Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
21. aug 2012

Dobre ranko dievcata dufam ze ste vsetky v poriadku. Ja akosi neviem spat 😒. Som myslela ze na dovolenke aspon vyspavat dlhsie budem anie strasit od rana 😀

jeanka
21. aug 2012

@lu2112 bre ranko 🙂 teraz nevies spat, potom nebudes moct :D

lu2112
21. aug 2012

@jeanka no ved to teraz uz konecne mozem a neviem no ale nepomozem si 😀 ako sa ti dari?.

slivka233
21. aug 2012

@lu2112 dobre ranko aj tebe, teda ty niesi spachtos, ale ked sa vratis do postele neskor uvidis ako fajne zaspis.....skus......inak aj jatu strasim ako vidim 2.den over a nic.

lu2112
21. aug 2012

@slivka233 dobre ranko no vidim ze mali sa nepohol este sa mu nechce no budete musiet ho niako posurit von. Ja som vcera mala take krce tam dole a maly mi tlacil na krcok az som si myslela ze volam manzela ze ideme do nemocky stale aj teraz mam bolesti take ako pri menzese ale nezhorsuje sa to tak nestresujem 😅 ak neprejde zavolam MW ktora mi urcite povie ze je to vpohode 😝 a ty ziadne priznaky?.

slivka233
21. aug 2012

@lu2112 keby sa dalo bolesti si odteba hned.zoberiem, nic sa nedeje u mna, iba to pichanie vcera ktore aj prestalo.Dnes ak sa do vecera nic neudeje dam kupel a kari, a zacinam s posurenim. Sledujem sa stale ale ani plug, ani bolest nic...vzdy cakam ze sak vecer vnoci sa daco udeje ale ja spim v klude ako baranok. O 7 mam doma draheho, dame si spolu cajik o 8 si snim lahnem a vstanemo 11 ( teraz na druhy krat sa mi vzdy super zaspi ) a potom pondem so svokrou na prechadzku. uz mi vela k sarifke nechyba a budem over ako ona.

radusiq
21. aug 2012

Dobre ranko, tu je ale zivo zavcas rana 🙂 ja cakam estimatora na opravu okien a bidujem na ebay 😅

@lu2112 Mozno dospis trosku poobede, uz mozes 😀

@slivka233 lenivy je ten tvoj chlapik akosi, vlastne ako to byva..mas doma schody?

slivka233
21. aug 2012

@lu2112 a co ze ty mas take krce a bolesti, niekde musi byt pricina ci nemas potuchy?

slivka233
21. aug 2012

@radusiq dobre ranko, lenivec je to veru....mam schody a poctivo po nich chodim, ledva cakam postara aby som sla.dolu a hore sa vyveziem vzdy vytahom...aj dnes si dam maly maraton niekolko krat sa otocim hore dolu

lu2112
21. aug 2012

@slivka233 no ved to ze ani mne sa to nezda ked som to hovorila minule MW tak povedala ze to je normalne to je take ako by som mala menzes ale minule to preslo teraz to je sice slabsie uz ale stale to mam tak neviem. Ja uz sama neviem co je normalne 😅. no treba zacat maleho posurit a ak nezabere kari mozno ten sex by pomohol ako lenke 🙂

lu2112
21. aug 2012

@radusiq ajoj na ten poobedny spanok sa tesim 🙂. Vcera to dobre padlo a ty ako dnes a co takeho si nasla na ebay ci zase plienky

jeanka
21. aug 2012

@lu2112 vsetko fajn, len ta produkcia mliecka stale mizerna, asi musim este castejsie odsavat... neviem.. ale bojujem dalej 🙂 prve poobedie so svokrovcami vcera sme zvladli uvidime co bude dnes 😀 idem si ja este lahnut kym maly spinka
@slivka233 hmm... teply kupel a kari to zaberaaaa 😀 drz sa...

radusiq
21. aug 2012

@slivka233 oskusaj tu chodzu bokom, ktosi tu spominal ze to pomohlo 😉

@lu2112 sijaci stroj skusam, chcem zacat tvorit 😀 ale uz som nasla dva celkom fajne na gumtree, len cakam kym bude acceptable cas na zavolanie...

radusiq
21. aug 2012

@jeanka mas elektricku odsava ku ci manualnu? Vraj s elektrickou je to lepsie...drzim palec nech sa rozprudi, bola by to skoda ked si tak slubne zacala

slivka233
21. aug 2012

@jeanka ano musim to dnes skusit,ty si mala myslim stastie iba den po termine sa maly narodil.ze? dufam ze mliecko sa rozbehne ale asi cim viac prikladas tym by sa malo lepsie rozbehnut nie? a nebolia prsia?
@radusiq dnes urcite skusim vsetko cez den sa budem suchat o stenu a chodit po schodoch (este ze susedia su v praci ) a vecer zasadnem do vane najlepsie asi s tanierom kari v ruke...joooj dievcata poviem vam tieto dni po su najhorsie....sranda na tom je ze sa citim lepsie ako pred terminom.

radusiq
21. aug 2012

@slivka233 aspon ze sa dobre citis, sarifa chuda tu uz v bolestiach cakala taky cas ☹

lu2112
21. aug 2012

@jeanka no dufam ze sa mliecko rozbehne a bude dobre drzim palce 😅

lu2112
21. aug 2012

@slivka233 no vidim ze plany na dnes uz mas som zvedava ktora metoda zabere ale ason ze sa dobre citis. potom nas informuj ako sa ti dari pocas dna ci uz sa nieco spusta ci dalsi den si pockame 😀.

@radusiq inak Radka po silvii sme na rade mi dve niako velmi to uteka 😝 Daj vediet ze aky sa ti podari kupit lebo sijaci stroj chcem aj ja na tvorenie 😀

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 nieeee este ty a Katie najprv, ja mam caaaas 😅

Inak mm zacal bojkotovat postielku, ze ta ikeova sa mu nepaci 🙄 Tak hladame este dalej ale je sakra problem na nete najst nelakovane, alebo druh laku aky pouzili. Ale nasla som stranku s "natural living" kde predavaju aj organic matrace a tak tak rozmyslam ze odtial objednam, maju tam ze natural finish ale to vacsinou znamena len farbu natural...A £800 za organic cot nedam 😔

katie555
21. aug 2012

No dobre ranko, aj ja sa pripajam k vam vsetkym ranostajom...xixi...drahy zaspal do prace (ignoroval budik ) a ja sa nahodou zobudila tak som ho vyhodila len to bez buchotu nejde...
@slivka233 ako vidim stale si tu - tak skusaj dnes vecer co vyjde - alebo este ananas vraj pomaha neviem ci si pocula...

co sa dnes chystate varit?

radusiq
21. aug 2012

@katie555 ahoj, ako dnes rano? ziadne extremne krce?

ja som vcera v noci upiekla pork shoulder s udenym cesnakom a rozmarynom, dnes k nemu udusim kapusticku na karameli a falosny knedlik bude a hotovo (ked sa mi veeeelmi bude chciet tak spravim normalny) 🙂

ked uz si nacala debatu o vareni - vo veg boxe mi dosiel zvazok cvikly, nemate niekto nejaky recept co z toho? okrem salatu ma nic nenapada...

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no mas pravdu ved ale uz sa to krati 🙂 A co sa mu na tej ikea nelubi ved je pekna. Ono ved nepotrebujete postielku za 500 libier zbytocne vyhodene peniaze podla mna. NO dufam ze nieco najdes my mame uz nastastie vybrate a manzel to vybral takze nema sa preco stazovat 😀. Zo vsetkym bez matraca to vide 320 libier este matrace musim vybrat ale stale niesom rozhodnuta ze pre co pojdeme 😝

katie555
21. aug 2012

@radusiq no vidis to som zabudla - 3tia noc uspesne bez krcov ...teraz tazko povedat co zabera ...
Ja planujem robit francuzske zemiaky...co tu sledujem ako tak vy skoro vsetky varite typicke slovenske jedla, ja zase az nie tak casto - drahy zje nikdy neprotestuje xixi ...Co je to falosny knedlik?

Z tej cvikly - segra spominala vraj upiect ako prilohu ako zemiaky - ochutit solou a korenim a v rure..vraj to chuti uzasne - len mne sa zatial nikdy nepodarilo zohnat cerstvu cviklu tu ....xixi

lu2112
21. aug 2012

@radusiq zeby som dosla na obed mnaam 😝 robis chute hned z rana

@katie555 ja dnes zase cestoviny ved manzel nieje doma a tofu salat k tomu a taku rychlu polievocku z mrkvy petrzlenu a s krupicovymi haluskami 😝

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 no musim aj ja uznat ze vyzera dost lacno ta postielka - mna na nej teda presvedcilo to ze nie je lakovana, a je dost stabilna a solid drevo, ale tie tycky su take tenke ze vyzera velmi, velmi basic. Ale lepsiu som zatial nenasla, tak hladam aspon kompromis...mas aspon predstavu co na matraci hladas a kolko chces minut?

@katie555 faaakt tak to teda s tou cviklou skusim, znie to velmi chutne 🙂 falosny knedlik je part-baked bageta alebo ciabatta (ciabatta je lepsia) nakrajana na platky a hodena na 5 min nad paru 😀 nie je to domaci ale chuti to lepsie ako slovensky kupny knedlik. vzhladom na knedlikovu zavislost mojho najdrahsieho toto bol zakladny knowledge po prichode do zahranicia 😀

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no to je na tom ze este neviem aky presne by sme chceli ale nechcem uplne tvrdy a to vecinou tie organic su tak nieco taky dobry kompromis no hladam ale este som nic nenasla co by ma zaujalo a aby to bolo cenovo aj pristupne 😀.

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 podla toho co som citala tak babatku mas kupovat matrac tak aby sa ti pre teba zdal tvrdy - ak sa tebe zda ze by bol tebe pohodlny, tak je to prilis makke. Na healthy-house.co.uk maju latex+vlna, to by nemuselo byt take tvrde, otazka je ci ches latex kedze tam trosku predsa hrozi alergia aj ked je to urcite lepsie ako PU, a co povazujes za cenovo priatelne 🙂 Nase chuda bude spat na cistom kokose, ale tak dufam ze nebude az taky strasne tvrdy...

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no latex urcite nie lebo na to mam ja alergiu a je tam 50 % sanca ze aj mali bude mat takze nechcem to riskovat ☹. no nechcela som celi kokosovi lebo to sa mi zda tvrde ale neviem nasla som nieco taketo http://www.cotmattress.com/products_bamboo chan... nije to uplne organic ale lubi sa mi ten bambus a ze to je aj aj odolne premokaniu a ze to mozes oprat tie toperi ked bude treba no ale este to studujem aj cena ujde.

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 no ak nemozes latex a chces tam mat penu aby to nebolo tvrde tak ti ine asi ani neostava len neorganic - a inak perfektne vyzera ten matrac vzhladom na konkurenciu, aj cena teda paradna 🙂 topper aj ja budem mat pratelny, to je super vec (hlavne kym zistime ktore plienocky kedy premokaju ze? 😀 )

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 inak som vcera zrusila appointment v Apple, a vecer bol ten flak spat 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre