Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 ano ja som tiez taka citlivka hej 🙂 niekedy to je somnou horsie ako inokedy 🙂 Ja som hlavne mavala strasne depresie to som aj preplakala noc a som ani zaspat nemohla..To prejde 🙂 No zajtra to uz bude tyzden co budem mat po termine :(

slivka233
14. aug 2012

@jeanka ahoj jeanka moja zlata si velmi zlata ze nas tatko podporujes...a viem ze mas pravdu....ja sa nejak porodu neobavam ja mam teraz takych par dni ze som strasne citliva, mne sa stale tlacia slzy do oci, muza mam konecne doma po tyzdnovke, sice stale robi nocne potom spi a tak ale nejak namna dolahlo to ze mi chyba take to mojkanie, dotoho mi svokra nic nedovoli robit, tak sa len motam, potom mi je smutno a rozreve ma hocico. ale snad uz bude lepsie.
neviem sa dockat ked to pride, aj ma hneva ze lenka sarifa sa takto trapi a malemu sa nie a nechce prist na svet, uz by som chcela aby to mala zasebou...ale tak nerozkazeme mu.....ja asi dopadnem rovnako...
somvelmi rada ze maly drobec si uz zvyka ze sa mate fajn, ze papka ako ma...a prajem vam len krasne spolocne dni hlavne nech ste zdraviiii....tesi m sa z kazdej foto ktoru das a prispevku.....maly je poklad krasny, velmi rozkasnyyyyy.... 😀

slivka233
14. aug 2012

@sarifa tak este vydrz, mozno to prejde a fakt do mw to stihnes....ked nie uz len tech chmat...ked ti ho neurobi chmatni ty juuu.....a bude musiet urobit. nemas doma schody? trosku si pochod alebo si skoc z jedneho schodu niekto to tu spominal ci sa suchat po schodoch ci coooo.. 😀

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 hahahah suchat po schodoch no to je uz naozaj ze desperate lol moja furt chodim po schodoch. a skakat by som neskakala ved nechcem malemu krky dolamat .Pocuj ja ti mam take pazvuky v bruchu..skrvci a kvrci mi to tam boze co sa tam deje haha Uz aby bol stvrtok !

slniecko77
14. aug 2012

..prave som dopiekla marhulovy kolac..mnam uz sa tesim ako sa donho zahryznem 😀
@lu2112 budes pouzivat kondomy na Epi-No?
..verim, ze budes spokojna 😉

jeanka
14. aug 2012

@sarifa to mna vzdy vytacalo ked som prisla domov a mama sa spytala "ty uz si doma?"... no co na to odpovies? 😀 u teba uz je to asi ako "ahoj" ked sa pytaju ci uz rodis 😀 a uvidis aki budu prekvapeni vsetci ked naozaj budes rodit :D kojenie urcite vyskusaj, mne ta moja potvorka sice demoluje bradavky ale ked na mna vypuli tie ocicka modre a spokojne si cucka, to je nadherny pocit... a okrem toho viem ze vdaka tomu dostava tu najlepsiu vyzivu...
@radusiq
@lu2112
tak oni tie bambino vyslovene nepretekaju, cez wrap sa to zatial nedostalo ale zaspini sa ten wrap... a este jedna nevyhoda - aj pri 60tke zostali zlte flaky.... tie inserty su miesto papierovych, uz som ich skusala - efekt by mal byt ten ze zadocek bude mat v suchu ked sa len vycika, kedze tekutina cez to len prejde - tym padom plienka je sice mokra ale on je v suchu, ci to ozaj funguje neviem posudit 😅 ... niektore latkovky (napr bumgenius) uz takuto vrstvu maju....
@slivka233
dakujeme 🙂 ozaj je krasny, nevieme po kom to ma :D
s tymi emociami to poznam a obavam se ze to po porode neprejde 😀 😀 😀 aj ked vela krat som plakala skor od stastia ;)

slivka233
14. aug 2012

@sarifa a nieje maly hladnyyy ked mas pazvukyy...a mozno kricii...vytiahnite ma uuzz...ja som zabludil. 😀

radusiq
14. aug 2012

@jeanka este otazocka k latkovaniu (sorry ze nedam pokoj, vsetko ma zaujima nez zacnem sama) - v com peries? pytam sa kvoli tym zltym flakom, ja sa chystam v slize + miofresh, ale ak pouzivas klasicky prasok a aj tak ostali flaky tak veru neviem co za maskac mne ostane po slize 😀 tie separacky asi vyskusame, znie to dobre 🙂

radusiq
14. aug 2012

@lu2112 kocik uz bol poslany cez DHL, pri troche stastia je zajtra doma (a este pri troche viac stastia nepride ked budem prave u midwife 😅 )

sarifa
14. aug 2012

@slivka233 hahaha to ti poviem ze asi zabludil 🙂 ale dobre hlboko niekde do lesa 🙂 Co moja ako sa mas,Uz mam moju boots bag. 🙂

sarifa
14. aug 2012

Idem ja pozerat Midwife tak sa zatial majte pekne.Neplaste sa ked ma tu rano neuvidite idem na maly vilet stretnut nejake nove mamicky do vedlajsej dediny 🙂

lu2112
14. aug 2012

@katie555 ved aj mne to je blbe hovorit co chcem tak poviem ze nech daju eniaze alebo poukazky ze mi si kupime co nam bude chybat to je najlepsie 😀 a footmuff len do kociara nemyslim si ze to vyuzijem do car seat 😉

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 ja somiekla dva dni do zadu dnes som dojedla tak dobru chut 😝. a rozhodla som sa bez lebo ja by som si musela kupit specialne ja mam totiz na tie klasicke alergiu takze u nas je to komplikovane. Ja mam alergiu aj na normalne vlozky tak som zvedava ako zvladnem tie po porode ale zdaju sa celkom ze sa budu dat no uvidime ak sa vyhadzem budem musiet preist na pratelne a to sa mi velmi nechce lebo tie co pouzivam co su na eco base by mi dlho nevidrzli 😀 ja mam stale niaky problem 😀 len este hladam niaky lubrigacny gel nemala som zatial stastie aku znacku si ty pouzivala

lu2112
14. aug 2012

@radusiq jeej no super tak kocik objednany ked dojde sprav fotky prosiiim nech sa aj ja potesim pohladu a farba ostala biela?. Juuj uz sa tesim 😀 a zajtra mas MW tak dufam ze vsetko bude v pohode 😉

slivka233
14. aug 2012

@sarifa a kdenjenteraz midwife? zajtra ebom....na realy....
bag je ok nie?. ok tak si to zajtra uzi, ja sa mam ok, uz som daco aj zjedla fakt som sa citila biedne smutno....
budem cakat ze sa ozves zajtra...ja si tiez pospim trosku.
zajtra ideme vyvarat stvrtok rano pride svagor z londona. ..... a povedz drobcovi nech pouzije navigaciuuu 😀

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 ti nezavidim alergiu na latex 😝
..ja mam lubrikant co sa pouziva v nemocnici na sono, vola sa Aquagel a vyraba ho Ecolab, bola som s nim spokojna, ziadne drazdenie ani nic podobne
..ozaj aky kocar planujes?

lu2112
14. aug 2012

@jeanka no som zvedava teda ako to bude u nas no separacky urcite objednam aj ja.. A ako mali zvlada latkovky ci uplne v pohode?. A kedy si zacala hned ako odpadol pupocnik?. No ja mam bambino mio na zaciatok a taktiez par stvorcov na novosklad tak dufam ze to bude v poho ale aj ked pretecie mam tie wrapi od little lamb tych mam 7 tak snad to vydrzime tocit 😀. No ale asi na to treba aj cas a vychytat co je dobre pre ktore dieta a upravit si tu vybavicku aby ti vyhovovala 😀 dakujem za info a sorry za tolko otazok

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 kociar sme vybrali Mutsy Evo a Radka kupuje ten isty presvedcil nas ma vsetko co ja potrebujem sklada sa na velmi mali priestor je lahky a dokazes ho ovladat jednou rukou takze vyhral a splna ze je aj pre mojho manzela dost vysoky 😀

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no teraz si ma potesila ecolab som ani netusila ze vyrabaju geli hned zajtra volam mojmu acoun managerovi ci mi nieco nevybavy. My nakupujeme od nich vsetky chemikalie a dezinfekcne veci 😀 Vyuzijem este kontakty 😅

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 no tak to mozno dostanes ako pozornost 😉 😀
..snad to bude mat vo svojom portfoliu

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 pekne, nad tym som premyslala aj ja, ale som ho nevidela na zivo..potom sme sa rozhodli pre iny 😉 aku farbu budes mat?

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no ved na to sa spolieham ze vramci dobrych vztahov 😀. Alebo ako darcek na matersku 😀

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no my sme nasli predajnu v oxforde kde sme sa boli na neho pozriet a velmi nas presvedcil my chceme tmavo modru lubila sa mi biela a cervena ale bielu bude mat radka a cervenu neodsuhlasil manzel ze pre chlapca nie 😀 a aky kocik ste nakoniec kupili?.

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 Mylo od M&P, mam ho aj v albume
..mne sa paci aj cerveny pre chlapca 😉 modra je tiez pekna, akurat som pozerala ake maju farby

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no maju dve modre ta jedna je trochu taka agresivna ta tmavo modra je krajsia. No Cervena u mna vyhrala ale tak kocik bol na zozname pre manzela on vybral a hlavne slovo mal tak aj farbu nieco musim nechat aj na neho 😀. A si snim spokojna ?. Mam kamosku ta ma dve deti a vymenila 7 kocikov tej stale nieco vadi 😅

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 v celku ano, ma dost velku vanicku, nebol problem, maly ju skusal este ked mal cca 8 mesiacov, samozrejme, ze uz som ho v nej nevozila 😀 len je trosku tazsi, ale dobre sa s nim naraba, sportova cast je dost velka (malo kocarov je priestrannych), na leto mame buggy ale na zimu sa k nemu opat vratime
..povodne som ho chcela predat, ale asi nechame pre druhe babo..chcela som ho predat hlavne kvoli zmene, ale bol dost drahy tak si ho este nechame
..mne sa paci M&P dizajn 😵

slniecko77
14. aug 2012

@lu2112 tiez sa da ovladat jednou rukou, ma kozenu rukovat, polohovanie az do lahu - ale to uz maju asi takmer vsetky kocare

radusiq
14. aug 2012

@lu2112 hej hej biela 🙂 s ciernou konstrukciou, tesiiiim. No spinila som zas dnes, tak som zvedava co povie. Ak nedovoli home birth (co teda asi nedovoli) chcela by som skusit zjednat aspon birth centre (lezala som tam chvilu v nedelu a bola som unesena 🙂 )

lu2112
14. aug 2012

@radusiq no ved uvidis co ti povie na to spinenie dufam ze to zjednas aby si mala pocit ako skoro doma 😀 Budem drzat palce. Juuj a tesim na kocik nezabudni pofotit a hodit niake fotky sem nech mozem slintat ja si este musim pockat par tyzdnov 😝

lu2112
14. aug 2012

@slniecko77 no pekny je ja som zistila ze kazdemu vyhovuje ine. Ale tiez sme na tento pokukovali ale nakoniec drahy dostal ulohu a nasiel mutsy najprv sme chcel 4 ridera ale ten je tazky a nevdel asom si predstavit ze ho budemvlacit kad tade a vanicka je mala. Evo splnil predstavy tak dufam ze budeme spokojny. A spomenula si ze nechas pre druhe dieta planujete druhe ?. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre