Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
16. aug 2012

@lu2112 tak sa mozem vyburit v praci - na pasazieroch... Sem tam sa tesim ze tu mame dovolene hadat sa s nimi 🙂

lu2112
16. aug 2012

@katie555 no pekne chudaci si to potom odnesu 😀. Ja ked vyletim na draheho vzdy mu poviem ze on musi len mna pocuvat nikto ho nekope neni mu zle a hlavne nemusi nosit nic celi den tak nech sa nestazuje ked na neho som trochu hnusna ze si to mozeme vymenit na to nema argumnety 😀

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 urcite podla mna to maju trvalo, nie len teraz... ja inak rozmyslam ze po tych troch uvadzacich zmenim na ten 50/50 box, nech aj nejake ovocie pride 🙂 konecne som dosla domov, bola som po ten easybase, skocila som uz aj do Westfieldu na kratku prechadzku (v Baby Zare som sa vysantila poriadne 😅) a cestou domov som sa zastavila este v Haluskach na rozky a horcicu 😀

inak som nasla polodupky v H&M - 2ks za 5.99

radusiq
16. aug 2012

vie niekto nieco o @sarife? ci nam ostava len cakat ked bude udomacnena a spokojna a vrati sa k nam na net...

monkka21
16. aug 2012

@radusiq no ja som taka nedockava 😀 kedy sa ozve.

lu2112
16. aug 2012

@radusiq no to si pekne stihla tak teraz nohy hore a odychovat 😀.
Ja som tie polodupacky kupila jedny mam z h&m a jedny z m&s takze mam 4 spolu to mi bude stacit na zaciatok len este niake bodycka z dlhym rukavom k tomu musim dokupit ale este si musim pozriet co uz vsetko vlasne mam lebo vela som si doniesla zo slovenska 😀 co nam pokupili doma 😀 No ja som rozmyslal nad tym 50/50 ale nieje to velke? Tam pisu 4-5 ludi tak neviem 😅 .

lu2112
16. aug 2012

@monkka21
@radusiq podla mna Lenka sa ozve az o par dni kym sa spamata uz urcite ma maleho anjelika pri sebe budeme musiet pockat 😝

monkka21
16. aug 2012

@lu2112 no asi tak no neva 🙂

slniecko77
16. aug 2012

@lu2112 ozaj, ziskala si ten aquagel? 🙂

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 no neviem prave - lebo je tam cca tak isto zeleniny ako v small boxe (menej druhov ale vacsie porcie) plus dve ovocia. Uz zase veg small box + small ovocny box sa mi zda vela...
bola som uz v styroch M&S a nikde tie polodupky nemaju 🙄 neviem ci som slepa...ale tak kupila som si tieto H&Mkove, a potom mam stvoro fajnych teplackov z primarku - hold bude nosit zvlast ponozticky 😝 este by som prijala take kosielky bavlnene na zapinanie v predu - obcas sa najdu ako cast supravy, ale samostatne nic. A uz mam aj dost oblecenia, tiez este svagrina donesie, neviem kedy to vynosi vsetko...

lu2112
16. aug 2012

@slniecko77 zajtra mi ma volat ci nieco bude moct vybavit a poslat je to iny usek ale tak snazivy je tak uvidime 😀 ty si to kde sohnala ?..

lu2112
16. aug 2012

@radusiq ake mas namysli tie kosielky?. Take pyzamka ci nieco ine myslis 😀

monkka21
16. aug 2012

@radusiq myslis taketo nieco?

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 noo take skor teplackove, co mozem obliect na bodynko s kratkym rukavom. Taketo nieco

radusiq
16. aug 2012

@monkka21 jeeeej tie su super to mas odkial?

monkka21
16. aug 2012

@radusiq to je len ilustracne foto ale dnes mi prisli podobne.jedna maminka mi ich zohnala.zajtra ti nafotim ake mam ja.ked tak sa jej mozem este opyatt ci take neozenie. 😀

radusiq
16. aug 2012

@monkka21 oki odfot potom tie tvoje yeda, dakujem 🙂

monkka21
16. aug 2012

@radusiq zajtra sa pokusim 🙂

lu2112
16. aug 2012

@radusiq aha no take som nikde nevidela ale ak uvidim dam ti vediet 😉. A auto sedacku uz si nasla ci este hladas 😉.

radusiq
16. aug 2012

@lu2112 objednam z netu po vyplate, neviem este skade, kdekolvek budu mat peknu farbu pod £100 🙂

katie555
16. aug 2012

@lu2112 no v zivote by som to nepovedala ale v praci som sa ukludnila...No ja by tych pasazierov chudakov nenazyvala - oni totiz oni v cene listku maju 40 kg batoziny a vzdy su over...a budu sa hadat a prosikat...
ale dosla som domov, drahy bol mily tak som nemala ani srdce mu nadat ze nechal bordel po vareni v kuchyni...bo odpratal shopping co akurat dosiel ...

no a konecne mame internet tak sa vytesujem...Nieco nove o sarife?

radusiq
17. aug 2012

Bre ranko prajem 🙂 dnes sme mali hroznu noc - vecer ma zacali sialene boliet krize a brucho a palit zaha, do druhej som bola hore, potom som vypila pol litra mlieka a trosku pomohlo aspon ma zaspatie. Teraz je uz ovela lepsie ale stale mam nafuknutd brucho a bolave krize, idem si dat trosku jogy...

slivka233
17. aug 2012

dobre ranko dievcata tak ako sa mate?mne dnes koncia 2 navstevne busy dni a od poobedia uz len budem cakat kedy to namna pride. Poviem vam ze nohy mam strasne opuchnuty, uz len flip flop natiahnem na ne...mozno je to nejake to znamenie ze som sa nejak naliala vodou....myslim na sarifu ale zatial nic, neozvala sa, dufam ze vsetko je ok a drobceka uz ma v naruci, myslim ze ano len nema cas. a vy ako sa citite?caka nas horuuci vikend. 😉

lu2112
17. aug 2012

Dobre ranko dievcata tak ja mam pred sebou moj posledny den v praci som si myslela ze nic nebudem robit ale musim este dokoncitpar veci zo vcerajska 😝. Az teraz si uvedomujem ako ten cas rychlo ubehol teraz ma bude strasit uz len stahovanie a porod 😀 pekny den vsetkym a dufam ze sa vsetky mate dobre

lu2112
17. aug 2012

@radusiq dobre ranko moja no vidim ze si mala veselo v noci inak pouzivas nieco na tu zahu?? Viem ako to je otravne. Mne po tych liekov co nasadil GP sa ukludnilo vsetko takze nastastie aj zaha uz ma trapi len minimalne 😀

@slivka233 ved teraz uz je rad na tebe tak dufam ze tvoje male ta nevytrapi ako lenku a nebudes musiet nanho tolko cakat najvia scary je ze po tebe som JA 😅

radusiq
17. aug 2012

@lu2112 ahoj no uzi si posledny den, vychutnaj si to a potom dobre oslav 😀 na zahu mi vcera nepomohlo nic, az to mlieko nakoniec. Dala som si par tabletie Rennie, ale mam pocit ze prave ony sposobili tu bolest brucha a vobec nepomohli...dnes sa chystam len vybehnut do nasej spravcovskej kancelarie, po takmer roku sme sa dockali klucov od pivnice, takze mozme cez vikend vypratavat storage v byte a zariadovat detskuuu 😀 tesim sa

radusiq
17. aug 2012

@slivka233 dobre ranko, tak poobede fajne oddychuj a nacerpavaj silu ak by to prislo 😉

slivka233
17. aug 2012

@radusiq
@lu2112 dievcata ja to nejak.dobojujem, dufam len ze to nebude tak.dlho ako pri Lenke a potom uz budeme cakat na vas a vase oktobrove deticky. .. dnes poobede oddych a nacerpanie sil na pripadny porod. inak bude poriadne horuco. Lu nechti dnesny den rychlo zbehne a tiez utekaj domov hore nohy a oddychuj. @radusiq neskusala si na zahu colu ja som mala vzdy pri postely colu coffein free alebo arasidy, kesu su velmi fajn...mne to zaberalo a celkom pomohlo.

andie25
17. aug 2012

Dobre ranko tehulky🙂 budem musiet citat dozadu, ale len tak narýchlo píšem. @slivka233 Ahooooj 🙂 držím prsty na tvoj den, dufam, že čoskoro a uz budete traja🙂 Sarifa urcite je uz s malým, musíme počkať na správy 🙂 @radusiq ahoj🙂 prosimta neprehanaj pratanie, pomalicky je istejsie, krásny kočík ste kúpili. Mne väčšinou pomôžu na zahu mandle, aj predvčerom som mala ked som si ja krepa na večeru dala langos s cesnakom.... No mandle zabrali.@lu2112 posledny den v práci! Gratulujem a uzi si ho, juuj a uz dovolenka pred tebou🙂 Ake pocity? Nech ti zbehne dnik rýchlo a potom uz nás mummy and baby time🙂 Tak všetkým Vám prajem krásny víkend, vraj má byt teplo, uvidíme. My chystame guláš párty, Mamka je ešte s nami do budúcej nedele, ale uteká to rýchlo. Držte sa a budem sledovať co nove🙂

andie25
17. aug 2012

@wewe8584 ahoj🙂 ako si dopadla na konzultacii? Dúfam všetko ok. Maminka je tu ešte do budúcej nedele, tak každý den chodíme hore dole, veľa do parku na prechádzky, kedže Londýn za tie roky uz mame pochodeny, dnes ideme kúpiť vlnu a pliest🙂 zajtra guláš párty pridu aj kamaráti a tak 🙂 ja sa cítim super, bruško rastie, aj boky a zadok hihi tak asi to u nás naozaj bude babika🙂 uvidíme. No a užívam si aj konečne môjho mm, kedže aj on má dovolenku, tak sme aj spolu. Len v noci sa roztahujem na posteli, som zvyknuta spat sama🙂 Uzite si doma, šťastnu cestu!X

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre