Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
14. aug 2012

@sarifa no neboj hadam budes v pohode ..Vo strvtok jej povedz ze uz chces ist a vsetko mozne ti je aj si kludne vymysli nieco a hadam jej to nejako dojde ...Ved cakat tolko...ja len dufam ze moja mala bude nacas alebo aj skor (ako som povedala ze ma povolene po 1vom oktobri) xixi. Mna este caka 9 tt a uz teraz som z toho vsetkeho nervna ked vas sledujem...
Oki idem robit tu zivansku... Dnes som nejaka proaktivna, uz som aj online shopping stihla urobit...Nohy mi neskutocne opuchli aj ked som doma dnes - to zvycajne v praci sa mi stava ...mam ich ako dumbo ... 😵

sarifa
14. aug 2012

@katie555 no budem si musiet nacvicit nejake tvare bolesti a fnukania 🙂 A vitaj medzi nami .ja a Silvika len puchneme jak take puchticky 🙂 No to asi vsetci rodia na cas alebo skorej len ja nie .Mozno sa somnou nieco stalo a nejaky problem sa vyskytol ved ako by niekto vedel ked nekontroluju z dola :(

katie555
14. aug 2012

@sarifa no nemyslim si ze az take zle by to bolo. Kamaratka tak bola od stredy otvorena na 2 cm a potom finally porodila v nedelu...a to tusim este v sobotu rano isla do nemocnice rano bo jej odtiekla voda, poslali ju domov a vracala sa tam tusim v sobotu neskoro vecer a tusim 15 hodin porod ...takze eventualne maly sa narodil kedysi v nedelu podvecer... Ona mi len hovorila ze aby som sa nedala odbit ked uz raz pojdem do nemocnice...Ono tu dost casto davaju vyvolavacky - neviem mozno datum zle vypocitaju...Co som pocula doma vraj ti este aj 30tt mozu zmenit datum, tu je to skor ze co ti povedia na 12tt scane (ked je to udajne najpresnejsie) a potom sa to uz nemeni. Ja si napriklad myslim ze moj datum je skor - oni ho vypocitali na zaklade 28dnovej menstruacie, ked ja som v tom case mavala 34dnovu. Ale na druhej strane ked sme boli na svk na 3d scane gynekolog hovoril ze babo ma presne vahu aj rozmery na 25tt co bolo vtedy bang on...
A tiez si myslim ze keby ti nieco hrozilo tak uz z tebou nieco robia ....Neboj on si len dava nacas...

jeanka
14. aug 2012

tusim tu niekto spominal IKEA deku - maju ju na ebay (http://www.ebay.co.uk/itm/230740620019?ssPageNa...) ja som si porobila z nej inserts do plienok 🙂 este mi velky kusisko zostal a asi si objednam este jednu... lebo ozaj tie s oznacenim "baby" maju evidentne prirazku 🙂

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 Moja ja som teraz od jednej mamicky citala jej birth story co som si snou pisala na netmums a vies co ze mi ani nevadi ze este nerodim haha 🙂 To ti opisovala terror nie rodenie 😒

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 presne ako si nqpisala maju vela casu na vsetko a preto rozoberaju blbosti len ked ich citam ma to stresuje ved prat vecicky 33 tt to sa mi zda velmi skoro ved sa zaprasia do vtedy kym ich pouziju tak ale asi mam ine predsatvy a ked som napisala o tom ze ja sa budem musiet vratit po 6 mesiacov do roboty tak som akoze neni normalna 😒

mirabelka212
14. aug 2012

@mishka0508 ten formular stiahnes aj na nete...sure maternity grand application 🙂

radusiq
14. aug 2012

@slniecko77 ja taak oki...o tom D cku som ani nepocula, len o @kaciatko215 ze davala, inak vobec...otazka je ci v oktobri bude este nejake slniecko 🙂

@jeanka jeeej super vdaka. uz som pozerala na stranke, nie je discontinued len out of stock, mali by ich dostat na konci Augusta, tak si pockam - ak nie objednam odtialto 🙂

lu2112
14. aug 2012

@jeanka ahoj moja jej som rada ze sa ti dari takto pekne si zvykate vidim ze plienky si uz odskusala vsetky a mas svoje oblubene. No tie bambino mio pretekaju na to sa viac mamiciek stazovalo tym ze su na rovno niektorym detom to nevyhovuje mozno skus inak to poskladat alebo potom normalne stvorce na novosklad to ti urcite nepretece.
Mliecko sa rozbehne len treba vydrzat a potom budes kojit jedna radost. Budem sa tesit na fotecky mali je uplny princtak s latkovkami bude neodolatelny 😀

radusiq
14. aug 2012

@jeanka a skusala si uz tie home made inserts? su ako save inserts, alebo ako separacky? neviem si predstavit nakolko je ten material savy...

lu2112
14. aug 2012

@radusiq ahoj moja tak meeting mam za sebou trval 4 hodiny a ja som taka vycerpana ako by som presla maraton. Samozrejme ze to nebolo take jednoduche a velmi emotivne to bolo tak ale je po tom zbalila sa a samozrejme z velkym ramusom odysla. Ale konecne sa ja mozem zacat tesit na moj odchod a zacat si to uzivat 😅 No tie vypredaje si ma potesila hned tam zabehnem zajtra mali aj tie eco plienky ci tie ani nie? Ten mio fresh sice mam ale dokupila by som za tu cenu sa oplati

katie555
14. aug 2012

@lu2112 no to mi je ako tak jasne ...mne sa kazdy cuduje ze este chodim do prace...tu je to normalne ...Potom budu zavidiet ze my isto mame vyssiu matersku ako oni....hmmm...v podstate o trosku vyssiu ale ovela kratsiu...A s tym nastupom do prace ja si tiez financne nebudem moct dovolit ostat rok doma, takze ak sa mala narodi nacas tak bude mat 8.5 mesiaca ked budem musiet naspat do prace ☹ ale to nam uz zo slovenska zavidiet nebudu

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 a co sa tika vitaminu K ja som za oralnu formu inekciou sa mi to zda take drasticke a nevrim tomu ale este stale studujem a zbieram informacie. Inak som si objednala Epi- no takze sa tesim ked dojde pockame na spravny cas a ide sa cvicit 😉

lu2112
14. aug 2012

@katie555 no presne mna stve ze vsetci sa tam na nieco stazuju consa tyka zdravotnictva maju luxus ved kde by si anglicko dokazalo dovolit tolko vysetreni a ultrazvukov to len na slovensku sa vsetko prehana a este sa baby stazuju lebo lekar im nechcel spravit ultrazvuk na kazdej poradni. To ze to nieje. Zdrave velmi asi neriesia. A otom ze mame vacsiu matersku to zavidia ale ze musime naspat do prace skoro to uz sme zle matky lebo sa nestaarame. Obcas ma to vytaca 😝 este ze som v uk by ma slak trafil doma 😀

radusiq
14. aug 2012

@lu2112 4 hodiny????? no pekne...ale tak uz mas pokoj, snad uz nic zavazne do piatku nebude 🙂 no ono v tom Mothercare bol regal s roznymi vecami, medzi inym aj tie Naty plienky, na par veciech bolo ze 1/2 price, ale neviem vobec coho vsetkeho sa to tykalo - ani na Miofresh to nebolo, az pri pokladni som si vsimla ze polovicna cena tak som utekala po dalsie dva...
inak som zbehla v Suttone aj do Wilkinsonu a celkom som tam nakupila - poporodne vlozky, kefku na vlasky, kefu na flase a take drobnosti - super ceny a celkom vpohode vecicky

slniecko77
14. aug 2012

@radusiq maly sa narodil v januari 😉 aj ja som nad nim povodne uvazovala, ale potom bola ta ''afera'' s nim tak som to hned zavrhla, ale teraz uz by mal byt OK...jasne, ze je to na tebe ako sa rozhodnes
@lu2112 vies, to nemozu pochopit..ziju na Slovensku kde je materska dovolenka platena do troch rokov..nepochopia, ze ty by si nedstavala nic a nikto ti nebude drzat miesto..nehovoriac o tom kolko tu stoja skolky a childminder 😝 ked som to minule spominala jednej znamej (ona tu ma sestru), lae vsak tu vies na to vsetko zarobit...evidentne netusi kolko co stoji..skoda reci
..my sme davali injekcnou formou, maly mal reflux..ale pri druhom baby by som si to este poriadne premyslela
..super...dalsia Epinacka 😉 snad budes spokojna..aspon tak ako ja

lu2112
14. aug 2012

@radusiq no 4 hodiny som vystavena ale uz je to za nami 😀. No ten mio frech hned zajtra zbehnem omrknut a uvidim co este tam najdem ja sa vytesujem z maxi cosi sedacky som skusala base ci to funguje takze vsetko funkcne tak sa tesim 😀 zajtra pofotime a pridam fotky 😀

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 4 hodiny trval a nebolo to nic prijemne ale konecne je prec tak sa mozem sustredit na handoover a v klude na dovolenku 😀 a mas pravdu ludia doma si myslia ze tu nam peniaze davaju zadarmo to nikoho nezaujima ze kolko co stoji vsetko si musis odried nikto ti neda ziadnu pomoc. Obcas ma fakt rozculuju tieto nazory ze zena musi byt doma do 3 rokov dietata inak je alou matkou nemyslim si ze na tom zalezi vobec ja som bola v jaslach od 6 mesiacov a myslim ze moja mama je uplne skvela nikdy som nemala pocit ze nema na nas cas za to ze robi 😅

mishka0508
14. aug 2012

@mirabelka212 zlatunka si, dakujeeem ;)

katie555
14. aug 2012

@lu2112 no ved prave ...ta tvoja znama asi vazne nema sajnu co tu stoji...moj priatel velmi dobre zaraba ale platit pozicku a vsetky ucty by sme z jedneho platu nezvladli...a aj ked sa vratim do tejto prace chcem ist na flexi time aby sme len nemuseli platit nursery alebo childminder kym nebudem mat slusnu full time pracu. 😖
tak ti poviem rodina, kde som robila nanny 5 rokov - matka isla do prace pri oboch chlapcoch asi po 3 mesiacoch (pravnicka) a nikdy by si nepovedala ze decka boli vychovane nanny plus babka ....nikdy im nic nechybalo mali kopec lasky od vsetkych ....na slovensku su fakt niekedy tie kapitalisticke nazory na vsetko..
Ja uz len napriklad pocuvam ze ake dvojite zabalovanie plienkami alebo v zavinovacke a toto sa nesmie a hento sa nesmie ...Tu sa nic take nepozna a nemam pocit ze zdravotne by detom nieco bolo...Akurat som citala debatu ohladom bumbo seats tu na MK - to boli nazory 😝

lu2112
14. aug 2012

@katie555 no my tiez obaja dobre zarabame a ked si predstavim tu almuznu co budu davat tak by sme poriadne nevyzili teda len by sme ucty platili a jedlo a nic viac by sme nemohli ani domov na slovensko ani nikam takze nasetrene mame len na 6 mesiacov takze potom musim doprace 😀 Ale vraciam sa len na 3 dni takze to sa bude dat 🙂. Vsetko zavysi ako si clovek naplanuje 🙂. Takze si nemyslim ze pridem o nieco zo zivota mojho maleho vzdy budem tu pre neho 😀 takze monitor si si vybrala tak bude little angel?

katie555
14. aug 2012

@lu2112 jj ..no ono je to tak ze draheho brat sa ponukol ze kupi baby monitory...ale som nakazala ze nech mu zavola ze nech nam da radsej peniaze a my si priplatime, som citala ze sa oplati do toho investovat..A ved aj tak klasicke sound monitory stoja 40£+ takze zase taka palka to nie je ....A akurat rodina co som bola nanny mi pisali ze ci nam mozu kupit car seat pre malu, alebo radsej chceme poukazky do mothercare...som kukala ze v mothercare stoji tiez 75 takze skombinujem darceky a mam vybavene..Kazdy sa ma stale len vypytuje co potrebujeme malej alebo co nam este chyba, a ja ani poriadne nemam zoznam co treba 😀

lu2112
14. aug 2012

@katie555 tak to mate super ja som vsetkym nakazala poukazky alebo peniaze ja si kupim sama 😀. A zoznam si sprav uvidis ze sa ti ulavi ked ho zacnes odskrkavat ja mam uz na mojom len velke veci ale to uz musi pockat az na novy dom garaz je uz plna 😀

katie555
14. aug 2012

@lu2112 no my sme prave na tom naopak - vsetky velke veci su uz objednane a zaplatene - nam uz chybaju len male veci, a to ja panikarim lebo este neviem ani co vsetko len treba alebo netreba ...som vcera riesila flasky a beast pump len este stale neviem ktoru znacku bo ja som za tommee tippee ale sem tam sa drahy stara do coho nema - a ten chce Dr. Browns ...lol ale tak si objednam co ja chcem, len cakame este na depozit od byvaleho landlorda... 😀 Plus mam ako tak par veci napisanych co chcem ale vela z toho chcem bidovat na ebay takze to tak postupne - ako napriklad baby bouncer, alebo ten easy base ...
Oblecenia mame dost uz do 9tich mesiacov a to este viem ze ludia donesu - napriklad draheho otca nova manzelka ta mala len chlapcov tak sa vytesuju ze mozu kupovat na babu 😵
Co sa ostatnych tyka ked sa pytaju mne to je divne povedat co chcem ked neviem kolko chcu minut. mne je blbe niekomu povedat vies to toto a toto chcem

katie555
14. aug 2012

@lu2112 ozaj, kupujes footmuff aj do car seat alebo len do kocika? 😉

katie555
14. aug 2012

nejako sa @sarifa vytratila....ktovie co sa deje? 😀

sarifa
14. aug 2012

AAAAle nevytratila tu som stale bez zmeni odlozena na pohovke 🙂 Ja vam vravim ja sama odseba nepojdem mne budu musiet to babo na silu vytahovat.Ono nie a nie sa pytat na svet 🙂

slivka233
14. aug 2012

@sarifa dievca moja a ty preco citas take strasidelne pribehyyyy??????ved to neni dobreeee..
pocuj aj ty si taka citliva? ja by som len plakala sak aj som plakala a vobec mi nechuti jest ja som dnes zjedla iba 3toasty a polievku...teraz scokra robi rezne ale zatial mi to nic nerobii

slivka233
14. aug 2012

@sarifa kolko uz pretahujes?

slivka233
14. aug 2012

@sarifa ty si taky tichy spion....ticho ticho my uz myslime ze lezis v bolestiach....a zrazu ahaa...ona si vegeti na gaucii 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre