Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
31. aug 2012

@katie555 no je dobre ze si aspon ty nato myslela mna to vobec nenapadlo 🙂 S malou uz dobre ,neneha ma spat a flasu chce mat hned ako otvori oci ani ich otvorene niekedy nema a uz reve ze je hladna 🙂 Mamina uz ide zajtra :( takze budem navsetko sama a si budem musiet tak zvyknut.

millatina
31. aug 2012

@katie555 budeme mat chlapčeka, je to prvé baby. Už pomaly kupujeme výbavičku, minulý vikend sme kupili postielku a uz mam aj nejaké vecicky a plienky chcem používat látkové tak tie už mám tiež doma takze viac-menej sme ready akurát kočík este a zopár maličkostí..Do práce nechodím uz mesiac som na marodke, uz som sa v práci necítila dobre, často ma bolievalo brucho a tvrdlo mi tak neriskujem.

monkka21
31. aug 2012

@millatina ahoj,vitam ta tu 🙂 malinikovy caj sa moze pit od 36tt ale alchemilkovy by sa nemal v ehu vobec pit,je to aj naskatulke uvedene.ja som ho pila na upravu cyklu,je fajny,ale odkedy som tehu tak uz nie.ucinky toho malinikoveho su naozaj take ze niekomu to mozno pomoze a niekomu nie,ale nic nedas za to ked ho od toho 36tt budes pit.je velmi chutny 🙂

katie555
31. aug 2012

@sarifa takze asi sa aj my mame naco tesit...Ty krmis malu len umelym teraz? a draheho mas este doma nie? ja teraz panikarim bo drahy dostal ponuku ist inde pracovat a tym padom by nemal narok na paternity leave...ja som z toho kadejaka 😒
@millatina na latkove plienky su tu odbornicky @lu2112 a @radusiq tie tu uz nakazili tym polovicu bab ...Ja planujem normalne aj ked mozno neskor vyskusam uvidime ako to dopadne....Ja uz mam takmer vsetku vybavicku - (teda tu co planujem kupit) plus este par veci co nam kupuje rodina ... ale este stale chodim do prace ...len som v poslednych dnoch tam strasne flustrovana - praca s ludmi a uz to zacina na mna byt privela 😲

radusiq
31. aug 2012

@katie555 ja som si z H&B kupila ten caj, je organicky, ale nie preto ze by som ho hladala nejak specialne proste taky mali. Inak to tiez nemam rada take obchody kde toto robia, vacsinou sa otocim a idem prec, ma to vytaca (a teraz ked som hormonalna o to viac 😒 )

@millatina vitaj medzi nami 🙂 pozeram ze si kusok, ja som v Carshaltone. Ja som si malinikovy caj prave kupila vcera ale chystam sa zacat pit az v 35tt. O semienkach som pocula a obcas dam tak do niecoho ale nie cielene kvoli tehotenstvu. Oni tusim zvysuju mnozstvo hlienu potom a toho mam az az 😅 A hradzu tiez masirujem uz, kazdy den 8-10 minut a potom neskor by som chcela aj epi-no, ale o dva tyzdne mam scan kde sa ukaze ci nebudem musiet na cisarak - ak ano tak by to bola zbytocna investicia...a ty ake mas plany, preferencie?

millatina
31. aug 2012

@katie555 no ani sa ti nedivím práca s ludmi je tažká. A kedy plánuješ ist na materskú? Do porodu ti uz neostáva vela času nie? Ja som kúpila aj jednorázové plienky lebo prvé dni po porode chcem pohodu a potom nabehneme na látkové ked sa spamätám že vobec čo a ako s bábom.

sarifa
31. aug 2012

@katie555 no ja len umelym ano.Nepodarilo sa nam kojit :( No moj siel vcera do prace takze jemu sa uz 2tyzdne skoncili.No veru je dobre mat priatela pri sebe.Ja by som to zo zaciatku bez neho asi nezvladla.Hlavne ked clovek nevie co a ako.A budes mat niekoho doma?

millatina
31. aug 2012

@radusiq ahoj, ty si asi blízko londýna však? Ja mám zatial v pláne čajíky tak od ukončeného 34. týždna a lanové semienka a tiež by som potom chcela skúsit masaž hrádze ale pravdupovediac nejak sa mi do toho moc nechce bojím sa ze to bude boliet..no ale zase potom pri porode to asi bude horsie 😒 A prečo ti hrozí cisárky? zlá poloha placenty?

katie555
31. aug 2012

@millatina este okrem dnes 7 sluzieb a potom 2.5 tyzdna dovolenky a 1.10 oficialne na matersku..No ved aj ja mam pocit ze to bude sok do systemu s babom hadam sa spamatam skoro ....Este mam do porodu 6tyzdnov a 5 dni ..teda ak sa mala rozhodne prist nacas 🙂 Este ani tasku nemam pobalenu, chystam sa po vikende...vsetko co tam treba som nakupila uz len to zbalit a potom cakat... Aky porod planujes? bo ja som zatial dost naklonena ze bazen ale len ako pain relief potom ist na postel..v nedelu ideme na tour of hospital tak hadam si to viac urovnam v hlave ...A od utorka antenatal classes - na tie su rozne nazory - su ludia co ti povedia ze ano pomohlo to a su ludia co povedia ze waste of time 😀

@radusiq musim aj ja behnut uz do mesta, len skutocne som flustrovana zo vsetkeho momentalne a hlavne ked musim medzi ludi (kamosi mi nevedia) len cudzi ludia a kde ich je vela...a denno denne chytam nervy ze nemozem robit co chcem - dvakrat vyjdem hore schodmi a uz som unavena...ja som naucena byt aktivna a toto normalne ma depkuje ze ako nahle urobim 3 normalne veci okolo domu si musim ist lahnut... ☹

katie555
31. aug 2012

@sarifa no ja len z drahym, ma slubene tie dva tyzdne, maminka mi pride az 15teho novembra...Takze ak vsetko bude nacas tak budem 2 tyzdne medzitym sama...Neviem sice ako to zvladnem, cim dalej tym viac zacinam panikarit..ja len dufam ze bude ako tak spat aspon cez den ...Teraz este stale panikarim ze co som este nekupila alebo ani nemyslela na to...Mala si ty vsetko co si potrebovala alebo ste dokupovali veci? 😵

sarifa
31. aug 2012

@katie555 Neboj nepanikar.Bude spat cez den urcite 🙂 to babetka radi.Ja som bola v nemocnici dlho tak co som musela dokupovat boli maternity pads a malej som musela viacej teplych veci kupit a hlavne vela vela plienok 🙂

katie555
31. aug 2012

@sarifa no s tymi teplymi vecami som aj ja rozmyslala...bo my mame kvazi len taky zaklad, myslim body s kratkym a dlhym, potom tusim nejakych 10 dupaciek (tie klasicke cele) nejake pyzamka a navyse toho asi 8 strikovanych bavlnenych svetrikov...Nechavas malu spavat pod paplonom alebo pouzivas tie 'kapsy' ci ako by som to nazvala ? 😀 ja coho sa bojim ze ked prideme domov, my dvaja mame radi na spanie chladnu izbu a pri babu samozrejme bude musiet byt teplejsie...

radusiq
31. aug 2012

@millatina no blizko - trosku blizsie ako ty, ale nie ovela. Som kusok od Suttonu ak ti to nieco hovori.
Inak uhadla placenta bola nizko na 20tt scane, a potom aj krvacala, takze v 34tt idem na kontrolu. Ak bude posunuta, chcela by som rodit doma. Ta masaz hradze - mna to neboli, ale zas to nerobim mozno dost "dokladne" neviem - mam perineal gel nie olej, davam ho len zvonku...ja sa z celeho porodu najviac obavam natrhnutia, a toho ze nevydrzim bolest a dam si pichnut epidural (alebo epi pri cisaraku) a ze z toho budem mat problemy potom...
pozeram ze tiez sa chystas latkovat - ake plienky si nakupila? My sme sa s @lu2112 strasne namotali a od prveho trimestra nakupujeme plienky 😀 inak tiez mam jedno balenie jednorazoviek doma na zaciatok - @jeanka totiz mala skusenost ze kym neodpadol pupocnik tak latkove plienky mu to tam prave dreli, tak nech sme pripraveni 🙂

@katie555 to poznam, ale ved uz len kusok, to vydrzime 😉

sarifa
31. aug 2012

@katie555 no ja jej davam body a nato dupacky.Tak jej to davali aj v nemocnici.Moja spava pod dekou a paplonikom.nechcela som ten spaci vak pretoze ona aj nozky vykopava strasne a to by ju znervoznovalo.My mame velmi chladny dom a snazim sa ju udrzat v teple ale tak si myslim ze ked si ju naucime na trosku chladu tak to bude lepsie.Dufam ze nam neochorie lebo aj vecer ked ju prebalujem tak mame zimu

lu2112
31. aug 2012

@radusiq hlasim ze kluce od domceka uz mame a je uzasny teraz akurat manzel naklada veci do vanu a ja lenosim lebo som to prehnala s chodzou a strasne ma zacalo pichat dole v podbrusku. No ale dufam ze vsetko bude v pohode malemu dohovaram nech pocka aspon do nedele ked by nahodou chcel ist von lebo momentalne mam polku veci v Croydone a polku v Snodland tak to by bolo naozaj komplikovane 😀

@katie555 moja stimi ludmi ta uplne chapem ja mam tiez z vela ludi paniku kedze v praci som ich mala vela a hlavne neznasam tych mudrich a ty co sa chcu stale na nieco stazovat 😒. Vydrz to nemas uz vela ale mala som podobne stavy ku koncu v praci
@millatina vytaj medzi nami dalsia latkarka sa pridava uz nas tu je celkom dost gratulujem k tehu 😀 A ja uz som zacala pit malinovy caj a tiez uz mam epi- no takze cakam kedy budeme moct cvicit a chystat sa na porod 😀

radusiq
31. aug 2012

@lu2112 supeeer tak gratulujem este raz, a ty fakt davaj pozor. Neprehanaj to zbytocne, nic ti neujde (ta prava sa ozyva viem 🙂 )

millatina
31. aug 2012

@katie555 ja som este nerozmyslala ako by som chcela rodit ale asi klasika, dufam ze sa budem moct pohybovat podla toho ako budem potrebovat a mozno nejaka ta fit lopta pocas prvej doby porodnej o bazene som zatial nepremyslala. Ja idem na antenatal class jednu oktobrovu sobotu bude to jednodnova zalezitost okolo porodu tak uvidime co tam zaujimave povedia..to uz ty budes mat porod mozno aj za sebou 😉

millatina
31. aug 2012

@lu2112 ahoj , no ja som vas tu tak jednym očkom sledovala vaše debaty o latkovych plienkach 😉 Ja som kupila sadu bambino mio nechcelo sa mi skusat vela druhov tak som vsadila na toto a uvidime ako to pojde.

millatina
31. aug 2012

@radusiq no tušim mame uplne rovnake obavy z porodu 🙂 Ja sa tiez velmi bojim ze sa roztrham a ze to potom bude tazke ked sa to bude hojit a tiez by som to chcela zvladnut bez epiduralky no ale tazko povedat neviem si predstavit co ma čaká tak zatial su to všetko len predstavy že čo by som chcela ale reál bude asi iný.. Co sa týka plienok nakupila som bambino mio a tiez pre zaciatok mam huggies newborn s tym vystrihom na pupček.

millatina
31. aug 2012

@katie555 lanové semiačka kupuješ tu v anglicku normalne v obchode? ako sa to tu vola?

andrea2510
31. aug 2012

@katie555 uz som tu sme nemali net na par dni

andrea2510
31. aug 2012

@lu2112 aj nam sa to uz blizi uz nam oficialne potvrdili ze dostaneme peniaze od banky tak uz len previest peniaze a cim skor sa prestahovat.

slivka233
31. aug 2012

ahoj kocent, tak ja mam opat chvilu pre seba a dojim,drobec spi, dnes sa nam zacal navstevny den.....@sarifa lenka seruuuuuus ako?vlasana uz spii?dnes bolo chladno a veru aj ja som zistila ze nam treba teple veci, dnes sme dostali velmiiiii vela ale vsetko na 3-6m.inak mne maly spi v baskete, velmi odporucam.....v postielke velmi nechce a mam z domu zavinovacku a spinka mi fantasticky ...
inak svadba bude cca do 2mes. ... som neverila ale dnes moj poziadal kamaratov parik co boli u nas ci nam pojdu za svedkov tak uz verim uplneeee ze na 100%......
a co babule uz prichadza strach z poodu?nemusi...a som strasne rada ze aj ked to bolo tazke mozem ako @slniecko777 povedat ze mam pekne spominenky....vsetko to stoji za to.

katie555
31. aug 2012

@millatina ahoj sorry ze tak neskoro bola som v praci o odtial rovno na oslave narodenin...v normalnom obchode ci dostanes semiacka to neviem ... My ich kupujeme v indickom whole sale - tam sa to vola linenseeds ... ale myslim ze aj inde by sa to malo dat zohnat - holland and barret napriklad...

@andrea2510 no ked uz to mate schvalene hadam to bude uz coskoro...my sme tusim do tyzdna od mortgage offer mali exchange contracts..vsetko zalezi len od solicitors z oboch stran 😀
@lu2112 gratulujem ..len to moc neprehanaj, ja viem lahko sa to povie ked chlapi vedia byt sem tam pekne motovidla 😎

lu2112
1. sep 2012

Ahojte babule tak hlasim sa uz z noveho domu som myslela ze po tom stahovani budem spat ako zabita ale akosi sa to nekona 😝 tak tu opat strasim v skorich hodinach a snazim sa unavit nech este nieco pospim. Asi to nove prostredie musim si zvyknut a hlavne je tu neuveritelny klud ziadny hlukm zvonku 😀 dufam ze vsetky ste v poriadku a ja sa zase ozvem ako nam to ide 😀

jeanka
1. sep 2012

@millatina ahoj, lanove semiacka v holland and barrett volaju flaxseed - ja som si to davala do ranajsieho mussli - mala som take pomlete s tekvicovymi a slnecnicovymi jadierkami (http://www.hollandandbarrett.com/pages/product_...) a tiez s kakaom... vobec som nemala problem so zazivanim pocas tehotenstva a to mavam pravidelne problemy so zlatou zilou...
inak k tym bambino mio doporucujem kupit iny wrap - minimalne ten newborn size nam nevyhovuje - vsade bol z neho otlaceny a pretekal... naj asi su k bambino mio little lamb wraps, inak je moj oblubeny wrap motherease rikki - spolu s bambusovou little lamb v pohode vydrzi celu noc a fleece vkladacka ho udrzi v suchu...
vela stastia aby ti vysiel porod bez epi... ja som tiez mala taky plan 🙂 ale nakoniec to bolo fajn s epi lebo som si mohla uzit tu finalnu fazu a tiez zasivanie nebolelo... ze vraj je to velmi neprijemne... hojenie tiez nebolo prijemne ale nie je to take hrozne 😉

katie555
1. sep 2012

Dobre ranko vsetkym...Ani ja akosi dnes nemozem spat a to aj napriek tomu ze som sla spat pekne neskoro..
Mam otazku hlavne na @radusiq a @lu2112 ale ked aj niekto iny vie poradit tak budem rada..
Vcera som dostala takmer novy moses basket (od kolegyni je z mother care) ale matrac nam sa zda strasne nepohodlny a tenucky. Ked som bola v mothercare vcera tak som to kuk tiez tam a vsetky boli take...Nemoze to uskodit babu? sme rozmyslali ze kupit novy matrac - kde sa da zohnat lepsi ? alebo sa to moc neoplati? 😲

andie25
1. sep 2012

Dobre ranko;) ja tiez hore uz od 6tej listujem a pozerám kociky, no a možno uz aj som prišla k rozhodnutiu, ešte prerokujem s mm ked príde z nočnej. Ináč aj vy chrapete v noci? Ja údajne áno a vydávam aj zvuky, no a ten môj muzicek je z toho na nervy, normálne neviem co mám s tým robit, ale v netehu stave to nerobím.

andie25
1. sep 2012

@slivka233 ahoj 🙂 ako si vyriešila to cikanie? Bola si u dr či uz je lepšie?

andie25
1. sep 2012

@lu2112 Ako sa ti pozdáva ten epi-no?Tak a nic sa ti nesnivalo v novom domceku?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre