Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
16. aug 2012

Dobre ranko tehulky a mamicky 😀 dufam ze sa mate vsetky dobre a ste sa aj dobre vyspali. Nam sa spi velmi dobre niekedy mam pocit ze az prilis dobre 😀
@sarifa dufam moja ze uz to mas za sebou a vytesujes sa s maleho anjelika som zvedava co mate ci dievcatko alebo chlapca 😀

katie555
16. aug 2012

@lu2112 ja tiez uz len cakam na jej spravu ze co a ako dopadla...ale je celkom mozne ze ked sla vcera o 10 tej spat tak este stale mozno je na delivery suite.... 😀

lu2112
16. aug 2012

@katie555 no dufam ze uz to ma za sebou ved v tych bolestiach bola celi den a celu noc no nic moc 😅

katie555
16. aug 2012

@radusiq jj radka oni zoorganizuju len cakaju na moje vyadrenie ... stale neviem co s tym...a dobre ranko inak ...dnes mam mw, ani sa tam netesim moc, sem tam mi to pride ako zabijanie casu ☹

wewe8584
16. aug 2012

Dobre ranko tehulky 🙂
@andie25 ahoj moja...ano chlapceka...chcem sa este objednat na svk na 3D 🙂 ....uz som si aj zvykla, ze to bude chlapcek, uz mu hovorime menom, takze je to super ...zacinam to pocitovat tak ako dievcata hovorili, ze uz na dievcatko ani mysliet nebudem 🙂 ... hlavne nech je zdravucke....ano, merala aj nuchal....ale napriklad nam nezmerala aky je dlhy...takze nevieme..iba vahu...podla tabuliek mi to vychadza, ze sme tak pol tyzdna az tyzden vpredu, ale neupravila nam due date...takze uvidime. Dnes idem do nemocnice na nejake konzultacie, co mi prisiel papier uz velmi davno..takze som zvedava co to tam bude. Domov cestujeme v sobotu v noci... (kym sa dostaneme na letisko, tak to potrva) no a let mame v nedelu rano...takze som zvedava ako zvladnem tu cestu...hadam bude dobre. Ty sa mas ako? Ako sa citis? Uzivas nic nerobenie? Maminka je este u vas?

andrea2510
16. aug 2012

@lu2112 hej mam do 28 to je mesiac pred porodom a v praci aj tak nic nerobim len sedim tak to mam viac menej jedno ci sedim doma alebo v praci len prepravit sa z prace domov a ked byt mame na 2 poschodi vystverat sa na 2 poschodie je pre mna jak 8000 metrov nad morom. 🙂 ja som si dala neskor aby som mohla cim viac ostat na materskej s malou

lu2112
16. aug 2012

@andrea2510 No stym poschodim mame podobne momentalne a to este byt je dvojposchodovy tak to chodim cez tri poslcodia 😀. No ja som si musela pred materskou zobrat celu dovolenku co je 6 tyzdnov takze officialne som na materskej az od 03.10 teraz idem akoze na dovolenku 😀

andrea2510
16. aug 2012

@lu2112 aha no ja nemam tolko dovolenky lebo sme boli na slovensku cez leto sme mali svadbu vtedy som si brala dovolenku. nejak to vydrzim az do konca spetembra ved to je len mesiac a pol teraz viac menej.

radusiq
16. aug 2012

dobre ranko prajem 🙂

@katie555 hmm tak to by som neriesila - ak zorganizuju, tak nech, dostavit sa zvladnes nie? 😀

@sarifa som sa v noci budila na myslienky ako si asi na tom 😀 snad uz to mas za sebou a drobcek je krasny zdravucky a pri tebe 🙂 tesim na info

@lu2112 ahoj, ako dnes? uzivas si posledny normalny den? posledna sanca to tam vycepovat nez pojdes 😀 ja cakam na veg box a utekam do toho westfieldu (akurat mi dosla na mail aj zlava na baby gap 25% 😅 ) a po base, aj ked taaaaak sa mi nechce ale musim, uz som to 2x prekladala ☹

katie555
16. aug 2012

@lu2112 no ja ti to celkom zavidim...ja oficialne idem 2.10....teda aspon podla papierov co som pozerala..Myslim ze ked chces is neskor nez 5tt pred due date musis dat papier od mw ze ti nehrozi skory porod... Mne to vychadza presne 5tt pred due date..Ale tiez to skor mam ze nic v praci nerobim 😔 xixi len sa tam dostavit mam, a aj to teraz mam parkovisko len oproti budove a tak
Trapim sa s tym hlupym internetom ach jo....dufajme ze kym sa vratim vecer z prace tak to pojde....
@slivka nejake novinky o sarife??? alebo niekto iny? 😀

lu2112
16. aug 2012

@radusiq NO Ahojki no ja som dostala tolko roboty na posledny den od GM jako by sa dnes zobudila ze zajtra odchadzam som zvedava ako to stihne vsetko lebo zajtra uz nic nerobim. No ale tipicke na poslednu chvylu 😀. Daj vediet ze co bolo dnes v Boxe som zvedava chcem si aj ja objednat potom 😅.
Hlavne si davaj pozor na seba ziadne nahananie sa behanie hore dole pravidelne prestavky. Daj potom vediet ked dojdes domkov a kedy ma doist KOcik ci nepisali

lu2112
16. aug 2012

@katie555 No ja mam trochu stoho strach ze co budem robit tolko doma ale tak budem musiet naist niaku cinnost 😒. Budem z Radkou chodit na Kavu. 😀. No ja uz v praci to velmi nezvladam velmi stresujuce to je pre mna mam nastarosti velky team ludi a ty vyzaduju pozornost a vela namahy ich organyzovat a ja uz ani fyzicky ani psychycky obcas nevladzem 😀 No drzim palce na internet ale skus na vecer lebo niekedy to zapoja az po obede podla toho ako technyk ma cas

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 noo pekne takto ta vystavovat predposledny den 😒 ale tak zajtra ti to bude moct byt jedno uz 🙂 kocik je na ceste, akurat rozmyslam ako to zorganizovat - lebo ten westfield veru neviem ci stiham, ratala som ze uz budem davno na ceste o takomto case 😒 mozno to zas prelozim na inokedy a v klude pockam na kocik a zeleninu a len poobede skocim po base...neviem...

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 dosieeeeeeel kociiik 😀 idem sa vytesovat, potom poslem fotky 😀 😀 😀

lu2112
16. aug 2012

@radusiq no ved preloz to na inokedy zbytocne sa nenahanaj a chod po obede len pre ten base 😉. Inak neviem naist ten link na tu farmu na ten Box mozes mi to poslat este prosim 😀

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 jasne tu je: http://www.kentvegbox.co.uk/.

Westfield nestiham, nevadi. Tajne dufam ze dnes dojdu aj plienocky co mam este objednane 🙂

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 a veg box dnes bol zemiaky, patizon, kel, paradajky, cvikla a nejake greens co neviem rozoznat - nieco medzi velmi mladou kale a prerastenym spenatom 🙂

slniecko77
16. aug 2012

ahojte 🙂
..obed sa vari, babovka pecie..som zvedava kedy pride navsteva 😀
@radusiq pekny kocar ste vybrali 😉 ten sportak mi pripomina nas 😉 aj pekna farba, my mame taky pieskovy, alebo ako ho nazvat
..super, ze si viete takto zeleninku objednat s farmy, my tu mame 2x do tyzdna trh, predavaju tam miestny farmari a vajicka free range chodime tiez kupovat rovno na farmu...tie zltka vyzeraju uplne inak ako z obchodu
@lu2112 uz len dnesny busy day, zajtra budes mat volnejsie a uz mas volno 😉 celkom vam to s @radusoq rychlo ubehlo, si pamatam ked ste boli na zaciatku tehu ako ste riesili sono 😉
@sarifa verim, ze dobojovane a drobceka uz mas v naruci 😵 tipujem chlapa ako horu 😵
@slivka no myslim, ze budete mat rovnaky datum narodenia so sarifou, alebo tak nejak 😉
..myslim na vas, vela stastia 😵

slivka233
16. aug 2012

@slniecko77 ahoooj ja som tuuuuu... ja este nerodiim len.som busy mame navstevu....ja len dufam ze coskoro budem sarifu nasledovat....u nas obed uz uvareny svokra sa cinila.

slniecko77
16. aug 2012

@slivka233 tak fajn 😉 uz som ta podozrievala 😀
..uzi si navstevy a kazdy den sa hlas 😉 😀

lu2112
16. aug 2012

@radusiq Kocik je uzasny juuj uz sa tesim na nas 🙂 sa mozes vytesovat teraz 😀

lu2112
16. aug 2012

@slniecko77 No mas pravdu uslo to rychlo az prilis sa mi zda teraz zacnem stresovat kvoli porodu 😀

lu2112
16. aug 2012

@slivka233 jeej tak ty si tu som si myslela ze si nasledovala Lenku. Niekomu sa zije ked mu vyvaraju dobroty ja dnes nemam ani potuchy co budem jest 😀

slivka233
16. aug 2012

@lu2112 vcera v noci prisiel muzikov brat, takze mame v byte 3surodencov, jednu svagrinku a svokra navarila sosovicovu polievku s fajnym udenym maskou a plnenu kapustuuj mnaaam..mozno inspiracia na weekend.moj drobec sa nehlasi je to lenivy chlapec, ale snad nebudem pretahovat ako lenka.

lu2112
16. aug 2012

@radusiq Inak Radka mate pekny stolik na telku kde steho zohnali 😀 Nieco podobne zhanam 😅

lu2112
16. aug 2012

@slivka233 No ved uvidime ci ta sosovicova polievka ho nevybudi 😀. No ja sa chystam na vykend spravit plnenu papriku z knedlami to si rozkazal manzel a fazulovu polievku na kyslo. 😅 Tak vidim ze mas veselo doma

katie555
16. aug 2012

no tak ja uz spat od mw - nic nove klasicky to iste, bola tam nejaka studentka. 5 minut zalezitost.
Okrem toho dnes som nejak nemastna neslana. neviem co sama zo sebou...normalne je asi aj dobre ze idem do prace ked sa drahy vrati spat (asi sa len medzi dverami budeme vidiet) bo asi by som ho zdrbala za nejaku hlupost... 😎
awwwwww. co s tym narobim? ci moc ee

lu2112
16. aug 2012

@katie555 No ja to vzdy zvlaim na Hormony a drahy moj to len trpi 😀 pomozeme si nosime ich deti pod srdcom tak nech si to uziju s nami 😀

radusiq
16. aug 2012

@slniecko77 vdaka 🙂 hej zeleninka je super takto, chodime sj na farmy po maso a tak, trh mame len raz do mesiaca. Veru zbehlo to, a bezi cim dalej tym rychlejsie 🙂
@lu2112 stolik je z Nextu, cely obyvackovy nabytok mame radu Hartford.

lu2112
16. aug 2012

@radusiq jej dakujem 🙂 no aj som pozerala zase tie zeleninove boxi a lebi sa mi aj ten ovocny za tu uvadzaciu cenu sa to oplati dufam ze to budu mat este chvylocku lebo chcem to az do noveho domceku mnam uz sa tesim. Aj domace vajicka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre