Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
28. máj 2012

@radusiq Ahoj no ja som stale este na konferencii ale okolo 16:00 dufam uz budem doma lebo som mrtva vobec to nezvladam ani som si neyvedomila ako to tehotenstvo zatazuje oragnyzmus a chrbat ma tak boli ze ani nevnimam co sa hovori 🙂.
No mali bol uplne uzasny na tom scane najprv spal tak ho zobudila a potom tu rucku dal pod bradu a este ju zatal no uzasny. Zvlastne bolo ze mi povedali ze ta placenta je v poriadku a na slovensku povedal ze je este nizko tak ja uz tomu naozaj nerozumiem tak snad maju pravdu. A ty ako co nove ?? vidim ze vykend si mala busy ale treba sa setretit vtom teple. 🙂

@cimage No ten kocik je pekny a ako som pisala vyberal ho manzel a vysvetlil vsetky vyhody tak som nemohla oponovat mne sa lubi a samozrejme ze manzel je vysoky tak potrebujeme kocik taky aby aj jemu bol pohodlny 🙂 Satku chcem aj ja od narodenia hlavne dieta vnej ma viacej pohodlia🙂 Mali ti asi dobre nespava aj kvoli tomu neplu ved ja mam problem prezit nieto este take male stvorenie. A tatina castejsie zamestanj nech si pekne mozes aspon rano pospinkat dlhsie ked sa da 😀

radusiq
28. máj 2012

@cimage skveleho muzika mas, moj by zachvat smiechu chytil keby som navrhla aby o 8mej rano siel do parku 😀 😀

@lu2112 aj som si myslela ze sa az do zajtra neozves, tak nech ti to tam zbehne a potom sup oddychovat domov, davaj pozor nech seba a drobca netrapis prilis...
ja som sa kupodivu skvelo vyspala, v obyvacke na novom matraci...aj kostrc ma prestala boliet co uz ma vyse tyzdna trapila 🙂 stena je flakata akoby ju maloval nas drobec, dnes pojde druhy nater (a potom volame profesionalov 😀 ). Som si dala poriadne s eko farbami - sme nechceli cakat na dovoz z ecosu, tak sme kupili naturepaint z B&Q, ale to su praskove co musis sama miesat - takze to trva dvakrat tolko a padol aj kuchynsky slahac...musime to stihnut vsetko do soboty, lebo v nedelu a pondelok sa chystame do walesu na vylet a v pondelok vecer sa vratime aj s kamosmi co budu u nas na noc...

lu2112
28. máj 2012

@radusiq No zobrala som si laptop tak sedim v zadu tak mam cas obcas pozriet ze co sa deje tu na MK dnes po obede je to take volnejsie ale vcera to bol des skoncili sme o 18:00 a vecera bola o 19:00 a spat som isla tak okolo 22:00 takze bolo toho nan nas oboch dost chudak moj mali aj nespokojny bol kopal dost 😅.
Inak tu stenu mate flakatu kvoli tej praskovej fabe to naozaj treaba vediet a mat skusenost to rozrobit. Ak ten druhy nater nepomoze skuste si kupit to normalnu verziu nie praskovu a bude to hned lepsie🙂 A vidim ze idete na vilet aj ja dufam ze niekam vybehneme cez vykend aspon sa pomotat a vidiet starych znamich alebo z behneme k moru co by som prijala 🙂 😀

radusiq
28. máj 2012

@lu2112 hmm myslis ze je to tym? Uz teraz nam ine neostava velmi lebo ta farba je tmava a tu istu nepraskovu nerobia...ale ono sa to miesa celkom jednoducho, len s vodou, aj vyzerala potom tak jednoliato kremovo, ziadne hrudky nic...plus ked som si dnes (po funuse samozrejme) pozerala spravnu techniku malovania tak samozrejme ze sme to robili cele zle a mozme byt radi ze to vyzera len tak ako to vyzera 😀 no uvidime, uz skusime dopotrebovat farbu co je kupena a ked tak sa kupi ina...
ja sa cudujem inak lebo drobec bol kludny cely vikend ked som makala ako fretka a teraz v robote sedim a je nervozny a kope 🙂 cez vikend uz ma byt chladnejsie, ale tak snad este slniecko vydrzi natolko aby sa dalo vybehnut von...

lu2112
28. máj 2012

@radusiq No ja len viem ze ta praskova sa obcas lubi spravat tak divno mali sme ten isty problem ale ak ste zlu technyku mali tak potom to moze byt aj tym 😀 Treba nastudovat 😀.
No vecinou drobci su v klude ked sa hybeme lebo ich to uspava a hned ako dlhsie sedim sup uz si kopkame. 😀. No dufam ze sa pocasie az tak nepokazi to by ma mrzelo lebo chceme niekam aj mi vypadnut nech si uzijeme trocha teplucka a hlavne potrebujem odych od roboty mam toho teraz plne zuby treba vypadnut 🙄

radusiq
28. máj 2012

@lu2112 heh no technika kuchynsky slahac neznie priam profesionalne, ale tak to bolo v navode, vazne 😀 uz som pisala mm ze na zvysne tri steny asi kupime rovno inu farbu, videla som Dulux a Crown s minumum VOC - stale nic moc, Ecos je jednoznacne naj ale to by sme malovali mesiac keby sme este na dovoz mali cakat...vdaka za radu 😉

on prave najviac kopal vzdy vo vlaku, tak som myslela ze natriasanie mu vadi, no a dnes normalne postojacky pri compe kazdych par minut, kope neskutocne vzdy ked sadnem

lu2112
28. máj 2012

@radusiq to ta mali drzi v pozore 🙂 ja uz konecne doma ale unavena a uvarena ideme dat sprchu a vylozim dnes nohy a nic sa nerobi 😀

radusiq
29. máj 2012

@lu2112 dobre ranko, ako si si vcera oddychla? Mas teraz volno, ci rovno spat do prace?
ja som okolo piatej bola hore, uplne prebrata, ale zaspala som spat a tak tvrdo ze este spim a dviha sa mi zaludok ked mam nasilu otvorene oci 🙄 ☹ Dali sme na tvoju radu a kupili sme namiesanu farbu, mala si pravdu pohoda uplne ziadne smuhy, a neskutocne mensia spotreba. Dnes by sme mali domalovat (Pat a Mat - tri dni malujeme styri steny 😀 ) a mozme skladat nabytok...

happyfrog80
29. máj 2012

@weronika22 ahojky asi sem uz nechodis ja som z Manchestra ;)

lu2112
29. máj 2012

@radusiq Ahoj no ja som si odychla celkom dobre volno mam az stvrtok tak uz sa neviem dockat a to idem este do nemocnice za doktorom kvoli rodnej anamneze🙂
No som rada ze sa vam podarilo skoro domalovat sikovny ste ved clovek sa uci 🙂 detska izba vam uz pojde jedna radost 😀. Dufam ze nebudete mat problem z nabitkom inak odporucam na nabitok elektricky srobovak stym to budete mat raz dva ten najlecnejsi staci 😉.
Inak dnes zase strasne teplo ale dnes koncim skoro tak vybehnem niekam si to pocasie aj uzit lebo vykend ma bit uz chladnejsii.
Mali akurat kopka tak idem zase pobehat 😀

radusiq
29. máj 2012

@lu2112 nemalujeme prvy krat, len po dlhej dobe, plus som si dupla ze musia byt eco farby bez VOC a chemickych vyparov aby som mohla aj ja malovat 🙂 len tie praskove nebol good call no...

Elektricky srobovak mame, drahy je sice na manualnu robotu krtko ale snazi sa a naradie ma komplet na vsetko 🙂 Neviem ci som divna (alebo len tehotna) ale mne je dnes kosa, som si od kolegyne pozicala sveter a ked sa nikto nepozera tak si na par sekund zapnem ohrievac vzdy 😀

lu2112
29. máj 2012

@radusiq No pekne tak asi to bude tym tehotenstvom alebo mate silnu klimu v office ja ziadnu klimu nemam a uplne sa topim a vobec mi nechuti jest ☹. Ale vcera som dostala chut na velmi nezdrave langose ale odolala som doma nastastie sme nemali doma drozdie inak by som si hned spravila 😒.
A kedy zacnete z detskou izbickou?? Ja uz sa na to tak tesim len som este farby nevybrala ale tak ked bude chlapec asi to necham na mm nech si on rozkaze aka farba bude v detskej🙂 😎 Ved prvy syn tak tato je hrdy vsade chodi a kazdemu hovori 😀

radusiq
29. máj 2012

@lu2112 cosi klimu som vypla hned ako som rano dosla 🙂 rovno nadomnou je, uz si kolegovia zvykli ze kym som tu nehrozi aby bola zapnuta...neviem, uz je to lepsie teraz, rano bola kosa.
Este nam v lete pride par navstev, takze este nechame druhu izbu ako hostovsku, a ked posledna navsteva v auguste odide potom to vsetko vypratame, vymalujeme a zariadime 🙂 uz by som mala byt aj na materskej takze akurat aj stihat budem...chceme vymysiet nieco pekne, zaujimave, urcite nie modru ani ruzovu 🙂 viem si predstavit, mm dnes zapotil, ze uz sa nevie dockat ked bude vediet ci to bude Adamko ci Adamka (stale trvam na tom ze mena este nemame vybrate!)

kaciatko215
29. máj 2012

ahojte babulky hlasim sa po dlhsej dobe stale 2v1 😀 toto teplo ma ubija a najviac dostavaju zabrat clenky a ruky ku podivu velmi dobre spavam bez zobudenia a cikania 🙂 pred 2 tyzdnami som mala midwife a som sa jej pytala ze ci tu robia vyter na streptokoka a ona ze pokial nemam ziadne problemy tak ze nie tak som si objednala set a min.tyzden som si robila vyter a vcera dostala moja midwife vysledky a je to pozitivne takze pocas porodu budem musiet antibiotika ale iny druh bo ja mam alergiu na penicilin.Sranda ze na svk to robia automaticky a tu vobec.Dnes som mala poradnu tak vsetko je ok tlak aj moc a dalsia poradna o 2 tyzdne ale uz by som to aj chcela mat za sebou.Teraz neviem kto to tu spominal ze ho pali zaha ci@lu2112 ale @radusiq tak su dobre pukance alebo prazene mandle tak idem pokracovat v lenoskovani opatrujte sa kocky

lu2112
29. máj 2012

@kaciatko215 ahoj no tebe sa to uz krati. Ta zaha bol moj problem a stale je ale dakujem za rady vyskusam ci pomoze. Ak sa smiem pitat kde si si objednavala ten test?? A stym teplom suhlasim mna to uplne ubija a v robote uplna katastrofa 😒

lu2112
29. máj 2012

@radusiq Ved zachvylku to uz rozluzknete co cakate a potom mozete mena vymyslat 😀 My sme mali vybrate ale sme si to rozmysleli a teraz sme uplne strateny ze ake meno dat no vidim ze toto bude asi zazrak alebo nas osvieti a potom neco vymyslime. Alebo si dame 5 mien na zoznam a ked sa mali narodi vyberieme vtych prvych minutach pod tlakom nam to mozno pojde lepsie 😀 😀

kaciatko215
29. máj 2012

@lu2112 objednavala som to odtialto testovaci balik je zadarmo ale potom sa plati 35libier ale pre maleho bezpecnost som chcela vediet ze ci nahodou toho koka mam alebo nie a dobre som urobila http://www.medisave.co.uk/group-b-streptococcus...

sarifa
29. máj 2012

Ahojte .Som tu nova. Mam 28 a zijem v Anglicku uz 7 rokov ..Skoro stale som homesick a niekiedy je to tazke zvladnut bez rodiny a priatelov... Babatko cakam v auguste a bola by som rada keby sa mozem sem k vam pridat.

lu2112
29. máj 2012

@sarifa kludne sa pridaj a gratulujem k babetku 😀 . Asi kazda znas si to preziva a hlavne teraz ked cakame babetka je to asi horsie ako kedykolvek predtim. Hlavu hore a kludne si tu vylej srdco to obcas pomaha tiez a kde si v UK 😅

lu2112
29. máj 2012

@kaciatko215 Dakujem a kedy sa ten test doporucuje spravit. No mala si stastie ze si si to takto sama spravila aspon si predisla komplikaciam pri porode 😀 A Este robis ci uz si skoncila 😉

kaciatko215
29. máj 2012

@lu2112 test sa ma robit medzi 35-37tt tak mas este cas 🙂 ono sa ten kok vobec neprejavuje ziadne problemy zena nema.Ja uz som domka od 32tt musela som si vybrat dovolenku pred materskou oficialne som na materskej od 7.5 🙂

kaciatko215
29. máj 2012

@sarifa vitame ta tu 🙂 a kde v UK si?

sarifa
30. máj 2012

Dakujem. Ja som v Northamptone a ty?

radusiq
30. máj 2012

@sarifa Vitaj 🙂

@lu2112 takze tie dlho vybrate ste uz zrusili? Mate nejake napady ci zatial vobec nic? My chceme meno ktore by sa jednak obom pacilo, a jednak aby sa lahko vyslovovalo tu aj na Slovensku. Ale ved casu dost na rozmyslanie 🙂

@kaciatko215 uff no pekne s tym streptokokom, to som ani nevedela ze sa take robi. Link zapisujem, velmi napomocny 🙂 Co teraz porabas cele dni? Izbicku uz mate zariadenu ci cakate na poslednu chvilu?

lu2112
30. máj 2012

@kaciatko215 no ja musim tiez ist na dovolenku pred materskou aj ked som velmi nechcela ale tak ina moznost nieje tak ja budem v auguste robit uz len 3 dni v tyzdni a 1.9 nastupujem na dovolenku a potom nasleduje materska 😀

lu2112
30. máj 2012

@radusiq No ie co boli vybrate sa nam uz az tak nepacili tak sme zacali od znova ale mozno skoncime aj tak na tych vybratych no ved uvidime. A ako dnes ja som sa akosi nevedela ulozit z nasim drobcom tuto noc stale mi kopal do boku a ked som sa dala na chrbat tak kopal ako blazonko tak sme sa museli obcas pechadzat lebo ma bolelo snad vsetko. Asi mu mm chyba tak je nervozny. 😅 Ako vam to ide zo spalnou??

lu2112
30. máj 2012

@sarifa Ja som v Croydone ale v auguste sa stahujem kusok od Maidstonu. 😝 A ako sa citis vsetko vporiadku stehotenstvom 🙂

radusiq
30. máj 2012

@lu2112 nas mal vcera tiez diskoteku v brusku, ked som si lahla tak zacal tancovat ze jaj, ani nekopal ale vkuse sa akoby prekrucal tak ze to az vidno bolo...ale kym si mm umyl ruky od farby a dobehol zas prestal 🙂
Mame domalovane inak,ja uz som len trosku pofarbila a padla do postele, mm do jedenastej domalovaval 🙂 takze dnes mozme zacat stavat nabytok 🙂 uz sa nemozem dockat ked to bude hotove...
Dost sa ochladilo zas, uz sa citis lepsie v robote? ci stale ti je teplo?

lu2112
30. máj 2012

@radusiq Mne je stale teplo aj ked uz to nieje az take strasne 😒. Ale nastastie zajtra mam volno tak budem odychovat sice rano este musim vybavit lekara ale potom uz len odych uz to potrebujem lebo sa citim dost unavena.

kaciatko215
30. máj 2012

@radusiq no mne to spominala kamoska ze nech sa spytam midwife a dobre som spravila.Oni to proste nerobia tak je na mamicke ze bud si to spravi sama alebo to necha tak tych 35 libier pre bezpecnost babatka mi za to stoji.No ja uz nerobim nic bo uz nevladzem snazim sa ist kazdy den na prechadzku aby som mala pohyb ale slimacie tempo s kacacou chodzou nie je dobra kombinacia 😀 my mame len 1 bedroom takze malinky bude s nami a postielka je ready 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre