Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

cimage
4. máj 2012

@radusiq Mozno vas raz zbehneme pozriet, my sme vyletnici, takze aj 4hod cesta nas neodradi 🙂. Povodne sme sa chceli prestahovat dole k moru,ale hrozne najmy su tam. Tak si tu radsej pobudneme, pocasie tam je urcite lepsie a prechadzky po plazi, to by bolo pre nas a hlavne psa.

lu2112
4. máj 2012

@radusiq no nezavidim naozaj to cestovanie ja som mysnuli rok cestovala mesiac do londyna a to ma tak znicilo kazdy den ze radsej som povedala ze budem chodit peso viac ale ta doprava ma unavuje. Ale tak nastastie uz nemas tak daleko do zaciatku augusta to rychlo utecie 🙂

@cimage Priatelov DVD mame aj mi tiez to moem kukuat do okola ako trafena 😀 a najnovsy hit u nas v rodinke je DR House vsetky serie tak aspon na metersku mame program 😅

lu2112
4. máj 2012

@cimage take stretko do trojky by bolo super 😀

radusiq
4. máj 2012

@cimage super jasne dobehnite niekedy, mozme dat rodinne stretko potom 🙂 to more verim, je to uzas mat po ruke plaz...v Irsku sme byvali tak ze z jednej strany more, z druhej "hory" (kopceky par metrov nad morom, ale rozdiel oproti rovinke vsade inde) a na konci mesta sa do mora vlievala rieka, to sme vkuse chodili na prechadzky a vylety, uzasne to bolo a hlavne ta plaz mi velmi chyba...ale zas Londyn ked som 1.krat videla ako 17-rocna hned som povedala ze tu raz budem byvat 😀

@lu2112 Housa aj ja mozem, a teraz som celkom zacala zase aj Bones odkedy vysla nova seria...

lu2112
5. máj 2012

@radusiq Dobre ranko tak ako sa citis po vcerajsej Joge ja som spala ako zabita a zobudila sa az na budik takze super🙂 dnes som viac menej celi den v praci tak sa velmi netesim ale aspon si hovorim ze uz len dnes a zajtra a zajtra vecer ideme.
Pekny vykend prajem aj ked je opat uprsany 😉

radusiq
5. máj 2012

@lu2112 ahoj no fajne bolo, taka som bola oddychnuta ze skoro do polnoci som bola hore 🙂 a rano ma zobudili susedia co sa o siedmej rozhodli pilit dosky na chodbe 🙄
Tu pracu uz vydrzis, uz mozes ratat hodiny 🙂 kedy zajtra odchadzate? budes mat cas si trosku oddychnut ci rovno z roboty?

cimage
5. máj 2012

caute baby, este stale nic 😒 , vcerajsi upratovaci maraton+prechadzka nepomohli, ani dnesna prechadzka. Maly sa drzi zubami nechtami 😀 . Sice vcera pri prechadzke ma zacali krize boliet a tvrdnut brucho, tak som sa v duchu uz tesila, ale ked som si doma sadla, tak to preslo a odvtedy nic.
Majovciatka sa uz rozbehli a pekne sa rodia, my si asi pockame na jun 🙄 .
Nikdy som nebola na joge, rada by som to vyskusala. Ale bola som na zumbe a bolo super, ale nevyhoda bola, ze to bolo o 8pm, takze sme skoncili o 9pm a rano na 6 do roboty, to bolo hrozne. Ale este pred 100rokmi na slovensku som chodila pravidelne 2x do tyzdna na cvicenie, bolo super. Tu sa mi tie cvicenia nepacia, som skusala viac krat, ale ti cvicitelia su onicom a stale sme cvicili to iste. Takze uz ked som isla treti krat, tak som vedela, ze co bude nasledovat. A cvicenie na strojoch vo fitku ma nebavi. Ale snad ked sa maly narodi, tak si najdem nieco co mi bude vyhovovat a dam sa dokopy.

radusiq
6. máj 2012

@cimage ahoj, akurat som na teba myslela ze uz uuurcite mas drobca doma...a stale nic. Tak pokracujem v drzani palcov aby cim skor...ale do konca maja casu dost 🙂
My sme si tu nasli jogu co cvici zenska v zahradnom domceku, malo ludi tam chodi, velmi prijemne. Tehotenska je len raz do tyzdna - 19.30-21.00 ale je to v piatok takze pohodicka 🙂 Tiez som tu bola parkrat na vselicom, aj na zumbe, aj v posilke a nejako ma to nechytilo, nikde som nesla druhy krat (uznavam, svoje robi aj moja lenivost 😀 ) Pozerala som ze pobliz su cvicenia v parku pre mamicky s kocikmi, tak mozno to potom vyskusame 🙂

radusiq
6. máj 2012

@lu2112 stastnu cestu dnes, nech vam zbehne a uzite si dovcu ( a pozor na pas aby si mala popod brusko 😉 )

lu2112
6. máj 2012

@radusiq Jeej dakujem vcera som uz nestihala nakoniec som v robote bola az do 20.00 a potom som doma este balila. no dnes ale som len 15.00 a potom idem domov do balit a o 19.00 vyrazame. NO Joga mi bude chybat buduci tyzden ale zacvic si aj za nas 🙂) Dufam ze uz behom tyzdna budem moct zahlasit co cakame ak sa nam babo ukaze a dufam ze vsetko bude tak ako ma bit nieze ma na slovensku z niecim vystrasia lebo tu v UK som v pohode 🙂.

@cimage Moja ja stale na teba myslim som myslela ze uz sa mali predsa len rozhybe no vidim ze sa mu velmi teda nechce. Tak ale dufam ze uz po mojej dovolenke tu uvidime niake pekne fotecky 😀. Drzim palce nech to mas uz skoro za sebou a hlavne sa netrap ze sa mu nechce mozno este nieje pripraveny on sa vypita ked bude treba a ak nie urcite mu pomozu na svet. Hlavne si davaj pozor a bud v klude. 😅

radusiq
6. máj 2012

@lu2112 potom ked budes moct daj vediet co cakate nech sa mozem tesit s vami 🙂 🙂 a nestresuj urcite je vsetko v pohode, len si uzivaj a oddychuj
My sa dnes chystame do Hampton Court na festival jedla, uz sa tesim 🙂
A akurat som doobjednala dve plienocky - este jednu Itti Bitti, a nasla som znacku Dudeybaba...celkom ok hodnotenia maju, krasne vzory a su velmi lacne (1 kus vyjde na £6.50 aj s 2 insertami, 10 kusov + 20 insertov na £50), tak som objednala jednu na skusku a ked budu dobre asi objednam viac...

lu2112
6. máj 2012

@radusiq No super tak si uzi festival a nieco dobre si dajte pod zub 🙂 Urcite napisem hned ako sa bude dat a budem postupne informovat o tom ako sa mame 😀. Len dufam ze pocasie bude dobre lebo to by ma nastvalo keby prsalo ja uz chcem aj trochu slniecka 😅.
No tak nabuduce ked dame stretko dufam ze doneses ukazat nove ulovky ja by som po dovolenke mala objednat uz tie dalsie co mam vybrate tak bude viac na porovnavanie 😀. Niektory plienky riesia na koniec tehotenstva a mi to riesime na zaciatku 😀 😀.

cimage
6. máj 2012

Caute baby, dnes rano ma chytili krce a nakoniec odisla zatka 🙂 , teraz cakam co sa bude diat. Obcas dojdu krce par krat za sebou, ale nic pravidelne. Dnes mame pekne pocasie, tak sme boli 2x v parku, dokonca som si aj pospala na deke 😉. Tak snad coskoro pobezime, jupiiii
@lu2112 prajem krasnu dovolenku a veeela odpocinku

radusiq
6. máj 2012

@cimage jeeej parada tak uz to zacina, drz sa nech vsetko dobre a rychlo zbehne..nech ide vsetko podla tvojich planov a predstav 🙂

cimage
7. máj 2012

Caute baby, dnes o 16:26 sa narodil Michal 3830g. Sme zdravi a happy. Blizsie info neskor, ideme relaxovat. Majte sa

radusiq
7. máj 2012

@cimage gratulujeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 jaaaj ako sa s vami tesim 🙂 hlavne vela zdravicka obom, nech sa vam dari 🙂 urcite je uzasny drobbcek 🙂

Tesim sa na vsetky info a pripadne foto ked budes zrelaxovana mamina 🙂

cimage
7. máj 2012

@radusiq Dakujeme, podrobne info radsej po vasich porodoch. Neislo to tak lahko ako som si myslela, ale zvladli sme to. Najlepsie bolo, ze nas zdrziavali doma co najdlhsie a ked sme dosli, tak sme boli uz na 9cm otvoreni. Ale lepsie je doma v pohodli si to "uzit" ako v cudzom prostredi. Inak muza odporucam pri porode, lebo ja som vobec nekomunikovala, bolo mi vsetko jedno, len nech to je za nami.
Teraz si tu relaxujeme s malym. Uz aj papal hned po porode, hlados maly, teraz snad budeme spinkat do rana.

panim
8. máj 2012

@radusiq k tym dudeybaba plienkam, já som ich kupila cez eBay, som spokojna. Mam aj little lamb a nevidim ziadny rozdiel v kvalite. Koniec koncov, aj tak ich vsetky siju v tej istej fabrike v Cine. Odporucam bambusove vlozky, su ovela tensie a savejsie. Trochu dlhsie schnu, ja som si kupila par extra vloziek do zasoby. Odporucam aj ten papier, super vec na hovienka - zoberies a splachnes, ziadne babracky.

radusiq
8. máj 2012

@cimage ja si nerobim iluzie ze pojde vsetko 100% podla planu, kludne porozpravaj (ak sa na to citis samozrejme) nech sme pripravene 🙂 Mohla si rodit do vody ci? Ako dlho to cele trvalo? Som bola v soku ze 16.26 sa narodil a 18.30 si uz pisala tu 😀 (v soku ale velmi rada samozrejme)

Toto je super ze mozes ostat doma co najdlhsie a netrapit sa v nemocke. Ja budem mat kamosku (buducu krstnu) a sestru, muz sa zriekol naroku a uprimne si ho tam neviem ani celkom dobre predstavit - je mu zle aj ked si k veceri pustim Dr Housa 🙂

wewe8584
8. máj 2012

ahojte dievcata. Minuly tyzden som zistila, ze som tehotna. Nemam predstavu v ktrom tt. Mam nepravidelnu menstruaciu. Poslednu normaalnu som mala 9.3. ale 29.3 som mala esta asi 4 - 5 dni vytok...hnedy s krvou....takze netusim ako som na tom. Uz som bola aj pri GP. Ten mi iba pogratuloval :( Nic viac...nechapem..som hotova z toho...ziadne vitaminy nic? Kyselinu listovu beriem iba asi 15 dni...tak mam velke obavy, ze to je uz neskoro. K midwife som objednana az na 12.6. Pravdupovediac som z toho uplen hotova :( Citala som vase prispevky a tolka energia z nich ide, tak som sa rozhodla, ze vam napisem, aby som sa necitila taka sama zena v tom vsetkom. Doma sem nic este neoznamovali, nechceme nic unahlit, kym nemame potvrdene. Nemala by som brat nejake vitaminy este? Stale mam nizky tlak, toci sa mi hlava, cely den mam nevolnosti, ale zatial som nevracala, boli mam brusko ako pocas menstruacie. Je to vsetko v poriadku? Dakujem velmi pekne, ze si ma vobec precitate emoticon

svetllana
8. máj 2012

@wewe8584 Vôbec sa nemáš čoho báť. Takto to tu proste chodí, midwife Ťa navštívi krátko pred tým, ako bude čas na prvý scan, takže ten dátum úplne sedí..Tu v UK sa to neberie tak úzkostlivo ako na SK v prvých týždňoch. Proste doktor vie, že si tehotná, nahlásil to midwife a that´s it. Žiadne lieky, vitamíny nič, veď to vieš aj sama, že kyselina listová je užitočná v prvých mesiacoch a nič iné Ti netreba..samozrejme, ak nie si riziková, čo asi nie si. Ak by si mala nejaký závažný problém, smer nemocnica, tam Ťa vyšetria. Nemáš sa absolútne čoho báť.

svetllana
8. máj 2012

@wewe8584 A gratulujem, samozrejme!!! 🙂 😉

wewe8584
8. máj 2012

Och ďakujem za upokojenie 🙂 .... a nevieš náhodou ako to tu chodí, keď mám zníženú funkciu štítnej žľazy? GP mi nič nepovedal, neviem či nepotrebujem zvýšiť dávku. Teraz beriem Euthyrox 25. Ďakujem 🙂

lu2112
8. máj 2012

@cimage gratulujem k malemu tesim sa ze ta nenechal uz tolko cakat a bola si vo vode ci ste to uz nestihli. Drzim palceky nrch sa skoro zabyvate a nech mali je spokojny🙂

lu2112
8. máj 2012

@radusiq ahoj ako sa dari tak mi sme doma a uz si uzivame pekne pocasie 23 stupnov a vela jedla a odychu. A ty nieco nove??

lu2112
8. máj 2012

@wewe8584 gratulujem k tehulkovaniu a vytaj medzi nami 🙂)

kaciatko215
8. máj 2012

ahojte babulky po dlhsej dobe sa Vam hlasim 🙂 my sa pomalicky blizime do ciela a poviem vam ze uz mam niekedy dost.Co mi maly dokaze robit v brusku - az mi to je niekedy smiesne aj ked to niekedy boli ale vydrzim.Vsetko mame pripravene / az na kocik ktory by mal prist na bud.tyzden / ja si uzivam matersku dovolenku od vcera 😀 to je pocit neponahlat a nestresovat sa do prace.Uz aj tasku do porodnice mame zbalenu tak fakt len cakat na den "D"
@lu2112 tebe to uz tiez krasne bezi ved uz si v polovicke ako som si precitala tak si momentalne na SVK tak prijemnu dovcu a uzi si to a som zvedava ze co cakate 🙂
@radusiq aj ty sa pomalicky blizis k polovicke 🙂
@cimage gratulujem k drobcekovi 🙂
@wewe8584 gratulujem k tehu a tu v UK je to bezne ze prve 3 mesiace tu s tehulkou nic podstatne nerobia...je to trosku na nervy to vydrzat ale ak mas nejake problemy bolesti tak sup k GP alebo do nemocnice a nedat sa odbit

radusiq
9. máj 2012

@wewe8584 vitaj a tiez gratulujem 🙂, podla mna vyzera byt vsetko ok, mne gp tiez len pogratuloval a potom som mala prvy scan az, a prvu midwife az minuly tyzden, divny system tu maju a nie sme nanho zvyknuty, ale v principe nie je zly tak neboj. Akurat mozno by som skusila zavolat NHS, alebo napisat do nejakej online midwife poradne ohladom tej stitnej zlazy, ak by nahodou...ked sa registrujes na cowandgate.co.uk oni tam maju midwives online - mozes im napisat chatovu spravu alebo mail...

@lu2112 super, trosku zavidim, hlavne to pocasie teda 🙂 poriadne si oddychni, drobec nam da potom zabrat na dlho 😀 kedy ides k lekarovi? neviem sa dockat dalsich sprav 😉

@kaciatko215 ahoj, no pozeram ze uz to mas za chvilku 🙂 mas dohodnute nieco extra na porod? vodu, birth centre?podla uk lekarov som len v 16.tt, akosi odmietaju prihliadat na scan zo slovenska a fakt ze babatko merali skrutene do klbka, este bude sranda 🙂

wewe8584
9. máj 2012

Dakujem dievcata za pekne privitanie 🙂 a samozrejme aj povzbudenie. Stale si to neuvedomujeme a stale to nejak takto neberieme, ze cakame male. Viete ako to je, pokial neuvidim, neuverim 😀 Mam obavy z toho, ci je male v poriadku. Dnes som sa s manzelom bola zaregistrovat na inej klinike - bol tam uplne iny pristup, vyzera to tam ovela krajsie a dolezite je, ze sme nemuseli cakat, kym nas zaregistruje neviem ako dlho, ale hned zajtra idem k midwife - asi tiez len na nejake zagratulovanie, ale aspon si vyziadam krvny test. Snad uz nie je neskoro a male je v poriadku. Je to divne, ale mala by som byt asi v 8tt a este som nevracala 😲, mam sice celodenne nevolnosti, ale k najhorsiemu neprislo. O dva tyzdne ideme na svadobnu cestu, tak dufam, ze to nejak zvladnem, predsalen 16 hodinovy let da zabrat.

lu2112
9. máj 2012

@radusiq
@kaciatko215
@cimage ahojte babule tak konecne vieme co cakame a bolo to uplne na 100% takze bude chlapcek a sme zdravi a vsetko je tak ako ma bit 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre