Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
25. feb 2012

@cimage my nakupy zatial neriesime ale pravdupovediac mam z toho strach... hlavne tie ceny ☹ asi vela veci budeme musiet pokupit aj second hand (prave od tych mamiciek co nakupili veci ktore potom ani poriadne nevyuzili 😀)
Teda kam ti ta teta pozera??? 😀
Ja som tiez chcela cakat co najdlhsie ale ked to s tymi vianocami tak vyslo 😉 Vsade len strasia tym ake je vysoke percento potratov do 12 tyzdna tak som si to poriadne neuzivala... ved uz samotne otehotnenie bol maly zazrak tak dufam ze ten zazrak sa narodi zdravy 🙂

cimage
25. feb 2012

@jeanka ja som dostala veci po neteri, sice mame mat chlapca,ale co nasli take neutralne farby. Kocik sme nekupovali novy, sme nasli na nete, ale je krasny, ako novy a ma vela extra veci co by sme museli dokupovat, takze by sa este predrazil. Postielku aj s matracom nam pribalili ku kociku 😉 , sme boli zaskoceni, tak sme im nechali poslednych 30libier co sme mali cash pri sebe. Mne sa ceny za detske veci tiez zdaju byt prehnane. Dokonca na gumtree predavaju oblecenie, zvyknu byt baliky za dobre ceny. Takze ked budeme kupovat vacsie cisla, tak urcite to tak vyriesim. Nejakych 30-50ks roznych obleceni sa da kupit aj za 30-50libier, co je super, kedze sme kupovali jedny riflicky s trickom za 15 🙄 a to este bola celkom dobra cena.
Nakupovat sme zacali az teraz, mna to ani nelakalo chodit po obchodov do teraz. Som bola zaskocena, lebo ked sa mala neter narodit, tak som mala prelezeny kazdy obchod. Teraz striehneme na akciu s plienkami. Chceli by sme pouzivat Nature Babycare, v mothercare mali 2+1free, tak si pockame este snad bude do porodu.

radusiq
26. feb 2012

baby a kde prosim kupujete tehotenske oblecenie? Ja som vcera trosku behala a som bola zhrozenaaaa...same vrecia s gumou v pase 😠 no otras...nakoniec v Debenhamse Redherring Maternity mi celkom vyhovuje ale vela toho tiez nemaju...

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 ako sa dnes mas? dokedy si v praci?

cimage
26. feb 2012

@radusiq s oblecenim to je bieda. Ja som si nakupila dlhe svetre, tricka o cislo vacsie a mam 4 tehu nohavice. Cisto tehotenske tricka su vsetko na jedno kopyto. Biele, cierne, pasikave ☹ A do roboty som potrebovala ciernu koselu s dlhym rukavom a to som nevedela zohnat. Nakoniec sklamana som nabehla do primarku a kupila si 16tku a to uz ledva zapnem teraz, ale tie 2-3tyzdne to vydrzime 😉 .

cimage
26. feb 2012

@radusiq ja som pozerala mothercare, new look, matalan, mammas and pappas, ale aj tak maju vsade rovnake veci ☹

lu2112
26. feb 2012

@radusiq ahoj mam sa celkom dobre vcera to bola katastrofa vecer ma prepadla zimnica asi z vycerpania takze som zaspala o 19.00 a zobudila sa rano do prace ale aspon mi je lepsie 😀 dnes pracujem do 17.00 tak dufam ze sa nic neskomplikuje a budem moct odyst na cas 🙂 .
Inak skusali si Next na tehotenske veci?? alebo mama&papas ja som si tam objednala nohavice a su dobre 🙂 a pozri cez web maju lepsi vyber 😀
a ako je tebe ??

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 zimnica? tak snad na teba nic nelezie, davaj pozor...

v Nexte som bola, nemali nic, a v Mamas & Papas som ostala uplne zhrozena prave, este aj slim fit rifle mi prisli ako vrece, a cez web sa trochu bojim lebo ja mam vseobecne problem zohnat nohavice ktore by mi sedeli :( no nic tak jedny som kupila, zatial stacia bohate a potom sa uvidi...

@cimage presne tak tricka su najhorsie...zatial nemam brucho skoro ziadne, len ma vsetko normalne tlaci, ale kupila som si do buducna taky upletovy cierny pas a cez to potom mozem klasicke netehotenske tricka...

lu2112
26. feb 2012

@radusiq no tiez ma to nalakalo ale asi to bola len unava musim viacej odychovat ale v praci sa vzdy neda ☹ . No ja v obchodoch velmi nenakupujem ja vzdy len cez net tak preto viem ze tak maju lepsi vyber.
Ja som si musela kupit nove nohavica aj saka do prace a este musim niake kosele a saty nech v com mam chodit do prace a potom este nieco na volno ale postupne problem je ze prsia mi narastli o dve cisla tak dufam ze sa to uz zastavy lebo uz teraz vyzeram ako po plastike 😀 😀

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 tak ja uz som zrusila vsetky uzke nohavice, vacsinu podprseniek - mam bezsvovu Playtex tak ta je fajn, a potom ako som spominala tie tielka z Wonderbra...bojim sa ze tak skoro sa to nezastavi, este mame 7 mesiacov to go 😀 Este uvidim co maju na SK, tam mi nohavice vzdy lepsie sedia tak snad nieco zozeniem aj do roboty...nastastie nam nedavno zmenili policy a mozme aj rifle zladit do "smart casual" 😀

radusiq
26. feb 2012

inak baby neboli ste niektora na Baby Show v ExCeL centre? Ja som sa az dnes o nej dozvedela, trosku neskoro 😢

lu2112
26. feb 2012

@radusiq jej tak to je super ja si nemozem pri mojej pozicii dovolit ryfle ja musim mat kostymi alebo sako nahavice a takze vymenit celi satnik bude zase nakladny ale tak som si povedala ze do prace 5 kompletov musi stacit a budem menit farby doplnkov a triciek 😀 😀 no ja idem na slovensko az v maji tak ale dufam ze nieke letne veci zozeniem 🙂 unas by asi GM dostal infarkt keby som sa objavilav rifliach na morning meetingu 😀 😀
ja som robila tiez poriadky v skryni vytriedila som vsetkoco uz najblizsi rok asi neoblecem a dala som to kamoske ktora sa velmi potesila ze nemusi rok ist nakupovat 🙂

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 ja tak tajne dufam ze po porode sa do mojich oblubenych veci este vtrepem 😅

lu2112
26. feb 2012

@radusiq tak ja som to zobrala tak ze aspon potom budem mat dovod ist zase nakupovat manzel sa bude tesit 😀 😀

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 jeeej tak toto dam mojmu precitat nech vidi ze nie som vobec az taka shoppoholicka ako si mysli 😀

lu2112
26. feb 2012

@radusiq tak ja a SALE nebezpecna kombinacia 😀 to manzel sa len zahlavu chyta niekedy ale treba mat aj niake zaluby 😀 😀 a kedze LOndyn je naskok to neda sa odolat teraz mam prazdny satnik tak sa pomali musim nakupovat ved ked sa prestahujeme tam budem mat pekny velikansky satnik tak nech tam je co dat 🙂)

jeanka
26. feb 2012

@cimage ahoj 🙂 ja som zatial popozerala hlavne net, vsetko nove si jednoznacne nebudeme moct dovolit a je tam toho hodne, kazdy den niekto predava kocik 🙂 len aky si vybrat? netusim... nemame auto takze to bude dost dolezity dopravny prostriedok 🙂

baby, aku mavate teplotu? ja som si teraz len tak merala a 37.4...
s tym oblecenim ma nestraste, ja sa toho uplne desim, vseobecne nakupovanie moc nemusim a vsetko ma zacina tlacit, hlavne podprsenka mala 😀 a ja musim bezsvovu lebo inak hned alergie...
a este jedna otazka... ako dlho planujete matersku? a co potom? ma vsetci strasia ze aka draha je starostlivost, ze mam ratat asi 30 libier na den!!! pomooooc... 😖

lu2112
26. feb 2012

@jeanka tak ja matersku budem mat 6 mesiacou 2 dva mesiace dovolenka chcela by som robit do 1 octobra ak mi zdravie dovoli a potom sa vartit v maji naspat do prace. ale len na styri dni a budem to riesit tak ze dva dni bude v jasliach a dva dni s tatinom inak to nepojde ☹ ale mozno ze sa mi podari naist niaku pani na strazenie alebo nahovorim niaku sesterku ze by prisla a pomohla.

Kazdopadne je to tu drahe treba to dobre preratat co sa ti oplati a zistit vsetky moznosti pri nasom novm dome su jasle a ti pitaju na den 32 libier a vtom je aj strava a beru deti od 6 mesiacov

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 tak mam pocit ze ja este raz poviem ze Potrebujem topanky a mm vypisuje rozvodove papiere 😀 teraz som sa co sa satnika tyka dost krotila, a skor sa sustredila na veci do bytu, a coskoro sa zas preorientujem na babatkovske veci (btw, v Irsku zvykli mat neuveritelne vypredaje na detske veci, takze na SK mame uz velku igelitku nakupenu, este z cias ked sme o babatku ani nesnivali 😀 )

@jeanka ja mam pocit ze ta starostlivost vyjde na tolko ako pises prave ak kupujes vsetky nepotrebne nove veci ktore ani nestihas pouzivat, nekojis a od malicka kupujes sunar a tak, snad to nebude az take hrozne 🙂 ja planujem ostat 9 mesiacov a potom si bud najst part time blizko domova alebo sa zaregistrovat ako self employed a robit z domu. Pride mi skoro odist od takeho drobca na cely den, a teraz mam robotu hodinu a pol z domu takze neprichadza do uvahy sa tam vratit 😒

radusiq
26. feb 2012

@jeanka a uz som pochopila ako si to myslela, tak ma prosim ignoruj :D

lu2112
26. feb 2012

@radusiq Ja na babetko budem aj nieco dedit od kamosiek a potom samozrejme este je cas takze budu niake SALE a hlavne cez internet si chcem objednat cez znamych z ameriky tam to vychadz vsetko lacnejsie aj tak.
Ja by som tiez chcela bit co najdlhsie doma ale kvoli uveru a vsetkym vydavkom sa budem musiet vratit do prace sme to ratali a bolo by to velmi na tesno ale tak dufam ze este sa stane niaky zazrak vyharme na Lote a potom som doma az do jeho 18 rokoch 😀 😀

jeanka
26. feb 2012

@radusiq tiez kazdy den cestujem do roboty a z roboty spolu 3 1/2 hodiny .. neviem si predstavit ze by som drobca videla len vecer na par hodin ☹ ale kto bude potom platit hypoteku??? no nejako to budeme musiet vymysliet alebo konecne vyhrat tu loteriu 😀 ... a tou starostlivostou som myslela cisto len jasne a pod... veci/stravu/plienky do toho neratam to je este naviac....
@lu2112 veru budeme musiet vela preratavat 🙂 manzel stale hovori ze si najde este pracu aj na vikend, tak sa ho vzdy spytam ci je normalny a ci chce svoje dieta obcas aj vidiet... 😀 ale nejako to snad poriesime najdolezitejsie aby bolo babo zdrave 🙂 tak netreba stresovat (zatial)... 🙂

jeanka
26. feb 2012

este jedna zakerna otazka..... cvicite? alebo chodite na nejake cvicenia? 😀

radusiq
26. feb 2012

@jeanka ono jasne bude sa musiet dost priskrtit, ale myslim ze to pojde aj bez vikendovych jobov ci toho aby som si dieta po roku pomaly nespoznala...

a vela som necvicila nez sa nam zadarilo, takze teraz nie je idealny cas zacat. ale snazim sa trosku na fitlopte a prechadzky ked sa da, a od 16tt chcem zacat chodit na tehu jogu 🙂

lu2112
26. feb 2012

@jeanka pozri moja mama ma musela dat do jasiel ked som mala 6 mesiacov lebo im to financne nevychadzalo a za sociku to bolo normalne trebalo robit. A vobec mi to neublizilo skor som viacej samostatna a z mamou mam velmi dobry vztah takze asi je to vec aj vychovy nebudeme ani prve ani posledne ver. A ked sa to neda inak netreba stoho robit velke starosti niako bolo a bude 😀 moj nazor
@radusiq a ja chcem zacat chodit na jogu ale tak akolo 13tt som rozmyslala ked tie nevolnosti ustupia teraz nevladzem ani v robote tak cvicit by som nezvladla 😅

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 tehu jogu mozes zacat az po 16.tt, vsetky kurzu co som pozerala v okoli beru tehulky az po 16.tt. Ja chcem potom chodit do Wallingtonu ak ti to nie je velmi daleko 😉

lu2112
26. feb 2012

@radusiq ja som si myslela ze sa da skorej no budeme musiet pockat a ked pojdes daj vediet mozeme chodit spolu wallington je 15min cesty odomna tak to by bolo super 😀

radusiq
26. feb 2012

@lu2112 tak fajne ak sa ti bude chciet na mna cakat budem rada 🙂

lu2112
26. feb 2012

ved to su len dva tyzdne 😀 😀
@radusiq

radusiq
27. feb 2012

@lu2112 boze toto je firma 😠 tak dnes rano si pridem do prace spokojne v novych tehu rifliach, a bolo mi oznamene ze v piatok sa ZASE zmenil dress code (e.g. asi pred 2-3 tyzdnami nam riaditel zmenil na benevolentnejsie, a teraz prisla druha riaditelka z dovolenky a zmenila to nazad)...tak mozem ist zas nakupovat..aspon ze to ma aj nejaku tu vyhodu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre