Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

mandarinka77
21. aug 2012

@radusiq vytlac si jeden pomaranc cely aj s duzinou a nastruhaj na drobno cviklu a zamiesaj. uvidis,je to vyborne 😉

radusiq
21. aug 2012

@mandarinka77 vdaka...prve co ma napadlo bolo "bleee" ale v podstate to nemoze byt zle, skusim 😀 kolko cvikly na jeden pomaranc?

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no zatial najlepsie co som nasla. 😀 no este popozeram a mas pravdu kym zistime ake plienocky pouzit tak treba mat tie toperi pratelne aby sme nemuseli zahodit celi matrac 😝. No ukazem to muzovi a uvidime o na to povie dufam ze sa mu bude lubit. 😉. tak to je zvlastne stim flakom tak sa tam objednaj a inak ked nechces ist sama okrem piatku mozem ist stebou aspon budem mat program 🙂 V Piatok mam MW o 10:00 😉 mozeme si spravit vylet

mandarinka77
21. aug 2012

naozaj je to super,na zaciatok skus trochu ak by ti to nechutilo.. ja davam take 2 male hlavicky a 1 pomaranc. ale postupne to ochutnavaj a dorob si podla vlastnej chuti 🙂

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 skusim s tym este pockat, lebo teraz je taky slabunky ze ho skoro nevidno. Mam dilemu lebo oni mi ho vymenia za refurbished, a moj je novy, ma 2 tyzdne, tak je mi luto ho menit pokial mi ta vada nejako nevadi. Ak sa to zas zhorsi tak pojdem. Ale nejaky obchodakovy vylet si mozme dat tak ci tak 😀

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no to by bolo super aspon windows shopping 😀 ja som za den idem do banky a potom skocim na purly way len pozriet co nove aby mi cas ubehol 😉 strasne je bit doma normalne mi chyba robota tak na 4 hodiny denne by som prijala 😝. nie viac

katie555
21. aug 2012

@lu2112 mozes ist miesto mna ...mne sa dnes tak nechce....aj ked tie sluzby 17.30-21.30 mam docela rada kedze do 8mej posedim na checkine a potom sa uz len motam do 9.15 kym mozem ist domov a 9.30 som doma ...xixi

som inak kukala ohladom tych matracov - ten link sa mi neda otvorit .... 😒

lu2112
21. aug 2012

@katie555 no vies ze by som aj isla za teba🙂 ja som strasna ja neviem odychovat a hlavne teraz ked este nemam co robit tak ma ide zozrat buduci tyzden v piatok uz budem busy stahujeme sa tak potom budem mat konecne co robit ale vydrzat tieto dni bude tazke pre mna neposeda 😝
skus to cez toto http://www.cotmattress.com a tam potom cot mattress

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 ja chodim na purley way 2x do tyzdna odkedy som na materskej, aj vcera som bola...prechadzka - tk maxx, hobbycraft, mothercare, ikea 😀 ja keby som mohla z domu robit tak to by bol ideal uplne. Inak vyhrala stroj na ebay, tesujem, mozem tvorit 😀 cakam kym seller odpise adresu a idem ponho do Londyna

lu2112
21. aug 2012

@radusiq no super tesim sa stebou tak uz mozes tvorit 🙂 presne tu cestu co si opisala idem akurat aj ja dnes obehnut ci nahodou nebude nieco zaujimave 😀

slivka233
21. aug 2012

ahojte dievcata ja som sa prave druhy krat dnes zobudila a po navsteve wc hlasim odtok hlienovej zatky, nie vela trosku vlastne ani neviem kolko toho ma byt ale zacina sa to,tak uz len cakaaam.

jeanka
21. aug 2012

@slivka233 ano, rodila som den po termine ale slabucke kontrakcie mi zacali uz den predtym, ale vobec si z toho nerob hlavu, pride ked bude pripraveny 🙂
@radusiq
no ono je to tazke s tym mlieckom, hovoria ze treba aspon kazde 3 hod odsavat, okrem toho aj kojit... vsak to by som nerobila nic ine :D a okrem toho este stale som nenasla idealnu polohu na kojenie, tak chrbat trpi, hlavne ked si drobec aj polhodinu cucka 🙂 pumpu mam elektricku, taku kvalitnejsiu, s manualnou by som sa uz zblaznila 😀

monkka21
21. aug 2012

@slivka233 no to je fajn,mne zatka odtiekla az spolu z plodovou vodou.tak drzim palce nech sa to rozbehne 🙂

katie555
21. aug 2012

@slivka233 drzim palce!!! daj vediet co a ako ...a cim menej bolesti a kratku labour... 😕 😀

monkka21
21. aug 2012

jaj vcera som bola taka nastrata.konecne sme sa dovolali kvoli formularu na maternity allowance a mila pani povie,ze si to mam stiahnut z netu,tak naco mi kazali na job centre volat ze mi to poslu.akoze uz som to mohla mat vytlacene kedze stiahnute to mam uz 2 tyzdne. 😖

slivka233
21. aug 2012

@monkka21 dakujeeem....no teda mohlo by sa, nebolo toho vela , trosku ale snad je to na dobrej ceste....niekedy to odide skor niekedy neskor tak sa necham prekvapit...budem informovat 😀

monkka21
21. aug 2012

@slivka233 no hej u kazdej je to ine kedy odide zatka.no zase budem napate caka t na info 🙂

slivka233
21. aug 2012

@monkka21 ty budes cakat a co mam teraz povedat jaaaaa? uz teraz viem ze sa to bliziiiii....ale tesiiim sa

monkka21
21. aug 2012

@slivka233 ja viem ako sa citis,ja som citila aj strach lebo som nevedela co ma caka,ale zaroven som uz bola rada ze to bude za mnou a budem mat babo pri sebe,noboj hadam to pojde hladko a rychlo 🙂

radusiq
21. aug 2012

@slivka233 jeej tak uz je to skoro tu 🙂 prajem vela sil a malo bolesti, dufam ze kym budes mat telefon prilepeny k ruke budes davat priebezne info 🙂

lu2112
21. aug 2012

@slivka233 drzim palce nech ti to ide rychlo a potom budem cakat na spravi 😀 dufam ze ti vide ta voda nech sa podelis snami o skusenosti 😀

slivka233
21. aug 2012

@lu2112
@radusiq
@monkka21 @katie555 diky za podporu baby, ano urcite dam info a snad to rychlo zbehne,
prave teraz pozeram do knizky mw mi dala prvykrat termin 21.8. potom mi zmenila na 19. nakoniec sa prvy krat mozno trafila.... ok ozvem sa...mavajte sa zatial pekne, idem doladit detaily ak by to prislo. papa 😉

slniecko77
21. aug 2012

ahojte,
ja konecne balim na dovolenku 😀 ale maly sa uz zobudil, tak priebezne koncim..dobalim vecer alebo zajtra
..vo stvrtok a piatok budeme mat este navstevu, v piatok smer London a v nedelu letime 😵
@slivka233 vela stastia..hlaven rychly a co najmenej bolestny porod 😉 nech ste obaja v poriadku 😵

lu2112
21. aug 2012

@slniecko77 pekne balenia a dovolenku aj ja by som niekam isla no buduci rok nam to uz dufam vide chyba mi teplo a more 😀.

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 pocuj viem ze este mate cas, ale dala by si mi prosim vediet ked pojdete kupovat kocik? By som ta mozno potom poprosila o adaptery na autosedacku ak by ti to nerobilo problem 🙂

Inak som nevydrzala do vyplaty a zas nakupovala 😅 postielka nakoniec vyhrala tato: http://www.preciouslittleone.com/product-inform...
a sedacka:
http://www.preciouslittleone.com/product-inform...
a este sada do postielky:
http://www.preciouslittleone.com/product-inform...

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 a inak ak si to este nevidela tak mrkni:
http://www.preciouslittleone.com/product-inform...

lu2112
21. aug 2012

@radusiq ahoj jasne ze dam vediet ked budem objednavat. Inak peknu postielku si nasla uplne senzacna je 😀 Vidim ze si zase minula peniazky ja som dnes tiez chcela kupit nieco ale nakoniec som si to rozmyslela az do noveho domu lebo sa neodstahujeme s tolkimi vecami 😀

lu2112
21. aug 2012

@radusiq dobru stranku si nasla asi som aj matrac vybrala 😀 ukazem drahemu a asi objednam zajtra 😝

radusiq
21. aug 2012

@lu2112 vdaka 🙂 nebola by som sa plasila, ale sa mi velmi pacila ta suprava do postielky a bol to posledny kus, a aj autosedacka bola v tej farbe posledna, tak som to nechcela risklovat 😅 nez budes objednavat potom im likeni stranku na facebooku a dostanes kod na 5% off (nic moc ale lepsie ako drotikom do oka 😀 )

lu2112
21. aug 2012

@radusiq dakujem no aspon nieco 5% aj to potesi. ale maju velky vyber takze este popozeram a uvidime co vsetko objednam. 😝 co si dnes robila. Ja sa niako necitim dobre boli ma hlava a ako by som zle videla velmi zvlastne pocity no rozmyslala som ze skocim ku znamej zmerat tlak ze ci to nemoze suvisiet a stale mam menstruacne bolesti ale stale rovnake nezlepsuju sa ani nezhorsuju tak som uz stoho trochu dost nervozna 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre