Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
18. júl 2012

@katie555 hmmmm..... to vyzera mnam 🙂 aka je plnka??? a ja tu akurat tlacim do hlavy varenu brokolicu, karfiol, mrkvu & zemiaky.... tusim to potom pokazim nejakou zmrzlinou 😀

katie555
18. júl 2012

@jeanka klasicka penova z cokoladovou plnkou. Graduation hat je robeny z cokolady, a zvysok farebny icing... 🙂 😉

lu2112
18. júl 2012

@dedenini ja sa tie pridam k babam
@jeanka
@radusiq
Mna osovbne HA antikoncepcia dostala do nemocnice po vysadeni hormony sa mi tak zamiesali ze som nic ine nerobila len bola v depresiach a nemala ziadny ciklus uplne sa mi zblaznilo cele telo. Priberala om z vody nejedla som a za den som si nasla kilo na sebe poviem ti nic prijemne behom dvoch mesiacov som pribrala 10 kg a to s prisnou dietov zacali mi vypadavat vlasy a tvorili sa mi pigmentove skvrny po celom tele. Takze 1,5 roka trvalo kym sme mohli skusat dieta takze ja uz nikdy viac. Mi nemozeme ani kondom pouzivat u nas to uz bude len vo hviezdach alebo manzel bude davat pozor 😀

lu2112
18. júl 2012

@katie555 mnam robis tu chute 😝

radusiq
18. júl 2012

@katie555 krasna a vyzera faaakt chutne 🙂 prijemne oslavy prajem a gratulujem k promociam 🙂

sarifa
18. júl 2012

@katie555 no super 🙂 to dobre vyzera .mnam ..

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 Ja uz som sa aj zobudila.Som myslela ze som 2 dni prespala.Ja by som aj bola spala do nekonecna.
Pocuj a co tak jedavas?Ja neviem co by som varila.Ja vzdy ze co mraznicka da :D Ale by som chcela jest nieco take menej kaloricke kedze nechcem to moje velke babetko este zvacsit ...

andie25
18. júl 2012

Joooj no my sme akurát dovarili s muzickom🙂 tekvicovy privarok, zemiacky s petrzlenom a fasirky 🙂 ako som sa napraskala🙂 my obidvaja mame radi jest aj varit🙂 hovorím si že bábätko ani nevie ake na šťastie, že nebude vyrastat na burgeroch a polotovaroch🙂
@katie555 krásna torta! Mnam! Uzi si zajtra den a ešte raz gratulujem!

katie555
18. júl 2012

@andie25 dakujem...my sme na tom tak rovnako...nase babo ziadne burgery a mcdonalds mat nebude ...nech na to rovno zabudne... My tiez varime obaja, aj ked teraz sa stara o nas maminka ..Takze poriadne slovenske jedla, drahy neprotestuje pokial v tom nie je syr...Takze francuzke zemiaky sme mali, vcera zemiakovy privarok ....xixix 😎

andie25
18. júl 2012

@katie555 aj mne príde mamka na cely august, tak uz teraz sa tešíme ako bude vyvarat 🙂 a aj vypekat 🙂

jeanka
18. júl 2012

@andie25 aaaaaa... tekvicovy privarok... sadam na vlak a idem k vam! 😀 😀 😀

slivka233
18. júl 2012

@sarifa no dobre rano, ja som sa si tiez fajn pospala, len ma zobudil mobil, teraz som si konecne sadla o oddychujem, som bola v asde ale dnes som uplne nepouzitelna, vsetko ma boli, picha tlaci, krize ani nehovorim a panva? mam pocit ze ma niekto nakopal, ledva som zvladla sprchu.
Teraz sedim s nanukom v ruke.
Ja varim vsselico, ale casto a to mame radi kuracie masko na stave take na kocky a vzdy tam supnem bud kukuricku, zeleninu, a ked dieta tak si daj ryzu k tomu, alebo kuracie zavitky do nich platok sunky, syra zaviniem a tiez bud na stave alebo ako rezen...ja varim vsetky slovenske jedla...
ale vies co milujem tuniakovy salat cestovinovy to aj dva dni v kuse jem a je to lahke...
dnes mi ale vobec nechuti, ina ovocie jem urobila som chlebicky mala som chut ale nejak sa mi zmotala hlava tak som to tak nechala a musela som predychat. sak pride svagor tak poje. ..
inak ja mam chut plnenu papriku asi urobim cez vikend .

slivka233
18. júl 2012

@andie25 ja dufam ze aj mne pride svokra ako slubila v auguste a hned od dveri ju postavim do kuchyne a nech pekne vyvara, na mamku si musim pockat do septembra

drobcek85
18. júl 2012

@wewe8584 dakujem velmi pekne

slivka233
18. júl 2012

@andie25 inak tekvicovy privarok som uz pekne dlho nejedlaaaa, teda dnes sa to pekne zvrhlo, najskor Katie s tortou..teraz ty s privarkom no neviem ci dalsie typy znesiem....uz staciiiiiiiiiiiii

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no ja zase niesom az tak moc do varenia .Kym vsetko spracem tak na varenie chut naozaj nemam.A aby som este rozmyslala kazdy den ze co jest .... Ale asi prejdem na nieco dietnejsie teraz...A ako robis masso na stave? 🙂 na akej stave?

slivka233
18. júl 2012

@sarifa klasika, masko na pasiky kocky co sa ti paci, na olej cibulku trosku cervenej papriky, masko osol okoren , s prudka opec nech sa stiahne (bude biele) a dusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis do makka, to ti stavu urobi samo popripade pridaj trosku vody..ked bude masko skoro makke pridaj kukuricu najlepsia je bonduele sladka trosku povar a trosku prihusti a dochut///ja zvyknem dat lyzicku kecupu alebo horcice podla chutiii
skuus

slivka233
18. júl 2012

ZOSTAVAME V BYTE WOHOOOOOOOOOOOO KONECNE MI ODPADOL STRES A MOZEM VESELO POKRACOVAT V CHYSTANI SA NA MIMIIII

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no dakujem 🙂 ja som s massom neni kamoska.Ja s kurata dokazem vykuzlit hocico ale ked kupim ine masso ,inej farby tak to sa neda ani jest vsetko je tvrde a neda sa uzut..tak ine ani nerobim haha .. Ja som odisla z domu ked som mala okolo 19-20 rokov k zaucbe k vareniu neprislo.A tak to teraz aj vyzera.A ked chodim s prace neskoro tak nebol ani nikdy cas na varenie len cez vikend...
Jeeeej gratulujem teda ze zostavas.A co tak zrazu????

slivka233
18. júl 2012

@sarifa no volal majitel ze vsetko zostava po starom, sice byt predava ale ze dava slovo ze ho nepreda niekomu kto sa tu chce castahovat ale ho predava tak aby sa tu pokracovalo na rent...takze piatok ideme podpisat novy contract...spadol mi kamen zo srdca pocula si??? som sa bala ze pojdem porodit a nebudem sa mat vratit kam alebo sa vratim do nedozariadovaneho a krabicami zaprataneho bytu..fuuu super....
ja sa s kuchynou celkom kamaratim, aj ma to bavi, nie vzdy ale vacsinou ano, moj tato bol skvely kuchar, on aj maminu skryl do vacku a ja som snim od malickaaaaa sa ucila, a dedine u baby mojej cez prazdniny sme ako decka cely den behali okolo dospelakov a ucili sa...a este som sa nenaucila urobit knedlu ale aj to budeeeeeee..
skus ten tuniakovy salat je fakt skvelyy

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 a dojdes mi ten salat urobit? lebo mne sa nechce.Mozme sa dohodnut.Ty mi navaris a ja ti upeciem... 🙂 mozes si vybrat 🙂 pozri sem : www.lenkaslovelycakes.weebly.com :D
Ja sa nejak neviem donutit .Mam aj slovensku knihu taku naozaj jednoduchu sem tam ked som v nalade tak povarim ale to ozaj musi byt akoze nalada....
No len si daj pozor na toho tvojho landlorda ze ci nejak nezmatkuje :(

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ojooooooooooj ake kolacikyyyy milujem kolacikyyyy..
no uz mi je to jedno vies budem mat na pol roka contract a dovtedy mi uz budeme riesit vlastnee byvanie...takze hlavne je ze budem mat 6 mesiacov k dobru...
sak ten salatik mas jednoduchy...len si uvar tie cestoviny vrtaky, nakrajaj rajcinku, papriku, uhorku, kukuricu, supni tam dve konzervy tuniaku trosku soli a daj par lyziciek mojenezy helmans,,,fakt mnamka....
no tie torty su bohovskeeeeeeeee zabazim asi//// ale mam v chladnicke nieco...
inak mi tu mame slovensku cukraren asi ju navstivim cez vikend. joooj
a co si dnes jedla??

slivka233
18. júl 2012

@sarifa daj nejaky dobryyyy recept na kolaaacik???? jednoduchyyy

katie555
18. júl 2012

@sarifa a to ty tak pecies? ja robim cupcakes ale stranka je vo vyrobe. drahy je programator a nejako na moju stranku ma stale cas...ale na z fb si mozes kuknut....
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.101504...

no mne je len smiesne ako tu okrem tehotenstva a babatiek sa rozobera vsetko xixi

katie555
18. júl 2012

@slivka233 no super ...aspon mas pokoj chvilu kym porodis..Potom chcete uz kupovat?
s tym landordom ked da zmluvu tak to mate v pohode ...pol roka nebude moct nic .... 😀

andie25
18. júl 2012

@slivka233 s tuniakom opatrne v tehu, sa nedoporucuje viackrat ako 1 za 2 dtyzdne, ze obsahuje vela mercury 🙂 no ale tak vam so sarifou to uz moze byt aj tak jedno :D inac ja tiez lubim ten salatik, rychly, chutny a je ho vela

slivka233
18. júl 2012

@katie555 pol roka v pohode dovtedy povybavujeme svoje...dlhsi ani nechcem uz...keby aj nie vlastny ale dom je dom...zahradka a tak..mame pol roka na hladanie a bude dobreeee ... juuj fakt sa mi ulaviloooo...
inak skvela tortaaaaaaaaaaa....skoro som oblizala monitor. a gratulujem a poriadne si uzi zajtrajsi deeeeen.....

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 moja ..nemozem ani pisat ..au ..som si opalila prst dost hnusne a stipe to ako hovadooooo :( ja peciem kolace tak z netu 🙂 tieto torty to si robim vsetko od oka recept nemam... umreeeeeeeeeeeeeem !

sarifa
18. júl 2012

@katie555
ano peciem sem tam... A ja mam rada tie cupcakes..Teda skor to zdobenie nez to pecenie..🙂 Lebo je vseliakych receptov ...ale nadherne mas 🙂

slivka233
18. júl 2012

@katie555 jehooo ty pecies take kolacikyyy...som kukla no skveleeeeeeeeeee... aj moja kolegyne pecie take tie tortiska na rozne prilezitosti ale to si uz pomaly umelecke diela niekedy heheh....
ale skvele obdivujem... hned by som sa zahryzla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre