Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
26. sep 2012

@radusiq presne tak uz sa tesim na prechadzky po obchodoch🙂 😀
Dnes mam stoho pocasia niaku depku u nas leje no strasne nieco

andie25
26. sep 2012

@radusiq
@katie555 dobre ranko aj Vám🙂 no hej Radka ako hovoríš, mala by som aspon vediet do čoho idem, lenže koľko žien toľko iných porodov, tak som zvedava ako sa budem správať ja 🙂 či sa premenim na zviera, alebo to pôjde pekne hladko:D
Dneska mám len meeting poobede, zajtra ďalšia 12.5 ináč som dostala parádny krc do nohy ráno, to z toho statia cely den. Katie ja uz nemusím hovoriť, moje brusko hovori uz za seba🙂 a co ti je, že ti bolo zle? Si chora?

andie25
26. sep 2012

@lu2112 tak to je super, uz 25cm 🙂 bude dobre neboj sa, včera som mala jednu mamicku prvorodicku a krásne bez natrhnutia porodila a to necvicila nic. Veľa záleží aj od toho ako spolupracujes s porodnikom. Taka bola rada aj ona a ja ďakujem mojim rukam hihi🙂

lu2112
26. sep 2012

@andie25 niektore rodicky maju stastie ja dufam ze to pomoze a nebude treba sit nic uvidime ja ma stoho sitia najvacsi strach nicoho ineho sa tolko nebojim 😉.
A dufam ze mali nebude prilis velky lebo to bude narocne vytlacit ale uz sa aj zacinam tesit na porod nech uz to mame za sebou 😀

wewe8584
26. sep 2012

@andie25 ahojky teta porodna babicka 😀 ... ked uz hovorite s @lu2112 o tom pretrhnuti....co ked sa zena pretrhne vo vani? to sa ako potom riesi? a tiez mi napadlo, ze ja mam rada horucu vodu...stale som na vazkach, ci voda alebo normal...no ale nebude mi zima v teplej vode, ked som zvyknuta na vriacu 😀 😀? A vies co som este chcela vediet...tie "konzultacie" ohladom stitnej co chodim do nemocnice, mozu mi povedat, ze kvoli tomu do vody nemozem? skor nie, vsak? Bojim sa, aby maly vo vode nedostal nejaku infekciu, alebo sa nepokakal, alebo tak....naozaj som na hrane teraz....uz som si aj hovorila, ze to necham na situaciu, prideme v decembri (mozno v januari) 😀 do nemocnice a uvidime ... ako si na tom s dietkou?

andie25
26. sep 2012

@lu2112 určite nebude žiadne šitie, to zvládneš! A neboj sa, keby náhodou, po pôrode si uz nechas robit čokoľvek, to budes mat take hormóny šťastia a lásky že si to nevsimnes🙂 keby náhodou.... A ono sa to aj lokálne umrtvi. Injekcia je nepríjemná ale šitie neboli. X ale ja aj tak verím, že budes cela 🙂

wewe8584
26. sep 2012

@slavik79 heh, no maju nejaku volnu poziciu, neviem presne co...podla toho, co robi priatel..kde pracuje teraz? Tak to by ste sa teda mohli prestahovat do Witney, pouvazujte...hned by mi bolo veselsie, ja tu nikoho nepoznam :(..manzel v praci cely den a sama doma :( aspon, ze je MK a skype. By sme chodievali kocikovat 🙂 len by si na mna musela pockat do decembra 😀. Neviem, ci mam sancu prehovarat ta, aby ste uvazovali nad nasim mesteckom 🙂. Si si ista, ze to je Witney, kde ste boli v Asde, lebo ja som ju tu doteraz nenasla. Vies aj presne kde je? Neboli ste nahodou vo Wheatley? to je inde 😀

andie25
26. sep 2012

@wewe8584 ahoj🙂 no vo vode sa málokto pretrhne, tam sa to pekne natahuje, a aj keby sa stalo, tak ťa zasiju uz na posteli tak ako pri normálnom pôrode. Ináč voda nemoze byt horúca- stres pre babo, sa môže prehriat, voda sa stále kontroluje teplota, nemoze byt viac ako 37 stupňová. No a je naozaj malo prípadov kedy babo dostalo infekciu, ked pri odteceni plodovej vody budu vidieť malého kaku- vola sa to meconium, tak do vody ťa ani nepustia. Takze ked budes mat cistu plodovu vodu tak žiadne obavy. No a myslím že ta stitna zlaza asi bude trosku problém, ale opytaj sa MW. Každá nemocka má svoje guidelines a policies, takze radšej prekonzultuj uz teraz.

wewe8584
26. sep 2012

@andie25 ja tak rada od teba citam, ty ma stale tak ubezbecis v tom, ze do vody do vody 😀 .... tak hadam to nebude problem, lebo mi to ani logicky nepride, ze stitna moze nejak ovplyvnit porod a vsetko okolo toho....musim sa spytat, buduci tyzden mam s mw po mesiaci konecne..tak pozistujem. Uz pozorujes aj ty, ako sa ti dviha brusko a tak..ako sa ti kotula mala v brusku? lebo nas nezbednik je velmi aktivny .... zatial mi to nie je neprijemne 🙂 prave naopak...viem, ze @lu2112 mala problemy s rebrami....neviem, kedy to kopkanie zvykne byt neprijemnejsie...

katie555
26. sep 2012

@andie25 mne nie je nic len drahy zahlasil ze nepride dnes do prace bo mi bolo zle a musi davat na mna pozor ...bo zaspal do prace tak robi z domu..Ja sa dnes akurat fajn citim...xixi ...takze isto dnes este do porodnice nejdem....

@lu2112 aj ja som zamiesila (hm ja..nahadzala veci do pekarnicky) na chlebik a k tomu marinovane bravcove rezne ked mi uz doma ostal...

@sarifa no ved vy nas zacnete coskoro vyhadzovat - moja mala officialne dostala 3 weeks notice ..tak dufam ze si to uvedomi a stihne to ..xixix

andie25
26. sep 2012

@wewe8584 no vies, ono aj tak sa rozhodnes podľa seba, ved každý znášame bolest ináč, ale do vody je proste úplne iny zážitok🙂 hej mala sa kotula, vie dat aj poriadne supy az sa smejem, bruško uz mám riadne🙂 dieta ide ok, cukry sú pod kontrolou, vcera mi vyskocilo lebo som bola pazrava a Rolo mi kúpil na večeru kfc- co za normálnych okolnosti nejedavam ale som bola strašne hladna, no sa mi to aj vypomstilo, za toto pochvalu od MW nedostanem veru....

lu2112
26. sep 2012

@andie25 dufam ze mas pravdu🙂 no sama som zvedava ako to zvladneme. 😉 inak uz sme skusali vsetko na rozhybanie maleho nemas este niake tipi co by pomohlo uz sme skusali pravidelny pohyb, sex, ananas, stiplave jedlo tak uz neviem co este by pomohlo 😒 . Kazda rada pomoze 😀
@katie555 no ja este cakam kym sa mi maso roztopi na tn gulas a idem na to zatial kezim len pred telkou a smejem sa na nasom zajacovi ktory si mysli ze nova sedacka co nam vcera prisla je jeho neviem ho stade dostat 😀.

radusiq
26. sep 2012

@lu2112 skusala si tu chodzu bokom po schodoch?

lu2112
26. sep 2012

@radusiq bokom?? Tak to som este neskusala to ako funguje?.

andie25
26. sep 2012

@lu2112 no nemám🙂 len pekne pokracuj v tom co robíš🙂 ono ešte máš čas, kedy máš EDD?

lu2112
26. sep 2012

@andie25 no EDD mame 03.10 len sme to chceli stihnut pred tym 😉. Ako keby som si mohla vybrat 😀 tak budeme teda skusat dalej pridam na dnes extra feferonku do gulasa 🙂. Snad dobry slovensky stiplavy gulas ho rozhybe ak nie tak skusame dalej 😉

katie555
26. sep 2012

@andie25 a urobilo to nejaku zmenu na cukor?

@lu2112 odkial ste objednavali gauce? bo ja mam za ulohu zacat pozerat gauce xixi.. no a stiplave jedlo vraj pomoze ..ja sa vcera pchala ananasom 🙂

grasia1
26. sep 2012

@wewe8584 ahoj. Ja by som chcela tiez rodit do vody, v piatok sa idem informovat u midwife o tom. Tak potom ked sa to podari tak ti napisem ze ako to prebiehalo. Ja uz to mam zapar tak som na to zvedava. 😅

lu2112
26. sep 2012

@katie555 aky gauc chcete ci ste sa estenerozzhodli my sme zobrali Paul Simon ale nebolansom spokojna z customer service ale to zalezi asi od obchodu tiez 😀. Sofa je v pohode podla nasich predstav 😉.

sarifa
26. sep 2012

@lu2112 bokom ako rak.Aj ja som to skusala.hore dole 🙂 ale mne ine pomohlo ako tieto vsetky rady 🙂

sarifa
26. sep 2012

@katie555 my sa len nevieme dockat preto uz by sme vas radi videli v nemocnici 🙂 A nevieme sa dockat vasich drobcov 🙂

lu2112
26. sep 2012

@sarifa a co tebe zabralo 😉

grasia1
26. sep 2012

Baby neviete ako je to s btitskym pasom pre drobca ked sme obidvaja slovaci? niekde som citala ze staci ak je tu jeden z rodicov 5 rokov a viac. Je to pravda? ci co vsetko k tomu treba? vybavoval alebo bude to niekto vybavovat?

lu2112
26. sep 2012

@grasia1 no ja sa chystam vybavovat. Pre naseho co som vsetko citala tak staci mat zdokladovane ze ste tu jeden z vas 5 rokova platite si dane takze bud vsetky P60 za poslednych 5 rokov alebo si zavolaj na tax office tam bit ti mali vediet dat take sumary ze si tu pat rokov a platis tax. A potom vypises formular posles to a oni sa ozvu ked este nieco budu potrebovat. Ale este sme to nevybavovali viem len teoriu ale budeme to riesiet hned po narodeni maleho lebo vjanuary chceme ist domov. Tak dam vediet ako sme dopadli potom 😒

grasia1
26. sep 2012

@lu2112 Tak to by sme mohli vabavit aj my.Priatel je tu uz 5 a pol roka a pracuje cely cas. A to tym padom nebudes vybavovat ani slovensky rodny list ci ako to je?

katie555
26. sep 2012

@grasia1 hej je to pravda len ako to funguje v praxi je tazko povedat ...ja som teraz poziadala o full residency - vlastne tam naplno dokladujem 5 rokov ...Ja sa moc tym nezaoberam bo otec dietata je anglican - sice useless s papierovackami takze ja vypisem on sa len podpise, a posleme ...
Ale chcem vybavit slovensky rodny list tiez - ale doma na svk - bo nemam nervy sa trepat odtialto na ambasadu
a s tym rodenim sa tak neponahlaj- tu je poradovnik xixi a ty si az za mnou

@lu2112 no chceme rohovu o tom snivame obaja ...len musime posunut potom telku z rohu pod okno 😀 a ja chcem tmavu - mam nervy na blede gauce . takze moja oblubena bud burgundy alebo potom tmavo cokoladova ...a nie kozu ...chcem pekne fabrik ...

sarifa
26. sep 2012

@lu2112 sex 😀

grasia1
26. sep 2012

@katie555 Na to full residency co vsetko dokladujes? lebo priatel sa o to zaujimal ale mu nejaky kolega v robote povedal ze aj potvrdenie od lekara ze je tam 5 rokov zaregistrovany. A to nie je lebo 1. rok co tu bol tak vobec u lekara nebol. Neviem co je na tom pravdy. No a vsimla som si ze som asi az 4. ci 5. na rade. Boze dnes mam este zubarku som. Sice len cistenie kamena ale ja sa ich tak bojim ze tam asi porodim. 😀

katie555
26. sep 2012

@grasia1 nie oni nepytali nic take - len musis mat tu working registration scheme - a potom taku modru 'temporary residence card' ta sa dala ziskat ked si tym ludom na wrs poslala vsetky vyplatne pasky za rok ...
co som ja posielala - 5 rokov P60 a myslim ze aj nejake P45 co som nasla, vsetky pracovne zmluvy pokryvajuce obdobie 5 rokov, wrs, tu temporary card a este doklad o residencii na kazdej adrese kde som byvala za poslednych 5 rokov - ja dala bankovy vypis z kazdej ..a 2 fotky pasove ...
tam nikde nebolo spominane potvrdenie od doktora ...inak ak chces posli IP tvoj email a ja ti to poslem ten formular - alebo si len vygoogli EEA31 je to asi 30 stranovy document a tam je vsetko vysvetlene - vypisujes tak 1/3 tych stran ale na nervy

wewe8584
26. sep 2012

@grasia1 juj ta to by bolo super, keby sa ti podarilo 🙂 myslim, ze vsetky co sme tu a decembrovom ocakavani budeme cakat na zazitky z porodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre