Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
18. júl 2012

@sarifa ja chápem🙂 my s mm sme taki nestastnici, že nám skoro všetko vychádza az na druhýkrát, nic nám nikdy nevyšlo na prvy sup🙂 ale uz si z toho nic netobime🙂 ináč ja neviem či mi odchádzajú mozgove bunky, ale som robila mm raňajky, prišiel z nočnej a že chce hemendex, no a ja urobila, ale len volske oka so syrom a má to napadlo, že tam chyba sunka az ked boli hotové🙂 tak sme sa nasmiali, lebo mne sa toto zabudanie teraz nejako častejšie objavuje....

slivka233
18. júl 2012

@jeanka no ved keby nam robili scany vedeli by sme presne ,,,, vyzera to tak budeme mat malych baculkov vsetky hehehe...a sadlo?? ja uz radsej vahu z daleka obchadzam

slivka233
18. júl 2012

ja sa spytam trosku z ineho suudka
dievcence a co mate nejaky vytok?? mne sa nejak zvysil a neni to moc prijemne, aj na to nieco pouzivate ale viete o niecom co by sa mohlo pouzivat?chcem sa toho zbavit do porodu. ☹ uz mam z toho nervy...neviem co to je, ci z avivaze ci z coho alebo proste len pred porodom sa to nejako zvysuje jooooooj .mw povedala ze toje normaaalne sak klasika co ine.

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ale ja chcem male babatko 🙂 no a ze ani citit nebudem? no uz som bola raz rezana a dakujem pekne aka bolest to je ..no ale ten caj si urobim a relaxovat nemozem.Lebo musim riady umyt povisavat a prat ..ja neviem kde sa toho tolko berie... ale zehlit budem az zajtra 🙂 potom pojdem upiect kolac ...A ty co mas dnes na plane ?

andie25
18. júl 2012

@slivka233 akože to je fakt normálne🙂 ono do pôrodu sa toho uz asi nezbavis🙂 ako co ja viem, ked ťa nepali, nesvrbi, nepachne a nezmení farbu, tak je to ok. Skús nosiť bavlnenu spodnú bielizeň, voľnejšie oblečenie, per v non-bio, avivaz skús len tu bielu pre babatka, a nos intimky 🙂 a ešte umyvaj sa tam dole bez nejakého drazdiveho mydla alebo neparfemovaneho sprch. gelu.

radusiq
18. júl 2012

@slivka233 ja myslim ze to je z toho ze sa viac prekrvuju sliznice, mne to uz zacalo teda este som len v 27tt...pokial nezapacha, je biely/kremovy a nehrudkasty nic s tym nezrobis..

lu2112
18. júl 2012

@slivka233 ja mam vytok cele tehu tiez je to samozrejme normalne a toho sa nezbavys bohuzial niekto to ma a niekto nie 😒 Aj mne je to dost neprijemne lebo nieketore dni su horsie a niektore zase sa celkom daju ale neviem od coho to zavysi

sarifa
18. júl 2012

@andie25 No ja zabudam tiez ..vsetko co dnes urobim, vecer si budem mysliet ze som to robila vcera 😀 a zabudam ze si chcem spravit ten raspberry tea uz kolko dniiiiiiiiii 🙂

slivka233
18. júl 2012

@andie25 no ved periem v tom com aj malemu veci, par dni nic, potom zas na jeden den sa to objavi, potom zas nic...a tak to ide dookola...ale co som spozorovala ked vecer vypijem viac mlieka rano sa mi to objavi neviem ci je to tym ale fakt to tak pozorujem.
s intimnkou sme uz kamosky a sprchac mam ten na intimnu hygienu, ja len sa bojim ze to nejak moze mimi uspodit ked pojde na svet. inak nepali, nesvrbi, nepachne len niekedy zmeni konzistenciu

andie25
18. júl 2012

@sarifa a to uz máš najvyšší čas, takze pokial umyjes riady, postav si vodu na cajik🙂 a nezabudni ho zaliat a potom vypiť 🙂

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no ja nosim intimky odjakziva 😒 ani jeden jediny den bez nich nemozem byt. Ja uz som si nato neako aj zvykla 🙂

andie25
18. júl 2012

@slivka233 neublizi babu. Ináč s tým mliekom môže to byt aj tým, že je ho viac,neviem. Ale co sa týka tých sprchacov na intimne partie, tak niektoré praveze drazdia prirodzenu floru a neodporucuje sa. Skús vylucit a uvidis, či sa polepsi alebo nie.

sarifa
18. júl 2012

@andie25 hahah aj to sa mi uz stalo ze som ho zaliala a nechala v kuchyni 🙂 zachvilku zabudnem aj kto som.. Stalo sa ti niekedy ze ked si rano otvorila oci tak si zabudla ze si tehotna? Mne sa to tak zopar krat stalo na par sekunt take okno som mala ale ked som sa pohla tak som si hned rychlo spomenula 🙂

andie25
18. júl 2012

@sarifa to sa mi ešte nestalo lol 🙂 ale tak možno neskôr🙂 mne sa skôr stáva, že chcem niečo povedať a vzapati na to zabudnem, tuho rozmýšľam, co to bolo ale márne...

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ako prve si urob caj...kym ho budes pit relaxuj, a potom sa mozes pustit do upratovania, len opatrne s vysavanim nie ze si privolas porod ..... ja dnes idem tiez vysavat, inak mam vsetko ja robim si kazdy den nieco tak uz ani nemam co robit, rozbalila som si sterilizator tak ho idem vyskusat konecne...prave mi doprala pracka tak len vyvesim a asi nic...oddych dneska, ...no ved ked sa nudis prid na kafeeee 😎
ahaa a tiez si urobim cajik a este si chcem supnut do hospital bag plavky kdyby neco....lebo vzdy zabudnem,

ja tie intimnky nemusim uz ma to sere fakt.dufam ze to skonci, najlepsie som sa citila ked sme boli na dovolenke minuly rok, neviem ci to bolo morom, tym ze som sa cely den mocila vo vode ale tak dobre som sa dole nikdy necitila. bezstarostne

jeanka
18. júl 2012

@slivka233 joooj... s vytokmi uz nestresujem - do 16. tyzdna som mala snad vsetky farby (okrem cervenej nastastie) potom sme sa stabilizovali na zltkastej 😀 ale nesvrbi, nezapacha, konsistenciu velmi nemeni... intimka to riesi....... a mimochodom, intenzita sa zvysila poslednych par dni takze necakaj zlepsenie pred koncom tehu 😀 sorry 😀
@andie25 s tym "pregnancy brain" - neverila som tomu ale v praci moja presnost/bezchybovost vzdy bola na 99.5% a zrazu som zacala robit take sproste chyby ze som nechapala ako.... 😀 sa mi smiali ze vitaj medzi normalnymi ludmi 😀 😀 😀

slivka233
18. júl 2012

@lu2112
@radusiq to slovo s tym nic neurobis nemam rada ale co uz, kedze neisom v tom sama asi to fakt bude normalne...
@andie25 dakujem za rady skusiiim vysadit mlieko aj sprchac uvidime co sa udeje.

andie25
18. júl 2012

@jeanka presne, aj ja neomylna osoba, a aha ho 🙂 no co uz, údajne s pôrodom a tehotenstvom odchádza aj par buniek mozgovych :D

slivka233
18. júl 2012

@jeanka 😀 😀 😀
tito vyskereny smejkovia svedcia o vsetkom .... zlepsenie necakaaaaaaaaaam teda teraz uz vobec nieeee...
ja som sice taku pestru farebnu pletu nemala ale objavila sa tam nejaka ta jemne pistaciova ...sak uz to nejak dobojujeme ... ty stastna to zena to uz mas za par dni, mi so @sarifa si pockam este tak 3tyzdne....
ale tesim sa na tie zazitky a foto ja uz som to tu vcera pisala...takze ked uz bude tvoj den D...dufam ze si najdes minutku a supnes sem nejaky komentarik ....

andie25
18. júl 2012

@slivka233 skús, v takých prípadoch treba ist na to vylucovacou metódou🙂 ono nemusí to zmiznut úplne, ale sa to môže zmierniť, skús si dat aj len čisto biely jogurt namiesto mlieka. A s tým morom presne viem ten pocit! A dlho potom som ani vytoky nemavala.

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 No ja sa veru nenudim..Stale len pracu odkladam a vsetko sa tak vlecie cely den a kazdy den mam co robit.Na kafeee by som prisla ale uz som jednu mala a ty si niekde na konci sveta to kym by som ja prisla uz by som aj porodila ...a rodenie na dialnici nemam v Birth Plan haha Vies co ja som musela niekedy intimky nosit aj ked som tehotna nebola. Mala som kamosku co ich nosila kazdy den a ja som sa tomu cudovala ...ale o rok neskor ma to tiez tak chitilo no nemyslela som si ze by to bolo nejake vazne skor si myslim ze asi pre niektore zeny je to normalne ...

slivka233
18. júl 2012

@andie25 presne to, po holiday som nevedela co to jee... a na tej dovolenke sme aj zacali s plodenym potomka ale podarilo sa az po 5 mesiacoch lebo ja som strasne chcela a podvedomie nepustiii...
ked sa drobec narodi a bude vsetko ok dovolenka na rok musi byt, ved uz bude velky chlap cca 1rocny myslim ze by kludne mohol na holiday.

dedenini
18. júl 2012

ahojte baby. davali si z vas niekto V UK antikoncepciu, to teliesko do ruky? ake mate z tym skusenosti?dakujem

slivka233
18. júl 2012

@sarifa a uz mas pripravene vsetko pre mimi??len pranie a zehlenie???
ja by som aj mala len ten byt ma stve cakam do piatku, aj sme si nasli jeden veeelmi pekny a novy domcek len uvidime piatok co bude..
no a na kraji sveta ani nieeeeeee.... to je west yourshire mozno 3 hodky od vas...to je pohoda, do londona nam to trva cca 3 hodky...uz by so aj isla tam vypnut trosku, ja sa rada tulam po meste ale teraz by som nevladala, sak uz po tom nasom malom mestecku ledva prejdem ala kacica.

radusiq
18. júl 2012

@slivka233 no ja si zacinam zvykat ze vsetky bolesti, nevolnosti, zle pocity, a dalsie vedlajsie ucinky tehotenstva, aj ked su tak otravne ze by som oskrabovala omietku niekedy, su uuuplne normalne a nic s tym nespravim 😀 uz ked @lu2112 povedali ze opuchnute rebro a modriny su normalne tak som rezignovala
😅

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no asi aj ano ..veci dokupim ked budem vediet co mame Uz som oprala posledne uz len ozehlit zajtra a konec.Snad na buduci tyzden budem moct len relaxovat a nic nerobit 🙂 Okrem umyvania riadu lebo moj si mysli ze ked som doma tak si tu v dome mozu zit ako prasiatka ved ja som cely den doma ja poupratujem ze hej! 😝

Ja Londyn nemam rada.Ten zhon a tlacenica .... tam vobec nechodim.No 3hodiny je dost cestovania 🙂
Drzim palce s bivanim ..musis mat teraz viacej stresov naviac co?

katie555
18. júl 2012

@domak2 ak nemas narok podla teba na britske (bo to je jednoduchsie vybavovat) tak po dostani britskeho rodneho listu na slovensku ambasadu budes musiet ist...predtym este poslat jeden rodny list na apostilu do milton keynes, potom preklad do slovenciny ...a zvysok uz ambasada v londyne

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ani mi nehovor, taka som nervozna z toho, prave teraz, a mne je tu strasne dobre a hlavne vsetko uz ma svoje miesto a citim sa ako naozaj doma....ale vies landlord sa neozval a vcera jak som bola v robote sefka mi sama povedala ze oni su svine ze on sa neozve schvalne, caka na posledny den a tym padom zanikne zmluva a vyvlecie z toho ze nam mal dat notice a vsetko okolo toho, ale ja mam si zober 3-4 tt pre porodom a nakoniec nebudem mat kde byvat? ako doma sme nasli... o to nejde len ze viewing mame na piatok tak dufam ze sa nic nezmeni, agentura povedala ze caka na landlorda, ale ja nemam cas cakat na neho, a navyse moj drahy je doma len sobotu cely den , kedze robi tyzdnovky piatok sice chodi domov ale po nocnej moc pouzitelny nieje co je normalka......a stahovat sa pred terminom no poviem ti.... nervy moje. na rok musime kupit svojej lebo toto ma uz nebavi, najdes si byvanie kde si fakt spokojna a musis odist.

katie555
18. júl 2012

@andie25 no moja mala ked sa pohybujem tak sa nehybe a to ti povedia asi vsetky baby...male ma kolisavy pohyb tka je ticho..Takze v momente ked si sadnem alebo spat chcem tak vtedy kope ako najata .... 😉 takze skor to budes citis ked si ty v klude.... 😀

katie555
18. júl 2012

@wewe8584 no moja mala az tak nestasne zase nekope nastastie (nie ako u lu).... Ono postupne zacnes citis ako kope. Teraz posledne dva tyzdne je to vsade, asi podla toho ako sa jej chce. na zaciaatku ked som to citila to bolo na jednom mieste .... To uz aj moj partner citi - sem tam dobre kopne ... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre