Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sophie1981
30. nov 2008

ani takto to nemozes brat...moja mama rodila 3 krat...a vravela, ze kazdy porod bol iny....aj vahovo sme boli kazda ina.....neboj bude dobre.....vidim, ze vela premyslas...koly tomu ja radsej makam v robote cely den...inac by som bola urcite v depkach a strachu a premyslani....verim, ze v porodnici budu trpezlivy....pocula som, ze je to ovela lepsie rodit mimo Londyna ako tu...tak je menej rodiciek a viac miest...tu je to ako na pase...odrodis a ides, leba dalsia caka za branou.....a ked porodis, dojde niekto do uk ku tebe..?..priatelsa chysta s tebou na porod?

zmrzka1
30. nov 2008

sophie--moj priatel ma uz try deti raz bol na porode a to odpadol,ale povedal ked ho tam chcem pojde so mnou a utesuje ma stale...
chcela by som aby mama prisla aj povedala ,ze pride ale neako sa stale rozhoduje kedy tak neviem ,ona by bola radsej aby som prisla domov rodit ,ze ona pojde na porod so mnou ,ale nie je to take jednoduche trepat vsetko z tadeto kociar, veci ,postel a ja neviem co ked budem mat este aj brucho... radsej nech pride sem a este tie problemy v kolkom mozem letet a moj by tolko bezomna ani nevidrzal a mne by asi tiez bolo smutno isto by aj on chcel byt s babom a kedze jeden jeho syn byva s nami koli nemu nemoze on ist z tadeto na dlhsiu dobu a tiez koli praci a kurzom ktore mom. absolvuje,takze to vyzera ,ze budem tu....
a bojim sa dost to mas pravdu...

sophie1981
30. nov 2008

verim, ze mamka urcite pride, budes potrebovat pomoct aspon prvy tyzden, kym s das do kopy.....no chudak priatel ked odpadol, ale je zlaty ze sa s tebou chysta...moj sa tiez tvary hrdinsky a ze ide..no uvidime...ja by som ho velmi rada mal pri sebe....a taktiez si myslim, ze prve dni by si mal uzit male aj on....mas to tazke,kedze mas priatela anglicana....clovek by isiel aj domov, ale chce ostat j tu, kedze uz aj tu ma rodinu...ja mam nastastie slovaka...comu sa nekonecne tesim...ja by som nemenila za nic na svete... 🙂 ...a hlavne ked som taka poriadna narodovkina...ja by som slovensko nevymenila za nic... 😉 ....

zmrzka1
30. nov 2008

no ja som si tiez hovorila ,ze nie ineho kao slovaka a do zahranicia ja nikdy nepojdem a pozri kam som to dopracovala 🙂 🙂 🙂
ale nemozem si stazovat na sem tam hadky ,ale take mensie chvala bohu... no dufam ,ze mama pride i ked jeden raz nevie ta tiez streckuje a meni plany denne no uvidim ,ale on ma aspom ukludnuje ,ze on tu bude pre mna a pomoze mi ,ze on vie co ma robit lebo syna sam vychoval od babatka ,ale ja sa tvarim ,ze ja si zvladnem moje povinnosti ,ale dobre sa to pocuva 😀

sophie1981
30. nov 2008

no vidis, nemas sa coho bat...ved uz ma prax....a sama na to urcite prides..len si poriadne uzivaj tehulkovanie, ved je to uzasny cas nie???...preco si to kazit depkou...este mas nejakych 20t na to aby si to vypracovala do dokonaleho planu...a myslim, ze tvoja mamina dojde.....urcite sa tiez tesi na vnucatko... 😉 ...

weronika22
1. dec 2008

ahojte baby, ako to ide s vasim tehulkovanim? vidim ze vy ste uz za polovicou, kedy vam zacalo rast brusko? ja som akurat ukoncila treti mesiac, v stredu ma caka prvy ultrazvuk tak sa uz nevieme dockat..je to ok ak mi este nezacalo rast brusko?

zmrzka1
1. dec 2008

sophie--no ja to neberem ,ze to je super cas lebo si nemozem hladat pracu som ubolena ,neda sa mi zaspat,som unavena prve try mesiace mi bolo zle tak ja som neni relaxacne naladena ,ale ak mi daju neake tie stretnutia s tehotnymi hadam bude lepsie najdem kamosky a budem vediet nieco viac... ozaj ty navstevujes take nieco??

weronika22--bud v pohode moje brusko este stale nerastie nikto neveri ,ze som tehotna 🙂 a to uz v piatok idem na druhy ultrazvuk!!! takze v pohode neplas sa...aj ja som stresovala ,ale baby tu ma upokojili,ze to je normalne--teda niekedy ...... takze bud v pohode a ked ti na sone povedia ,ze je vsetko ok budes pokojnejsia

sophie1981
1. dec 2008

weronika, neboj, narastie o dva tyzdne uz zacne uvidis...a potom prasknes... 😀 ..trazvuk si uzi...je to zazitok vidiet ako sa drobcek vybe a veselo prevaluje...rucicky, nozicky...ech...skoda, ze ja este musim pockat 4 tyzdne...uz by som aj sla.... 😉 ...nastastie male mi uz robi spolocnost kpkanim tak som pokojnejsia..

zmrzka, od 4. januara mam predporodnu pripravu kazdu sobotu poobede, tak to ma caka....ale inac nic...ja nastastie aj napriek nespavosti a polesti chrbta chodim do roboty, cize sa denne stretavam z ludmi a kamoskami...takze nemam cas mysliet na bolest....ale ked som bola doma cez leto a teraz koly vysetreniam, tak to bolo o drzku, kedze som len cakala a nic nerobila....to i bolo naozaj veeelmi zle....a to nemas ani jednu kamosku tak v okoli s ktorou by si aspon do kaviarne skocila....to ti veri, ze to musi byt na nervy byt v kuse sama... 😒

zmrzka1
1. dec 2008

sophie--kamosku veru .,no jedna co som mala taku najlepsiu odisla a zostala na slovensku dalsia ta sa ozvala sem -tam ,ale stale sa vyhovarala a nemam cas a neviem co tak som to vzdala,jedna mojho priatela kamoska pride zajtra na kavu a aj ked som sa s nou v cluboch a pri skole par krat stretla tak este som s nou na kave alebo takto nebola... mam tu kamosov slovakov dvoch s jednym som denne v praci a ked potrebuje nieco vybavit alebo niekam behnut kde potrebuje rec tak idem s nim lebo nevie dobre anglicky a to je asi vsetko. mam kamosov a kamosky v londyne ,ale to je zase dost ddaleko a to cestovne,no nie je to bohvieco...takze zabijam vacsinu casu sama alebo s mjim priatelom to je asi vsetko....nuda a velka a hlavne ked ja som nikdy nebola zvyknuta sediet doma a mala som vzdy kopu ludi okolo seba.je to pre mna velka zmena!!!

ivica2705
1. dec 2008

babenky ja vam tu len tak narychlo vtrhnem, ja len ze som pred cca 4mesiacmi rodila tu v UK a chcem vam len povedat ze sa nemusite nicoho bat, a hlavne starostlivost v nemocnici je super, sestricku su velmi ochoitne a mile 🙂 drzim vam palceky, a nech ste zdrave aj s deturencami 😉
a ak dajte si epiduralku tu je dokonca zadara, a nebudete mat take bolesti, mne ju nestihli pichnut lebo moja bambulka uz v brusku nevedela pockat 😀
tak sa opatrujte tehulky 😉

miriamasr
autor
2. dec 2008

ahojte baby vy ste teda ale pokrocili uz ste sa dostali az k porodu.

ivica dakujeme za pozitivny nazor

zmrzka sophie, je skoda ze sme tak daleko od seba aj ja by som sa rada stretla pokecala, vymenila nazory.
dnes u nas bola nasa midwife. je velmi zlata. som rada ze ju mame. a je fajn ze tu chodia na navstevy k tebe. merala mi tlak a mam ho zvyseny. vravela ze si na mna posvieti. ale pravda je ze ja som len tak trochu stresak a asi som bola cela rozrusena z navstevy. vzdy to tak so mnou bolo ak ked som sla ku gynekologovi na Sr tak tomu vela nepripisujem.
ja a moj priatel ideme zajtra na Slovensko hura. oznamime tu skvelu novinku mojim rodicom a priatelom. len dufam ze to zoberu pozitivne. uz sa velmi tesim
neviem sa dockat tresky a korbacikov, svieckovej a kopec dalsich veci.
baby beriete okrem folic acid aj inu pregnancy care. ako pokracuju vase nevolnosti.

weronika ako prebiehal scan. uz mas prve obrazky babatka.
a co svadba vse nachystane
ozaj premyslali ste niektora o porode do vody?

weronika22
2. dec 2008

ahoj miriam tak ja idem na ten moj prvy scan zajtra a uz sa strasne tesiiiiiiiiime....svadba bola teraz v sobotu a dopadla super az na to ze ak by bola na slovensku bola by lepsia ale tak co uz..aj tak sme sa vsetci zabavili..vsak mi daj email a sa ti mozem ukazat aka som bola nevesta 🙂 jak ti je fajne ze ides teraz na slovensko aj ja by som isla ale tak ja teraz nemozem...nepustili by ma z prace az od januara ak..a to sa chystame na svadobnu cestu..
Joj treska mnam normalne si mi urobila chutky 😝
Tak nech ti vsetko vyjde ako ma , uzi si slovenska hlavne tu super stravu co tam mame a verim ze vsetci sa potesia a prijmu tuto spravu pozitivne...drzte sa

sophie1981
3. dec 2008

weronika, uzi si skan a skackanie babatka....tesime sa na fotecky... 😉 ...a aj ja chcem vidiet nevestu.... 😉 ...nespravis si album na moja svadba??...

miriam, prijemnu cestu domov, nech t nieje zle v lietadle...(ja som ani necitila rozdiel ze letim)...myslim, ze doma sa vsetci potesia novinke, nemyslim ze su ludia ktory sa netesia.... 😉 ..k tym vitaminom, ja sombrala slovenske,...v prvom trimestri calibrum babyplan + mi gynekolog predpisal 3xduphaston a 1xkyselinu listovu..a potom calibrum mami...a do konca 4 mesiaca 1x duphaston.....a teraz uz len vitaminy.....tolko duphastonu koly mojim predoslim potratom....a co sa tyka tresky, tak tu miespominajte...v pondelok som jednu zozrala na obed a ako som sla do roboty tak som ju aj v parku pekne vygrcla.....takze tresku nechcem ani vidiet 😝 😝 ..a to je aj odpoved na nevolnisti....jeden den lepsie, druhy den horsie ale nestazujem si... 😵

zmrzka, musis si niekoho najst...ja ti mozem byt kamoskou, ale vies ze vo februry odchadzame...a tak zase len cez net..... 😉 ..teda kym dam zapojit na svk a ked budem mat cas pri malom...ale ak chces, cez vianoce som trosku volnejsia, tak mozme hodit bruskove stretko.. 😉

ivica, dik za pvzbudenie, ten straqch s porodu zacina byt vacsi....ja ked ti prestavim ce aky maly otvor to musi prejst...ech....ja po tej epiduralke pojdem....ked sa da pomoct, preco odmietnut....nie??..ibazeja si to na svk budm musiet zaplatit... 😠

weronika22
3. dec 2008

ahoj sophie dakujem uz sa neviem dockat toho scanu ale som objednana az na pol 4 takze sa este nacakam...album si urobim aj na mojasvadba ale az ked mi fotograf prinesie dvd ...teraz mam len take domacky urobene fotky...🙂
Ja sa momentalne uz ani necitim ako tehotna, vsetky tie nevolnosti a problemy mi presli , este mi nezacalo rast ani brusko takze ani jeden naznak ze som tehotna...
Tebe kedy zacalo rast brusko? a ake ho uz mas? je velke? a co by si chcela ?

zmrzka1
3. dec 2008

ivica--diky za nazor , lebo vela ich tu nie je....a veru strach mam a riadny lebo kazdy ma iny nazor na zdravotnictvo tu...a ta epiduralka je super ,ze je tu zadara aj ja som sa uz na to informovala a bola som milo prekvapena a aj to ,ze sa neplati ked chces partnera so sebou,lebo moja kamoska aj za to platila na slovensku ☹ co si myslim ,ze je dost smutna vec!!!!

miriamasr-- no ty maas aky konfort,ked midwife chodi k tebe ja si za mojou musim zajst sama do ordinacie... inak tlak ti upravi cesnak i ked pachne 😝 ,ale pomoze... ja som uzivala vitaminy a vracala som aj tak a nakoniec mi povedali ak mi tie vitaminy nerobili dobre nemala som ich jest a dokonca sestricka z ginekologie mi povedala,ze to je svinstvo ,ze aj z toho mi mohlo byt zle viac ako by mi bolo obycajne,takze folic acid a asi nic viac radsej jec vela ovocia a zeleniny a strukoviny,hnedy chlieb a tam je vitaminov dost 🙂

sophie--- no to by bolo super sa stretnut-teda ak sa ti bude dat... 😀
takze by sme sa mohli dohodnut a teda ak by aj neake ine tehulky tu v gb chceli by bolo super spravit take male stretko 🙂 🙂 🙂

baby pridajtesa 😀

weronika22
3. dec 2008

a kde by bolo stretko?

sophie1981
3. dec 2008

baby, mne to je vlastne jedno, kde dame stretko...neviem odkial ste vy ostatne...dajte vediet a najdeme zlatu strednu cestu... 😀

weronika, neboj zbehne ako voda a uz maleho uvidis... 😀 ..mne brusko zacalo rast od 16tt......a teraz moje brusisko mam v albume tak mrkni...teraz to pomali zacina rast...ale stale na holo vyzera vacsie ako ked som oblecena... 😀 ..to je dobre ze nevolnosti nemas...len dufaj, ze sa nevratia...ja som mala tiez asi mesiac pokoj a hla, opat rogoletto...a najhorsie nechutenstvo....ale aspon ovocie mi ide....to aj na tony/// 😀 😀

weronika22
3. dec 2008

no to som pocula uz od viacerych ze taketo chute na ovocie su ze ho jedia aj na kila...tak dufam ze sa mi to nevrati a ak tak aspon na chvilu budem mat pokoj lebo to bolo stale nieco raz nevolnosti potom chripka potom zavraty...ale tak teraz sa fakt citim super..ja som v 14 tyzdni takze uz mi dufam ze zacne pamalicky aj rast brusko...kedy mas termin?

sophie1981
3. dec 2008

27. marca podla pm....no a ako sa male rozhodne to uvidime......co sa tyka jedla, mne vobec neberie nic sladke alebo nejake privarky a omacky.... 😝 😝 ja len tak nasucho...cestoviny, ryza, zemiaky, zelenina...pozeram ze ty mas termin 12. juna....15. juna budem mat s manzelom 12 vyrocie co sme spolu.... 😀 😀 😀 😀 ..a brusko zacne rast....mne to teraz stoji uz asi 2 tyzden...ale cakam, kedy vybuchne a zase podrastie... 😀

weronika22
3. dec 2008

ozaj a ako si mrknem tvoj album??? no ja mam termin v juni a vy ste uz tak dlho spolu??? tak to je super...ja som nemala chut na sladke prve tri mesiace ale teraz mam vzdy aj sa ho ojem a cokolada mnaaaam...kysla kapusta a tak tiez..

sophie1981
3. dec 2008

vedla prispevku na pravej strane je fotoaparat...na to klikni a otvori sa ti album......ja cokoladu vobec nemusim....vlastne ja som sa nikdy za nou neplasila...ale pardajky su ina vec....koly nic zabijam... 😀 ....a spolu sme 12 rok....manzelia tahame 8....uz stary manzelsky par... 😀 😀

weronika22
3. dec 2008

aha tak hej uz som kukla tak ty mas ale pekne brusko a uz si aj kopka co? tak ja uz sa neviem dockat toho mojho..no vy ste uz fakt dlho spolu a vsetko klape ako ma? ja som so svojim necele dva roky...

sophie1981
3. dec 2008

kopka uz od 16tt...takze az to tvoje bude aktivne ako moje, tak o dva tyzdne sa mozes tesit na bublinky... 😵 😵 .ale aj nemusis sa potom nelakaj... 😨 ...vydavala som sa ked som mala 19 manzel mal 21...terz ked sa na to pozeram, sme boli tkae strasnedeti...ale nelutujem a nemenila by som za nic...ani vek kedy som sa vydavala...klape to v poriadku,sme si aj preskakali za tych par rockov, vedeli sme sa podrzat a myslim ze sme dost zohrany...ja si neviem predstavit zivot bez neho alebo s niekym inym...som stastna, ze cakame babo....myslim, ze to bude to najkrajsie na svete comu mozem dat....nase dieta. 😵 😵

ivica2705
3. dec 2008

sophie tak ty ides rodit doma, tak to budes mas zasa menej vybavovaciek, ako da sa to zvladnut ale su to starosti navyse 😉 len sa pekne o sebe staraj a neboj isto to zvladnes aj doma, ved pri porode to je asi rovnako, ani tu ani doma nikdo pri tebe nie je kym priamo nerodis, ale ako pisala zmrzka mozes tu mat dokonca az troch ludi pri sebe, smiesne ze? ale tu je to normalne, tu asi baba ani nejde sama rodit, ale poviem vam je to super , pri mne bol partner a velmi mi to pomohlo, strasne som sa bala a strasne to bolelo 😀 koho nie 😀 ale ked som mala kontrakcie tak mi masiroval chrbat-odporucam 😉
najprv sme to nechceli ani jeden, ale tu v UK mozete sa ist pozriet do porodnice kde budete rodit, ak vam to midwife este nenavrhla tak jej to pripomente, ona vas objedna na prehliadku, je to super, sestricka vam ukaze vsetky miestnosti , vysvetli vam mozne sposoby porodu , a vsestko okolo toho, a potom kde budete lezat, no a po tejto prehliadke sa moj partner rozhodol ze tam bude so mnou, a fakt by som uz nemenila, a davam hold vsetkym mamickam ktore rodili same, a to myslim vazne....
babky prepacte ze vam tu tak skacem, ale chcem vas hlavne upokojit ze sa nicoho nemusite bat 😉
babky ak by ste sa nieco chcely opytat, alebo este nieco pozistovat, kludne sa pridite opytat na temu Volna diskusia pre baby z angliska2 , jooo je tam dobra partia a vsetky vam rady pomozu... 😉
nebojte uz tu nevtrhnem 😀 😀 😀

jankando
3. dec 2008

caute baby..pridavamsa i ja...sice tehu uz nie som, uz mam svojho anjelicka doma, ale tema ma zaujala...vsak ivi..i teba, nie? 😀
ja som si ale tehu prezila v uk....
zijem v Bradforde (to asi nikto nie je poblizku, co?) a som tu nieco cez 3 roky.. 🙂
inak, mozno idemteraz od temy, ale stohla som precitat len prvych par prispevkov, tak reagujem...
ja som mala nevolnosti kazdy den, zvracania...az do onca 4. mesiaca..
no a s lekarmi tuna vonkoncom nie som spokojna, s midwife tiez nie, ale porod usil, fakt, len keby ma s kontrakciami neposlali asi 3x domov.... 😠 😠
no a inak starostivost o mojho drobceka co sa tyka lekarov iez nic moc...nie som nadsena...na vsetko je tu dobry len paracetamol... 😠 😠
no a keby som mala mat porod ako mala ted moja kamoska (z rozpravania jej), tak radsej uz nikdy nechcem deti alebo budem rodit doma...
no ale kazdopadne Vam vsetkym tehulkam blahozelam...a uzivajte teh....bolo to kraaasne.. 😉 😵 😵

jankando
3. dec 2008

no a suhlasim s ivkou, mat partnera pri porode je ta najlepsi vec..ja by som to bez neho nezvladla...
a mala som i svoju mamu pri sebe pri porode ale to neplanovane

weronika22
4. dec 2008

ahojte baby tak ja som bola vcera na prvom scane, bola to nadhera ked som videla babatko ako sa natahovalo, kopalo a potom nam ukazalo zadok 🙂 sklamali ma len vysledky pretoze mi zistovali krvnu skupinu a mam A negativ, vraveli ze mi nieco pichnu ale ze pri druhom babatku by som mohla mat problemy ak moj partner ma pozitiv...vieto o tom nieco?

sophie1981
4. dec 2008

Caute, Weronika, soom rada, ze sa ti tam amle mrvilo...krasne co??...ja ked som sla zo scanu, tak som mala pocit ze sa nedotykam novami zeme ale lietam tak 10 cm nad... 😀 od stastia... 😵 ..neboj s tou krvou vedia pomoct....viem, ze tam moze nastat problem, ale ked to podhytia vcas, tak s nemas coho bat... 😉

ivica....no ci menej vybavovaciek, tak to som si nie ista, kede matersku ziadam odtialto... 😒 ..ale snad nejako zvladnem......ja som sa najprv nevedela aorzhodnut ze kde rodit, ale po prepocitani penazi a vsetkych za a proti, som sa rozhodla ist domov....hlavnekoly tomu ako to tu je v nemocniciach a lekarov...kedze ako nanny som nie raz pola s deckami u lekara a az sa mi rozum zastavoval v urcitych situaciach...partner k porodu planuje ist, sme to uz aj nahlasili lekarovi na sk....tak snad si to nerozmysly 😀 ...ja by som ho tam velmi chcela mat, ale nutit ho tiez nechcem, predsa je to citovo vellmi zatazujuce, tak nehc sa sam rozhodne, ci ma sil ist tym, alebo radsej pocka za dverami... 😕 a vtrhnut mozte kedykolvek, mi to tu nemame sukromne...aj ked sa na prvy pohlad zda... 😀 jaa som do vasej temy uz nakukla par krat, ale vy ste tam uz tak zohraty ze clovek ani nevie ako sa aradit medzi vas... 😀

janka, co sa tyka porodov,ja som tiez uz pocula story kadejake....ale aj slovenske aj anglicke....co nas caka to nas neminie nie???...prezili pred nami, prezijeme aj my a snad aj tie po nas... 😀 no a mat svoju mamu pri porode...no pred porodom by som to brala, ale v samotnom tlaceni by som ju asi radsej poslala von....sice este neviem do akych stavov sa dostanem... 😀

weronika22
4. dec 2008

ahoj sophie

a to si uz bola aj na druhom scane co? ake to bolo? ozaj ty vies pohlavie alebo sa chces nechat prekvapit?

zmrzka1
4. dec 2008

sophie--no ja som uz pisala ja som z tonbridge na juh od london...takze dalsie baby piste z kade ste...
ja mam zajtra sono uz sa neviem dockat teda ak ma tam bude mat kto zobrat lebo moj priatel je mom. v nemocnici a neviem ci bude do vtedy doma... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre