Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

bubicatko
21. feb 2014

@slniecko77 dakujem 🙂

bubicatko
21. feb 2014

este sa chcem opytat, kedze oni namaju gynekologov, skontroluje aj niekto mamicku alebo je to iba na midwife?

silaviat
21. feb 2014

@bubicatko je to na Midwife..ak mas neake problemy mozes zajst na pohotovost alebo k svojmu GP,ale mne dala cislo na seba moja Midwife s tym,ze kedykolvek pocas dna by nastali dake komplikacie alebo sa budem potrebovat spytat na daco mam je napisat al zavolat

lu2112
21. feb 2014

@bubicatko ono vsetko zavysi od porodu ja som mala taky rychli porod ze veci z auta sme vybrali az ked mali uz bol na svete 😉 ja som v nemocnici bola presne 12 hodin to bola cela dlzka pobitu takze som si len odskocila porodit 😀 a velmi som bola rada ze som si mohla vybrat kedy chcem domov a ze ma tam nedrzali proti mojej voli 😉

bubicatko
21. feb 2014

@lu2112 sa mi paci tvoj vyraz odskocit porodit 🙂 aj ja by som take nieco brala.., dufam, ze to prebehne nejak podobne aj u mna.., po porode ta aj skontroloval nejaky doktor alebo iba midwife?

andie25
21. feb 2014

@bubicatko ahoj, po porode ta pozrie Midwife. Nemusis sa naozaj obavat, su kvalifikovane a bude k Tebe po porode chodit cca po dobu 10 dni, ked bude potreba alebo nejaky problem, aj dlhsie. Nie kazdy den, ale tak aspon 3 navstevy po porode budes mat. Bude ti kontrolovat ako sa ti zavinuje maternica, ake mas krvacanie, stehy (dufam, ze zvladnes bez 🙂 ) a takisto bude kontrolovat babatko, ako pribera, ako papa, kaka atd...
Vsetky veci si mozes doniest do nemocnice, budu s tebou na izbe a podla toho kde budes rodit - ci v Birth Centre alebo na Delivery Suite, tak po porode pojdes na postnatalne. Ak budes v Birth centre, tak tam mozes ostat vo sovjej izbe aj po porode, ak budes na Delivery Suite, po porode sa prestahujes na oddelenie. Este by som doplnila list do porodnice o uterak 🙂 zide sa, aj ked budes mat kontrakcie, mozes ist do sprchy na urcity cas, a potom aj po porode aby si sa mala do coho utriet 🙂 vela zien na to zabudne 🙂

slniecko77
21. feb 2014

@andie25 vidis, aj uterak som zrejme mala 😉 budem musiet kuknut co sa odporuca teraz doniest, lebo som zabudla..

nadenkaaa
22. feb 2014

Caute kocky, prepacte, ze vam sem tak vstupujem len som sa chcela spytat ci by sa tu nasla nejaka dobra dusa a kupila mi nieco na anglickom ebay pre babetko {nic velke} s tym, ze platba by prebehla cez paypal dopredu
.Podrobnosti pripadne do ip.
Dakujem.Nada

bubicatko
24. feb 2014

tak na 90% vsetko nachystane....

meggi27
6. mar 2014

ahojte ja som v 19tyzdni a zijem v uk ale v newporte

littleoneno2
18. mar 2014

Ahojte baby, mam na Vas otazku ohladom NT screeningu... Ake s tym mate skusenosti? Je tu niekto, kto mal falosnu pozitivitu na vrodene vady? Vzhladom na to, ze nejde o diagnosticke vysetrenie, uvazujem, ci tam vobec ist 😒

adulka74
5. apr 2014

@littleoneno2

Ahoj. V kazdom pripade by si mala na NT screening ist (ja to poznam pod inym nazvom), kedze je podla mna je dost dolezity. Mali by tam zistit, ci dietatko nema dawnov syndrom atd..
Ja som zatial len v 9 tyzdni tehotenstva a moj prvy NT screening ma caka uz o 2 tyzdne a musim povedat ze sa nemozem dockat a som rozhodnuta ist na vsetky dostupne ultrazvuky pocas mojho tehotenstva.
Je to velmi dolezite a tesime sa s manzelom velmi na prvy obrazok z nasho vysnivaneho dietatka 🙂
Vela stastia 😉

adulka74
7. apr 2014

Ahoj mamicky tu v UK.
Byvam v Bromley/southeast London. Nie je tu poblizku nejaka slovenka, s ktorou by som mohla odbehnut na caj pocas mojej nadchadzajucej materskej dovolenky ?
Tesim sa na odpovede 🙂

lulu7879
2. máj 2014

@adulka74 ahoj🙂
Ja som v Stratforde a zacala som matersku od vcera...rada sa stretnem🙂

salonkam
2. máj 2014

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať či niekto už rodil alebo bude rodiť v Berkshire hospital alebo niekde blízko tu? (Oxfordshire atd)

adulka74
2. máj 2014

@lulu7879 Ahoj.
Ja sice na materskej este nie som, ale mozme sa aj tak stretnut asi niekde najlepsie medzi Bromley a Stratford, cize v centre Londyna ? Najlepsie pocas tyzdna, po skonceni v mojej praci okolo 5:30 -6pm...Co povies ? 🙂

lulu7879
3. máj 2014

@adulka74
Ahoj Adulka, jasne, mozme sa stretnut?Ktory den Ti to vyhovuje, na ktorej stanici?Ja v stvrtok a piatok nemozem, lebo mame navstevu zo Slovenska, co tak v utorok, ci stredu?

adulka74
4. máj 2014

Ahoj Lulu.
Tesim sa, ze si odpisala. Vies co, rozhodla som sa ze sa predsa len mozme stretnut u Teba na Stratforde. Co povies v stredu 7.maja ? V praci koncim o 5pm a tak by som tam mohla o 6pm ? Pridem Central Line, je to daleko peso k hlavnemu vchodu Westfield Centra, kde som myslela zeby sme sa pockali?
Najlepsie bude ak mi poslel mobil, aby sme si brnkli keby nieco? Moje cislo je 07532059378.
Inak, mam Ta volat Lulu? Ake je Tvoje meno podla kalendara 🙂?
Tak zatial a pekny zbytok nedele 🙂

zelenagw
11. máj 2014

@radusiq prosim ta bola si spokojne s Dudeybaba plienkami ??? velmi by si mi pomohla lebo uvazujemo latkovani 🙂

radusiq
12. máj 2014

@zelenagw ano este stale ich pouzivame, jedny z naj ake som mala, osobne mi pridu lepsie ako Bumgenius 🙂

zelenagw
12. máj 2014

@radusiq Dakujem nevedela som co su to zac tak si asi zopar kupim ozaj dakujem 🙂

juliaguieu
4. jún 2014

Zije niekto v st Albans UK a cana baby?

juliaguieu
4. jún 2014

@mijuska44
@mijuska44 este stale zijes v st Albans?

gabulka15
15. jún 2014

ahojky , neaka maminka na pokec , kavicku , spolocne chvyle . sheffield

katuska2229
21. jún 2014

Ahojte baby 🙂 chcela by som radu.Prisli sme s priatelom do anglicka za pracou pracujeme druhy mesiac a ja som zistila že som tehotna budem mat na nieco narok ? V anglicku som už predtym pracovala a mam tu odpracovane 2 roky dakujem za rady vopred.Byvame nedaleko Sheffieldu.

silaviat
24. jún 2014

ak budes pracovat az do konca tak naro budes mat .. ak si tu uz bola 2 roky ale domov si odisla na dlhsie tak sa ti tie dva roky nepocitaju ale si ako novoprichodzia https://www.gov.uk/employers-maternity-pay-leav...

mpetrana
26. jún 2014

ahojte dievcata ... Volam sa Petra a som 33 tt.. rada by som vediet ci sa tu nenajde maminka al buduca maminka v blizkosti Hull ...

bosorka257
28. jún 2014

ahojte dievcata,mam otazocku neviete mi poradit na co vsetko sa vztahuje karticka maternity exemption certificate??

silaviat
28. jún 2014

@bosorka257 mas zadarmo zubara a lieky na predpis - NHS prescriptions

bosorka257
30. jún 2014

@silaviat aha tak ti dakujem..a nevies mi nahodou poradit ako je to s pracou?pracujem sice na kontrakt ale este som len druhy mesiac v skusobnej dobe a v robote este nevedia ze som tehu ,myslis ze ma mozu vyhodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre