Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

s.i.m.k.a1
2. sep 2012

@andie25 Ďakujem 🙂 No som zvedavá ako to tu pôjde aj s očkovaniami, lebo dcéru mi tu volajú na očkovanie, ktoré sa na SK robia dosť skoro, neviem či v pol roku už voči tomu nebola zaočkovaná a tu ju chcú až teraz... keďže som tu neni moc dlho moc sa do tohto ich systému nerozumiem 😝

jeanka
2. sep 2012

@s.i.m.k.a1 my sme v scott practice - to je hned vedla 🙂 takze midwife som mala inu - sue finnerty sa vola... ale support worker budes mat mozno rovnaku, ta bola velmi zlata 🙂

katie555
2. sep 2012

Ahojte tehulky, tak dnes je tu nejako potichsie ...Ako sa vsetci mate? pocasie aspon pekne je...tak na chvilu von
My sme akurat dnes boli na hospital tour - zacinam panikarit lol. Celkovo to bolo v pohode, maju tam super water birth centrum - 4 bazeny ale len 2 midwife...ale vraveli ze sa tam narodi tak 60 deti mesacne ...A viac menej ze nie je problem sa dostat tam pokial splnas podmienky...Tak uvidime, nakoniec drahy povedal ze ked chcem tam tak suhlasi..Jedine co sa mi nepacilo bolo ze na postnatal izby su po 4. Alebo ak chces mozes si zaplatit 70 libier za single ale aj to je first come first serve, a ked je busy tak smola..Je to tak aj v ostatnych nemocniciach? Bo ja som povedala ze ak tam mam byt v noci sama s 3mi babatkami a 3mi mamickami a drahy tam nemoze byt pri mne to radsej pojdem domov tak skoro ako mi dovolia.. 😀 ale inak celkom pozitivne ...len sa blizi realita xixi

Ale inak sme konecne dokoncili nursery pre malu tak sa tesim (teda este jedna skrinka chyba, ale drawers nie je az taka tragedia zmontovat ako skrina)

Ako sa vsetky citime ?

zlatica36
2. sep 2012

@katie555 ked budes ok ,po 12 hodinach od porodu si doma... tak prisli dve zname co tu mali decka...

jeanka
2. sep 2012

@katie555 aj tu su 4 postele v jednej izbe ale nikdy to nebolo naplnene, cez noc sme boli len dve a aspon sme pokecali 🙂 ak nebudes mat komplikacie tak sa tam aj tak dlho nezdrzis 😉

sarifa
2. sep 2012

@katie555 nieje to take zle byt na izbe s inymi mamickami aspon sa nebudes citit tak sama.A nevies ako dlho budes musiet zostat v nemocnici.ja som tiez chcela sukromnu izbu ale som si to rozmyslela...nakoniec som musela ostat tyzden v nemocnici.predstav si kolko musis platit ked den je 70libier.ja som bola rada ze som nebola sama.jedna mamicka dokonca prisla zamnou ked ma pocula plakat ked som si nevedela rady s malu a ma tam povzbudila,,,keby tam mam byt sama aj by som sa zblaznila 🙂

radusiq
2. sep 2012

ahojte, hlasim sa po narocnom dni na nakupoch s drahym, ktory ma tazku alergiu na obchodaky a nakupovanie takze odkedy sme sadli do auta zacal hundrat a fnukat ze ma utlm 🙄 . Ale tak mame to za sebou, uz len topanky a zas ma na chvilu vystarane 😅 idem si dat trosku jogy, boli ma chrbat z tolkeho chodenia...

@katie555 super ze mate aspon pekne pocko, tu tak typicky jesenne mrholi...co vam este ukazovali na hospital tour? Rozmyslam ci ist na tour ked by som mala rodit v nemocke, kedze ked som bola v nemocnici ta som lezala na porodnej sale aj v birthing centre. U nas su tusim na izbe po 6 a tiez sa plati za single ak chces a ak je volne.

katie555
2. sep 2012

@radusiq boli sme v birth centre, antenatal ward, postnatal ward a delivery ward...a mali sme ist kuk aj kde su saly na c-section len bolo busy tak sme nemohli....tak zhruba to vsetko ..ale boli mily..No my sme boli spokojny ja som hlavne chcela vidiet ten water brith centre, co bolo dost take nevyhodne ze sme boli moc velka skupina tak nikto sa nechcel pytat ziadne otazky 😎

@sarifa @jeanka som myslela ze je tu budu singlovky preto sa pytam...no budem vidiet ako to bude...bolo aj u vas ze na postnatal partner moze byt len medzi 9am a 8.30 pm??? ja som z toho akurat tak zmatana..
Co bolo mile kym sme sa tam presuvali hore dole tak sme videli tusim 3 pary ako si odnasali babatka v car seat domov 😀

lu2112
2. sep 2012

Ahojte ako sa tu mate musim vas potom docitat co ste tu rozoberali. Tak ja som po rannom vyspavani zacala ukladat zase veci a uspesne hlasim ze obyvacka a kuchyna je uz rozlozena. Prave manzel sklada skrinu do maleho izby aby som mohla zacat rozkladatva pomalicky poprala co treba 😀. No a nakoniec spalna ale to mas az tak netrapi to nechame na koniec 😀. Inak sme to zvladli celkom dobre ale malemu sa velmi nelubilo v brusku stale sa mrvil a kopal takze to bolo tazke obcas. No zajtra mam MW tu na novom mieste tak vam potom dam vediet ze co nove a musim sa zahlasit do novej nemocnice nech mozeme ist na prehliadku nech vieme co nas caka. 😀

sarifa
2. sep 2012

@katie555 moj priatel mohol zostat od 10 do 10 ale ten cas uplne letel.Najhorsia je noc ked si sama s babatkom hlavne stakym co place pre nic za nic 🙂 a ked mas neochotne midwives.

katie555
2. sep 2012

@sarifa no tu tie midwifes vyzeraju celkovo v pohode - a co som aj pocula tak vsetci chvalia ..(akurat sme pred domom narazdili na susedov a tiez si chvalili) No ved prave preto ja sa toho akosi obavam byt tam sama v noci a co ked mala bude plakat a potom teda vsetky deti budu plakat...len dufam ze sa mi podari water birth to tam je vsetko nove, ovela vacsie izby a vsetko to tam vyzeralo tak cool..ale vraveli ze ak splnim podmienky nie je problem

sarifa
2. sep 2012

@katie555 neboj jedna dve noci sa daju zvladnut,a oni budu robit aj prehliadky skoro rano budu budit takze sa neboj aj ked bude babo plakat ved mamicky tam budu krmit kazde dve hodiny.Dufam ze ti vide water birth ja som ho tiez tak strasne chcela ☹

andrea2510
2. sep 2012

@katie555 no ja mam len zajtra prvu antenatal class s midwife tak uvidim o com nam bude rozpravat. ja som sa este nebola kuknut v nemocnici na tej tour neviem ci si to mam nechat na neskor lebo az v 36 tyzdni mam ist na kontorlu tak aby som nechodila 2x. asi az vtedy si to dohodnem.
@lu2112 jak ti zavidim aj ja uz chcem balit a vykladat veci pre malu

monkka21
2. sep 2012

no tak ja mam tiez taku skusenost,ze v noci je to tam strasne.porodila som pred 18tov a manzel mohol byt do 22.00.u nas su tiez na izbe 4.ked som rodila tak sme tam boli 3.ja som celu noc nespala,to sa ani neda stale som sa pozerlaa na malua nemohla uverit ,ze je moja.potom ako jedine babo na izbe plakala.tak som si ju skusila prilozit ale nevedela sa chytit tak som zavonila na midwife a hned prisla a pomohla mi.potom si mala zase zmyselal ze nechce spat v postielke ale u mna na posteli tka ja som sedela a ona spala na mojej 😀 na druhy den rano,ju okupali.aj ostatne babtka na izbe a prisli pediatri ju pozriet tatko s babkou rpisli az na obed ked som uz vedela ze pojdeme domov.u nas boli midwife velmi prijemne,hlavne ta co mi hned po porode dala malu na prsnika ukazovala mi ako kojit.mala sluzbu aj doobeda a stale bola pri nas a venovala sa nam,aj malu mi ukazala ako kupat.ja som bola velmi spokojna 🙂

lu2112
2. sep 2012

@andrea2510 neboj zachvylku aj ty budes. Ja uz som rada ze uz sme vo svojom ale uz by som nesla do toho ako tehotna. Sa citim tak neschopne kedze nic nemozem. Ale dufam ze tebe to uz tiez skoro vide 😉

lu2112
3. sep 2012

Dobre ranko maminky ako sa dnes mame dufam ze ste sa vsetky dobre vyspinkali 🙂. Ja zase hore dufam ze len na chvilku a potom este pospim 🙂. Pekny dnik vam prajem a hlavne nech vasbruska a deti posluchaju

radusiq
3. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂 pozeram ze @lu2112 stiha poctivo otvarat aj z telefonu kazde rano 😀
My sme dnes nemohli spat - na pravom boku ma bolel chrbat s na lavom odmietalo spat babo. Museli sme sa presunut do druhej izby na maksi matrac, ocko mal rano prekvapko ked nas nemal pri sebe 🙂

Dnes budeme poctivo lenosit 🙂 ako sa maju vase bruska a co mate dnes v plane?

lu2112
3. sep 2012

@radusiq ahoj vidim ze aj ty nevies spat no nam tatino zaplatil internet na celi mesiac aj na IPad takze vas tu budem otravovat 🙂. Lebo nemohol sa pozerat na moje abstaky ze neviem co sa deje🙂. Dnes mame zase busy den ale hlavne co sa tyka vybavovania po vikende sme zistil par malickosti tak chcem nech to dojdu opravit 🙂. A mal by doist kocik tak dufam ze pride 🙂. A ty pekne odychuj aj za mna 🙂.

radusiq
3. sep 2012

@lu2112 zas si hore? Som mydlela ze si este zaspala 🙂 zlaty tatino...Potom odfot kocik ked dojde. Mas muza doma ci v praci

lu2112
3. sep 2012

@radusiq manzel uz pracuje aspon niekto musi ale bol zniceny po vykende takze bude to mat tazke ale nieco dobre mu navarim aby mal silu vecer este musi dostavat skrinky do detskej lebo to uz nezvladol vcera dokoncit. Ja som si dala dnes za ulohu vylozit dve krabice tak dufam ze to zvladnem 🙂

andrea2510
3. sep 2012

@lu2112 no ja to pomaly uz balim kazdy den po krabici.

Konecne dnes idem k midwife po mesiaci. A potom na antenatal class tam ma vystrasia ze budem musiet rodit 🙂 .

andrea2510
3. sep 2012

moja manazerka mi vravela ze jej sestra rodila minuly tyzden a to tak ze jej odtiekla plodova voda a volala do nemocnice ci uz mozu hned prist. Teta midwife jej povedala ze ked jej len odtiekla voda tak ma este plno casu. O pol hodiny ta jej sestra tlacila v obyvacke babatko. 😒 tak ked to pride neviem ci budem pocuvat midwife alebo radsej budem cakat v cakarni v nemocnici 🙂

radusiq
3. sep 2012

@andrea2510 uff taky rychly porod by som brala 🙂 potom daj vediet ako bolo na antenatal class, ja zacinam zajtra ale strasne sa mi nechce..

@lu2112 Co sa chystas varit fajne? Hlavne to neprezen s namahou :/ ja som vcera presla len Wimbledon a dnes teda citim ze mam dost...

slivka233
3. sep 2012

Dobre ranko dievcata, ako sa mate ja nejak tu nestiham chodit, ked mi maly spi mam cas ale mam tu este svokru a ta hubu nezavre, tak sa venujem jej....ale dobra sprava....stvrtok rano odlieta tak Silvika je radaaa velmi.aaaa potom uz tu budem ako kedysi...
@andrea2510 ja som po odteceni vody porodila do hodky a pol....a to mi tiez nik neveril, ze citim hlavicku dole, ani ma nepozreli, nikoho na izbe, a mne uz hlavicka vytrcala, priatel krical o dusu stlacal vsetky secure tlacidla a potom prisli naraz 4mws. aj anezteziolog...ked som porodila mw si o mna oprela hlavu a vraj sok statocna, drahy ju aj odfotil...

dnes sa uz rozpisen slubujem a napisen o porode a supnem aj par fotooo...

katie555
3. sep 2012

Dobre ranko vsetkym...tak ako pozeram vsetky ste ma predbehli...ja spala ako babo od 10 tej do 9.30 rano 😎 s malou prestavkou tusim ked zase drahy cosi nevedel najst ked siel do prace...

@radusiq ja ked chcem spat tak na pravej strane nemozem to sa malej nepaci tak vzdy mam na vyber chrbat alebo lavu stranu 😎
@andrea2510 my zaciname antenatal zajtra (trafford general) ...no mna ta hospital tour aj trosku vystrasila - bo presne tak ako ty pises - zrazu je to o to viac realnejsie ... Inak to si musis book priamo z nemocnicou ak to robia ...
A nejaky progress okolo domu? vobec ti to nezavdim. Nechapem ako to aj @lu2112 zvladla - ja som bola tusim 28tt vtedy ked sme sa stahovali a stacilo mi...Drahy vyhlasuje ze sa uz v zivote nestahujeme odtialto (koli stavaniu nabytku) 😵

A kazdemu prajem krasny slnieckovy den - tu hlasia 22 stupnov takze mozem prat a prat ...xixi

andrea2510
3. sep 2012

@katie555 no progres ani nie len nam povedal ten mortgage adviser ze uz to treba len cez pravnikov vybavit ako transfer penazi a mozeme sa nastahovat. lenze nas pravnik ma dovolenku tyzden ci kolko ale tusim tento tyzden sa ma vratit tak to hadam pojde rychlo, ja typujem ze sa budeme stahovat koncom septembra lebo ta rodinka potrebuje 2 tyzdne na vystahovanie.. no uvidime ved ked sa nastahujeme ja uz budem na materskej na konci septembra tak si to budem vybalovat pomaly ako budem vladat a manzel a jeho kamarat ponosia vsetky veci takze ja nebudem skoro nic robit len to vybalovanie. na upratovanie som si najala firmu lebo upratovat nebudem vladat cely dom.
tu tour robia aj tu v Salforde v nemocnici kde budem rodit len si to musim dohodnut.
@slivka233 aj ja dufam ze budem mat taky rychly porod len ja ho chcem v nemocnici mat nie doma

katie555
3. sep 2012

@andrea2510 no aspon ze tak ...ten transfer je to co sme tu s @lu2112 spominali zhruba minuly tyzden...chystate sa aj nieco prerabat alebo malovat? my sme nic nerobili - poschodie je cele ok.. Na prizemi obyvacka nie je nic moc, necitime sa tam homely, steny potrebuju vymalovat ale uz to bude kedysi na jar...Ja tam chcem rug a nove gauce len zase po takej financnej palke co sme museli zaplatit nie su prachy ☹ ale dnes drahy zacina nejaky cash in hand project tak mozno dostanem gauce k vianociam 😀
Ja som priserne unavena dnes - aj po takmer 12 hodinam v posteli ale nejako sa musim dokopat ist do mesta aj ked sa mi nechce... 😕

andrea2510
3. sep 2012

@katie555 hej v detskej izbe je taky napis od J bon Joviho tak to bude drahy malovat a asi obyvacku premalovat lebo su tam take tapety co sa mi vobec nepacia. este uvidime ale dufam ze to bude cim skor. uz aby bol ten pravnik z dovolenky na spat my sme ready vsetko zaplatit a oni sa uz mozu stahovat prec.
som bola u midwife len na kontrole po mesiaci tak ma odbavila za 5 minut ze vsetko je v poriadku srdiecko bije, ma 33 cm mala a hotovo dovidenia, este poobede tam idem raz na tu class. A kedze som nedostala este vysledky krvi o cukrovke tak mi povedala ze si mam zavolat do nemocnice tak si urobim asi aj appointment na tu tour.

katie555
3. sep 2012

@andrea2510 no ved ale prachy depozit platite solicitorovi s tym uz mortgage advisor nic nema...my odkedy sme dostali mortgage offer sme o advisorovi ani nepoculi len ked mi drahy vravel ze mu strhli z uctu prachy..skus kontaktovat solicitora na aky ucet chcu prachy...
mne tiez stratili vysledky krvi z 28tt ..teda nevedia ich lokalizovat podla mojeho nhs cisla...ale mne sa to stalo uz viackrat - sa musim spytat zajtra (ja chodila midwife stvrtky a teraz ma prehodili na utorky) Je uz tvoja mala otocena? ja sa chcem na to spytat bo ked stikutka tak ju citim v panve a vcera ma tak kopla do rebier tka predpokladam ze je otocena ale chcem sa uistit 😀

lu2112
3. sep 2012

@radusiq no neviem co varim lebo som niaka unavena ale mozno gulas drahy by sa potesil a domaci chleba k tomu. No uvidim lebo cakam na ten kocik a pisali ze aj postielka dojde dnes tak sedim doma a odychujem.
Mohla by si mi napisat este raz ako spravit sliz chcem to dnes zarobit a zajtra zacat prat vsetko 🙂.
Inak MW velmi zlata neda sa to porovnat stim predtym. Vedela na vsetko odpoved dala mi vsetky cisla a vysvetlila ze co a ako zobrala krv popocuvala maleho a povedala ze vobec nieje dlhy ze len nebude drobatko 😀. Ale otoceny je dole hlavou a uz je nizko ale ze este to nic neznamena takze sa nemam lakat ale preto ho citim na krcku viacej lebo tam naraza. 😅. dnes vecer ideme nacvicit cestu do nemocnice aby sme nezabludili po ceste 😀
A ty ako co robis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre