Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
12. máj 2012

@wewe8584 heheh zlata,ako si to napisala.juuuuuuj svadobna cesta ako by som si ju zopakovala 🙂 my sme boli v turecku,ale najviac sa mi pacili zasnuby na tenerife 🙂 tam bolo uzastne.urcite ti prospeje dovolenka,takze bat sa nemusis a papaj co ti chuti,len davaj pozor na vajicka a vseliake pomazanky z vajec,inak papaj a papaj,doprajte si.a taktiez sa vyhybaj slniecku,teda menej sa opaluj pre istotu.juuuuuj tebe bude fajne.no ja sama neviem na co mi odoberala krv ☹ to som tiez nezaregistrovala,ale dufam,ze mi znej zisti co najviac.ja si myslim,ze vysledky pridu listom,lebo napr.mam ocakavat list na prvy scan tak si myslim,ze aj vysledky budu tak.my sme uz vypisovali tu knizku.vsetko je take pekne,pretriedene,novucke,vonavucke papiere,len skoda,ze neviem anglicky,tak vsetky knizky bude prekladat manzel 😀 no som zvedava.co sa tyka klimi v lietadle,zober si pre istotu vatu do usi,aby si nenachladla a taktiez si medzi nozky nieco daj teplucke,lebo ja vzdy nachladnem z toho.co sa tyka tej selesti na srdci,dnes som volala z rodicmi a ze nic take nemam tak potom neviem odkial som to nabrala 😝 jedine co ma trapi je,ze ked mocim a vycikam ciry moc,lebo vela pijem vody,tak si tam najdem nejake vlakienko a neviem co to je.este pred otehotnenim som,alebo uz pocas oplodnenia som mala zapal mocovych ciest a moze to byt infekcia,ale nic ma neboli nepali,tak dufam,ze mi zistia z mocu to co treba.inak citim sa fajn,nic ma neboli,ziaden problem a ty?cicicky ta bolia?😀

lu2112
13. máj 2012

@cimage jeej no super tak malemu sa dari a neboj aj ty postupnes naberies sili a budeto lepsie 🙂. Daj vediet ako dopadla latkovka a co na to mali. Mamina do kedy stebou ostava ?? A manzel je doma tiez??

lu2112
13. máj 2012

@kaciatko215 to je super ze mamina moze tak dlho stebou ostat nasi dojdu len na dva tyzdne kedze nemozu viacej lebo podnikaju. Ale co uz zvladneme ja chcem ist potom v janury na dlhsie domov nech si aj ostatna rodina uzije 🙂)

kaciatko215
13. máj 2012

@lu2112 ja sa tiez z toho tesim ze pride na tak dlho a aj ocino pride na 2 tyzdne a potom idu spolu domkov a v auguste ideme my na svk a stravime tam mozno 5-6 tyzdnov nech si aj ostatni uziju drobceka 🙂

radusiq
14. máj 2012

@lu2112 ahoj ako si uzivate dovolenku? Ja som trdlo, uplne mi vypadlo ze maju znami prist na predlzeny vikend, takze miesto jogy som bola s nimi 🙂 dnes mi idu trhat ten zub konecne, snad uz bude pokoj, a zajtra mam midwife a idem sa popytat ohladom zmeny nemocnice...

@cimage super ze malemu sa dari, som rada, a tiez som zvedava ako zvladol tu latkovku 🙂

@wewe8584 pozeram ze tiez ste tak dopadli s dovolenkou ako my, kupili sme zajazd do Maroka a o 2 dni pozitivny test vysiel 😀 v ktorom tyzdni budes ked pojdete? hovorila si to midwife, povedala ti na to nieco? Mne len ze v lietadle mam co najmenej sediet, vkuse sa prechadzat a ked sedim hybat nohami pod sedadlom aby sa mi prilis nespomalil obeh...

cimage
14. máj 2012

Caute,nejak sem nestiham chodit a to je malinky dobrucky a vela spinka. Vacsinou ale spime cela rodina, este aj mamina co je na navsteve 😀 .
Latkujeme uz 3dni a zatial v pohode. Maly dokonca protestuje ked nalozi, tak aspon vieme ze treba prebalovat. Ked sa pocikal v jednorazovke tak bolo aj tazke zistit,ze tam nieco je,lebo bola sucha, ale mala asi 5kg 😀

cimage
14. máj 2012

@radusiq My sme tiez planovali dovolenku. Asi tyzden pred testovanim sme si uz vybrali aj hotel na Cube, ale stale mi nieco hovorilo aby sme pockali este par dni a dobre sme urobili. Chceli sme ist vo february, takze by nam to prepadlo, to som uz lietat nemohla. Ale snad tam pojdeme vsetci traja ked vyrastie maly 🙂

radusiq
14. máj 2012

@cimage tak parada 🙂 dobre ze vela spinkate, ze sa vam da 🙂
ja som sa objednavania dovolenky vobec nebala, bolelo ma brusko ako tesne pred mrchou, uz som len cakala kedy pride. Este som dufala ze dovtedy sa mi podari otehu, lebo mi vychadzalo ze by som na dovolenke mala mrchu... akurat potom ma aj prsia zacali trosku boliet a to nezvykli, a na to mi mamka hovori ze ved to kludne moze aj tehu znamenat, tak som radsej zrobila test a bolo 🙂

wewe8584
14. máj 2012

@pacica No super, tak mi aspon mozes povedat, na ake otazky sa mam pripravit pocas vypisovania tej modrej knizocky 🙂 Ja som v UK len od oktobra, takze moja anglictina nie je taka dokonala, ako by som chcela, ale nemam problem ist sama, ale pre istotu, aby som si vedela nieco dostudovat, tak mi hod zopar otazok, na ktore budem musiet odpovedat. Ty nevies vobec anglicky? Moje chudiatko 🙂 je to tazke tu. No a v moci mam aj ja take, ako si pisala, sama som zvedava ako dopadne vzorka, ktoru jej mam v stredu odniest. Dufam, ze budu uz aj vysledky krvnych testov. A cicinky....ani sa nevyjadrujem...bolia a bolia..a cez den mi je niekedy tak zle 😝 bleee.

wewe8584
14. máj 2012

@radusiq Ved to, ze som nevedela, ze som tehotna, ani ked som sa bola ockovat ☹ tak mam z toho teraz obavy. V den ockovania som si robila test a vysiel negativny ☹, takze som aj zaockovana. Podla poslednej menstru to vychadza, ze som teraz v 9tt a na dovolenku odlietame teraz v piatok na 2t, potom este domov na SVK a vratime sa do UK 5.6. az, takze dovtedy ziaden ultrazvuk ani nic....nebudem vediet co s nami je, ako sa mame...toho sa obavam. Midwife som o tom hovorila ano, tak mi popriala krasnu svadobnu cestu a to iste co tebe povedala aj mne, akurat, ze mi odporucila kupit si este ponozky pocas letu....flight socks, tak uz ich mam kupene...nas let trva dlho - okolo 14 hodin s jednym prestupom, takze budem mat tie ponozky, len neviem ako sa mam akoze po lietadle prechadzat? sa mam kazdu pol hodinku postavit a robit prehliadku po ulicke ci ako? 😀 😀 a tiez neviem, co si mam kupit pre pripad, ze tan nebodaj dostanem hnacky, alebo nieco podebne...z toho mam obavy tiez....ty si si nieco kupila? Kedy odchadzate?

pacica
14. máj 2012

@wewe8584 juuuuuuuuj no spomenut si na otazky hm.ona to mala vsetko v pc .no pytala sa teda,ze ci ma niekto z rodiny nejake vrodene chyby.aku krvnu skupinu mas.ci mas v poriadku srdce,oblicky,pecen,krcove zily,nejake mentalne poruchy,ci si slapala na nejakej droge a taktiez manzel,ci fajcis,pijes ci mm pije,fajci,si byvas smutna,v strese,kde chces rodit,kedy pojdes na dovolenku a uz neviem 😒 ked si spomeniem tak napisem 😉 no akoze nieco ceknut viem,ale velmi malo.hambim sa komunikovat,tak to je moj najvacsi problem 😕 co uz a ty si vedela po anglicky ked si sem prisla?asi hej,ked si tu len od oktobra ze?ja som tu 4 roky a za tie 4 roky som bola v kontakte len so slovakmi.nemala som kde komunikovat anglicky,iba sama som sa ucila z knihy ☹ hrozne je to.daktori su tu 7 rokov a nevedia ani to co ja 😀 je to hanba ale chapem to,lebo sama som na to zle a viem kde je chyba,takze uz len dufat,ze pracu aku budem mat budem len s anglicanmi aby som konecne zacala rozpravat a ucit sa

lu2112
15. máj 2012

@radusiq ahoj dovokenka super az na to ze sa skracuje a mne sa velmi nechce naspat☹. Ale co uz musime ist maleho uz zacinam citit pravidelne hlavne vecer ked lezim uzasny pocit 🙂) este v piatok mam doktora tak dufam ze vsetko bude tak ako ma bit. A ako sa dari tebe?? Ako sa citis

lu2112
15. máj 2012

@cimage super ze uz platkujete a malemu sa lubi. A mas len tie bambino mio ci aj ine si kupila?? A staci ti tolko plienok?? Alebo budes dokupovat?? Ak budes mat cas mohla by si nam sem na potesenia zavesit maleho ale chapem ze asi nestihas. A ako sa citis ty uz je lepsie?

lu2112
15. máj 2012

@radusiq
@wewe8584 babule nebojte sa lietania ja som zvladla 18 hodin v aute a islo to lepsie ako som si myslela. Staci naozaj vela pit a hlavne ak sa da hybat nohami alebo sa trochu preist ja som to zvladla🙂 urcite vas bude aj motivovat ten ciel dovolenky takze to tak nebudete vnimat 🙂)

cimage
15. máj 2012

@lu2112 Ahoj, tak uz mame 1tyzden za nami 😉. Mame len bambino mio 12ks plienok, 3ks nohaviciek a zatial staci. Z vacsieho cisla mame 24ks plienok a to bude urcite dostacujuce. Vzdy v noci ich hodime do pracky a rano sme pripraveny na novy den 😉 . Len keby tak nevyvadzal pri tom prebalovani. Uz mame ritual,ze papame, prebalujeme a zas papame. To sa ukludni a spinka dalej.
Vcera sme boli v parku sa slnit, troska ho aj chytilo, ale treba vyuzit kazdy luc v UK. Dnes uz to zas nevypada na slnecny den 😒
Ja sa mam uz lepsie. My sme tiez isli na SVK autom a my to mame cca 24hod. Teraz v lete to bude zaujimave aj s malym. Pes si uz zvykol, chuda male, radsej spi co najviac a po venceni ani do auta nechce nastupit.

radusiq
15. máj 2012

@wewe8584 mne povedala ze sa mam hore dole po ulicke prechadzat vkuse ked sa da...mam pripravene klasicke zivocisne uhlie ak by nahodou, a budem mat este midwife dovtedy tak uvidime co povie ze si mam kupit este, inak sa z toho snazim nerobit vedu, zeny normalne cestuju tehotne, preco by to nemalo byt ok 🙂 tak krasnu dovolenku prajem, uzite si slniecko 😉

@lu2112 to auto mi pride urcite horsie ako lietadlo, a my to ani nebudeme mat take strasne - len 4-hodinovy let. som rada ze maly je zivy, to znamena ze je vsetko ok 😀 daj vediet potom co u lekara...a verim, ani mne by sa nechcelo nazad veru. Ja v pohode, teraz som prisla od midwife akurat, tiez vyzera byt vsetko ok, pocuvali sme srdiecko a kontrolovali vysledky, tak kupodivu je vsetko ok co sme cakali ze pecen a zelezo nebudu dobre. Trosku bola nastvana na nemocnicu ze ako to ze mi nedali tie appointmenty, tak tam hned volala ale nedovolala sa, tak povedala ze im bude skusat volat aj nadalej a ak nic tak tam poobede pojde a vybavi to ale ze sa nemam bat - to co som mala mat minuly tyzden je jedno kedy sa zrobi lebo ide len o to zistit kde presne je ta oblicka, a anomaly scan mi musia dat, takze sa nemam bat. V nedelu sa chystame do St Helier na workshop o domacich porodoch a pozrieme si aj birth centre, ak bude ta oblicka ok tak mozem v pohode rodit doma ako som chcela. Inak citim sa uz ovela lepsie, uz len parfemy mi robia zle.

radusiq
15. máj 2012

a este som zabudla...vcera mi trhali zub, takze mam zosite dasno, som na paracetamole a umieram od bolesti 🙂 nehovorila vam niektorej midwife / lekar ze kolko paracetamolu sa moze? nechcem to brat vkuse a snazim sa si nahovorit ze ako chcem zvladnut porod ked toto znasam zle, ale fakt to boli...

lu2112
16. máj 2012

@cimage dobre ranko tak vam to uteka ako voda uz tyzden je mali na svete🙂. No som rada ze platkove sa ujali a pekne latkujete. Ja uz sa tesim kedy objednam dalsie plienocky pre nasho drobca. Nam uz sa dovolenka pomali konci a pozeram tak na veci a som zvedava ako to vsetko prestahujeme 🙂. Ja budem zajtra zacinat 20 tt takze uz budeme v polovicke a malinky sa ma k svetu a samozrejme jeho citit hlavne na mechure🙂. A na kolko sa chystate domov v lete?? A idete autom aj z malim?? My chceme ist v January ale rozmyslame ze sa rozhodneme podla pocasia ale radsej chodime autom lebo aspon si mozeme zobrat co chceme🙂

lu2112
16. máj 2012

@radusiq dobre ranko moja ja som uplne zabudla ze ti trhaju ten zub chuda moje ako to zvladas. Ktomu paralenu mne povedali max 1 denne ale viem ze baby tu na MK aj dva brali a vpohode. Som rada ze vysledky su dobre aspon sa nemusis stresovat. A tu nemocnicu si sa pitala ze ci mozes zmenit? Nam sa to uz pomali chyli ku koncu tak som uz aj unavena je to viacej narocne toto behanie po znamich a uz o 21:00 som uplne mrtva. 😀 Dufam ze zubok skoro prejde a nebude dlho boliet ja mam zubarku zajtra lebo sa mi zapalili cele dasna tak som zvedava co bude.

radusiq
16. máj 2012

@lu2112 vidim ze zuby nas trapia statocne. Ja som dnes v noci umierala od bolesti, horsie ako ked to bolo cerstve, tak som dnes sla do nemocnice - museli mi to znova cistit, vraj sa mi uvolnila krvna zrazenina a miesto nej sa do rany dostala spina. Takze som doma zas, cela spuchnuta, nezvladla by som headset a nervoznych ludi... Paracetamol normalne kazde 4 hodiny, plna davka - to je najsilnejsie co mi dovolili lebo nic ine nesmiem ale normalne netehotnym na to davaju ovela silnejsie painkillery...snazim sa ale nechavat co najvacsie pauzy ked sa to da vydrzat.
Tu nemocnicu som nakoniec nechala tak lebo ked budem moct rodit doma alebo v birth centre tak mi to tak nevadi, a predsa je ovela blizsie ako vsetky ostatne. Inak midwife to poriesila velmi rychlo - uz mam termin na 2. scan - 6.6. 🙂

lu2112
16. máj 2012

@radusiq no super ze ti to tak midwife vybavila mas termin na moje narodky 🙂 no ja som zvedava ako dopadnem u zubarky snad to prezijeme. Ty len pekne odychuj a dufam ze ti to rychlo prejde. A co male citis ho uz ci teraz ani este nie. A do kedy si doma?

pacica
16. máj 2012

ahojte chcem sa spytat ze 29 idem konecne na scan a mam prist splnym mechurom.aj u vas to tak bolo?ze vam robil ultraz.s plnym mechurom?dakujem

cimage
16. máj 2012

@lu2112 Ahoj, my tiez preferujeme auto, hlavne koli psovi. Nevedeli sme najst spolocnost co by letecky prepravovala psov. Povodne sme s nim chceli na dovolenku k moru, ale jeho letenka
bola drahsia ako cela dovolenka pre dvoch.
Teraz sa chystame na dlhsie, asi 2mesiace, chceme vsetky papiere vybavit pre maleho.

cimage
16. máj 2012

@pacica Ano, treba vypit vela tekutin, lebo mechur vytlaci maternicu a lepsie je vidiet miminko. Je to strasne, ja som myslela ze sa uz pocikam. Dokonca ked sme boli v 20tt, tak som malo vypila a musela som sa dotankovat, ale to som uz nohy krizila 😀.

lu2112
16. máj 2012

@pacica no nemusis to prehnat ja som bola na wc presne pred ultrazvukom a potom som sa napila tesne pred tym lebo inak by som to nevidrzala ale vsetko z mierov

lu2112
16. máj 2012

@cimage aha no super aj manzel bude tak dlho svami?? Moj tolko volna nedostane takze on pojde na dva tyzdne a mi ostaneme este o dva tyzdne viacej🙂. Inak budes si vybavovat ten jednorazovy prispevok zo slovenska tokocikove??

radusiq
16. máj 2012

@pacica tak tak nenalievaj sa od rana, ja som tiez poctivka pila vkuse a potom som pol hodku pred ultrazvukom musela ist na wc 🙂 ked vypijes flasu vody do pol hodky pred tak to bude tak akurat...

@lu2112 jeeej super tak si to aspon zapamatam 🙂 dufam ze tie dasna ta prejdu, urcite to nie je nic prijemne...
zajtra uz pojdem do prace ak teda nebudem zas omietku od bolesti zoskrabovat, v pondelok som bola len pol dna kvoli trhaniu, vcera pol dna kvoli midwife, dnes vobec nic zo mna, nech si tam nezacnu zvykat priskoro 😀 ale je to uz ovela lepsie, od rana som nebrala nic proti bolesti a drzim...
Este necitim drobca, dufam ze uz coskoro to zacne, taaak zavidim tebe aj Oktobrovkam v teme ako to opisuju, uz sa strasne neviem dockat 🙂 dufam ze uz to lenivcovi malinkemu nebude dlho trvat

monkka21
16. máj 2012

@pacica ahoj,ja idem 23 a mam prist s plnym mechurom,pri prvej dcere som az pri druhom scane v 20tt mala mat plny mechur nie pri tomto prvom tak som bola prekvapena

pacica
16. máj 2012

@monkka21 ahoj,haluz ze tak skoro ti idu robit ultrazvuk.no nie skoro,ale myslim tak,ze napr.ja som musela cakat az do 12 tt a tebe to uplne ze super vyslo 🙂

monkka21
16. máj 2012

@pacica no ja by som mala byt podla MS uz na zaciatku asi 16tt ale podla mna budem este len na zaciatku 11 alebo tak neako.oni mi dali preto skor lebo nevedia v ktorom som tyzdni kvoli tomu nepravidelnemu cyklu,uz sa neviem dockat ze v ktorom vlasne som tt,uz len tyzdne a uvidim svoje babo dufam,ze je v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre