Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
2. okt 2012

@andie25 a spolupracujes s SS? 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ze sa nehaMbis..ako napisala jedna v teme zijuca v UK s dobrymi skusenostami so SS, lebo jej pomohli..a teraz nema lepsiu pracu len proti nim brojit a vytvarat paniku 😝 😀

andie25
2. okt 2012

@pacica 180ml novorodeniatko ani nevypije 🙂 na zaciatok davaju 30-40ml 🙂 ale urcite nebudes potrebovat, mlieko sa ti spusti, len budes musiet malu prikladat na cicik kazde 3 hodinky pravidelne

andie25
2. okt 2012

@pacica dupacky su baby grow alebo niekto to vola aj sleep suit

andie25
2. okt 2012

@slniecko77 ani take nepis hehe, blaznis 😀 no v nutnych pripadoch jasne, ze ano, ale tak ono to sa nepochopi na tej druhej strane...

slniecko77
2. okt 2012

@andie25 😀 😀 😀

pacica
2. okt 2012

@slniecko77 tiez velmi zaujimavy nosic hmmmmm.bol moc drahy?

slniecko77
2. okt 2012

nuz sakal sa zobudil, zahlasil, ze ma kako..a ma..smrdi ako cert 😉 😀 a vykrikuje mamiiii, mamiiiiii
..tak ide ho prebalit, pojdeme spolu pozbierat pradlo a huraaa na ihrisko 🙂
..lucim sa zatial damy 🙂

pacica
2. okt 2012

@andie25 no ja dufam,ze budem mat mliecko.vobec mi nenarastli prsia.mam ich take malinke ako som aj mala.cize kosiky b.ale zevraj sa mi mozu este naplnit,tak dufam,ze sa trosku zvacsia,ved si neviem predstavit ako budem kojit s tymi lentilkami 😀

pacica
2. okt 2012

@andie25 ahaaaaaaaaa 🙂 super

slniecko77
2. okt 2012

@pacica bol v akcii..asi za £45, dostali sme ho ako darcek, ale som si ho vybrala
..popravde to lezadlo na zaciatok som nepouzivala..zdalo sa mi to labilne a hlavne maly vtedy stale spinkal, tak bol bud kociku, alebo sedacke, alebo v postielke, zacala som ho hojne vyuzivat az po 3 meisacoch 😉

andie25
2. okt 2012

@pacica, tu mas obrazok aky je velky detsky zaludok, takze 180ml tam nenalejes ani keby si chcela

slniecko77
2. okt 2012

@pacica aj a som to mala tak, naplanili sa len trosku - prsia....ale ked sa spustilo mlieko to uz bola ina kava 😉

slniecko77
2. okt 2012

@andie25 takto nam to vysvetlovali a ukazovali aj na antenatal classis 😉
@pacica urcite sa ti podari dojcit, len si ju po porode hned priloz a prikladaj kazde 3 hodiny a potom dojci na poziadanie 😉

pacica
2. okt 2012

@andie25 jeeeeeeeej aj my sme chceli natalku,ale kedze mame dlhe priezvisko tak sme dali lauru 🙂 laurinka moja,uz ju tak volam,tak dufam,ze to dievcatko bude 🙂 to ze mate dievcatko ste jej videli medzi nozky?alebo tiez vam povedala ako mne,ze ona si mysli ze to bude dievcatko?uz mas nakupene veci?a co kociar?kedy ho budes kupovat?byt mame vybraty,ale este nam ho neschvalili,musia si overit nase referencie,tak som zvedava ako dopadneme.co sa tyka tej injekcii,tak dala mi nejaky papier okolo toho a aj stranku tam maju,ze si to mam precitat,ale popravde,ja som to necitala,iba mm ale to tiez narychlo,lebo nas to ani nezaujima.nebudem si davat do seba nejake sracky

andie25
2. okt 2012

@pacica nevadi ci mas male, velke, stredne hocijake, kojit sa da z kazdej 🙂 ide o to aby sa pekne spustilo mlieko, a potom o pravidelnost a vydrz a ako hovori slniecko, nie je nic krajsie ako ta vazba medzi babom a tebou pocas kojenia, baby ti urcite potvrdia, tie co koja

pacica
2. okt 2012

@slniecko77 je mi jedno ako budu vyzerat,hlavne nech mam mlieko

jeanka
2. okt 2012

@pacica neboj nie je to o velkosti.... ja mam melony a je mi to prd platne, mliecka mam malo, akurat tak mozem maleho prikryt pocas kojenia aby mu zima nebola 😀 😀 😀 😀 😀

andie25
2. okt 2012

@pacica nemam kocik este , az niekedy v novembri kupim koncom, mam uz ale vybraty asi od 4teho mesiaca a moja volba sa zatial nezmenila 🙂 sonografka nam povedala, ze ano vyzera to na dievcatko, ono nesmu hovorit na 100% lebo to sa naozaj na 100% urcit neda, ale ked ti povedali ze dievcatko, tak to s najvacsou pravdepodobnostou aj tak bude. Inac ja chcem druhe mat prekvapenie, nechcem vediet pohlavie. Teraz ked rodim zeny uz asi 5ta mi povedala, ze nevedia a tak sa vytesovali a boli dojati, ked som im ukazala babanko 🙂 je to ovela krajsie

pacica
2. okt 2012

@andie25 uau 🙂 vidim ze sa mam este co ucit.ked ja si aj precitam tehotensku knizku a zabudnem na to.urcite budem mat haluze ked bude laurika vonku a budem haluzit,co jej obliect,kedy papat-aj ked vlastne ona si vypyta.ozaj co myslis?ked bude spat,mam ju aj tak po tych 2 hodinach zobudit a nakrmit?

katie555
2. okt 2012

@jeanka no nam to bolo vysvetlene tie gro bags /sleeping bags - dieta nemas moc zavinovat bo ti rukami dava feeding cues ...a tym padom ich potrebuje mat volne 🙂

andie25
2. okt 2012

@pacica nemusis po 2 hodinach ale nikdy nenechaj dlhsie ako 3-3.5 hodiny, lebo tym ze ona taha mliecko, tak cicik dostane spravu, ze musi vyprodukovat na dalsie kojenie tolko kolko vytiahla. No a ked nebude pravidelne tahat, tak cicik tu spravu nedostane, a nebude produkovat. neboj, vsetko do seba zapadne, zaciatky su tazke, ale ono to pojde 🙂

pacica
2. okt 2012

@andie25 tu cukrovku co mas,aj ta nejako extra obmedzuje?ja som prednedavno sledovala videa na you tube o porode,no aj som si polakala veru,ked sa to narodilo ,ale ten priebeh porodu bolo videit ze je to velmi tazke,ja dufam,ze mi naplnia vodicku do bazenu,alebo teda budem moct rodit poklaciacky.nechcem lezat na chrbte,ale bohvie ako sa budem vtedy citit

pacica
2. okt 2012

@andie25 odfotim si brucho a povies mi ci je padnute?mam pocit akoby bolo ☹

pacica
2. okt 2012

@andie25 inak naozaj to leti 😀 a som aj rada,lebo sa tesim na nu hrozne!!! a oblecenie uz mas?

katie555
2. okt 2012

@andie25 no ze sa nehambis spolcit sa s nimi. ...ja sa uz len na nich smejem ...ja chapem ze zaklad co chcu propragovat ma vyznam ale oni to tam uz primoc spekuluju a tie ich teorie o modrookych blondavych detoch zo zranitelnejsich background... well takze ja sa nemam coho bat (podla ich teorii) kedze nasa nema sancu byt blondata a modrooka a obaja mame jednu z tych lepsich britskych univerzit...skoda reci

@slniecko77 sa mi zda ze rozpravame o tom istom - sleeping bag s tymi volnymi rukami ...gro -swadle bags nechcem len tieto mam 3 uvidime ako to bude - dve su teplucke a jedno tensie mam

@lu2112 no ze by maly prekvapil a bol nacas??

andie25
2. okt 2012

@pacica preco by si mala mat vpadnute brusko? no posli. Rodit mozes v akej polohe chces, len nie prosimta po leziacky 🙂 MW ti urcite pomozu, najlepsie su upright positions, precitaj si ked mas knizku, a takisto pocas bolesti je najlepsie bude sediet na lopte, alebo sa prechadzat a predychavat, len nie lezat. Existuje aj taky obrazok, pozriem sa ci tu je, poslem ti. Oblecenie mam, postupne dokupujem tiez netreba na zaciatok nejako vela, plno sa podostava darom, alebo sa dokupi aj potom, hlavne je mat zaklad 🙂

pacica
2. okt 2012

@andie25 ci to sa mi len zda?

andie25
2. okt 2012

@pacica mas krasne tehu brusko a vobec nie je padnute 🙂 tes sa z neho

katie555
2. okt 2012

akurat som inak dosla od mw a teraz som trosku v obavach ...tlak mi nestupol, trosku klesol takze sa tam neboja uz ohladom toho..
Lenze mi bolo povedane ze mala je v trosku zlej pozicii pre delivery. Je ulozena velmi vzadu ku mojej chrbtici...co vraj moze sposobit pomaly porod ...ja som z toho teraz nestastna .. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andie25
2. okt 2012

@pacica tu mas ukazane pozicie pocas prvej a druhej doby porodnej, az pokial nebudes fully 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre