Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
19. júl 2012

@sarifa dufam ze kratko 😀
nemam ziadny "birth plan"... vsetko bude zalezat od toho ako sa to bude vyvijat, ako budem zvladat bolest ... dufam a verim ze to zvladnem bez nejakych zasadnych painkillers kedze vseobecne nie som fanusik chemie a farmaceutickych spolocnosti 🙂 ale tak uvidime..... verim ze to budem mat take "lahke" ako moja mama ktora ma este musela zatlacat spat lebo doktor nebol pripraveny 😅

slivka233
19. júl 2012

@jeanka
@sarifa no ta zatka neodide kazdemu pred porodom ja som sa na to nejak spoliehala ze sak odide a uz budem vediet, je to nieco soplave spojene s tmavou krvou trosku ci co.
mojej svagrine ked odisla voda este stihla aj sprchu aj holenie a este aj niekolko hodin cakala na porod tak sa spolieham na to ze snad to tak bude aj u mna, vlastne moj drobec musi cakat na tatina kym pricestuje z tyzdnovky ak by nahodou nebol doma, uz sme dohovoreny tak snad na to nezabudne maly..
inak dnes som bola velmi skoro rano hore o 4:50 som jedla chlebicky a tak teda ze zavolam drahemu a samozrejme teta na linkem i povedala ze je mimo signal, tak pri mojom stastti ked to namna prijde sa mu dovolam az po porode a vsetky moje predstavy ze do 2 hodin je doma odisli do zabudnutia.
jeanka na SK mame aj my doma zajacika, uz asi 4 roky ma, mamka sa o neho poctivo stara len moj synovec jak bol mensi mu dal meno ze Pista tak na tom sa stale smejem ale je viac vycviceny ako pes fakt . zlate to stvorenia.

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 tak je dobre ze klesa ..moj nie a nie ist dole :( A beries nejaky vitamin D? Pocula si nieco otom?

slivka233
19. júl 2012

@sarifa ja som dostala vitaminy od midwife NHS je tam znacka neviem ako sa volaju dala mi 4 skatulky alebo ani neviem uz beriem poslednu, tam je vsetko aj folic acid a D a vsetko

sarifa
19. júl 2012

@jeanka hahah ze zatlacat 🙂 no zavidim ...no vacsinou sa to dedi takze moze byt ze to bude rychle 🙂 A mas aj s niecoho obavi? pred alebo po?

slivka233
19. júl 2012

@sarifa ja sa vies co bojim pri tom tlaceni???? jaaaaaaaj 😠 ze vytlacim nieco ine potom odpadnem od hanby 😲 taketo kraviny ma napadaju

slivka233
19. júl 2012

@sarifa zo vsetkeho mam obavy ja ....

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 No ved ani nemusis vediet ze ti ten plug odisiel ..A to veru budes mat caj aj na sprchu.Ono to trva kym zoberu do nemocnice.Tu musi byt zena otvorena na 4cm aby mohla ostat v nemocnice takze to potrva.To ti aj mamina pride zo slovenska kym prides ...ano aj ja mam rada zajacika na stave zo zemiakmi nam 🙂 srandujem neurazte sa 🙂 No ja som ziadne vitaminy nedostala ta moja hnusoba zase nic

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 no ved aj ja .Ale tak oni to tam maju stale pre nich je to normalka.Tiez sa budem citit trapne hlavne ked tam budem mat partnera a ked budem v bazene 🙂 a zasivania sa tiez bojim ...

jeanka
19. júl 2012

@slivka233 jaaaaaj uvidime... budem drzat palce aby to maly "pochopil"... alebo ked bude drahy doma, musite dat na veceru curry a potom skusit vsetky ostatne sposoby ako vyvolat porod 😀 😀 😀
no veru... zajaciky su uzasne, vseobecne zboznujem zvieratka, tie ich nevinne ksichtiky a pritom su to taki mali certici 😵 no idem im dat este napapat a sup do postielky... dobru noc dievcence 🙂

slivka233
19. júl 2012

@sarifa pohoda ja sa neurazam, ked som bola v maji doma tiez som doma povedala aby ho dali na smotanu, lebo mi vadil jak som tehotna este aj oplechavel teda vyplzol na leto...ale pohoda.
nesranduj s tou maminou ona pride az v septembri...jedine ze by svokra neprisla prva pride mama co by som bola najradsej ale sak co uz. .a merala si si obvod brucha kolko mas??? zo srandy...ja som zatial pribrala nejakych 13kg a obvod mam 109 cm male sumo

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no tak to hej asi nechame tu temu na noc lebo zas sa nevyspim.....
a co dobre boli lasagne??
ja si musim este vyfenovat vlasy lebo sa rano zobudim jak saxana
to moje haro

slivka233
19. júl 2012

@jeanka dobru noc prajeme a teda nech mas len prijemne sny a vyspi saaa...vyspite sa

sarifa
19. júl 2012

@jeanka no veru treba babatku pomoct 🙂 dobru noc

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 no lasagne boli dobre 🙂 vydaril sa aj zakusok takze navsteva bola spokojna🙂 No mne by sa tak haro aj zislo.Ja mam vlasi jak zmoknuta sliepka ...rovne ,neobjemne,jemne no fuj!

slivka233
19. júl 2012

@sarifa ja som mala dlhe haro, ale asi pred 4 mesiacmi som sa dala ostrihat, uz ma to nebavilo tolko sa stym babrat ale ako nahle kadernicka zastrihla som zacala lutovat.....ledva cakam kedy budu opat dlheeeeee... ved si ich trosku vyfukaj natupiruj a hotovo....
inak teraz jak som stala oproti zrkadlu som si vsimla ze mi trosku vysiel pupok von sranda

andie25
19. júl 2012

Cely den som bola prec , aj v skole aj v robote :( a teraz uz nevladzem citat, co ste popisali, hlavne vy uz skoro mamicky 🙂 nikto nerodi? no tak ja idem sup do hajan, a zajtra si vas preluskam. Keby to na niekoho prislo, piste 🙂 Dobruuuuuu XXX

sarifa
19. júl 2012

@andie25 Ale piseme len same voloviny 🙂 Este nerodime ale budes vediet ak sa tu neukazeme par dni ze co sa deje 🙂 dobru noc x

slivka233
19. júl 2012

@andie25 dnes to bolo tichucko, rozbehlo sa to az po 9tej vecer....este sme vsetky 2v1...cakame na jeanku kedy zahlasii ideeeeeeeeeeeeeeeeeeem na to..
dobru noc

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 hihi sratila si pupok?Ja som mala velmi hlboky takze ja mam taku malu dierku este. 🙂

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no ved predtym bol dnu, potom sa natiahol a teraz trci ale iba trosku , to uz jak vyzera, dufam ze do soboty to prejde ,...

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 no nemysli si ..uz tak zostane 🙂 ale nic si stoho nerob vela ludi to tak ma 🙂

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 moja idem uz maj sa pekne a zase zajtra
🙂 papa a dobru noc

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no pekne tak nic, ja idem si este vylozit umyvacku nech mam pokoj a potom asi pojdem spat snad to dnes bude az do rana , budik nastaveny na 7..... ak nie ja tu zase napisem co v noci vystrajam....hehehe....
tak dobru noc prajem a zajtra pisneme.....snad este vsetky 2v1

lu2112
20. júl 2012

@radusiq Dobre ranko ako dnes
Ja som bojovala zo zahou ale nastastie to nebolo az tak zle ale uz mam pocit ze pazerak mam tak vypaleny ze neviem ci niekedy bude lepsie 😀. Ale dufam ze sa to upravy 😅.
Juuj ty uz to mas za par do materskej uz si sef uvedomil ze si tam neni ked ten tvoj zaskok je na dovolenke??
Moja nahrada je strasna uz sa stazovala ze ake tazke to je a ze vela robi. A to som ju este setrila menej robi nez ja a ja som tehotna co este chce. Ale dnes mam meeting z GM tak som zvedava co mi na to povie 😠

lu2112
20. júl 2012

@jeanka ahoj som na teba myslela vcera si tu nebola celi den som si myslela ze uz to na teba doslo 😀. ako sa citis??

radusiq
20. júl 2012

@lu2112 dobre ranko, no ja od vcera poobedia nic moc - taky tlak mam v brusku neprijemny, akoby som nafuknuta bola, tazko sa mi hybe a dycha, neviem co to taky skok zrazu - aj brusko mi zrazu vyhuplo za dva dni, uz mam 102cm v pase 😕 a vo vlaku sa mi dvihal zaludok, ale myslim ze to bolo od hladu...uz je lepsie. Kazdopadne uz odratavam posledne hodiny, neskutocne sa neviem sustredit, nic sa mi nechce, chcem len domov a spinkat...sef mam pocit ze to neriesi, musel si uvedomit lebo vcera za mnou bol ze mal obed s klientom a ze spominal ze odchadzam, a ze klient chcel aby som mu zavolala sa rozlucit nez odidem...
Ta nahrada ma byt nahrada, ci len vypomoc? Bo to neznie nic moc takto na poslednu chvilu...zase zaha? dufam ze aspon nie az tak silno ako predvcerom...

radusiq
20. júl 2012

@jeanka dobre ranko pridavam sa k babam, tesim sa spravicku ze sa drobec pyta na svet, drzim palce nech je to ako sme si naplanovali (au-au-push-push-aaa hotovo) 😀

lu2112
20. júl 2012

@radusiq no ono ta nahrada ma byt kvazi nahrada len jej nedali vysoky plat treba setrit ale dali jej zmluvu len n adbu urcitu do maja 2013. Ale nic moc no ale uz len 27 dni a nech si to riesi oni 😀.
Fuha no tebe tiez neni najlepsie to je ten 3 trimester kazdy sa trapi z niecim inym. Hlavne nezabudaj jest pravidelne lebo teraz to nieje sranda uz. Ja som dnes taka dolamana ze asi sa vypitam skorej z prace nech si trochu odychnem lebo su uplne dolamana a to som spala celu noc ani som nebola na WC co je zazrak lebo inak sa nevyspim lebo mali kope 😀.
Inak pekne od klienta ze chce sa rozlucit 😅. Juuj zavidim tych poslednych par hodin uz aj ja chcem ale aspon mam vykend volno inak kedy dojdu vasi?? som zabudla my rozum prestava fungovat 🙂

radusiq
20. júl 2012

@lu2112 hmm no vies vedela na aku poziciu sa hlasi, plat jej tiez museli ponuknut na pohovore - nech jej dali kolko jej dali, bolo na nej ci to vezme alebo nie, a nie sa potom vyhovarat ze vela roboty 😔 Ten klient je strasne mily, ma zenu Slovenku takze casto zavola pokecat co nove doma, a ako jediny anglican so mnou zdielal radost z hokeja pocas majstrovstiev 🙂 ale mam pocit ze utorok stravim pisanim mailov a obvolavanim klientov a supplierov, je ich dost co sa chcem normalne rozlucit, nie len generic mailom...
no ja mam sialenu tehotensku demenciu, uz kolegyna len ocami preguluje dakedy 😀 😀 😀 Nasi pridu vo stvrtok, tesim sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre