Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
22. feb 2012

@radusiq no ked ti poviem Croydon to je odstrasujuce same o sebe ☹ a ja som tu este nemala dobre skusenosti ale asi kvoli tomu ze nikdy nevedeli co mi je ked som mala problem a vzdy som musela letiet domov aby mi pomohli 😀

slniecko77
22. feb 2012

@lu2112 to ides po prvy krat? alebo je to scan?
..lebo este predtym by si mala navstivit midwife, budu ti brat krv a urobi s tebou ''dotaznik'' na ake choroby trpis ty a tvoja rodina a podobne
..napriek tomu by som im tiez 100% nedoverovala...vzdy treba na vsetko mysliet a drzat to v hlave a hlavne dozadovat sa toho pokial ti to nebude ponuknute 😉

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 je dobre vediet viacero pohladov a dakujem ze vstupujes kazda rada nad zlato 😀

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 no to idem na scane a midwife hned po tom. co sa mi zda velmi divne. NO moja mama ma hemofiliu to je ze sa ti nezraza krv ja mam problem s krvou a hlavne hojivost je slaba takze ak mi budu robit cisarsky budu mi musiet dat specialne lieky a ked som to povedala GP povedal ze to budu riesit az 30 tt a este mama ma cukrovku ☹ takze som asi dost opatrna ale bojim sa aby to vyslo a nieco som nezanedbala

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 no Croydon je fakt odstrasujuci, aj ked je tam vraj dobre Birthing Centre...vies v akej nemocnici budes rodit uz? Kym sme byvali na Actone, mala som GP na Chiswicku, a ta je teda pani lekarka, daleko lepsie ako co som mala na Slovensku, ale to bola jednoznacna vynimka. Teraz mame na Carshalton Beeches a zatial sme tam boli len parkrat za tych par mesiacov ja aj mm a zatial ziadna staznost tak dufam ze to tak aj ostane 🙂

slniecko77
22. feb 2012

@lu2112 mne GP povedal nech sa objednam u midwife sama ked som bola u neho (cca 6tt, uz sa presne nepamatam), tak som sa objednala na recepcii a myslim, ze som k nej sla asi v 8tt
..na scan ma mal objednat GP a samozrejme na to zabudol 😠 takze keby som nesla k midwife tak presvihnem termin na NT screening..preto pisem vzdy si overovat! neverim im..a to nepisem, ze mi stratili vysledok z krvi (nastastie mi o robili na SVK), v tejto krajine nic nove a aj ked povies midwife ake mas problemy vzdy to pripominat a pytat sa ku konzultantovi a tam znova o tom hovorit..lebo maja skusenost bola, ze mi sama midwife povedala, ze to si nikto neprecita, treba to pripomenut 😀 takze asi tak
..NHS je jeden z najhorsich systemov v EU..ak nie najhorsi..a nechcem nikoho strasit 😝

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 mne GP povedala ze vsetko mi dojde postou aj termin na scane aj na midwife a ze keby to nedoslo do 11 tt mam sa ozvat tak ako velmi ma ukludnila ze to bude super 😠 . ale dufam ze to vsetko bude dobre a ja sa uz budem v ocobri na tomto vsetko budem len smiat 🙂

lu2112
22. feb 2012

@radusiq GP povedal ze budem patrit pod University hospital v Croydone ale rodit uz budem aj tak v Maidstone na novom mieste a tam maju velmi pekne Birth centrum novo prerobene a mas sama izbu a aj po porode si sama z manzelom 🙂

slniecko77
22. feb 2012

@lu2112 nechcela som ta vystrasit..len skor upozornit, ze treba byt radsej obozretna
..tak u vas to zrejme funguje inak..ak chces NT screening tak dohliadni, aby ta nezabudli objednat na ten scan, robi sa od 11.0tt do 13.6tt
..chces ist rodit do Birth centra? nad nemocnicou si nepremyslala?

slniecko77
22. feb 2012

@radusiq super, ze mas dobreho GP, ja nemam najlepsiu skusenost s GP pre maleho 😠
..este, ze sme sa vedeli poradit s odbornikom

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 este neviem ja by som chcela birth centrum ale mne to asi nedovolia takze asi nemocnica ale tak este je cas vyberem poriadne a uvidim co bude neskor a hlavne ako sa budem citit 🙂 ale dakujem za rady urcite im budem vsetko prizvukovat a pripominat kazdy krat nech nezabudnu. 🙂

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 a co si mala problem z malim a kolko ma mali??

slniecko77
22. feb 2012

@lu2112 inak pisala som o systeme nie o jednotlivych lekaroch, je ich mnoho ktori su spickovi a odborne na vysokej urovni 😉 system je tak zvlastne nastaveny

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 to mas pravdu velmi zvlastne nastaveny 🙂 pre nas niekedy az nepochopitelny

slniecko77
22. feb 2012

@lu2112 maly mal seboroicku dermatitidu (zdiagnostikovala som ho sama)..su to take lupinky vo vlaskoch, ktore moze prerast do chrasticiek..velmi to svrbi.ale moze to byt aj na celom tele
..aj mi to potvrdila, najprv len zalomila rukami, ze to mali aj jej deti..po 2 tyzdnoch som sla s malym na vazenie k HV a ukazala som jej to (mal uz chrasticky, chuda skriabal si to do krvi v noci) a ta, ze preco som nesla hned k GP, tak som jej povedala ako to bolo...hned zavolala GP a ta zase, ze to mali aj jej deti..HV nech mu nieco napise..napisala mu masticku so steroidmi!!!! ktora riesi nasledok \9svrbenie) a nie pricinu, nic mi k tomu nepovedala, v lekarni ma upozornili, ze to mozeme aplikovat max tyzden (vobec ma na to neupozornila!!!), tak som pokecala o tom zo SVK lekarom, dali sme inu masticku a do tyzdna sme o probleme ani nevedeli 😉
..tu lekarku uz nechcem v zivote vidiet pri malom..neslo o zivot, ale nechcem vediet ako by zareagovala keby slo o nieco vazne
..maly ma 13 mesiacov

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 to ze budes sama Ti nikto nebude garantovat, aj ked si zaplatis za private izbu. O tom som citala ze ak maju vela porodov, tak proste ci platis ci nie daju ti mamicky do izby lebo ich jednoducho nemaju kde inde dat a porod sa odlozit neda. Birthing centra vacsinou funguju ako overflow kapacity pre nemocnice..jeden z dovodov preco chcem rodit doma 🙂

radusiq
22. feb 2012

@slniecko77 no pekne...inak presne toto kolegyna spominala, ze NHS je nastavene na liecenie symptomov, nie problemov

slniecko77
22. feb 2012

@radusiq presne tak, je to smutne..preto ta moja nedovera
..mrzi ma ak som vas vystrasila..nemala som to v umysle
..ja som mala stastie, pri porode bol manzel a kedze neboli busy tak nas tam nechali az do mojho odchodu, porodila som doobeda a vecer sme uz boli doma 😉 takze sme boli vsetci traja sami na izbe, inak by ma premiestnili na izbu kde je az 5 pacientov 😝 toho som sa chcela vyvarovat
..ale na porod doma by som si netrufla

lu2112
22. feb 2012

@slniecko77 chvala bohu za slovenskych lekarov chuda male som myslela ze su taky kruty len k dospelim ved deti sa nemozu branit a mali by sa o to viac snazit

lu2112
22. feb 2012

@radusiq no viem ze mi to nikto nemoze garantovat ale budem dufat ze nebudu mat tolko porodov a budeme moct bit sami 😀 a ak nie tak sa budem musiet prisposobit mne by asi nedovolili rodit doma aj ked mne sa ten napad lubi 🙂

radusiq
22. feb 2012

@slniecko77 neboj nevystrasila, radsej byt pripraveny...
tak ti to pekne vyslo teda, v ktorej nemocnici si rodila? A v ktorom tyzdni ti nakoniec prisli tie papiere na prvu midwife a scan?

radusiq
22. feb 2012

@lu2112 hmm ocakavas komplikacie? 😕 neboj vsetko bude dobre...co som ciala tak ak ti nedovolia doma tak ti nedovolia ani Birthing Centre, lebo tam nie su lekari, len midwives..ci mate nejake speci v Maidstone? Ale tak ci tak snad sa da zriesit nejaky nadstandard alebo tak aj v nemocnici nie? (to som este nestihla pozistovat)

slniecko77
22. feb 2012

@radusiq ved presne tak som to myslela 😉 radsej byt obozretny ako nieco zanedbat
..my byvame v Lincolnshire, v Londone je to viac busy
..ja som prvy krat u midwife bola cca v 8t - 9tt presne sa uz nepamatam
..na scane som bola okolo 12tt plus nejake dni..takze som stihala NT screening

radusiq
22. feb 2012

@slniecko77 ale kedy ti prisli postou tie papiere (viem ze je este skoro stresovat, ale to by som nebola ja) 😀

radusiq
22. feb 2012

@slniecko77 aaa prepac ved si pisala ze si sa sama objednavala...ignoruj ma 🙂

slniecko77
22. feb 2012

@radusiq sama som sa objednavala k midwife..na nasu kliniku chodi raz do tyzdna, s tym nebol problem
..a predvolanie na scan si nespominam 😒

janinah
22. feb 2012

dievčatá,mohli by ste mi poradiť,prosím? dcéra 18r. chce ísť študovať AJ,chcela by ísť v lete resp. po maturite na 1-2 mes. do UK nemusí pracovať,ale aj by chcela,ide tam kvôli jazyku,kde a ako začať,kam ísť,cez koho? príp. nejaké rady k tomuto,ďakujem....

radusiq
22. feb 2012

@janinah sla by sama? pozna tu niekoho?
Co sa tyka miesta, v lete by som osobne volila nieco okolo pobrezia - Exeter, Hastings, Southampton atd. ale je to o osobnej preferencii (ja mam rada more a plaze) pripadne Londyn - tu sa zas urcite nebude nudit, ale ratala by som s masou ludi kvoli Olympiade a niekolkonasobne drahsim zivobytim. Nech sa poobzera na nete po jazykovkach co robia taketo letne kurzy, a ked bude mat predstavu nech si pozrie ubytovanie - hostely, skusila by som mozno na Facebooku skupony Cesi a Slovaci v UK, alebo Gumtree.com (pozor ale, je tam vela podvodnikov). Sama cez agenturu si asi nic neprenajme bez predchadzajucej historie v UK a/alebo mastnej zalohy...

janinah
22. feb 2012

@radusiq dakujem,na tú olympiádu som aj zabudla 😒 nepozná tam nikoho a zatiaľ nemá s kým ísť 😒 ale je tvrdohlavá,tak vieš asi ako sa bojím o ňu,najradšej by som ju mala tu doma,lenže už mi dievčatko vyrástlo 😉 dúfam,že sa niečo podarí nájsť...

radusiq
22. feb 2012

@janinah neboj sa, ak ma zdravy rozum nic sa jej nestane. Urcite je lepsie ak by sla s niekym, a financna rezerva musi byt, aby tu nestastnou nahodou neostala visiet a pre pokoj svedomia...Ja som tu prvykrat bola v 17-tich na leto, vtedajsi priatel robil, ja som mala par kratkych brigad ale nic moc (to bolo akurat po otvoreni trhu prace, nikto nechcel dat pracu 17-rocnej cudzinke), tak som sama busmi (metro je drahe) dva mesiace preliezala cely Londyn hore dole 🙂 a ze je tu co pozerat, boli to super prazdniny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre