Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
20. júl 2012

@sarifa @radusiq @lu2112 @slivka233
ahojte 🙂 stale nic nove u nas, akurat nas vsetko tlaci.... 😀 uz sa nezmestime obaja do jedneho tela 😀
vyspali sme sa relativne fajn, akurat to vstavanie z postele na zachod je tazke - ako Marek poznamenal - chuda moje, to ako keby si liezla na mt blanc zakazdym 😀
som sa presunula do inej izby - tu mam pohodlnejsiu stolicku lebo z tej v jedalni uz mam modriny na stehnach co tam presedim pol dna 😀
takze cakame dalej... a predpokladam ze si este chvilku pockame 🙂

sarifa
20. júl 2012

@jeanka aspon ze fajn vyspis...Ja ked stavam z postele tak mi to trva neviem coho sa mam chytit alebo zopret.A ked sa postavim konecne tak si myslim ze sa zlomim v kolenach...No malickemu sa este nechce ved on si sam povie kedy bude chciet prist na svet 🙂

slivka233
20. júl 2012

@jeanka no moja presne viem o com hovoris, ja som sa dnes zo budila so strasnymi bolestami krizov,chrbtice a komplet celeho cloveka, ak ja dnes neporodim tak bude dobre. to su uz asi tie B-H kontrakcie ale musime vydrzat.ty si pekne sadkaj,oddychuj, vyloz si nohy, papkaj a nic nerob...manzel to vystihol presne posielam mu like.

lu2112
20. júl 2012

@jeanka 😀 no dufam ze ta nenecha dlho cakat nech uz si ho mmozes vystiskat 😀

slivka233
20. júl 2012

@sarifa a ty ako sarifkaaaaa?

sarifa
20. júl 2012

@slivka233 a dobre dneska som sa rozhodla ze nic nerobim.Teraz sedim pozeram si svoj program v pyzame ..potom si napustim horucu vanu ,pojdem von s drahym na lunch a tak... nechava ma cely vykend samu tak vtedy si neham vsetku pracu aby som sa nenudila 🙂 A ty si dneska mala tolko toho na praci coze sedis doma?

cimage
20. júl 2012

caute baby, konecne som sa dostala k PC. Stale pendlujeme medzi babkami. Pocasie zatial anglicke, vcera bolo 35cez den, ale vecer burka a dnes zamracene. Malinky si uziva hlavne spinkanie na dvore. Cestu zvladol velmi dobre, skoro celu cestu prespal.
Idem vyskusat ten mydlovy sliz, uz mam aj ingrediencie doma, len sa musim dokopat k tomu. Ale vacsinou ked uz idem nieco robit, tak sa maly ozve 🙂 , ma dobry timing.

radusiq
20. júl 2012

@cimage ahoj super ze si uzivate Slovensko, 35 aj ked s burkou sa na UK momentalne nechyta, vcera som vytiahla vetrovku (aj ked ju nezapnem 😅 ). Leteli ste ci autom ste sli?
Daj potom vediet ako si dopadla so slizom, hlavne nedaj vela sody - ja som to teraz naposledy prehnala a musela som ho nechat v hrnci ako mi stuhol (normalne ho prelievam do flias od mlieka). Budes prekvapena ake je to rychle, cela priprava aj so struhanim mydla max 10 minut 😉

kaciatko215
20. júl 2012

@slivka233 ja som mala tiez obavu ze sa im tam pokadim ze sa prepadnem od hanby a poviem ti uprimne ze mi to bolo uz potom jedno ze ci mi uslo alebo nie.Moja mamina bola pri porode a potom mi povedala ze mi aj uslo a ze midwife to len pekne zakryla a rodilo sa dalej 😀 oni to vobec neriesia

kaciatko215
20. júl 2012

inac mne plug odisla az v nemocnici - a to som doma spavala aj sedavala na podlozke keby nahodou to ruplo 🙂 a vodu mi prepichli asi tak hodku predtym ako sa maly narodil

jeanka
20. júl 2012

@kaciatko215 @slivka233
aj nam na kurze spominali ze sa to stava a ze z toho nerobia ziadnu vedu 😀 aj tak si myslim ze nam to v tom momente bude uplne jedno 🙂 inak v tejto suvislosti ma jedna doktorka varovala co sa tyka porodu do vody - lebo ked ti ujde do bazena tak je to veeeelmi nebezpecne pre babatko... si predstav ze si z toho logne chudatko 😖

monkka21
20. júl 2012

@kaciatko2 15 veru aj mne sa to stalo,a midwife uplne v pohode,ze to je normalne.a pri tych kontrakciach mi to bolo uplne jedno 😀

lu2112
20. júl 2012

@cimage ahoj no super ze si uzivate slovenska a malemu sa paci. A aj cestu ste zvladli v poriadku tak uplne super tesim sa stebou uzivaj si leta pokial sa da lebo tu v UK ziadna zmena stale je skaredo a prsi 😒

cimage
20. júl 2012

@radusiq isli sme autom, cca 25hodin aj s prestavkami, ale skoro celu cestu spal. Teraz spi na dvore v hojdacej sieti 🙂 , vyhoda, ze babka ma dvor. Lepsie sa mu spi vonku ako v panelaku.

katie555
21. júl 2012

Co je tu tak ticho? co uz vsetky rodite??? 😉

radusiq
21. júl 2012

@katie555 bre ranko, ja som tuuu, tiez pozeram ze nikde nikto 🙂 mozno @jeanka uz...

andie25
21. júl 2012

Ja si myslím, že to na nich prišlo 🙂 včera nic, dneska nic🙂 no uvidíme. Ja som bola busy, a teraz musím chystať prezentáciu do školy a potom projekt:( krásny víkend má čaká, sa mi vôbec nechce...

andie25
21. júl 2012

@sarifa
@slivka233
@jeanka ako ? Spite, oddychujete alebo uz?

sarifa
21. júl 2012

@andie25 Ale kdeze stale sme tu 🙂 a
@slivka233 tej prisiel manzel vcera takzeeeee 😀 ta bola busy cely den a asi aj vecer.
@katie555

katie555
21. júl 2012

@andie25 to ti nezavidim..ja som rada ze uz mam po....ja vzdy neznasala sa ucit ked slniecko svietilo vonku ... dnes je tu pekne len draheho babka pride na obed a zajtra hadam niekam k moru vybehneme ... 😉

jeanka
21. júl 2012

ani u nas nic nove... maly len vytrca prdelku a stale sa tlaci zlym smerom 😀
asi pojdeme dnes aj niekam von.... uvidim ako to zvladnem o 2 dnoch vysedavania 😅

sarifa
21. júl 2012

@jeanka len nechod moc daleko 🙂 aby si to nemusela smerovat hned do nemocnice

andie25
21. júl 2012

@katie555 ved to, že konečne má byt pekne a ja strávim víkend medzi knihami:( no co uz, posledny týždeň školy a potom prázdniny. Snáď vyjde počasie aspon v auguste. Ake boli promocie? Oslava sa vydarila?

andie25
21. júl 2012

@jeanka dobrý nápad, teraz veľa chod a ono sa to rozbehne🙂 X

katie555
21. júl 2012

@andie25 ano promocie boli super ..ak chces is kukni foto
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.101510...

oslava bola super asi 15 ludi tu na byte, uz zacina byt malo miesta xixi ..Mamka navarila a napiekla, nakrmila vsetkych tak pohodicka.

Ja tiez dufam ze august bude prijemne teplo ale zase nie horuco....bo ked som bola doma nevplyvala teplota na mna dobre... 😎

andie25
21. júl 2012

@katie555 Jeeej🙂 aka šťastná! Aj maminka patricne pysna a mm hrdý🙂 ja sa najviac teším na klobuky vo vzduchu🙂 vtedy mi uz bude hej🙂

katie555
21. júl 2012

@andie25 hehe s tymi hats to bola sranda...my sme to ako tak zvladli ...ale dookola sme videli kopec ludi co to zle hodili a dobre ze si tym hlavy nerozbili alebo do oka pripadne do nosa...xixi...ale stalo to zato...nam aj pocasie este vyslo potom zacalo neskutocne liat ked sme sa vracali domov...

ako sa inak citis? ja som uz teraz zacala 3ti trimester a zase sa citim neskutocne unavena....plus mala sa akosi divne hybe, normalne ked s kuknes na brucho vidis ze sa presuva..Tento tyzden tusim utorok to bolo som mala strasne dole brucho....potom zase naspat vybehlo...
plus ma napadlo - ty mas aky nazor na epiduralku? vcera bola tu kamoska - ona je doktorka - ocupational healt a ona ma dost odhovarala-ze ma dost pacientiek co maju chronical back pain sposobene epiduralkou... 😢

andie25
21. júl 2012

@katie555 ja mám teraz celkom dobre obdobie, druhý trimester na byt údajne najlepsi a plny energie🙂 uz som stihla vytriet prach, umyt kupelnu, periem uz druhu varku a zachvilu idem varit🙂 no ako vidíš budem robit všetko ine len nie sedieť nad knihami a potom príde stres a panika :D No z epiduralky všeobecne co vidím a mám poznatky z praxe, tak ti mozem povedať, že definitívne predlžuje pôrod a vedie aj k intervenciam. Len v malo prípadoch nie. A k tomu back pain, ono pozriem si aj nejaky research, že či to má niečo spoločne s chronic back pain, ale tak vies, telo je väčšie čiže máš záťaž aj na chrbát a plus ked mamičky koja a sú v zlej polohe- co vacsinou su zhrbene a plecia dole, tak to má tiez vplyv na chrbticu a bolest. Takze nemyslím si že to má za vinu epidural ale wrong posture.

katie555
21. júl 2012

@andie25 no to poznam ..procrastination....lol..ja ked sa mala ucit este aj umyvanie riadov bola zabava...a v skuskovom obdobi vzdy flat bol spotless, vsetko vzdy vyprane a vyzehlene atd...
Ja fakt neviem co stou epiduralkou, snad si to necham az na koniec ak by som uplne nezvladala bolest...Ja dufam ze porod nebude trvat nejako neskutocne dlho, par hodin si myslim ze sa da vydrzat....
Ano ja som v druhom semestri bola plna energie (a nastastie prave vtedy som mala skusky) teraz sa vraciam do pozicie ked aj 16 hodin spanku sa mi zda malo...
Este robis tie nocne ci si sa s nimi dohodla ze budes robit len denne?

andie25
21. júl 2012

@katie555 teraz uz nemam prax az do septembra, no a v nemocke som uz povedala, ze nocne neberiem, normalne moja mentorka ani vela nocnych nema, kedze pracujem s nou, tak nasledujem jej shifts. Robila som asi 3 nocne za posledny mesiac a poviem ti, ze som sa davala dokopy 3 dni po kazdej, co v netehu zvladam uplne v pohode, ale teraz asi tym, ze som tehu, tak som nevedela 2 noci po sebe spat.... Takze mi to za to nestoji, pojdem inokedy a nahradim si radsej pracu cez den. Ja akurat cakam na 20 week scan a idem oznamit aj skole, ze som oficialne tehulka, noooo, asi ich nepotesiiim hahaaaa, takto pred koncom, ale tak co uz, teraz ma prednost babatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre