Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
27. sep 2012

Dobre ranko vsetkym prajem dufam ze ste sa vsetci dobre vyspinkali vonku to vyzera na dalsi uprsany dnik. Dufam ze deticky a bruska posluchaju. 🙂

andrea2510
27. sep 2012

@lu2112 Ja som chcela ist napisat ze som tu po prvy raz prva a ty ma predbehnes,,

andrea2510
27. sep 2012

@katie555 nerodim neboj len som rano spala a poobede bola v praci este dnes mam posledny den a uz som na materskej

radusiq
27. sep 2012

Bre ranko, ja by som teda este pospala ale zobudil ma postar (odkedy chodia pred 8 rano???). Vsetky v poriadku? Ake mame dnes plany?

katie555
27. sep 2012

Dobre ranko bruska (a maminky) ako sme vyspinkane dnes?
No ja dnes skoro hore - budik som mala nastavaeny bo idem na ten breastfeeding workshop do nemocky dufam ze to nebude moc nudne ...

@andrea2510 tak vitaj medzi nami oddychujucimi 🙂 a to si nejako skoro hore ..co planujes?

@lu2112 ako Maxiiiiik dnes? nevymysla

@radusiq no vtedy ked postara nepotrebujes pride skoro xixix

@wewe8584 sorry vcera som nejako zabudla reagovat - co sa tyka nejakych ceskych deti - nic som nepoucula - co viem je ze conkovcoch deti idu na svk ale bude tam sud a hned po prilete ich berie socialka (pretoze neboli zobrane bez priciny) a rodicia vraj musia ostat tu v uk. A Ivana boorova ma sud 2.10.
Ako sa citis?? neboj s tymi bolestami to zase take zle nie je - pre nasich malinkych vydrzime vsetko 😀

katie555
27. sep 2012

Inak vraj v mothercare dnes zacina midseason sale ....asi sa pojdem kuknut ...ved budem vidiet co maju 😕

sarifa
27. sep 2012

@slivka233 tak uz je dobreeee.Ja idem na kontrolu dam ti potom vediet ...

wewe8584
27. sep 2012

@katie555 nevadi, ja som tu uz vcera ani nebola 🙂 citim sa dobre, malicky kopka tak sa vytesujeme, niekedy uz mam aj deformovane brusko z toho 🙂 .... akurat mam troska obavy, mam nejaky biely vytok a dost je husty, tak neviem ci je to v poriadku...akoze nesvrbi, nezapacha...tak hadam mi tam nic nevznika 🙂 ... je nieco, co by som mohla preventivne spravit, aby som nemala mykozu, alebo tak?
Prave pozeram na to mothercare....a poviem ti, cela som natesena, vzhladom na to, ze nam od nich v pondelok dosla postielka....mohli sme ju mat v zlave.....masaker 😝

lu2112
27. sep 2012

@radusiq ahoj no my s vpohode aj ked od vcera mame take tlaky v podbrusku a vcera som myslela ze Max vecer vyskoci z brucha ako sa hmiril a kopal na vsetky strany. Rano som bola manzela odviest na stanicu isiel do Londyna robit a potom som este lahla spat a teraz ma svokra zobudila ona vzdy vie kedy zavolat 😠 a ty ako??

lu2112
27. sep 2012

@katie555 ahoj moja mame sa tak vseli ako od vcera mam bolesti v podbrusku ale nic co by naznacovalo porod tak zase len cakame

radusiq
27. sep 2012

@wewe8584 ten vytok co spominas som mala aj ja cca v tom obdobi, to je len tym ze mas viac prekrvene sliznice, pokial je biely a nezapacha malo by to byt ok. Len si zvykni na slipove vlozky ak ich znasas, lebo vie byt poriadne silny niekedy...

@lu2112 ty taka ranostajka a niekto ta zobudi? tedaaa...no Maxik mozno uz hlada Exit 😀 uz to urcite nebude dlho trvat, ved o tyzden mas termin...boze ale to zbehlo...moj drobik je dnes akysi zivy, tiez sa hmyri v brusku, trosku nezvyk na rano on je vecerny tvor, tak dufam ze sa nic nedeje 🙂 kamoska (buduca krstna) mi teraz zahlasila ze ide v na dovolenku, tak musim vydrzat aspon do 4-ho, snad sa nebude ponahlat. Ono my mame totiz stale pocit ze je starsi ako ma byt, na Slovensku mi urcili termin 12.10, tak ja trosku pochybujem ze vydrzi do 15-ho...

@katie555 daj vediet ked prides ze co tam hovorili, som na to celkom zvedava...

lu2112
27. sep 2012

@radusiq no tak to si asi z Maxom vymenili lebo on je nes niaky vynimocne kludny az sa strachujem ze ci je vsetko ako ma bit 😒. No uvidime pockam este chvylku a popripade zavolam MW aby som bola kludna. No termin officialny ja mam 03.10 takze sa to blizi uvidime ci budeme prenasat alebo to stihneme pred tym este tazko povedat ja sa citim kazdy den ako by som mala uz rodit vsetky priznaky mame 😉

lu2112
27. sep 2012

@katie555 aj mne daj vediet o com to bolo celkom ma zaujima co sa dozvies 😉

lu2112
27. sep 2012

@wewe8584 vytok je normalny ako Radka ti pisala ja som mala cele tehu pokial nezapacha a nieje zeleny alebo hnedy alebo krvavy je to v pohode.

radusiq
27. sep 2012

@lu2112 no nemoze byt aktivny vkuse, mozno len oddychuje, to pocasie mu isto nepomaha...urcite je v poriadku 🙂

lu2112
27. sep 2012

@radusiq no asi mas pravdu ked on je stale taky aktivista tak sa vzdy bojim ked ma take kludne dni co nieje tak casto 🙂. Inak niesom si ista ale asi mi odteka hlienova zatka uz vcera som nasla taku hucu hlienu vo vecku a dnes zase ale farba je taka no neviem taka zeleno hneda tak neviem ci to uz ja si nahovaram ci naozaj sa nieco spusta

wewe8584
27. sep 2012

@radusiq @lu2112 no tak to vam teda poviem dievcata, ze niekedy je poriadne silny 😀...doteraz som to vobec nemala, az teraz posledny tyzden pozorujem ... blee 🙂 ale dakujem, upokojili ste ma.... troska sa obavam, aby z toho nebola nebodaj nakoniec mykoza, v minulosti som s tym mala problem...tak preto som sa pytala....mykoza tiez zacina bielym vytokom...

lu2112
27. sep 2012

@wewe8584 len si to sleduj ja som obcas tiez mala toho vela ja ale ono sa to neskorsie ukludni. Jeden z priznakov tehotenstva co su uplne normalne 🙂.

radusiq
27. sep 2012

@wewe8584 keby ta zacalo palit svrbiet, alebo by sa robili hrudky, tak radsej chod k lekarovi, a kazdopadne to spomen najblizsie midwife, ta urcite ukludni a aspon o tom bude vediet. Ale inak viem ze aj v oktobrovej teme sa to rozoberalo vo velkom, vela bab na tom bolo tak ze niekolkokrat denne museli menit pradlo, takze isto je to ok.

@lu2112 zelenohneda? to moze byt? ja som si to predstavovala take ruzovohnede, zelenej sa bojim 😕 tak zeby sa spustalo? 🙂 drzim palce

wewe8584
27. sep 2012

@lu2112 @radusiq tak dakujem babulky...buducu stredu idem k mw, tak jej to spomeniem 🙂 drzte sa 🙂

lu2112
27. sep 2012

@radusiq no ja som si to tiez take predstavivala ale ja uz neviem. Nic o takej farbe som nenasla na nete tak snad to je ok. No uvidime co bude mozno si uz veci aj nahovaram 🙂

katie555
27. sep 2012

@wewe8584 no neboj ja tiez mam husty biely vytok ...ale tak ako baby vraveli je to normalne pokial to zapacha alebo ma inu farbu 😀 Uz mas pokupene veci na babatko? doriesila si to nejako s tou cot / cot bed??

@radusiq @lu2112 no s workshopom som spokojna a doporucam ...Konecne niekto na teba pozitivne rozprava - bo doteraz ja som vzdy strasne negativne informacie od kazdeho dostavala ...Skratka laktacne poradkyna, presla vsetkym od prveho kojenia pri skin to skin contakte, potom pozicie v akych mozes kojit, co robit ked to nejde, potom sme video pozerali.. Vsetky vyhody kojenia ...a este kde hladat pomoct, keby daco...A tiez este tam bola cast o odsavani, ci uz rucnom alebo pumpou, takisto kedy vyhladat lekara a combinovanom kojeni / umelom mlieku...Ja som sa trosku ukludnila a tak mi to dodalo sebavedomia a kludu ze ano da sa to...(doteraz ja len panikarila) Isto doporucujem ak to vasa nemocnica robi ...

No a v mother care - maju vselico ale asi by som povedala ze zalezi na stocku - niektore veci polovicne ceny - ja som konecne kupila vanicku pre malinku z 15 libier na polovicu ..Vela oblecenia za polovicu a tak ...
Takze moja dnesna misia splnena xixi , sice este nakupny zoznam na zajtra musim nachystat a jedalny listok na najblizsie 2 tyzdne ale to neskor ma cas 🙂

lu2112
27. sep 2012

@katie555 no tak super ze sa ti pacilo a bolo to zaujimave🙂. Ja to uz asi nestihnem pred porodom a hlavne nemocnica je trochu daleko uz si netrufam tolko soferovat. Ale vela mam nastudovane a dufam ze aj MW poradia ten prvy den.
No ja uz mam zakaz nakupovat lebo zakazdym nieco malemu kupim a manzel je na nervi stoho tak uz cakam kedy mama pride lebo ta prinese tiez darceky od celej rodiny plne auto maju takze nechcem uz nic kopovat az kym neuvidime ze co donesu. Ale mozno zajtra by som vybehla tak na rychlo len pozriet 🙂.

wewe8584
27. sep 2012

@katie555 tak cot bed sme nechceli, tie male izby, co su tu v uk ma dovadzaju k sialenstvu 😀, este k tomu byt, ktory mame je sice skvely, ale uz bol zariadeny...v duchu anglickeho gicu 😀 ble ble ble...vies...na kazdej stene spon jeden obraz, v kazdej izbe minimalne 3 lampy a 2 komody, sedacka grc a tak....zistili sme, ze nad nami je pojd a vieme sa tam dostat, tak sme co najviac natrepali hore 😀 neprehanam...v 2bedroom byte bolo okolo 20 obrazov, 10 lamp a 10 stoliciek....nepochopitelne, ako oni dokazu takto zit 😀....teraz to vyzera ovela lepsie, ale vies...gauc hore nedas a komody tiez nie...takze sme sa rozhodli, ze pre maleho kupime cot....aj sme kupili, krasnu bielu 🙂 ako som pisala z mothercare...bedding set som nevedela ako a co...bojim sa, ze kupim a bude velky ako na cot bed...tak asi objedname s kocikom z nemecka, kde su tie postielky take ako cot....a je tam v tom aj vankus a paplonik na neskor, ked maly troska vyrastie 🙂 matrac absolutne netusim aky je vhodny..aky material, odkial kupovat....asi to tiez poriesime z mothercare, alebo z toysrus..uvidime...takze takto sme dopadli...oblecenicko mame kupene, nie vela, dokupi sa potom.....asi 3 velkosti mam, keby nieco (este treba dokupit na cestu domov nieco teple, ved bude december) no a okrem toho nemame nic, ved mame cas este....pocka to do novembra 🙂 vsak? musim sa pytat mw, co vsetko treba do nemocnice, ci mi da nejaky zoznam...uvidime

sarifa
27. sep 2012

@slivka233 ahoj moja tak ja uz som prisla od toho mojho uzastneho doktora.kopnut do zatku je to najmenej co by som urobila.Anyway tak on len prezrel malu popocuval pozrel oci nozicky a hlavicku ... musime ist na buduci mesiac na kontrolu lebo mojej malej sa lebka uzatvara priliz rychlo.Vies co maju taku tu jamku na hlavicke?take makke? tak ona to ma malicke takze sa to priliz rychlo uzatvara co je VELMI zle :( len dufam ze bude vsetko ok lebo asi skolabujem.

Mna sa len pytal ci je vsetko ok a tlacil mi contraception. Vsetko to bolo narychlo lebo on ma len 10 posratych minut navsetko tak som aj polku zabudla co som chcela vediet,ale nevadi.

Ako sa dnes inak mas? je pekny den tu ale mne sa nikam nechce ist ...

slivka233
27. sep 2012

@sarifa ahoj Leni, preboha aco to znamena ked sa to rychlo uzatvara?? on ti nic nepovedal?? poviem ti ze si ma vystrasila teraz som chytala havicku malemu a veru aj on ma tu jamocku malu. Dufam ze bude Sofi ok.
Teba vobec nepozrel zo spodu??ako potom vie ze si ok? a co aj uvazujes o antikoncepcii??ja som aj rozmyslala o tom implantate ale to ln rozmyslam. mne dnes maly pekne pospal tak som si upratala, urobila polievku a aj chlebicky, teraz sa mi perie takze super. zajtra mame behacky tak dnes som si porobila. a ako sa dnes ma Sofiii????a mamka?? hemooidy lepsie??
neboj sa moja vsetko bude ok...uvidis.

tinna333
27. sep 2012

@slniecko77
@lu2112
@katie555
@radusiq baby dakujem za dobre rady, inak risk assesment som stale nepodpisala ze na buduci tyzden tak uvidim uz tolko pockam ale pracu mam zlahcenu fakt na minimum takze sa citim v pohode chodit do prace. Dnes sefka mala celkom iny postoj ako vcera takze dufam ze uz nebude takto reagovat lebo ma tam slak trafi z nej, inak skupa je taka na peniaze ze si ani neviete predstavit.. no hruuuza. Inak skratila mi hodiny ale nechcela som sa dnes pytat ze jej dam trocha tyzden oddychnut kym ju budem z niecim zas otravovat, ale nemyslim si ze by sa jej 3x chcelo mi platit taku istu mzdu ako doterar - to som sa tusim docitala na HR ze ked skratia uvazok tak plat musi ostat rovnaky, je to tak? Len netusim ako si to mam vypocitat lebo u nas v praci je to tak ze stale ina vyplata niekedy je rozdiel an 100 -150 libier na mesiac. Mam aj to spomenut ked budem pisat na HR aby mi s tym pomohli co myslite?

sarifa
27. sep 2012

@slivka233 on ma uz pozeral predtym a hovorim on je hovado..no nas jeden kamarat to mal ked bol maly a to rozrezu babatku hlavicku on tam ma doteraz velku jazvu cez hlavu...a nevyzera uz tak normalne ak vies co myslim ...nic mi on nepovedal ale nasla som na internete a ako vravim jednemu znamemu sa to stalo :( ale co on sa stara o antikoncepcii ,ja viem o nej aj bez neho..nemam 10 deti aby mi otom rozpraval... roky pouzivame kondom a to nam staci 🙂 malicka je v pohode spinka mi na ruke 🙂 ja uz sa musim zmierit stym ze budem mat hemroiry a ze mi potrva sa zotavit...

slivka233
27. sep 2012

@sarifa no teda som zvedava jak to bude ked pojdem na prehliadku chcem sa ist zajtra objednat, ale musim osobne lebo tu ked zavolam objedna ma neskoro tak treba osobne a pokricat,
teda ja uz tiez surfujem po nete jak blazniva si mi dala chrobaka do hlavy a teraz budem mat nocne mory jaaaaj ☹
ale verim ze to bude ok. aku peknu fotku si pridala mala je aka usmiata... c si jej robila ze sa tak krasne skerii.
ten moj maly clovek stale spinka plienku mu citit na celu izbu heheh....ale ked mu je dobre co snim nemozem ho zobudit uz aj papanie prespal.
dnes je u nas pekne tiez skoda ze si daleko dali by sme prechadzku

lu2112
27. sep 2012

@tinna333 co sa tyka pracovnej doby ked ti ju skratila tak to je jej problem. Zavysi vsetko od toho co mas v zmluve ak mas rocny plat alebo hodinovy. Ak mas rocny z uctovneho hladiska to funguje tak ze su dlhsie mesiace a kratsi to je ze mas raz 5 tt zapocitanych a raz 4 tt zapocitane pre to tie odchylky mozu nastat on tazko sa to takto vysvetluje. Ak mas v zmluve ze si zamestnana napr. 20 hodi uvezok a tvoj rocny plat je XY tak to musis dostat ci tych 20 hodin odrobis alebo nie. Ak ti to nevyplatia tak ich mozes zazalovat 😉 neviem ci som ti to dobre vysvetlila dufam z hej 😀. Kludne by som to spomenula na HR ked stebou budu robit RA oni by mali byt tiez pri tom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre