Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
26. sep 2012

@wewe8584 ja tiez inak planujem birth centrum...ale tak vies nikdy nevies...zatial nie je dovod preco by mi to nemalo vyjst ..ale tak az kym nebudem rodit nebudem vediet...ono len velmi nizke percento mamiciek sa tam dostane ...ja mam fingers crossed ..ale tak nejako sa na to neupinam ... 😝

andie25
26. sep 2012

@katie555 urobilo, vyskočil na 9 a to mám mat pod 7.8 no takze tak :( ale dnes som uz znova ukazkova 🙂

lu2112
26. sep 2012

@grasia1 budem ale nebudem sa stim musiet tak ponahlat 😉

wewe8584
26. sep 2012

@katie555 ja viem, ja viem...ja na teba myslim a tisko dufam, ze sa ti podari a pojde to pekne do vody 🙂 na tvoj pribeh sa tesim tuho 🙂 my ostatne tu uz len kazdy den sledujeme kedy sa tu niektora z vas odmlci 🙂

lu2112
26. sep 2012

@katie555 tak mi mame takuto 😀

grasia1
26. sep 2012

No prave som pozerala ten dokument.uff to je citania. No musim to najskor prestudovat a uvidime. U mna su vsetky vybabovacky na nervy 😠 A ozaj naco bude tebe slovenskky rodny list? Lebo ja nechapem. V mojom pripade by teda mal maly britsky rodny list, britsky pas, a aj slovensky rodny list? Co by vlastne bol brit ci slovak?

lu2112
26. sep 2012

@sarifa moja tak sex tiez nepomaha 🙂. Uz sme skusali viacero poloh 😉 takze nas mali si dava nacas len dufam ze nebude si brat priklad zo Sofii to tu bude kysnut este dlho 😉

lu2112
26. sep 2012

@grasia1 tvoj mali moze mat aj slovensky aj anglicky pas nas teda bude mat 😉

grasia1
26. sep 2012

@lu2112 A ten slovensky rodny list naco budeme potrebovat?

lu2112
26. sep 2012

@grasia1 aby mali mal dvojite obcianstvo a mohla si vybavit slovensky pas bez toho to nepojde

sarifa
26. sep 2012

@lu2112 vyskusaj uz potom ked budes mat termin alebo ked budes po termine.🙂 ani mne to predtym nepomahalo ,kazdy mi vravel ze sex si skusala.no ja som vsetko skusala tak ako kazda jedna zufala tehotna haha ale tak skus ked uz budes tesne pred terminom a skuste az vecer hned predtym nez pojdes spat ... ja som sa o hodinu hned zobudila s kontrakciami...

grasia1
26. sep 2012

@lu2112 to moze mat aj obidva? to uz mi je jasne naco ten rodny list. a obcianstvo bude mat teda ake? som z toho jelen

sarifa
26. sep 2012

OZAJ BABY! Nasla som super cenu v argose na baby carrier az by ste mali zaujem ... http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe... FREE DELIVERY 🙂

slniecko77
26. sep 2012

Caute 🙂
@lu2112 Lu mne pomohlo vyglancovat kupelnu od zhora az dole..vsetky kachlicky, poprezliekat periny v spalni, hostovskej a behat s vysavacom 😉 maly sa narodil o 10 dni skor 😉

slniecko77
26. sep 2012

@grasia1 bude mat dve obcianstva, ked bude mat dva pasy

lu2112
26. sep 2012

@slniecko77 no ja som sa dala do varenia dnes zajtra vyskusame to upratovanie lenze celi dom je cisty ako by sme v Hotely byvali tak umyjem znovu mozno okna by som mohla skusit 😉. Urcite zajtra vyskusam dakujem za tip 😀

grasia1
26. sep 2012

@lu2112 tak uz mi je to jesne tera. Ja som si totiz myslela ze moze mat len jedno. Takze ty vybavis britsky pas a potom ked pojdete domov tak vybavis slovensky rodny list a slovensky pas hej. potom napis ci v tom nie je nejaky hacik s tym britskym pasom. a dakujem za vysvetlenie

slniecko77
26. sep 2012

@lu2112 zatial mate cas 😉 hlavne oddyhuj..potom uz nebude tolko casu..aj ked ja som si uzivala pritomnost maleho, nikoho som tu nemala (ani som nikoho nechcela na pomoc, potrebovali sme sa zzit ako rodinka spolu 😵 ) a mm zostal s nami az tyzden po narodeni maleho...mal volno na dva tyzdne z toho bol tyzden tak chory, ze nevychadzal z hostovskej aby nas nenakazil 😉 a my s malym sme si uzivali jeden druheho 😵 mm som posielala MMSky, aby ho videl 😀
..len pekne cvic nech mozes po porode behat ako srnka 😉

slniecko77
26. sep 2012

@grasia1 staci ti britsky pas, nemusis vyhadzovat peniaze aj za slovensky, aj ked toji len 8 eur, ked vybavis slovensky rodny list tak bude mat slovenske obcianstvo po rodicoch

lu2112
26. sep 2012

@slniecko77 tak cvicit cvicime kazdy den moj osobny trener je neustupcivy aj ked sa mi obcas uz vecer nechce nevyzujeme sa stoho 😀. Inak aj teba mali vzdy tak tlacil a kopal ked si cvicila? Nas sa sprava akoby sa mu to nelubilo a tatinko mu vzdy hovori ze to ma modry balonik 😀

slniecko77
26. sep 2012

@lu2112 ja so neskor cvicila 2x denne, rano a vecer...nepamatam sa, ze by sa to malemu nepacilo
..mozno pri om napinas velmi brusne svaly, alebo ta to boli a maly takto reaguje

lu2112
26. sep 2012

@slniecko77 no ja cvicim uz tiez dvakrat denne ale vzdy vecer kedmanzel je snami tak sa stale vrti ale musim uznat zemi vzdy pri tom vecernom cviceni mame vela srandy a je to taky rodinny moment 😉. Tak mozno to nieje nespokojnost ale ze sa tesi s nami 😀.
No ale cvicime dalej dufam ze po porode sa mi ta namaha vrati spat tym ze budem rychlo na nohach a behat bezproblemov okolo maleho

slniecko77
26. sep 2012

@lu2112 ked nebudes mat rupturu 3.stupna alebo epiziotomiu budes behat ako srnka, ja som dve hodky po porode sla do sprchy a chcela ist hned domov 😉 😀
..na druhy den som doupratovala zvysok domu co som nestihla pred porodom 😉 ale to uz mi pomohol mm 😀 moj oco skoro odpadol ked videl/pocul aka som akcna

grasia1
26. sep 2012

@slniecko77 aj ty si to tak riesila ci ty mas manzela anglicana?

slniecko77
26. sep 2012

@grasia1 manzel je slovak, maly ma zatial len slovenske obcianstvo..ale pravdepodobne poziadame aj o britske..
..ide o o, ze pre tak male dieta plati pas len dva roky..britsky stoji £50 a slovensky 8 eur, z mojho pohladu je zbytocne mat na tu chvilu dva pasy..ale je to samozrejme na tebe
..infosky co ti dala Lucka su spravne, som jej ich prednedavnom posuvala 😉 este by om dodala, ze nemozete poberat ziadne benefity za tych 5 rokov

sarifa
26. sep 2012

@slniecko77 no ked ti maly vazil ani nie 3 kila tak coby nie 🙂

jeanka
26. sep 2012

ahoj babulky, dufam ze pocasie sa konecne umudri, lebo ja byt male babatko tiez by sa mi nechcelo von z bruska do toho depresivneho, uprsaneho prostredia 😀 😀 😀
@sarifa cena vyborna ale taketo carriers vraj nie su vhodne pre babatka - cela vaha je na rozkroku a nozicky visia dole... vid viac info tu http://www.storchenwiege.com/babycarrierresearc...

slniecko77
26. sep 2012

@sarifa tu ani tak nejde o vahu, ale skor o obvod hlavicky 😉 vsetko ostatne je pruzne
..ale som rada, ze som neporodila slonika 😉 ako sa mate? Uz te i na seba zvykli?

sarifa
26. sep 2012

@slniecko77 hihi slonika no 🙂 tak si mala drobatko to si mala stastie.My sa mame fajn uz zvyknute a v rezime 🙂 Mala strasne rychlo rastie a veci su jej kratke 🙂

katie555
26. sep 2012

@grasia1 ja len rodny list slovensky chcem aby mala mala dvojite obcianstvo ..pas je podla mna zbytocnost - bude stacit britsky ....
@lu2112 ten guac je super taka velkost by asi aj nam vosla. obyvacka je dost velka tusim 4.9 x 4.2 ak sa nemylim ale je tam presne krb takze roh ...

@wewe8584 no ja mam zase zakaz na par dni koli draheho robote...ale dnes ani poriadne chodit nemozem ..ako nahle sa postavim tak mala priserne tlaci dole ...este ako tak ked sedim...

@andie25 no to nic moc ale tak jeden prehresok zase neublizi ...ale aspon vies ze tu cukrovku mas kedze si to predtym otazkovala xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre