat nad nejakym hudobnym vzdelanim 🙂

andrea2510
1. okt 2012

@slniecko77 no je tam nejak pokrutena a teraz neviem co stvara akoby cuvala alebo co robila

slniecko77
1. okt 2012

@andrea2510 v ktorom tyzdni si? Sa uz asi pripravuje na rozbeh 😉

katie555
1. okt 2012

@andie25 neruhaj sa - ty by si mala prva tvdit aky je anglicky zdrav .system dokonaly ved raz po materskej ta bude zivit...lol..
to poznam inak u mna v gp surgery im trvalo tyzden mi vyplnit 2 riadky na MATb1 form a to este aj potom som musela ist naspat bo mi zabudli dat peciatku.....
Inak len ma tak napadlo - ty mas nejaku specializaciu v ramci midwifery - myslim ze ci sa skor musis rozhdonut ci chces robit community midwife alebo v nemocnici a tak ..alebo studujes vsetko a potom je na tebe co sa rozhodnes robit co ta viac laka?

lu2112
1. okt 2012

Babulky ako sa mate vas tu clovek nestiha ani citat kolko ste toho za den popisali musim vas vecer v posteli docitat 😀. My sme v poriadku sice je 1.10 ale Maxik nevyzera ze sa mu chce von tak dalsi den budeme cakat aj ked dnes som mala energiu za styroch tak om aj dufala zee tym pohybom sa rozhybe ale nic 😀. Vecer sa este izvem idem robit veceru 😀

katie555
1. okt 2012

@andrea2510 moja tiez presne tak ..zadocek to viem kde ma a ona sa tak akosi zvlastne natiahne a kope do strany ...ale co sledujem myslim ze aj @lu2112 to vravela..a tiez co som studovala ze ked uz je hlavka v pelvis a mas 2/5 engaged tak je velmi malinko pravdepodobne ze by sa nejako skrutila - mimalne by jej to dalo vela zabrat ...ja sa toho velmi bala bo ked si to tak vezmes moja uz je 4 tyzdne otocena dole a sem tam mam fakt pocit ze si to rozmyslela a toci sa...xixi

zajtra na to forum ani nevrkorcim (teda minimalne do 1.30) aby som nemala nahodou u mw zvyseny tlak..
@slniecko77 nevies nieco o tej slavke? celkom ma to zaujima bo ja som presvedcena ze to bol plany polach a rutinna kontrola ktoru musia vykonat ked ju niekto nahlasil 🤐

katie555
1. okt 2012

@slniecko77 indian cosi ta omylom hodila na opacnu stranu barikady

slniecko77
1. okt 2012

@lu2112 no vitaj, stratena 😉 som na teba myslela...
@katie555 veru, ze neviem co je s nou...zvlastne..verim, ze slo len o plany poplach
...citam, ze indianka zapotila 😀 som jej napisla IP ci si ma s niekym nemyli 😅 alebo som zla pre vsetkych 😉 😀

andrea2510
1. okt 2012

@slniecko77 este nie ja som v 36 🙂
@katie555 neviem ale kruti sa riadne cely den sa tak nekrutila asi ze dosiel ocino domov

lu2112
1. okt 2012

@slniecko77 tu som mali sme narocny den 😀.

@katie555 ja ma zasebou MW a mali je uz naozaj nachystany tak povedala ze dufa ze. Sa uvidime u nas doma a ak nie tak buduci pondelok.

@andrea2510 neboj aj moj sa obcas tak vrti ze mam pocit ze sa otoci opacne ale zevraj uz nema ni na to tolko miesta tak preto tie stuchance a vyvrtky citime viacej 😀

katie555
1. okt 2012

@slniecko77 xexe ty patris asi do stredu teba este neberu ako vyryvacku - ja som prva potom andie a sarifa...ty si tak napoly v milosti ..tak ta ta baba zaradila na ich stranu ...zabomysie vojny lol...pritom ja som stale presvedcena ze kazdy ma pravdu ...len oni zbytocne hystercia a my si to nechceme na povrch pripustit ...

inak moja mala ma zakaz narodit za zajtra - teda minimalne cez den - drahy ma day out z prace tak by bolo trosku zlozite aby sa ku mne dostal - je to cca 60 mil lenze ide do prace svojim autom a odial maju coach ...a teraz zase ja budem mat nocne mory ze co ak 😲

lu2112
1. okt 2012

@radusiq ahoj moja tak MW dopadla dobre ak sa mali nenaroi tak mam buduci pondelok opat ale dufam ze to mi nespravi 😀. Kedze su tu nasi tak nestiham cez den tak vas musim dobiehat vecer ale keby daco urcite ti pos lem ravu nech informujes baby 😀

katie555
1. okt 2012

@lu2112 nevies ako to funguje ked mas mw meeting booked ale medzitym pojdes rodit? pytala si sa na membrane sweep?

slniecko77
1. okt 2012

@katie555 uz sa mi ospravedlnila...no podla niektorych reakcii som na "vasej" strane..aj ked nechapem preco sa to deli na nejaku stranu, ked tam ide o nieco uplne ine
..este mate cas 😉
@andrea2510 zrejme ma malo miesta tak sa snazi ponatahovat, maly mi z jednej strany neskutocne vyduval brucho
@lu2112 si uzivaj rodicov, za chvilu budes mat ine mile povinnosti 🙂

jeanka
1. okt 2012

@katie555 oni daju mw vediet z nemocnice a zrusia ti appointment... a mw ta pride aj tak pozriet po porode...

slniecko77
1. okt 2012

@katie555 oni to maju v systeme, ze si uz porodila a pridu ta kuknut domov, mna na druhy den kedze som sla hned po porode domov...aspon tak mi to vysvetlila moja MW

slniecko77
1. okt 2012

@jeanka 😉 tak to asi funguje vsade...v rovnakom case rovnaka odpoved

jeanka
1. okt 2012

mimochodom sa vam cudujem ze ste sa zapojili do tej temy.... aj tak to nema efekt... kazdy inteligentny clovek si aj tak spravi nazor sam a neda sa ovplyvnit... a tych ostatnych aj tak nepresvedcis 🙂

katie555
1. okt 2012

@jeanka no my sa uz len bavime na ich reakciach ..ale oficialne sme vsetky 4 ry ignorovane
a dakujem za odpoved ...mne totiz kazdy tvrdi ze pojdem skor - takze mam metting zajtra a ptoom dalsi by mal byt 16.10. preto som sa pytala...xixi
@slniecko77 videla som a tam jedna trafena hus zagagala ...tam barcelona pisala cosi ohladom meetingu s SS len neviem ci to malo byt ohladom slavky bo ta sprava je trosku zmatena a moc vyznam nedava

slniecko77
1. okt 2012

@katie555 som sa presne nad tym zamyslala 😅 cudnô
@jeanka nedalo mi na nieco zareagovat...este musim trenovat 😉 😀 ono ro zo zaciatku bolo o pomoci, aj som tam dala nejake tel. cisla, ale neskutocne sa to zvrhlo

slivka233
1. okt 2012

kruci fix co sa to deje?ake hadky?vzdy to najlepsie zmeskam .... joooj sa musim polepsit len dajak mi ten cas nevychadza a moje dieta cez den malo spiii.

katie555
1. okt 2012

@slniecko77 nemas nahodou link na tu debatu na fb ohladom toho? no hadam sa raz dozvieme ako to dopadlo 😀 predpokladame ze hlavne akterky si ip ckuju
@jeanka uz sa to tam dostavalo do mezdi ze sa nedalo nereagovat - asi nemas cas to vsetko citas - sice uz sa ani neoplati bo oni nevedia viest diskusiu ....ale mimimalne som bola busy cely den 😕

andie25
1. okt 2012

@katie555 no hotovo 🙂 aj mi gp zavolal za 5 minut 7, ze co to vlastne chcem, tak som mu povedala, a pekne poprosila nech odfaxje recept do boots, lebo ten je otvoreny do 8mej. Teraz sme prisli, nemam nic, lekarnicka ma aj polutovala, ze da mi bez receptu, no nemala na sklade, tak az zajtra. Inac ma napadlo, ze keby som bola na inzuline, co by robili taky cas..... no co uz. Specializaciu si mozem poziadat, ze co by som chcela, ale nemocnica ti zvykne ponuknut prva, no a ta moja kde praxujem este ponuka 6 mesiacov preceptorship a az potom si poziadam. Chcela by som ostat v porodnici v kombinacii s community, tak uvidime, ci to vyjde 🙂

katie555
1. okt 2012

@slivka233 neboj nic si nezmeskala - to vies na topic bez deti neodidem - dokument mna oznacili za vyryvacku - len preto ze mam iny nez ich zaskatulkovany nazor ktory je povazovany ze jediny spravny. neskor som si udajne zavolala kamosky z tohoto fora - takze teraz sme 4ry tam ignorovane - len preto ze si dovolis v diskusii mat iny nazor nez ti zakladatelka dovoli - bez ohladu na temu 😀 ako inak?

slivka233
1. okt 2012

@katie555 iihaaaaaaa no ale teda ako ste si to dovolili??? 😀 😀 inak aj ja lubim vyrivat....hehehe takze predsa som o nieco prisla....inak fajn...maleho som okupkala vymasirovala dala cicku a spinkaaa miii....tak rychlo som prisla sem kym mozem....
uz iba paaaaaaaaaar dniiiiiiiii.....ako sa citis? my sme prave dnes so sarifou na fb pisali ze aka zmena ze ked niekam ides napr. lekarke povies moja dcera , moj syn...nezvyyk ale je to krasneee taky maly clovek .... a ten moj maly clovek mi pred kupanim opisal postel hehe

andie25
1. okt 2012

@katie555 keby len to, aj za zakomplexovanu a zlu ta oznacili a lutuju tvoje okolie.... sa zamysli nad sebou Kate, ano? 😀 dourazaju ludi a to su matky, co vychovavaju dalsie generacie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre