Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
16. mar 2012

@bambi2 ak je vsetko ok robia dating scan okolo 12tt a velky morfologicky okolo 20tt. Ja a @lu2112 chodime okrem toho do sukromnej kliniky na dalsie pre istotu, je to fakt malo...

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 heeej uz sa nemozem dockat 😀 inak som dnes spraskala polievku co som si doniesla na obed o pol deviatej rano a zas som hladna...

bambi2
16. mar 2012

@radusiq no mne by to uplne stacilo... ja sa chcem dohodnut s mojim dr. vo svajciarsku, neviem ci bude suhlasit ale 4x. prve koncom aprila az, to bude 13tt, ak pocitam od oplodnenia tak 12tt a potom este 3x... neviem ci sa mu bude pacit moj napad ale skusim... 🙂 a diky za odpoved 😉

lu2112
16. mar 2012

@radusiq no ja uz som taka hladna ze este 15 minut a bezim na obed inak asi umriem taky prazdny zaludok mam 😀

lu2112
16. mar 2012

@radusiq Inak rozmyslala som o 3D scane okolo 30 tt vtom Apeeka co maju ten balik aj zo vsetkym to by sa mi pacilo to tak na koniec tehu alebo by som to posunula na 32tt a potom uz to nebude tak dlho kym porodim 😀 som sa o tom rozpravala z mm a jemu by sa to tiez pacilo povedal ze je neuveritelne ako velmi to pokrocilo 😀

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 uz si dnes jedla?

@bambi2 a co je vo Svajciarsku normal? Ja by som mohla mat scany aj kazdy den, je to uzasne vidiet drobca 🙂

bambi2
16. mar 2012

@radusiq ja ti verim ale nie je to take zdrave pre drobca, ja chcem aby mal klud, nech ho nikto nerusi, nech len pekne rastie a vyvyja sa...
no ja som chodila pri prvej raz za mesiac. cize som ich mala 7x dokopy, jedno z toho zo spodku. tomu sa chcem teraz vyhnut... tak dufam, ze to teraz vyjde podla mojich planov 🙂 ja si drobca vychutnam ked sa narodi... ;o) skor ho nepotrebujem videt iba vedet, ze je vsetko ok. to mi staci 🙂

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 hej aj ja som nanho pozerala...sice nemam pocit ze by sme to DVD nejako pozerali potom, to mi pride zbytocne, skor sa s nimi dohodnem na viac fotkach...inak tie fotky nam dali na takom uplne tenuckom papieri, ako folii, neviem ci je to normal alebo setria 😀

@bambi2 skodi? v zmysle vyrusovania ci aj fyzicky? 😲 ja by som ich chcela mat tak 4-5 dokopy, zatial som mala len 1 sukromny, teraz cakam na ten oficialny v 12tt

bambi2
16. mar 2012

@radusiq no vsade a vsetci tvrdia ze nie. moj nazor je opacny... 🙂 mne ho min. rok robili 3x za 2 tyzdne, nebola to minuta, boli to dlhsie casy a ani by som sa necudovala, ze sa babo uvarilo... asi 3 dni na to som zacala spinit a odislo to... mam jeden link, mrkni sem http://health.gather.com/viewArticle.action?art...
takze take neskodne ako tvrdia dr. to urcite nebude...

lu2112
16. mar 2012

@radusiq to nesetria to je normalne to na iny papier sa ani nedava 😀
No ja som tiez myslale ze namiesto cd nech nam daju Fotky alebo nech to daju na usb kluc a ja si stoho vytvorim potom take fotecky ake ja budem chcem 😀
A jedavam kazde rano ranajky tak ze jogurtik alebo musli ale nie vela lebo rano mi je este zle a potom o 11.30 by som zjedla aj Kona 😝

lu2112
16. mar 2012

@bambi2 osobne si myslim ze nic sa nema prehanat ja som bola zatila na dvoch a teraz idem az 14tt na ten officialny a potom budem riesit asi dalsie dva.
Ale jedna moja znama chodila kazde dva tyzdne a mala je vporidku a nemala ziadne problemi zavy si to asi od presvedcenia a vsetko treba z mierov 😉

radusiq
16. mar 2012

@bambi2 link pozriem, vdaka

@lu2112 prave som zozrala kari hranolky s klobasou v cesticku...pomyslene si udieram po prstoch...blee 😀

lu2112
16. mar 2012

@radusiq kolko vyvazenej stravy 😀 😀 ta ja teraz tlacim ovocie a mala som kura zo zeleninou 😉

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 neviem co sa deje, toto nie som ja 😀 kura nemozem ani citit, blee, uz ani lamba, pork mi smrdi ale zvladnem ked musim (raz za dva tyzdne) a beef by som mohla kazdy den, ale fajne krvave steaky, a to nesmiem ☹ na sushi mam tiez strasnu chut, na udeneho lososa - vsetko rizikove...a pri robote nemam vela moznosti, ak nenavarim (alebo navarim a zjem nez zacnem robit) som odkazana na jednu vegetariansku restiku kde zjem asi 3 veci ktore nie vzdy maju, fast foody a slabo zasobene male Tesco...

lu2112
16. mar 2012

@radusiq tak som dorazila domov a cakali ma papiere z nemocnice na ten scane takze to mama 5 aprila chvala bohu ze som mala ten scane sukromne ved cakat tak dlho by som sa zblaznila 😀
No na steak mam chut aj ja taky dobry krvavy no ale nemozeme ☹ a udeneho lososa som si minule dala som neodolala a bol cerstvy tak som si dovolila 😀
A u nas vyhrava dobre domaca slanina somozrejme ze tepelne musi byt upravena ale davam ju asi vsade manzel sa smeje ze zachvylu ju pridam aj do kolacov 😀

radusiq
17. mar 2012

@lu2112 tak super gratulujem ze to uz mas papierovo potvrdene 🙂 udeneho lososa som aj ja mala parkrat, zle zvykla som ho jest dost vela, teraz obmedzujem ako sa da 🙂
nam slanina uz dosla, o 2 tyzdne doplnime zasoby 😀 ale dnes som pochrumala zopar skvariek (z trhu, take s kozou, menej mastne ako slovenske)

Inak som sa dnes dala na jarne upratovanie, ale dava mi riadne zabrat - dala som kupelnu, umyla dlazku v kuchyni, jedno okno a koniec, padla 🙄 a hlavne si idem kupit parny cistic, odkedy sa mi stary pokazil som sa k tomu nedostala a velmi chyba, lebo sa snazim nepouzivat ziadne agresivne chemikalie, len to cistenie potom nejde tak lahko...

lu2112
17. mar 2012

@radusiq no sikula to si celkom toho dnes stihla. Ja som v praci akurat mam za sebou lunch tak sa neviem ani hybat 😀 tak len fucin v office a snazim sa prebrat dnes vypadnem okolo 15.00 lebo je klud tak skocime mozno nieco dobre nakupit.
Juuj a tie oskvarky zavidim a ja by som si hned dala 😀
dnes je strasne vonku normalne ze sa zima vratila ☹

radusiq
17. mar 2012

@lu2112 no som myslela ze kym mm vstane minimalne obyvacku budem mat spravenu...mozno poobede dam este jedno 🙂
inak sa tiez chystame na nakup, celkom mam chut na grecky salatik dnes...

lu2112
17. mar 2012

@radusiq no ja som mala vcera rukolovy vecer z mozarelou a pestom tak dnes vecer tiez nieco lahke vymyslim a hlavne som vcera spraskala 3 x grepfruit 😀 strsnu chut mam na kysle ako citrony limetky atd no zvlastne to chute 😝 normalne ako si spomeniem na citrony tak mi sliny zacnu tiect 😅

radusiq
17. mar 2012

@lu2112 v oktobrovej teme baby rozoberali ze grepfruit by sa nemal, ze obsahuje nieco take ako tonic...ale oficialne som to nepocula inde tak zatial sa nevyhybam 😀 na kysle mam aj ja chut - akurat som dojedla fazulovu polievku kyslu 🙂
inak z pesta ma strasne pali zaha uz ho vobec nemozem 😖

lu2112
17. mar 2012

@radusiq ja som to tiez citala ale pozerala som na internete a jedine co sa pise ze sa nemoze kombinovat z liekmi ale tie ja momentalne ziadne neberiem a obsahuje velke mnozstvo vitaminu c pitala som sa aj midwife a ona mi povedala ze kludne mozem ze to je zdrave tak snad to bude OK 😀

radusiq
17. mar 2012

@lu2112 pokial to nejes na kila tak aj keby v tom nieco bolo tak sa nic nestane...
...som dostala chut na grepfruit 😀

inak som si dnes nasadila bylinky, kupila som si v Ikey take sety - substrat a semienka v takych poharikoch, po 3 kusy...som zvedava co z toho bude. Tesim sa na cerstvu bazalku vzdy po ruke 🙂

lu2112
17. mar 2012

@radusiq no ja sa uz tesim na nas domcek ked uz budem moct mat bylinky nasadene vonku a niku tu paradajku ci jahodku si vypestujem vzadu na zahradke uz ratam tyzdne do stahovania len sa mi zda akoby to bola cela vecnost 😒.
Ja uz sa tak strasne nudim tu vpraci dnes tu fakt ze nic neni ale musim tu cakat kym dojde niekto ma vystriedat nech mozem domov 😀

radusiq
17. mar 2012

@lu2112 hehe poznam take dni my sme mali januar februar uplne mrtvo, teraz sa trosku rozbieha...
no je to uzasny pocit mat vlastne byvanie, my sice zahradku nemame ale ked budem mat trochu casu chcela by som na Council nechat si pridelit kusok, pod bytovkou mame zahradky 🙂 ale mame velky balkon takze zachvilu tam postavime foliovnik na rukolu a redkvicky a tak, a na oknach zatial bylinky a este chcem nasadit pazitku a male cibulky 🙂

lu2112
17. mar 2012

@radusiq no sikulka zahradka na balkone to sa mi lubi 😀 ja si viem predstavit ved dufam ze konecne budeme vo svojom.
Inak ked sa vratite zo slovenska co keby sme skusili zorganyzovat stretko ?? 😀 co ty na to??

radusiq
17. mar 2012

@lu2112 jasne urcite som za 🙂

lu2112
18. mar 2012

@radusiq Dobre ranko
Tak vcera ma asi prvy krat prepadly ze tehotenske chute a dostala som chut na kvasaky takze sme museli sadnut do auta a ist kupit do polskeho obchodu lebo manzelovy som pilila usi mala si vidiet tu spokojnost potom 😀 😀
Dnes je nadherne tak rozmyslam ze vypadnem z prace skorej a pojdeme sa niekam preist na vzduch trochu pohybu mi nezaskodi 😀
A ty ako sa dnes citis??

radusiq
18. mar 2012

@lu2112 bre ranko 🙂 co su kvasaky?

My sa tiez chystame von, mm pozeral predpoved tak okolo tretej uz ma prsat...dufam ze stihneme 🙂 inak citim sa fajn, zatial bez nevolnosti, idem dat ranajky ze co to spravi 🙂

lu2112
18. mar 2012

@radusiq to su kvasene uhorky neviem ako sa to inak hovori 😀 niesu to tie klasicke nakladane ale su kvasene a najlepsie su dobre vychladene 😀 😝
Tak uzivaj pekny slnecny den ja dufam ze to vydrzi dlhsie nech sa aj ja stihnem trochu vyvetrat 😅

cimage
18. mar 2012

Happy mothers day buduce maminky.
Som 3dni na materskej a uz sa nudim 😒 , vecicky oprane, vyzehlene. Vcera som uvarila sosovicovu polievku, ostalo aj na dnes, upiekla kolac a dnes neviem co budem robit. Stary je v robote, pes spi.
Asi tiez vytiahnem parny cistic a prejdem kupelku, kedze chlorove cistice teraz nie su vhodne. Mame ho asi 2roky a pouzili sme ho cca 10x. Nepaci sa mi, ze je potom vsetko mokre, najlepsie by bolo, keby to este vysalo tu vodu. Nieco na princip cistica na koberce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre