Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
21. aug 2012

@andrea2510 zatial len raz ma budil ze by som z neho mohla zliest 😀

monkka21
21. aug 2012

@sarifa ahoj,zaciatok je velmi tazky ale vsetko chce len cas aby si si nasla system,spoznala malinku ale zvladnes to.uvidis kazdy den to bude lepsie.drzim palce nech ma toto obdobie coskoro za sebou

radusiq
21. aug 2012

@monkka21 ja mam tehotensky vankus, obijmem ho a zvalim sa dohno na brucho, to ma niekedy necha. Ale nie vzdy - niekedy sa len naklonim a uz kope odusu 😀

@sarifa vitaj doma, a neboj vsetko bude dobre, to su este prebytocne hormony 🙂 Sophia musi byt nadherne babatko podla toho co Slivka hovori, este ti bude robit vela vela radosti 🙂 najhorsie uz mate za sebou, uz bude len lepsie a lepsie xx

sarifa
21. aug 2012

No ona je zlatucka taka krehucka chudatko.Len to krmenie nam nejako nevychadza.ja som chcela kojit a mala ta uz si na flasu zvykla :( a dokonca jej ani nestaci ...
@slivka233 a cely den spi a vecer je hore :( babatka by nemali tak dlho spat ... a ty co moja kedy je termin?

sarifa
21. aug 2012

@monkka21 no nebola som na taketo stavy pripravena a nik nikdy nepovedal ze sa zena moze tak zle citit.Ale dakujem ja sa tesim ked ma depresia prejde a ja zase budem sama sebou 🙂

sarifa
21. aug 2012

@radusiq No veru tie hormony dobre somnou zamotali ...aj motaju ..Ked budem mat cas tak vam sem hodim obrazky uvidite aka je krasna ta moja vlasata Sofia 🙂

lu2112
21. aug 2012

@sarifa vitaj doma neboj bude dobre zvladnes to aj malinka to zvladne hlavne poriadny nadych a zvladnes aj nemozne nezabuduaj si Matka a tie vzdy v sebe najdu tolko sili ako nikto iny. Bude dobre malinka je uz vonku a teraz ta velmi potrebuje drzim palceky nech to spolu vsetko zvladnete a uvidis za par dni si na seba zvyknete vsetko postupne a bude dobre. 😅

monkka21
21. aug 2012

@sarifa podla mna su to este hormony,ja som to nezazila,ja som bola po porode neskutocne stastna a plna zivota.mala som taky pocit ako keby moj zivot este len vtedy zacal,ale vidis u kazdej je to ine.u teba zavazila aj to ze malinka mala po porode problemi a teraz aj to kojenie ta trapi.ale urcite budes co chvila opat v pohode a budes si uzivat malinku 🙂

slivka233
21. aug 2012

@sarifa ale ved je dobre ked spinka, sice ma otoceny rezim ale to jej vies upravit drzim palce... a mamina ti urcite pomoze budes mat velku pomoc.
ja cica moja neviem kedy pojdem , snad to bude skoro...ja ta budem informovat urcite ze coo ....
ale tesim sa ze ste uz domaaaaaaaaa

sarifa
21. aug 2012

dakujem za povzdbudenie ...ja ked sa dam dokopy tak a budem mat cas tak sa sem aj castejsie zapojim ...majte sa krasne zatial

jeanka
21. aug 2012

@sarifa ahojcek, neboj, hormony sa ukludnia a budes si malicku uzivat... mala si to tazke a pre babatko to tiez nie je lahke hlavne ked bol taky dlhy porod a mali ste problemy..... ta nasa potvorka tiez spala cez den a v noci vyvadzal... je to (vraj) normalne, nic nerobis zle.... a s kojenim som to mala tiez vselijake (a stale mam) - prvy den/noc len spal po tych liekoch co do mna napumpovali, potom sa nevedel prisat poriadne a nakoniec sme skoncili v nemocnici lebo vela schudol kedze malo papal kvoli tym problemom... tiez ho potom naucili na flasu ale nie je nic stratene, teraz ciastocne kojim (cez klobucik), odsavam si elektrickou pumpou aby som zvysila produkciu mlieka (stale je to ale mizerne) a dokrmujeme umelym..... cize kombinujem kojenie a flasku a da sa to..... tak skusaj si ju prikladat, nevzdavaj to ak naozaj chces kojit... ked jej das aspon trosku mliecka a budes dokrmovat flaskou je to lepsie ako nic... a ked to nevyjde nevadi, hlavne ze ju lubis - to potrebuje najviac - mamickinu lasku a aby si bola v pohode... 🙂 drzkaj sa...

andie25
21. aug 2012

@slivka233 myslim na teba a držím prsty, uz to dúfam príde aj na teba🙂 daj vediet! X

irin12
21. aug 2012

@jeanka ahojky 😀 😀 gratulujem k syncekovi, dlho sme si nepopisali a zrazu som sa tu zatulala a koho nevidim? som rada, ze si porodila krasne babatko, naposledy sme si pisali bola si tehotna okolo 10 tt myslim a ja som mala pred svadbou 😀 😀
baby zatulala som sa tu a preluskala som strany od 150 vyssie 🙂 aj vam gratulujem k detickam su krasne 😵 a dufam, ze sa pridam k tehulkam onedlho v tejto teme

slivka233
22. aug 2012

@andie25 andy uz namna prislo, sedim v obybacke s kontrakciami....odisla mi zvysna zatka zatial bolesti tak cca.8 min.
@lu2112 lucy prepac otvaram prvaa

jeanka
22. aug 2012

@slivka233 drzim palceky aby to bolo bezproblemove a co najrychlejsie,,, mysli na to ze budes mat drobceka o chvilu na rukach... 😵

lu2112
22. aug 2012

Dobre ranko vsetkym tak mna dnes zobudil mali zo stikutkov ale ako vidim
@slivka233 niekto ma uz predbehol drz sa moja nech to mas skoro za sebou a budeme tu na teba cakat na spravy 😀

radusiq
22. aug 2012

Aah, abstaky su prec 🙂 prave teraz v najlepsom to vypli @slivka233 dufam ze to bolo extra rychle a Domenico je uz na svete, ak nie tak lahke tlacenie prajem 🙂 nedockavo cakame na spravy

katie555
22. aug 2012

@andrea2510 To je super ze uz mate mortgage offer.. V podstate k tomu aby sa veci posunuli nepotrebujes mortgage advisora - len si skontroluj ze ci su na papieri dobre cisla - myslim urok, roky, potom kolko je redemtion, fixed rate atd...Nationwide poslal tu istu kopiu vasemu pravnikovi - ktory vam posle do par dni podobny papier mortgage deed - a tym padom to je zriesene...Vsetky ostatne udaje ohladom platenia - vam pridu tak ci tak az po nastahovani sa .... 😀

No s tymi peniazmi my sme tiez akosi tak divne na tom - teraz idem kupit nejake flasky, a este moses basket chcem ale ostatne su uz drobnosti.. dnes sa mi podarilo vyhrat na ebay pekny baby bouncing chair ruzovy za 5.50 musime len vyzdvihnut v salforde... Novy by som isto nekupovala, ved mala bez toho bude zit ale za 5.50 sa da...

Ako sa dnes citis?

monkka21
22. aug 2012

@slivka233 ahoj.dufam,ze uz to mas za sebou a babatko pri sebe 🙂

katie555
22. aug 2012

@radusiq ja som uz chytala abstak a depku...som od rana zdepkovana...som mala dost blby den vcera v praci a potom prisernu noc a nad ranom zase krce....som sa zobudila v tak blbej nalade...
Ale som rada ze aspon @slivka233 uz je v nemocnici, dufam ze jej uz je aj po 😀 ....a netrapila sa dlho
Ja zase spat do toho blazninca v praci...a tak sa mi po vcerajsku nechce

katie555
22. aug 2012

@sarifa vitaj naspat...neboj zvladnes to..zvyknete si na seba..Drz sa ...Tesim sa na foto 😵

radusiq
22. aug 2012

@katie555 juj co tie depkarske hormony vo vzduchu ☹ hlavu hore, ak ratame ze Silvia to ma za sebou tak uz len Lu a potom si na rade 😀 zas do prace dnes? snad to rychlo zbehne...

@lu2112 postielka dosla, vyzera k svetu aj ked ten lak sa mi nepaci ale co narobim. Mm mi striktne zakazal skladat kym nepoodnasa vsetky veci do pivnice, tak mam po chlebe 🙄. Sedacka tiez fajn, no akurat muslin squares - na odgrgavanie a tak ok, ale teda na tie z M&S sa nechytaju - taka riedka drsna bavlna mi to pride (pritom mali reviews ze fajne soft). A postelke pradielko nedoslo vobec 😠 uz som im pisala - predpokladam ze nebolo na sklade, lebo to mal byt posledny kus, ale tak oznacili ho za vyplateny a odoslany, tak sa trosku bojim...neskor hodim fotky

lu2112
22. aug 2012

@radusiq no super tak uz ma dalsie veci do vybavy ja cakam na manzela ze kedy dorazi ebo pisal ze do 16:00 je doma tak ak nebudu niake problemi na M 25 tak budeme mat este pekny dnik pre seba 😀. Idem dat slofika pred tym nez pride tak sa tesim potom na foto 🙂

radusiq
22. aug 2012

@lu2112 no uz mi chyba len vanicka, zavesy do detskej a adaptery a prsiplast na kocik a HOTOVO 😀 inak sa mi dve noci po sebe snivalo ze som sla rodit skor, a vsetko sme mali pripravene, ale oblecko nemal vyprate tak sme museli ostat den dlhsie v nemocnici aby manzel mohol vyprat a vyzehlit jedny dupacky aby drobec mohol ist domov 😅

sarifa
22. aug 2012

@jeanka dakujem moja to ma potesilo ze som neni jedina.Asi mam baby blues lebo nejaku depresiu ..nejako som este tiez asi zdrogovana lebo som bola v tesku a vsetko sa zda nerealne a sa mi este nedobre chodi ..

sarifa
22. aug 2012

Uz mam Sofiu v albume snad to vsetky mozte vidiet..ja si idem zdriemnut.. majte sa pekne

slivka233
22. aug 2012

Dievcata ahojte, nas Domenico sa narodil dnes rano o 7:45 s vahou 3,26kg....je uzasny stale len spinka a papka, kojenie nam nastastie ide. Porod bol v celku rychly sice bolestivy ale pool sa nekonal....podam info zajtra, dnes ideme domkov vecer..tesim sa na vas a myslela som na vas.

monkka21
22. aug 2012

@slivka233 gratulujem k malemu 🙂aky drobcek.tak si to pekne uzivaj 🙂 uz sa tesim na opis porodu.

radusiq
22. aug 2012

@lu2112 tak konecne dosli aj plienocky, paradne som obstala. Kocka sa stahovala a mala problemy so stockom (dala vediet dopredu, pisala som jej ze ma kopu casu), nakoniec mi jednu plienku vymenila za inu-drahsiu, vratila peniaze za polovicu objednavky lebo dve kapsovky boli trosku spinave zo stahovania (nevsimla by som si) a este pridala dva dvojdielne Rumparooz inserty ako bonus. A este sa ospravedlnila za zly service. Jednoznacne odporucam funkymonkeypants.com

radusiq
22. aug 2012

@slivka233 gratulujem k drobatku, vela zdravicka obom hlavne, Domenico vitaj na svete 🙂

to si mala celkom rychle pozeram, som rada ze vam to tak pekne vyslo a tesim ked budete doma a na fotky a info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre