Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

hajanka
23. jan 2014

@andie25 tak nechapem preco mi to nespravili ked som chcela a suhlasila 😖
teda v 17tt som odmietla potom ten quadruple test? a nie downs screening test? co mi mw povedala ze ak sa potom v 17tt po scane rozhodnem tak mozem down screening test odmietnut, fakt mi povedala len to co som uviedla vyssie, nie ze sme sa nepochopili, ona ma o tom vobec neinformovala

pohlavie ano chcem vediet, minele povedala ze mi povie na tomto sone

slniecko77
23. jan 2014

@hajanka ano robi to ''kazdy'' gynekolog na SVK 😝 robit by to mal len certifikovany lekar s certifikatom z Londyna...je aj stranka, ktory gynekologovia na SVK su to. Je to specialne vysetrenie, ktore nepreplaca zdr. poistovna a to iste plati aj pre morfo scan! Ked by som chcela original NT screening na SVK urcite by som si to dala spravit certifikovanemu lekarovi, to je presne to, kazdy si na SVK len mysli, ale v podstate o tom nic nevie 😉 informovanost dost biedna.

andie25
23. jan 2014

@hajanka áno odmietla si quadruple - ale ten je tiez robeny na Down syndrome, len nie je taky presný ako ten čo sa robi do 13+6. Ako ono to nevadi, ved budes mat teraz anomaly scan a pozrú všetko. Potom daj vedieť čo čakáte🙂 ono antenatalne testy sa robia doma inak ako tu, tu bez súhlasu neurobia nic len tak. Tak sa opýtaj MW prečo ti nedala možnosť a presnejšie info o screening testoch.

silaviat
23. jan 2014

@andie25 hej viem preto mi robil len scan ..ale potom mi robili zasa scan i s odberom krvy a povedali ze je to prave na downov syndrom a domov mi potom dosli vysledky,ze vsetko je ok ..konkretne v liste bolo napisane Quadruple Doywns syndrome screen a result of the blood test - po pravde ja sa v tych testoch moc nevyznam- pre mna je dolezite,ze vsetko je ok .. jedine odmietnutie co som dala bolo na ockovanie proti chripke.. 😝 ked mi zistili,ze uz je na tie prve testy neskoro,chceli ma preobjednat o tyzden neskor,ale ja som cestovala na sk preto mi to dali az na 20tt ..ale na sk sm si pre istotu tieto testy zaplatila aby som si bola ista ze je vsetko ok .. a tam mi tiez robili sono i odber krvy ale vysledky mi i tak v UK neuznali-vraj oni si spravia svoje ..

andie25
23. jan 2014

@silaviat áno quadruple test- test na Downa z krvi. Ten scan v 20tt to bol anomaly scan. Veru neuznavaju sa výsledky z iných krajín, oni si radšej svoje urobia, ale je to pochopiteľne.

hajanka
23. jan 2014

@andie25 vysomarena super, len furt rozmyslam kde som ja urobila chybu, ked mw mi o nicom nepovedala, a ked som s tym na zaciatku vlastne suhlasila preco mi nedala podpisat, kto mi mal dat podpisat ten suhlas? ona? ci ako som mala vediet, ze povedat "ano suhlasim s tymi testami" nestaci a mam si sama pytat lajster na podpis 😖 omg, takze to je ten dovod ze mi to nezmerali
a duplom ani slovo ze su to dva testy 😖
cize NT nemeraju ked nemaju podpis ano...
mne ho merala len nezaznacila, ak by bol problem tak by ale povedala, ci nie? 😖

andie25
23. jan 2014

@hajanka no áno teda neviem aky je postup u vás v nemocnici, ale všeobecne sa vypisuje zvlášť forma pre NT screening ktorá sa potom spolu s krvou posiela do Birminghamu- tam sa potom vyhodnocuju výsledky.Ako minimálne do notes mala napísať či si accept screening alebo declined. U nás sa este dáva podpisovať taky letak, ze mamička bola poucena a takisto vie ako to bude prebiehať. Ale ako hovorím každá nemocnica môže robit inak. Čo sa týka sonografky, to ti neviem poradit. Myslím ze bez súhlasu by nerobila nic, inak len podľa merania sa neda zhodnotiť výsledok, potrebuješ k tomu aj výsledky krvi. Buď v pohode. Zachvilu máš scan, bude dobre.

hajanka
23. jan 2014

@andie25 to je super ze vsade inak, ze neplatia rovnake pravidla a postupy vsade 😖 ako @silaviat suhlasila nepodpisala a spravili jej to, mne nie. Clovek prv aby si nastudoval cely system nez otehotnie a mw take ako moja, usmev nasilu, chladna jak lad... uplny opak toho co som si predstavovala. Dufam ze pri porode nebude 😀 verim aj tak ze je vsetko ok uz sa na ten scan neviem dockat 🙂
ps dakujem za pomoc pri vylusteni zahady

andie25
23. jan 2014

@hajanka no veru, každá trust ma svoje guidelines. Inak @silaviat nemala NT screening, mala quadruple čiže iba krv. Ten scan bol anomaly tak ako ty ideš teraz. Neboj všetko bude dobre! Inak ak este nie si 22t stale ti mozu urobit quadruple lenze presnejsi je do 17+6.

hajanka
23. jan 2014

@andie25 uz pockam na to sono 🙂

slniecko77
23. jan 2014

@andie25 gratulujem Andy 😉

saza007
23. jan 2014

@hajanka vidim, ze uz to mas objasnene, ale chcela som ti este napisat - nedaj sa odradit pristupom community midwife. Ja som mala taku chladnu, ani tu radsej nenapisem, ako som ju v duchu volala 😀 Ale v porodnici som stretla len a len mile, uplne iny pristup 🙂

slniecko77
23. jan 2014

@hajanka nenechaj sa znechutit community MW, ja som mala pri prvom tehu jednu zlu skusenost, to bola mlada MW, bez dostacujucich vedomosti a teraz ked s MW chovala dost neprofesionalne, popravde som taky pristup v nemocnici, alebo na Surgery nezazila..spravanie po chvili zmenila ked som jej dala najavo, ze sa mi nepaci,
Som rada, ze sme sa pochopili...system je tu uplne iny ako na SVK a kto ho nepozna je zmateny...teraz uz tazko hladat kde sa stala chyba, dolezite je, aby sa predchadzalo dalsim.
Good luck v spravnej volbe 🙂

katie555
23. jan 2014

@hajanka este ma napadlo s tym down syndrom testom .ja som od mw na booking appoitment dostala taky zeleny papierik a letak k tomu, a mi len povedala ze ked pojdem na dating scan mam to vypisat , podpisat a dat 'sonografke' ked nechcem nemusim nic ..
takze ono sa to lisi podla oblasti a nemocky

hajanka
23. jan 2014

@katie555 nic som nedostala 😖 fasa, super system fakt

bridgetfidget
26. jan 2014

Ahojte,
buduci tyzden ma caka pre-conception appointment, viete mi niektora poradit, co ma caka (ake testy ci otazky) a o com by som sa mala informovat ja? Otazok mam sice svojich dost, ale nechcem zabudnut na nieco podstatne, co by som mala prediskutovat ci ujasnit si. Google mi v tomto velmi neporadil 😅

Dakujem 😉

hajanka
6. feb 2014

Zienky, midwifery led birthing unit alebo ake moznosti nemocnice este okrem toho ponukaju a ake su rozdiely?
Docitala som sa len, ze v MLBU je pre low risk pregnancy, nie je povoleny epidural a su viac za prirodzene porody (?)

bubicatko
11. feb 2014

ahojte, chcem sa opytat ake su v uk povinne ockovania pre novorodencov, alebo aspon ake ockovania treba absolvovat a kedy po narodeni, dakujem za odpovede

lu2112
12. feb 2014

@bubicatko ahoj v Uk niesu povinne ziadne ockovania je to na rozhodnuti rodica a presny prehlad ake a kedy ich treba absolvovat mas na NHS stranke je to tam pekne rozpisane http://www.nhs.uk/Conditions/vaccinations/Pages...

bubicatko
12. feb 2014

@lu2112 dakujem

bubicatko
12. feb 2014

@lu2112 este by som sa chcela opytat ak mozem, po narodeni dietata tu v uk dieta patri detskemu doktorovi alebo obycajnemu gp? ako je to s detskymi doktormi? dakujem za odpoved

stormie
12. feb 2014

@bubicatko k obycajnemu gp ho musis zaregistrovat ale po porode bude k tebe chodit midwife, podla toho ako sa bude dietatku darit, ako bude priberat atd. ta po urcitej dobe prevezme health visitor - ta u mna bola 2-3 krat, inak som potom chodila na baby clinic - treba zistit kde a kedy su u vas pripadne sa spytat healt visitorky. U nas byvala normalne na surgery kazdu stredu od 10 do 12, tam ti dietatko zvazia, pozru, mozes sa opytat ak nieco nevies, poradia, vysvetlia ...

bubicatko
20. feb 2014

ahojky mamin, este sa chcem opytat co ste si zobrali zo sebou do porodnice?

lu2112
21. feb 2014

@bubicatko no zalezi od porodnice a ci nebudes mat komplikacie ale na stranke tvojej nemocnice by mal bit zoznam co doporucuju.
ja som si brala pre seba:
Nocnu koselu v ktorej som chcela rodit 😀 a jednu nahradnu ked treba plus pohodlne nohavyce ja som mala teplaky teple ponozky a papuce, podprsenku kojenecku a kozmetiku 😝
pre dietat:
3 bodycka kratky rukav, 3 sleep suits, plienky,ciapku, utierky vlhcene, platene plienky, deku auto sedacku
a to bolo asi vsetko 😀
Ja som chcela povodne ist v tom co som prisla ale kedze som sa nestihla prezliect tak som isla v pyzame domov a poviem ti ani my to nevadilo 😀
dufam ze pomoze Inak odporucam vlhke servitky aj pre teba po porode som si to nevedala vynachvalit 🙂

bubicatko
21. feb 2014

@lu2112 dakujem, dnes som bola na poradni u midwife a uz mam zoznam co si mam zobrat do porodnice.., len som chcela vediet ci nieco odporucas mimo zozmamu podla vlastnej skusenosti popripade co netreba.., a este sa chcem opytat na tu autosedacku a veci pre seba a malicke si pocas porodu zatial kde mala ulozene? maju v nemocnici na to nejake priestory alebo miestnost? a kolko teda ako dlho si bola v nemocnici po porode? vraj tu v anglicku su zeny velmi kratko..

slniecko77
21. feb 2014

@bubicatko ja som sla domov cca 6.5 hodiny po porode, lebo som chcela ist..pokial nemas problem tak ta nedrzia viac ako 24 hodin, nie je dovod 😉
Autosedacku sme mali v aute, bez nej vas domov nepustia.
Ja som si brala do porodnice zupan, dve nocne kosele, hygienu pre seba (kozmetika, vlozky, tampony do podprsenky...), par plienok, podprsenku na dojcenie, body 2-3ks, body s dlhym rukavom 2-3ks, ciapku, a kedze sa maly narodil v januari tak sme mali fusak do autosedacky..netreba ti vela veci, v pripade dlhsieho pobytu ti partner donesie 🙂

bubicatko
21. feb 2014

dakujem

bubicatko
21. feb 2014

@slniecko77 este sa chcem opytat, tu po porode pride dietatko skontrolovat nejaky pediater alebo je to riesene az potom midwife a neskor healt visitor?

hatapkagb
21. feb 2014

je tu niekto aj so Severneho Irska?

slniecko77
21. feb 2014

@bubicatko pediater skontroluje dieta pri odchode z porodnice. Potom prebera na par navstev starostlivost midwife a neskor Health Visitor. Dieta treba zaregistrovat do Surgery kde mu pridelia GP.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre