Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
20. aug 2012

dievcata mam dotaz, mohlo by sa nieco rozbiehat myslim porod aj tym ze ma dole dost picha?tak ze ma az vystriee...maly sa dost rozhybal a tym zacalo aj to pichanie.jooooj

slivka233
20. aug 2012

@katie555 super ze tak dobre spis, ja sa vzdy zobudim ked moj pride z nocnej chvilu posedime dame si caj a lahnem si snim a zobudim sa ako napr dnes o 12tej super nie??ved treba si spanok uzit o chvilu uz ho mat tolko nebudeme.
inak si sa pytala kolko by mu trvala cesta domov, teraz ho dali koly mne robit robit len par mil od domu, tak do 15min ho mam doma...
prave som pisala ze ma zacina pichat jooj keby to uz bolo onooo aspon ten rozbeh bola by som rada.

radusiq
20. aug 2012

@slivka233 drzim palce aby to uz bolo ono 🙂

katie555
20. aug 2012

@slivka233 no aspon ze tak , som myslela ze odisiel na tyzdnovku vcera preto som sa pytala..Akurat som uz chcela skonastatovat ze si nejako ticho.. Tak dufajme ze uz coskoro pojdes ked ta vsetko picha atd...Vela stastia a daj hlasenie ...dufam ze ti vyjde bazen , aby si mi mohla povedat skusenosti... 😝

@radusiq my chceme ist zapisat dat malu tiez uz teraz ked otvoria. Myslim ze do statnych je to trosku inak - bo dieta ti vezmu az od 3rov a mas narok na 15 hodin tyzdenne zdarma (a zvysok si priplacas) Z toho usudzujem ze lu zapisali asi do sukromnych - kezde v pripade statnych 2 rocny waiting list asi nevadil....Inak asi najlepsie osobne tam ist - aj ti skolku ukazu a nie kazdemu vyhovuje to co ostatni chvalia....a skor teraz ked mas cas treba ist pobehat (ty z mierov aby si to zase neprehnala xixix) Ako som ja pisala my uvazujeme do 3rov skor childmindera a potom statnu skolku 😀

slivka233
20. aug 2012

@radusiq len keby to bolo onoooo, teraz to trosku utichlo...ale mam nejake divne pocity, joooj...poinformujem hned ked niecooo 😀

radusiq
20. aug 2012

@katie555 vdaka, hlavne si chcem byt ista ze ho tu potom vezmu hlavne do skoly kedze je to fakt super skola a rovno pod oknami, tak b y bola skoda ho vozit niekam daleko lebo nebolo miesto (stava sa tuto v okoli co citam velmi casto) co sa skolky tyka - ja este neviem odkedy budeme riesit childcare, lebo do prace (aspon do tej istej) sa mi neoplati vracat - ale ked sa to vykrystalizuje a bude treba skolku, nechcem aby bolo zas neskoro...

@slivka233 to je dobreee...pride, odide, pride, odide potom zatlacis a bude 😀

katie555
20. aug 2012

@radusiq my sme tiez este v stadiu zistovania - ked sme sa prestahovali sme boli navstivit susedov a ich vacsie dieta ma 5 a chodi to tej skoly oproti (a este maju 8mesacne babo) tak sme sa ich vypitovali ako to vlastne funguje - do skoly ta musia prijat ked si v catchment area - podla toho co pises ste na tom ako my - z okna je skola - takze toho by som sa nebala - nemaju dovod povedat ze tam nepatrite....A je to regulovane prislusnym councilom, takze pravo odvolat, ale ako blizsie mozes byvat pri skole nez cez cestu 😵 Zapis do skolky je ine troska - bo nemusia ta vziat ani ked je to statna skolka a si v catchment area-bo vela rodicov sa tam tlaci co su trosku z dalej alebo na hranici, lebo ked uz dieta tam chodi do skolky tak maju vacsiu sancu aby im zobrali tam dieta do skoly... Ale vraj je to tiez regulovane, takze ked byvate blizko a plus sa prihlasite nacas nemal by byt problem. Teda toto je co som ja pochopila, mozno u vas je to ine, ale myslim ze statne skoly + skolky maju relativne podobne pravidla a je to regulovane councilom. 😵

lu2112
20. aug 2012

@radusiq no my mame v dvoch jedna sukromna jedna statna. Tak uvidime ze ako to vyde vynancne a hlavne ako to bude vsetko. Ale ja som tam bola osobne lebo sme si ich aj pozreli zaroven 😅. Objednala som sa na urcity datum a cas a potom sme tam vypisali kvasi taku ziadost a bolo

lu2112
20. aug 2012

@katie555 ja som sa zobudila prave teraz a idem varit niako ma zmohlo do obedie ale este ze mam uz volno toto sa mi paci 😀 Zatial sa nenudim

lu2112
20. aug 2012

@slivka233 ze by mozno sa nieco uz chystalo? Drzim palce nech sa rozbehne a mas to uz za sebou

katie555
20. aug 2012

@radusiq @lu @andrea2510 a zvysok - je z vas niekto kto rozmysla nad water birth??? ja som tak na 80 percent rozhodnuta (hm !!!) pre tuto variantu , aj ked moj drahy velmi o tom nechce pocut (aj ked asi jeho to boliet nebude ale mna takze si vyhradzujem pravo rozhodnutia)...Akurat som pozerala ze hospital kde chodim ma 8 birth pools - hadam by miesto sa mohlo ujst.. Nejake rady , pre a proti? 😲

katie555
20. aug 2012

@lu2112 no ja tiez si hodila nap (to navrch tych 11hodin co som spala v noci) citim sa dost blbo spat tolko vela, ale beriem to tak ze je to normalne a ked stiham tak preco nie ...Akurat som sa chystala varit a drahy mi volal ze ci mozeme byt dnes naughty a dat si take away...hmmmmm why not - aspon nemusim varit...xixi 😀

slniecko77
20. aug 2012

@katie555 najlepsie ti zodpovie asi Andy , buduca MW 😉 ale je tam vyssie riziko infekcie u novorodenca - skus pokecat o tom s pediatrom
..za plus by som dala uvolnenie svalstva pri porode a tym padom mensia bolest
..do vody nemusis ist na cely porod, len ked ti to bude vyhovovat 😉

katie555
20. aug 2012

@slniecko77 andy je teraz stratena xixi - ma tu mamu este asi tyzden ...ale skusim ked sa objavi naspat 😎 ale mam pocit ze to celkom odporucala babam myslim sarife a slivke ...ja som este nie plno rozhdonuta co a ako - ideme na hospital tour o necele 2 tyzdne...

slniecko77
20. aug 2012

@katie555 ono zalezi od situacie, musi byt vsetko OK aby si rodila vo vode, aj ja som povodne zvazovala, ale nejak nevyslo, ani neviem preco...

slivka233
20. aug 2012

@katie555 ak mi to vyjde do vody dam vam vediet, mne to mw velmi odporucala tak myslim ze je to ok....u nas v nemocke je iba jeden bazen, snad sa mi ujde. este sice niesom rozhodnuta ci cely porod vo vode alebo bolest tam a tlacit na postely..neviem uvidim ako sa to vsetko vyvinie.

katie555
20. aug 2012

@slivka233 no a este stale si tu ? ziadne dalsie znamky porodu?? mne akurat volala mamka ze jedna spoluziacka dnes porodila 4.2kg chlapceka....ja sa len toho bojim ze babo bude moc velke ..ach....
ja sa este snazim zistovat viac info ohladom toho water birth a ked najblizsie pojdem k mw sa skusim porozpravat co mi povie bo to akurat uz bude po hospital tour .... to ako inak staci povedat v nemocnici ze chces pool alebo nejako im treba dopredu dat vediet? 😅

lucia198307
20. aug 2012

@katie555 Ahoj, ja tiez rozmyslam nad water birth. Tiez som neni este rozhodnuta na 100% ale skor ano ako nie 😉 .

lu2112
20. aug 2012

@katie555 ja som celi vykend nevarila lebo sme ani doma velmi neboli tak dnes len pre seba narchlo cestovyny a salatik. Manzel pride az v stredu tak mozeme lenosit

slivka233
20. aug 2012

@katie555 juuuj tak toto je moja nocna mora, bojim sa velikeho babatka ale myslim ze moj velky nebude nejak to citim sak aj ja som taky trpazliiiik.....ani brusko nieje take velke uvidime coskoro....no a vidis stale som tu a asi aj budem, pichanie mi preslo, maly sa sice vytlaca ale nespravnym smerom, keby si teraz videla tvar brucha ani to neviem pomenovat co to za tvar, jedna strana splasknuta a druha ako krivan no...😉 ale mysim ze voda bude ok

radusiq
20. aug 2012

@katie555 ja sa chystam mat doma bazenik, ale neviem ci v nom aj porodim, alebo sa len clapkat budem. Trosku mi je to nechutne do vody rodit ze vsetko to okolo a niekedy aj viac ide do tej vody s babatkom, ale na uvolnenie parada, a ked uz tam raz lahnem velka ako tank neviem ci sa mi bude chciet vstavat odtial. Andy skoro mw spominala ze sa hradza pekne roztahuje vo vode takze mensia sanca natrhnutia. Ak nebude homebirth bude musiet byt cisarsky takze hospital bazenik mi nehrozi...ale videla som v nasej nemocke birth centre a velmi pekne to bolo, cistucke, nebala by som sa

lu2112
20. aug 2012

@katie555 inak ja chcem bazenik na toprve stadium pokial mi nepichnu epidural ale tak zase ked to zvladnem bez nej tak azdo konca by som tam ostala ale na tlacenie chcem normalne von ja mam voci tomu predsudky zeje to take spinave 😝

lu2112
20. aug 2012

@slivka233
@katie555 babulky ja som stim zmierena ze budem mat velke dieta ja som sa narodila 4.7. Kg a manzel 4.5kg my sme neboli malinke deti takze ja sa pripravim a vyskusam vsetky mozne sposoby aby som sa co najlepsie pripraila a ked ma mama vytlacila sice pridusenu snurou ale vytlacila tak aj ja to zvladnem treba mysliet pozityvne 😀

andrea2510
20. aug 2012

@katie555 no ja budem asi normalne ale chcem ak bude mozne mat na izbe vanu a ist aspon 2x do vane.

katie555
20. aug 2012

@lucia198307 v ktorom meste sa nachadzas?
@lu2112 no ved to som ja hovorila, ze sa bojim ze co ak nebudem zvladat bolest a budem chciet epidural - bo viem ze v bazene nemozes mat epidural... Mne by hadam clekom vyhovovala ta kombincia...Ze cas v bazene a cas na 'suchu' ...
4.7 kg ???blaznis ??? to ja bych asi zomrela pri porode....

@slivka233 no tak nejako by to hadam vyhovovalo aj mne..ja len dufam ze aj ty budes mat vsetko v poriadku a ze sa ti to podari...co viem z bazenom treba by dost open minded - neupinat sa na to bo ked len drobnost sa objavi tak ti ho nepovolia ako kolvek budes chciet 😕 Stiplave curry si treba dat inak

ja som sa akurat zacala nejako zle citit akoby na mna nieco liezlo (a drahy to nie je) takze zase lemon and honey a asi si dam paracethamol a zalahnem coskoro.... citim sa priserne unavena, hlava mi tresti a zapchany nos ☹

katie555
20. aug 2012

@andrea2510 bola si uz na hospital tour? bo my ideme o 2 tyzdne ale dnes som nahodou zistila vraj wythenshawe ma 8 birth pool teraz..co je dost velka sanca ze bude volne...

cimage
20. aug 2012

@radusiq ahoj, ja som na vas tiez myslela, ci ste uz na materskej, alebo co sa s vami deje.
maly to znasal dobre, hlavne neboli take horucavy ako su teraz u nas a vacsinou bol v nositku, lebo po tatrach sa neda s kocikom. Sice sme nerobili nejake vystupy, len jednu turu zo Strbskeho plesa na Popradske. Len sme boli prekvapeni, ze bolo malo ludi pri vodach. Pozreli sme na Duchonku, Oravsku priehradu, Liptovsku maru a Zemplinsku siravu a uplne to tam chatra. Jedine Oravska bola upravena, ale to len koli tomu, ze to je priamo v meste. Neviem kde sa vsetci Slovaci podeli, ale aj v Tatrach boli Cesi a Poliaci, typujem 90% ☹

cimage
20. aug 2012

@katie555 tak s tym porodom do vody mas pravdu, ze vsetko musi byt na 100%. Ja som cele tehotenstvo bola ok a ked som prisla uz rodit, tak povedali, ze mam vysoky tlak a nemozem do vody. Aj tak uz by bolo neskoro, lebo som bola na 9,5cm otvorena. Neviem aky tlak cakali, ked som uz 10hodin mala bolesti. Ale aj tak som doma cely cas bola vo vani, takze som istym sposobom mala porod vo vode a bolo to naozaj super. Ale vam drzim palce aby ste si to vyskusali naozaj, musi to byt super, dufam, ze dalsi porod uz bude cely vo vode.

lu2112
20. aug 2012

@katie555 no ja tiez som za taka zdravu kombinaciu ze aj bazen ale hlavne eidural 😉. No ja som bola velke babo teraz by to na mna nikto nepovedal kedze som najmensia v rodine ale aspon som bola najvacsie babo aspon niaky rekord 😀 len moja mama nebola velmi nadsena tazky porod to bol takze preto ja som za epidural aj ked to ma rizyka 😝

lucia198307
20. aug 2012

@katie555 ja som v severnom irsku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre