Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
28. jún 2012

@kaciatko215 Dakujem 🙂 Ja to uz mam doma len som si neni ista ci to urobit alebo nie.A sa bojim pisat bankove udaje len tak na papier tak som sa radcej chcela uistit kto si to nehal otestovat ci je to safe. 🙂

katie555
28. jún 2012

@slivka233 ja. Som na Tom tiez tAk ...a prave odlietame na svk ode hlasia po vikende 37. Ved zomriem. Mne z tepla klesa tlak tak sa asi si to velmi neuzijem

pitipitipa
28. jún 2012

@slivka233 ahojky..ako sa citis? Citala som, ze nemas narok na matersku z prace a dala si si papiere na job center...pokial si im odoslala 13 vyplatnych pasok tak dostanes matersku bez ohladu na prijem manzela.
Maximum je vsak £135.45 alebo 90% z prijmu, ktore bude mensie to budes dostavat. Rozdiel od mamiciek ktore dostavaju matersku z prace je len to, ze oni budu dostavat 90% z vyplaty prvych 6w a potom budu dostavat tych 135.45 ..takze nestratis tak vela 😉 hlavne ze budes dostavat..nemyslim si, ze je to maly peniaz 😉
Vravim z vlastnej skusenosti 😉 kedze som pri dvojcatach bola cele tehu na sick, zamestnavatel mi nemohol zaplatit matersku, platil mi ju job center .. Takze sa neboj, ze nedostanes 🙂 x

slivka233
28. jún 2012

@pitipitipa juuhuu super si ma upokojila, sa tesim, takze oni schvalia urcite len je otazke ze kolko, vlastne je to jedno len nech nieco schvalia...dakujem za upokojenie..
citim sa celkom dobre len dnes je to na nevydrzanie s teplom 😝 a stale mi je teplo a to uz oddychujem pri telke a pozeram moj oblubeny panelak heheh.ale stym uz musim pocitat ved to mam za par, inak mam pocit ze maly je dost dole lebo ked sa trosku zohnem normalne citim telicko, dnes som poobede zaspala na gauci a nikto naokolo kto by ma zdvihol ale nejak som sa vytrepala, nespala som celu noc od tepla a mala som rozhadzany cely den..snad to dnes dospim. A ty sa mas ako> ako sa citits??? aj mas nejake nevolnosti? alebo malas i pri prvych detickaach?

slivka233
28. jún 2012

@katie555 tuuu horucavu nezavidim ale Slovensko anooooooooooooo
ja som bola koncom aprila zaciatkom maja....a tiez bolo 35 stupnov a to teda bolo riadne peklo,. ale aj napriek tomu super...pokupila som si nejake vecicky pre babo odpocinula a uzila si slovenske obedove menu na slovensku heheh...prechadzky po meste obedne menu, zmrzlinka bola supis....
UZI SI TO KRASNE A PRAJEM KRASNU DOVOLENKU.

pitipitipa
28. jún 2012

@slivka233 my tu az tak teplo nemame... 😉
Mavam nevolnosti, tak ale nie je to az tak zle ako pri dvojcatach, trpela som hyperemesis, ziadna sranda, uz 10dpo som zacala zvracat a 11dpo som bola v nemocnici na infuziach na tyzden a az o tyzden mi zistili na scane dvojcata..vracala som takto az do 27w a pomalicky sa to ukludnovalo ale nezmizlo uplne az do porodu. Bola som castejsie na infuziach nez doma..schudla som pocas tehu 15kg...neprajem najvacsiemu nepriatelovi

kale13
28. jún 2012

Ahojte, ja som tiez v UK. Chcela by som sa spytat ci tu nie je niekto Rh-negative? Ja som v 17 tyz. a uz ma objednali na prvu injekciu v 28.tyz. Je to moje prve teh. tak by to malo byt OK ale aj tak som chcela vediet ci tu nie je niekto so skusenostami..

radusiq
29. jún 2012

@lu2112 dobre ranko, ved zbehnite niekam do Bournemouth, ked bude pekne ako vcera tam sa da krasne vymacat (a aj spalit 😒 )...ako dnes? presiel ta ten chrbat trosku?
Ja vcelku ok, vstala som sama od seba 15 minut pred budikom 🙂 a cakam kedy otvoria check-in online nech mozem objednat sedadla 🙂

@kale13 ahoj, ja som tiez Rh-, takistno som objednana na Anti-D v 28tt. dali mi na vyber ci ju chcem, kedze je vyrabana z ludskej krvi, ale vraj nie su zname ziadne rizika. Riziko u babatka je ze by sa narodilo s anemiou, preto ten shot...

lu2112
29. jún 2012

:@radusiq dobre ranko🙂 ja dnes uplne dolamana niako zle sme spali 😒 ale tak snad to bude lepsie asi preto ze sa mi snivalo o porode uz mi zacina sibat stych hormonov 😠 . Vcera sme zase toho vela pobalili ale mm aj stihol vynadat lebo som bola unavena a tvrdohlava ved cela ja a za nic na svete som si nechcela ist odychnut ze on to doroby 😝. No ale presvedcil ma tak potom som odychovala a on dobalil a odviezol dve plne auta tak uz som spokojnejsia. 😀
Chrbat ma boli stale uz si ani nepamatam kedy ma nebolel ale vcera to bolo velmi zle dnes je lepsie trosku. 😀
Vcera som zistila ze nemame narok na paternity leave takze manzel ked bude chciet somnou ostat doma bude to un paid leave som vola vsade mozne ale nikto mi nevie poradit ci sa da nieco ziadat od statu. A kedze ja v tom case budem na full maternity paid tak nebudeme mat narok asi nanic taka som ostala nastvata lebo celych7 rokov robi a nakoniec za to ze ho vihodia z prace kvoli znizovania stavu tak mi za to trpime 😠. No co uz musime sa zmieriet este ze mama dojde na tri tyzdne tak manzel nemusi byt somnou tak dlho doma ostane tyzden a potom moze ist zarabat 😒. Stihla si vcera pobalit a kedy mate let ?

wewe8584
29. jún 2012

Ahojte dievcata, vcera mi prisli vysledky z combined screening ...vysledok je lower risk - 1: 11000. Tak sa tesim i ked viem, ze nic nie je na 100%. Prisiel mi este jeden list z nemocnice a objednali ma na nejake stretnutie, samozrejme nenapisali o co ide iba, ze mam prist s plnym mechurom. Neviem o co ide, akurat budem v 21tt a istotne to nie je upltrasound, lebo na ten uz termin mam. Este som tam nevolala, aby som zistila, len som chcela vediet, ci nahodou neviete co to je?

andie25
29. jún 2012

@wewe8584 ked s plným mechurom tak to vyzera na ultrasound, zavolaj tam či ti náhodou nedali 2 termíny na to iste 🙂 a na papieri nie je napísané že s kým stretnutie? Consultant, midwife, sonographer?

radusiq
29. jún 2012

@lu2112 jooj tak to nastve riadne. Ake su vlastne poziadavky na paternity leave?
Ja som celkom pobalila, akurat este potrebujem pockat kym mi vyschne par veci co som vcera vyprala, toto hodim do kufra a bude. Inak je poloprazdny - nic ma uz nenapada co by mi mohlo byt treba, mam tam nejake saty a topanky, kozmetiku, lieky ktore by zasobili mensiu lekaren...nejako nemam pocit ze by mi nieco malo chybat...
zajtra letime o 9.10 rano, ideme autom na Acton ku kamosom, nechame u nich auto a od nich ide priamo Picadilli line na Heathrow takze skoro rano z domu. Uz sa tesiiiim 😀

@wewe8584 plny mechur? nie som expert ale to ziadali len na utz u mna...nemas nahodou double booking? pripadne mna bookli na extra scan s obstetrician (este nanho cakam, mal byt v 14tt)...

wewe8584
29. jún 2012

@andie25
@radusiq
hm...na ultrazvuk to nebude, lebo ked mi posielali na ultrazvuk, tak tam stale bolo napisane, ze ide o ultrasound a ten sa vykonava na 4 poschodi a toto je na prvom a plny mechur napisali kvoli tomu, ze budu potrebovat cerstvu vzorku mocu...tak teda naozaj nechapem...mam tam iba napisane, ze appointment in Mr L Impey's Obstetrics clinic, ale je to normalne v nemocnici, kde chodim. Ja som myslela, ci to nebude ten glukozovo tolerancny test..nemoze to byt ono? Ci tam sa neberie moc? 😝 Musim tam kazdopadne zazvolat, lebo naozaj netusim co to je, vsetky vysledky mam v poriadku, aspon mi to tvrdila mw. :(

andie25
29. jún 2012

@wewe8584 glukozovy asi nie, ten sa robi v 24 a minule si mala moc ok? Alebo máš nejake ine problémy pred tým než si otehotnela?

lu2112
29. jún 2012

@wewe8584 Glukozovy sa robi v 28 tt a musis doist na lacno a nesmies jest 12 hodin pred tym takze to urcite nie ale moze to bit ked si mala niake problemi alebo rodinna anamneza ze mate niake choroby v rodine tak ta prekontroluju. Ja som to mala kvoli mame 17tt ale zavolaj si mozno ti povedia 😅

slivka233
29. jún 2012

@radusiq prajem peknu dovolenkuuu...
ja som bola doma koncom aprila zac.maja to som bola 24tt-26tt a na letisku pytali odomna aj papier v ktorom som tyzdni, zdalo sa im moje brusko vacsie ale podla mna to robila len kosela, tak mozno si zober dokumentaciu vsetku. Ja som ju mala lebo som vyuzila aj 3D ultrasound doma, stalo len 30 eur a tu v UK najlacnejsie bol 140libier. A je to uzasneeeee..+ 30min videjko... a neprechadzaj ani cez scanner ... respektuju to a poslu ta naokolo...mozno vsetko vies ale predsa len ma to napadlo... tak krasnu holiday

lu2112
29. jún 2012

@radusiq No nebola som nadsena ale podmienky su ze musi byt u toho isteho zamestnavatela zamestnany aspon 26tt a to do 15tt od due day lebo to je vtedy co musi zo zakona oznamit zamestnavateli ze kedy je due day a vypitat si paternity leave. Takze mi tam nespadame a hladala som na internete a volala po uradoch ale na nemame na nic ine narok len na moju matersku a samozrejme po tom na rodinne pridavky ale to az po tych 6 tt materskej lebo ja ju mam vysoku takze na to nemam narok 😒. No tak musime usetrit viacej aby drahy mohol ist na tyzden neplateneho volna a dovolenku si nech na vianoce 😀. Ale je to svinstvo kedze robi celi ten cas a nikdy nebol nezamestanny viac ako tri tyzdne tak ale co uz nie sme socialne slaba skupina 😠

wewe8584
29. jún 2012

@andie25
@lu2112
hm....praveze moc som davala iba raz a bolo to v poriadku, lebo nevolali a ani mw mi nic nepovedala....v rodine nic nemame...jedine este ak..tak stitna zlaza, mam znizenu funkciu, ale chodim tu pravidelne na odbery krvi a beriem lieky, vysledky mam dobre, stale vsetko v norme..uvidime, co mi povedia....ale musim povedat, ze je to poriadne trapne, ze poslu papier a nenapisu, co chcu robit ... ale dakujem dievcata, aspon som vylucila glukozovy 🙂

radusiq
29. jún 2012

@slivka233 dakujem, s tym skenerom sa cudujem, my sme boli na slovensku ked som bola v 12tt a pozerali na mna nechapavo ze co riesim, este ma aj tym hand-held malym skenerom prehladavali lebo som pipala...aj v Pesti aj v Londyne, este aj vo Windsore som musela cez skener...ale notes urcite beriem, aj ked dufam ze ich nebudem potrebovat 🙂
@lu2112 no skoda ze vam to tak vyslo, ale tak ked budes mat mamku so sebou tak to bude urcite ok...dobre ze pripominas tych 15tt, dufam ze mm to uz nahlasil, mal doma formular ale ci ho aj vypisal...kym neni neskoro 🙂

slivka233
29. jún 2012

@radusiq ja som povedala ze som tehotna a len tetuska ma pochytala a bolo... nemali by ta cez to hnat ved to je ako runtgen a ten je v tehotenstve zakazany..ale hlavne stastnu cestu....ked ich upozornis nepojdes cez to.. a to asi preto ze v 12tt este nebolo vidno brusko asi preto, mna na to upozornila midwife aby som sa vyhla scaneru vraj to nieje dobre koly ziareniu. Ani len u zubara mi nemohli urobit rtg...pre tehotenstvo...peknu holiday

radusiq
29. jún 2012

@slivka233 ja som si to prave zistovala, som tak trosku freak do vsetkeho prirodneho a tak 😀 tak vraj ten mechanizmus nema nic spolocne s RTG, ten je len v tom tuneli na veci a v tych budkach co ta vidia "akoby nahu" - do tych nesmies ist. Normalne scannery co cez nich len prejdes vydavaju menej ziarenia ako je atmosfericke ziarenie ked si v lietadle, rucne scannery zhruba tak isto (akurat to trva par sekund, nie hodin)...a kazdopadne skusala som upozornovat, aj papier od lekara ukazovat, a aj tak som musela ist zatial vsade .. 🙄 .asi velmi zalezi na koho natrafis, aj na letisku aj midwife. A inak svagrinka letela v 6.mesiaci, tiez s papierom, tak na Kosickom letisku mohla ist okolo ale na Heathrowe ani nahodou...

slivka233
29. jún 2012

@radusiq asi je to tak ze na koho natrafis ja som letela z Liverpool do Blavy a pohoda//// ale dobre vediet do buducnaaaaa

monkka21
29. jún 2012

@slivka233
@radusiq ahojte ja som si tiez myslela,ze je to rtg ale nieje.je to normalny scaner.ja som teraz v bratislave musela dva x prejst lebo som zabudla mobil vylozit.

monkka21
29. jún 2012

@wewe8584 taketo nieco prislo aj mne.tiez nie je napisane o co sa jedna len ze tam mam prist.ale ja si myslim,ze kvoli mojej vysokej vahe idem ku konsulatovi.asi ty ides kvoli tej stitnej zlaze ked si to udala ze mas znizenu cinnost.

cimage
29. jún 2012

caute baby, teraz idem trochu od temy, ale za 2tyzdne ideme domov na dovolenku a moja svagrina oslavila v aprili 30tku a neviem co jej mam kupit. davat jej peniaze mi pride blbe. Brachovi sme dali, lebo si chcel kupit fotak, tak mu cela rodina prispela, ale jej naozaj neviem 😒 Nemam rada taketo vymyslacky darcekov, preto som sa teraz rozhodla, ze kupim nieco iba pre malu neter a pre nu ked mala okruhle narodky. Diky za tipy :D

andie25
29. jún 2012

@cimage a co tak niečo od swarowskeho? Ja som mojej svagrine aj kamarátke na 30 kúpila darček tam. Alebo potom ked nevies sa rozhodnúť tak môžeš aj poukážky u nich nakúpiť a svagrina si môže sama vybrat?hm?🙂

radusiq
29. jún 2012

@cimage aky mas budget?

wewe8584
29. jún 2012

@radusiq ja som si to zistovala pred cestou do Thajska a mas pravdu, je to uplne ine ako rtg a neskodi to babatku 🙂

kale13
29. jún 2012

@radusiq Dakujem. Potom prosim ta daj vediet ci ste sa vyhli tej anenii.

@lu2112 rodinne pridavky, ze nedostanes myslis child benefit? nemozes dat linku kde si sa to docitala. Myslis tu 50K-60K hranicu?

wewe8584
29. jún 2012

@andie25
@radusiq
@monkka21
tak babulky tehulky, dovolali sme sa do nemocnice konecne a povedali, ze oni nevedia a vraj ani nemozu vedeit, preco mam termin. Je to vraj na odporucanie mw alebo GP, ze oni budu vediet. Asi to naozaj bude kvoli tej stitnej, ale vobec sa mi to nepaci....v stredu som bola u mw a o nicom mi nepovedala, ze ma niekde k niekomu odporucali. :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre