Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
23. aug 2012

@andrea2510 Lu ma dobry naskok, ale ty ja a katie555 mame medzi sebou len po 3-4 dni rozdiel, este len to budu preteky 😀

katie555
23. aug 2012

@radusiq dobre ranko vsetkym... ako vidim vsetky ranostajky.... Xixi 😀
No ved ano budeme sa pretekat, alebo nadavat kto bude meskat...Ja som oficilne povedala ze hocikedy po 1vom oktobri je vitana ....takze dufam ze bude posluchat....Aj ked udajne ja som tiez mala byt narodena 17.10 a nejako som mi nechcelo tak som az 29.10.
To uz ides prat vsetko? ja si to nechavam az ked ostanem doma z prace (nieze by to az tak rozdiel bol) ale najskor musim draheho dokopat postavit skrine a comodu pre malu aby na to zase zbytocne prach nesadal ... 😵

radusiq
23. aug 2012

@katie555 ja som presne to tiez chcela - detska je este skladisko a budu tam opravovat okno, mm bude dorabat policky do skrine, ale vcera vymyslel ze v nasej skrini vyclenime jeden suflik cisty pre male vecicky. Nie vsetko, len cast aby bola pripravena "ak by nahodou" lebo som mala nocne mory ze som rodila predcasne a museli sme ostat dlhsie v nemocnici lebo nic nebolo poprate tak nemal v com ist domov drobec (aj tak si myslim ze to pekne krasne budem prat este raz potom lebo mi to neda, ale pre pokoj duse 😅 )

katie555
23. aug 2012

@radusiq no ja som sa rozhodla tu trosku upratat (nieze by bol neporiadok ale ja som extremne citliva) no ale po hodine pratania uz strasne citim bolesti ...takze vyzera ze si musim davat vacsi pozor...
Nasa izba pre malu - no tiez zatial len skladisko - ale hadam o tyzden sa to sprace.Zajtra ma prist zvysok nabytku a uz potom len drahemu pilit nervy ze to treba poskladat 😝

radusiq
23. aug 2012

@katie555 juj no len davaj pozor, si taka ako ja presne 😕 este musime vydrzat tych par tyzdnov davat pozor na nase drobatka 🙂

lu2112
23. aug 2012

@radusiq
@katie555 no babulky aby ste ma vsetky nepredbehli a ja tu budem posledna cakat na toho mojho experta. Dnes sme vychystali tatinka a niako sme potom zaspali mali tiez tak som sa zobudila az ked dostal stikutku inak by sme spali este stale 😀. ale za to teraz to dohana stym co zameskal rano s pohybom brucho mi zase tancuje 😀

@radusiq ides predsa len prat ja cakam na ten dom inak by som uz tiez nieco chystala lebo mna prenasleduju podobne nocne mori ze som nemala co zbalit do nemocnice a okrem vloziek som nemala nic nachystane. NO tesim sa na poobedie do obchodov.

lu2112
23. aug 2012

@katie555 hlavne davaj pozor netreba nic prehanat 😀

radusiq
23. aug 2012

@lu2112 no vyprala som zatial len tie muslin squares co prisli take drsnejsie - pri prani sa uplne zvlnili, ale su maksie, tak som zvedava co z nich bude. A tie dve kapsovky zo vcera co boli trosku spinave - vsetko z nich vyslo pekne. Doperie mi druha varka, pride Ocado a mozme ist, uz sa tesiiim aj ked placem zo stavu na ucte takze fakt len window shopping a kludne bud agresivna ak by som nieco chcela kupit 😀

radusiq
23. aug 2012

@lu2112 tak nakup prave dosiel, kludne daj vediet ked budes ready mozme ist aj skor

lu2112
23. aug 2012

@radusiq tak mozeme o 12:00 ja dam rychlo sprchu a oblecem a som ready to go 😀

radusiq
23. aug 2012

@lu2112 ok o 12.00 u teba 🙂

katie555
23. aug 2012

vypisovali ste niektora forms EEA3 (permanent residence)??? uz mi pomaly z toho sibe ... 😒

Ako sa kto dnes ma??? 😵

jeanka
23. aug 2012

@irin12 ahojcek 🙂 dakujeme 🙂 som ta uz dlhooo nevidela... ako dopadla svadba? drzim palce aby sa vam co najskor zadarilo 😉

@sarifa sofinka je krasna, dufam ze uz sa citis lepsie a dari sa vam, ja som mala par narocnych noci, malinky cez den spinka a potom v noci vymysla 😀 vcera uz som zaspavala po sediacky.. ina kriza 😀 tak ma donutili rano vynechat kojenie ze nech dospim... je to zo zaciatku velmi narocne, ale bude to lepsie neboj 😉 a este ked sa zacne usmievat tak to je uplne na zblaznenie krasne 😀

@slivka233 gratulujeeeem... vyzera ze ti to ubehlo relativne rychlo a bezproblemovo v porovnanim so sarifou a so mnou... tak dufam ze si drobceka teraz poriadne uzivate a tesite sa z neho 🙂 my sa tesime na podrobnosti a na fotecky 🙂 drzkajte sa...

sarifa
23. aug 2012

@jeanka no ja som musela utekat dnes doktorovy.lebo len cele dni placem ako sialena.Dostala som tabletky na depresiju tak musim prestat s mliekom ..naco som si aj tu odsavacku kupila ..som ju pouzila 2 x... Moja mala tak je cely tyzden.Ona cez den prespi budi sa kazde 4-5hod a v noci len place a place a place ...vcera prvy krat spala v noci chvilu.Ja som uplne hotova ..unavena a nestastna stale ale dufam ze sa to zmeni ... Ale zlatunka je ja viem ze coskoro si na seba zvykneme 🙂

monkka21
23. aug 2012

@sarifa inac je dobre ze ti dali tabletky na depresiu lebo keby si to neriesila nemuselo by to dobre dopadnut.radsej dat to umele mlieko ak ked si ty aj mala nestastna ked kojenie neslo.vsetko ma svoje obete.musite si najst svoj rezim a potom bude vsteko dobre,malinka je nadherna.pripomina mi moju,ked sa nardoila,taka bacula 😀

sarifa
23. aug 2012

@monkka21 este som ich nezacala brat lebo mam este tolke z nemocnice a cakam kym mi doktor zavola teda ze ci ich mozem vsetky mixovat ale nejako sa mu nechce volat... je to skoda ze sa tokto citim a nemozem si malicku este tak uzit :(

monkka21
23. aug 2012

@sarifa ja viem,ze je ti to luto,ale to prejde a budes si materstvo uzivat.a aka mas lieky z nemocnine?aj ty si mala problemy?a Sofinka amal preco atb.?

sarifa
23. aug 2012

@monkka21 No mne dali tiez antibiotika ja mam : ferrous sulphate,metronidazole,cefalexin a na debku citalopram.. Sofinka mala tiez nieco lebo som mala malo zeleza tak aj jej len pichali injekcie... mala problemi s dychanim a teplota sa jej stale menila..

andie25
23. aug 2012

@sarifa ahooj maminaaa 🙂 Naaadhernu dcerku mas, a nakoniec je to babika, takze nase odhady boli zle 😀 Moja drzte sa, vela zdravicka prajem obidvom, hlavne sa asi potrebujes poriadne vyspat, pokus sa o to, ved malu ti moze nosit aj partnet na krmenie, alebo ti uz dosla maminka? Mala si tazky porod, ale hlavne ze ste uz spolu 🙂 Hlavne vela lasky, zdravicka a nech si na seba pekne zvykate. Naozaj skus sa poriadne vyspat hoci aj cely den, musis byt z toho vsetkeho unavena a vycerpana. Drzte sa!X

monkka21
23. aug 2012

@sarifa fuha tak to mas toho dost teda,tak ti zelam aby si bola coskoro fit a uzivala si Sofiu 🙂

andie25
23. aug 2012

@slivka233 Ahoooj maminkaaa 😀 Srdecne gratulujem k malemu zazraku, vela zdravicka, lasky, mliecka a radosti prajem 🙂 Potom podaj infosky ako to prebiehalo, ale ti poviem na prvorodicku paraaaada 😀 Drzte sa, pekne papajte a oddychujte 🙂

sarifa
23. aug 2012

@monkka21 dakujem 🙂

slivka233
23. aug 2012

Dievcatka vsetkym vam dakujem za gratulacie, sme velmi stastny a Dominic je uzasny a dobrucky... Trosku este dospavame kedze to namna prislo vecer, a potom celu noc, den a teraz mame zasebou prvu noc vela sme nespinkali....ale je to fajn, maly vcera prespal cely den apotom v noci sme sa uz len motkali s nim ale neplackal je.to poklad...zajtra si najdem cas a napisem celu story..a foto....drzte sa baby....a @lu2112 teraz ideeeeees tyy

lu2112
23. aug 2012

@sarifa dufam ze tabletky ti pomozu a bude ti lepsie. Mala si to tazke tak aj to ti urcite nepomohlo ale uvidis ze to prekonas a zacnes si to uzivat. Malinka je uzasna taka baculka a krasne vlasky ma 😀 drzte sa obe

lu2112
23. aug 2012

@slivka233 no tesim sa na fotky a podrobnosti ako si to zvladla. a dakujem za stafetu uz som ta nahradila rano otvaram ja tuto temu. ja este stale 6 tyzdnov ale to prejde ako voda takze bude sranda 😀 ale poviem ti uz aj strach ma chyta 😀

sarifa
23. aug 2012

@lu2112 aj ja dufam.. a dakujem 🙂 snad sa to da vsetko doporiadku a ta moja nervozita a strach pominie .Drz sa moja ty budes na rade.drzim palce

slniecko77
23. aug 2012

@sarifa je fajn, ze to zacali skoro riesit a este lepsie, ze si sama spozorovala priznaky 😉
..coskoro to zle pominie a ty/vy sa budes tesit z malej bambulky Sofie 😵 xxx

andrea2510
23. aug 2012

@lu2112 teba len teraz chyta strach? mna uz davno

lu2112
23. aug 2012

@andrea2510 no len vzdy som si hovorila ze je niekto predomnou tu na MK a teraz uz tam nikto neni tak mam chyta strach ze ved uz neni nakoho cakat 😀 😀. Ale dnes ma Radka
@radusiq ukludnila ze od 37tt to moze prist hoci kedy 😝

katie555
23. aug 2012

@lu2112 hehe no ved ty si este predo mnou...ale moja mala dostane eviction notice k 1vemu oktobru ...to uz budem 38tt ...takze dufam ze sa potom rozhodne uz hybat...dovtedy ma este cas..

aky ste mali vsetci den?

@slivka233 tesim sa na story a foto ...a este raz gratulujem
@sarifa mala je krasnucka...neboj vsetko bude ok.. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre