Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

fracle
27. nov 2012

@slniecko77 ja absolutne suhlasim s ultrazvukom az po 12tt, myslim si ze je to spravne. Ale ja prave ten dovod, preco chcem ist o trosicku skor mam. Minuly mesiac som pravdepodobne mala MA, long story short: //, 2. novembra som zacala krvacat, vsetky testy po tomto negativne. Zacali sme druhe kolo snazenia, uz 23.11 sa mi na teste ukazali dve ciarky, kazdy den silneju viac a viac a to mam MS dostat az tento piatok. Takze test bol pozitivny uz tyzden pred MS. Takze: bud to nebolo MA a ja som o mesiac dalej nez pocitam (aj ked sa mi to nezda, prvy test bol slabo pozitivny), alebo sa mi // ukazuju lebo som mala skoru ovulaciu, alebo to budu znova dvojcata 😅.

Dnes som sa bola objednat na follow up app k mojmu GP (minuly tyzden som bola na ultrasound z ktoreho som pochopila ze som tehotna ale oznamit mi to musi GP), recepcna mi dala vypisat papier pre midwife aby ako povodala sme boli 'step ahead'. Midwife mi volala len co som odisla z recepcie, vysvetlila som jej situaciu a tiez je zvedava, o co sa jedna, takze ma na utrazvuk asi posle skor, len sa musim rozhodnut v ktorej nemocnici chcem rodit.

V kazdom pripade, aj ultrazvuk po 12 tt bude ok 😉.

slniecko77
27. nov 2012

@fracle jasne, chapem 😉 su situacie ked je ultrazvuk pred 12tt opodstatneny..skutocne zaujimava story
..kde si rodila svoje predchadzajuce deticky? no UK je specificka, v niecom mi ich zdr. system vyhovuje v niecom zase nie
..kazdopadne dievcata z temy boli na privite clinic na prve scany, v podstate ich objednali hned a boli spokojne 🙂
..vela stastia prajem 😵

fracle
27. nov 2012

@slniecko77 dakujem 😉. Dvojcata som mala v USA, sem sme sa pristahovali ked mali chalani 10 mesiacov. V USA sa robi prvy ultrazvuk po 10tt a to bolo uplne super, ani prilis skoro, ani dlhe cakanie. V kazdom pripade budem musiet na ultrasound pockat minimalne 4 tyzdne, skor ako v 8 tt (alebo teda 12 tt ak to bude tento pripad) by som ist nechcela, uz aj koli tomu aby bolo aj srdiecko vidiet 🙂

monkka21
27. nov 2012

@fracle ahoj,ja som bola skor.v 9 tt,kedze som mala nepravidelny menzes.

lu2112
28. nov 2012

@fracle ja som bola skorej ale private ja som nevedala pockat ze ci je vsetko vporiadku ale po tom 12tt my vyhovovalo ze bol uz len jeden scane viac netrebalo lebo mali sa hybal a to mi stacilo 😝

fracle
29. nov 2012

@lu2112 @monkka21 kocky dakujem za odpoved, mozno budem ultrazvuky tiez riesit privatne, uvidime co povie midwife v pondelok 🙂

radusiq
29. nov 2012

@fracle ahoj, tiez som bola private v 8tt, nechcela som cakat. Ono toe gysledky z private scanu vzivote potom nikto nezohladnil ani na nich nepozrel, ale dobre mat istotu...a v tvojom pripade o to viac 🙂 drzim palce nevh to vyjde

fracle
29. nov 2012

@radusiq takze midwife nebude vysledky z private scan zohladnovat? Ked budem chciet vsetky scans private, aj tie v 20tt, musim ist aj na NHS? A este otazka - kolko ste za tie private scans platili?

radusiq
29. nov 2012

@fracle ja som platila £80. Podla mna skonahle najdu nieco nestandardne tak to zohladnovat urcite budu. U mna nebolo nic zvlastne to asi preto. Ja som sla na private scany popri NHS starostlivosti, nie som si ista ako to funguje ked mas uplnu private care (uvazovala dom nad private midwife sle scany a vysetrenia by stale boli pod NHS v nemocnici, ona by tam len sla s tebou ako doprovod)

slniecko77
1. dec 2012

@fracle nemusis ist vobec na na scany cez NHS, mozes vsetky vysetrenia odmietnut..na to mas pravo 😉

saza007
1. dec 2012

@fracle ceny sukromnych ultrazvukov su rozne, zalezi od toho, kde byvas a o aky scan ide. U nas napr. Ten morfologicky ( v cca 20 tyzdni) stoji £200, gender scan na zistenie pohlavia £75 .

lydusska
1. dec 2012

@ivka2302 ahoj Ivuska ;), tak blahozelam k tehu a ako pozeram I ty si z okoli a Bristolu, odkial presne ak Mozem vediet?

lydusska
8. dec 2012

Ahojte babenky.... Co tu nikto neprispieva? Prisla som sem po 2 tyzdnoch a ziadne spravy no fnuk ;(... Inak pekne ranko prajem

monkka21
8. dec 2012

@lydusska ahoj.napis @katie555 o pridanie do druhej sukromky.sme sa schovali.uz ste spat?

ivka2302
9. dec 2012

@lydusska no veru uz tu nikto nechodi.......je to tu take smutne....:( ako sa inak mate?

lydusska
9. dec 2012

@ivka2302 no moja ano mas pravdu ale vraj existuje sukrkmna skulk a, spy tan sa Katie555 aby ta tam pridala aj ja som sa spytala ;)

millatina
12. dec 2012

Kočky prosim vas ktorá uz má bábo, viete mi poradit? Potrebujem dat urobit apostille rodného listu a akosi sa v tom strácam viete mi dat nejakú web stránku na spoločnost ktorú máte overenú, kde ste si davali apostille robit??????

lucia198307
12. dec 2012
millatina
13. dec 2012

@lucia198307 dakujem 🙂

kale13
23. dec 2012

Baby,ktore ste vybavovali prispevok pri narodeni a priplatok ku prispevku, nemate nahodou prelozenu tu cast co potvrdzuje doktor? prekladali ste celu ziadost? ci len tu cast pre doktora? ak by ste niekto mali aj preklad rodneho listu do slovenciny v electronickej podobe, mohli by ste mi ho prosim zaslat na katareg@gmail.com.. dakujem..🙂

dedikatessa
6. jan 2013

Je tu nejaka zienka co zije priamo v Lodyne pripadne blizko? Rozmyslame, ze sa tam vyberieme byvat rada by som s niekym popisala o zivote mladych rodin tam. Budem vdacná 🙂

lu2112
7. jan 2013

@dedikatessa ahoj a ty uz si v anglicku??

dedikatessa
8. jan 2013

@lu2112 Ahojm Zatial nie. My sme boli v Nottinghame 3 roky ale min.rok v marci sme dosli naspät na Slovensko no a po roku zase rozmyslame ze by sme po narodeni baba isli ale uz do Londyna. Chcela by som vediet ako to tam chodi, poznam Londyn len z vyletov nie zo zivota tam 🙂 ktorá stvrt je taka vhodnejsia na byvanie uz aj s dietatom a tak. Ty si priamo v Lodyne?

lu2112
8. jan 2013

@dedikatessa no ja som sa stahovala prec z Londyna lebo som bola tehotna a nechcela som aby moje deti vyrastali tam chceli sme nieco kludnejsie tak sme sa prestahovali do Kent kusok od londyna asi 30 minut vlakom. Manzel casto chodi pracovne do Londyna a v pohode sa to da my sme cheli kludne miesto vela zelene a moznosti pre deti. Preco chcete do Londyna?

avonka88
9. jan 2013

caute baby,
chcela by som sa opytat, dnes som navstivila midwife a spytala sa ma ci sa nechcem dat ockovat, vy ste sa dali?

zumasi
18. jan 2013

@akwee nasla som tu tento prispevok.. hladam nieco o mamickach v cambridge. chystame sa tam zaciatkom leta. Ako ste tam spokojni?

lydusska
19. jan 2013

@sophie1981 Ahoj Sofia, viem ze si nebola v tejto debate dost dlho ale zaujalo ma co mi babenky povedali. Ja mam problem teraz som na SVKu a absolvovala som 4D scan a tam mi oznamili ze babo sa im zda byt o 8 dni mensie ako by malo byt a aj vsetky merania a aj plodovej vody mammalinko, co moze jedno s druhym suvisiet. Aj si este pamatas preco si mala malinke babo? vsteko dopadlo dobre? Nemala si problem s dr v Anglicku? Neviem co mam od nich cakat, ze ci ma objednaju teraz ked sa vratim do UK na dalsi scan aby sa ta velkost plodu a plodovej vody potvrdila, ale asi to nebude jednoduche. Viacere baby mi radili si vsetky rady nechat zapisat do tehu knizky, ale si hovorim ze rada od teba co si nieco podobne prekonala bude omnoho lepsia. Dakujem.

sophie1981
19. jan 2013

@lydusska ahoj...pozeram, ze co to za tema...uz som aj zabudla na nu...hahha....skoro 5 rokov co som pisala... 😀 ...ale tak este si pamatam co bolo...takze, netusim ako to dr v uk vedeli, ale aj som porodila predcasne v 35tt ale vaha malej bola na tento tyzden v pohode mala 2500 g a 45 cm.....aabgar skore sme mali 7:10....porod bol spontanny, bez komplikacii, rodila som 12 hodin, odtiekla mi na ulici plodova voda a uz to slo...mala bola uplne v poriadku, smaa dychala...(V 32TT som mala pichnute kortikoidy na vyvynutie pluc, uz som bola otvorena na 2,5cm)....ale to som uz bola na svk, kde som aj rodila......z uk sme sa stahovali v 30TT....a este dost zavazna vec, ktora ovplyvnila moje vysledky bola, ze som povodne rodila podla papierov v 37tt...ale po "preskumani" malej a vsetkych okolnosti urciti to na predcasenku v 35TT cize som mala o dva tyzdne posunuty TP.....cize aj preto zle tripple testy a toto vsetko......

ked mi vysli pozitivne vysledky v uk, nerobili ziadne extra vysetrenia, len som mala viac utz, yslim, ze v uk robia 3 utz, ja som mala 6....(posledne 2 som uz absolvovala na svk).....inac fakt nic, mala som moznost ist na odber plodovej vody, ale to som odmietla, sli sme do KE k dr. Dankovcikovi ma utz......on preratal riziko ktore podla krvy bolo 1:55 ale na kokko to preratal nepamatam,. len na supokojil ze na 99 percent je babo v poriadku, ziaden raztep nevidel......a este ked ta upokojim, pri druhom dietati mi vyslo presne to iste, len riziko bolo 1:450....tiez sme sli do ke na utz a aj syn sa narodil krasny a zdravy chlapisko v 37,2TT s vahou 3100g a 50cm.......

co sa tyka dr v anglicku......ani som sa s dr nevidela...mala som poradnu asi 3x s prve sme si len pokecali a psisali papiere, vzala mi krv, druhu poradnu mi pocuvala brucho cez ten lievik a tlkot srdiecka, prehmatala brusko a posledna presne to iste...ziadne meranie tlaku, nic.....v nemocnici pri utz mi tiez vzali krv na kontrolne vysetrenia, po vysledkoch mi oznamili moje rizika, a co mozem robit...(1.nic, 2.ist na odber plodovej vody alebo 3.utz), asi v 27tt som oznamila svoje rozhodnutie rodit na svk, tak sme este dokoncili vsetky veci k danemu datumu 30 januar 2009 a zvysne vysetrenia som uz mala doma.....ziaden problem s dr nebol, moj dr na svk bol ustretovi a v pohode sa prisposobil mojmu rozhodnutiu podstupit poradne aj v uk aj na svk....

snad som nejako pomohla...chcem len povedat ze hlavne klud a pokoj....ja po dvoch poz. vysledkoch a dvoch bezproblemovych tehotenstvach, porodoch a zdravych detoch uz tie testy beriem velmi lezerne.... 😅

lydusska
19. jan 2013

@sophie1981 Ahojky Sofia, dakujem velmi pekne za vysvetlenie, ale asi ty si mala iny problem ako ja, som myslela ze mozno podobne. Ale ako hovoris maly/a boli mensi ale inak OK. Ja som este dost nizko v tehotenstve, ved som zatial iba 25ty tt. Teraz som na SVK a to som sla na 4D scan s tym ze budem este vidiet babo, vobec som netusila ze mi MuDr povie toto ze je tam moznost isteho rizika pre babo ak sa mi prestane vyvijat. Co si len pamatam hvoorila ze rastova retardacia sa berie az ked babo dosiahne rozdiel medzi tt v ktorom je mamicka a velkostou dietatka v brusku minus 14 dni. Zatial ma rozdiel iba -8dni, ale ze vraj by sa to malo kontrolovat nakolko mam malinko plodovky co nie je dobry znak .... Inak ziadne anomalie ako hovoris i ty neboli najdene, ale ja som nesla na tie tripple testy, mi to prislo zbytocne sa uz v prvom trimestri stresovat ci tam bude Down alebo nie .... som to nechcela vediet, lebo asi by som veru nesla na potrat .... tak som to nechcela riesit.

Hmmm takze hovoris ze si tiez nebola spokojna so starostlivostou tu, aj jedna kamoska mi radila ze ked tak aby by mi nepomahali, alebo zdalo sa mi to nedostatocne, tak sa este mozem na SVK vratit a odrodit tu, po pravde trosku sa bojim, ako musim si toto nechat este nejakym dalsim scanom potvrdit, ale asi tato Dr na SVKu bude isto v poriadku..... lebo na co by ma inak strasila. Vsak ona mi hovori ze sa este nemam stresovat pokym babo nespomali rast na rozdiel 14 dni, ale ze mam hned kontaktovat Dr, ale obe vieme ze dostat sa k Dr v UK ako sama hovoris nie je lahke, ale ja si veru budem na tom trvat .... nech mi vsetko co preberiem s mw zapise do karty, aby ma len nejako neodpalkovali. Ked by sami mojmu babu nieco stalo to im veru neodpustim, lebo vsetko i v 20tom tt vyzeraliOK, takze toto spomalenie sa muselo zacat v poslednych 2-4 tyzdnoch ..... No uvidime teda ....

Dakujem velmi pekne za odpoved. Vy ste uz teraz spokojne zijete na Slovensku, ci ako? tuto slovensku starostlivost veru zavidim po pravde, ale fakt ak mi pojde o zivot dietatka, ani nebudem ani len chvoilku otalat a pridem sem, len uvidime co a ako ... Som uz volala mw vcera, ale musim cakat na tel od nej v pondelok, som zvedava co mi povie ako sa toto bude riesit. Pekny zvsok dna prajem

lydusska
19. jan 2013

@avonka88 Ahoj, nie ja som sa nedala ockovat veru .... i tak ochories po tej injekcii, nie tak vazne ako normalne pocas chripky ale budes sa citit naprd a to ja som nechcela lol. A zatial ma chripka obchadza. Vela pomarancov a mandariniek ti pomoze lepsie ako flu jab ;)))) lol

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre