Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
27. aug 2012

@radusiq dakujeeem velmi pekneeeee

katie555
27. aug 2012

@lu2112 tu poistku to v pohode na internete a plati od toho dna...nas tiez plasili ale pohodicka.. My mame MORE than ..vyslo nas to tusim 230 libier za cely rok - building plus free content up to 75k .. Najlepsie je pozriet na comparethemarket a podobne porovnavaice stranky, bo pre vas moze byt nieco ine lepsie...Co som pozerala par 'small print' v podstate nepoistia ti branku (ked ti postar do nej nabura) ak mate psa tak ohryzeny nabytok a ono velmi malo rozdielov som medzi nimi nasla tak v postate sme sli po najlacnejsej quote... Za namahu by hadam stalo dat si quotu v banke kde mas ucet plus v banke kde beriete pozicku - davaju vacsinou 20-25% zlavu current customers. Nam ale more than vyslo lacnejsie

A uz sme z mesta doma - ale asi som to trosku prehnala s chodenim - ledva som od bolesti dosla domov..Teraz uz po kupeli a 2 paracetamoloch som zakrutrena v posteli a trosku to polavuje ....ach jo 😒

lu2112
27. aug 2012

😀@katie555 dakujem za vysvetlenie akurat to pozeram tak uvidime co nam vide akoo najlacnejsie 😉. My sme tiez dosli pred chvylou a prehnala som to na nohach a take bolesti ma premohli aj nohy aj mali my tlaci dole ako by chcel uz ist naraza do krcka a teke krce mam.
Dufam ze ti to povoli mali by sme davat asi vacsi pozor a neprepinat sili ale obcas si to clovek uz neuvedomi ze to uz je vela

monkka21
27. aug 2012

ahojte mamule.kedze sa dnes nikam nedalo ist kvoli dazdu a este aj mala je soplava tak som upiekla medovy kremes 😀

lu2112
27. aug 2012

@monkka21 mnam tak vyzera uzasne aj mne posli 😀

lu2112
27. aug 2012

@radusiq pozri na toto neviem ci si videla ale celkom dobra moznost pre muza na von ked pojde z malim http://www.babipur.co.uk/shop/Cloth-Nappies-Nap...

slivka233
28. aug 2012

Dobre skore rano prajem ja nestastny zemepan....ako sa mate? ja poctivo dojim ( odsavam mliecko ) ale uz som tak vystresovana ze mi to nejak nejde...na jednom prse manualna na druhom eletrickaaa......chcela by som prikrmovat aspon na noc lebo nestihaaam s odsavat, bradavky bolia, su opuchnute a prsia mam asi 9tky...nesrandujem....@jeanka o umelom mliecku si sa asi radils s midwife ze?ci si sama nasadila?ake pouzivas?dikkky za odpoved

jeanka
28. aug 2012

@slivka233 ja taky dojim :D nejako moc sa mi ale produkcia nezvysuje... take ze kazde 3 hodiny odsavat co radia to nehrozi... ale aspon maly sa uz prisaje aj bez klobucika tak aspon nejaky pokrok....
inak zo zaciatku v nemocnici som odsala ledva 5ml, manualnou nic.... aj teraz mavam niekedy vyslovene suchoty 😖 u teba je to asi skor o technike.... aku mas pumpu? skusala si masirovat predtym/pocas odsavania?
umele nam dali v nemocnici na vyber ci sma alebo aptamil, mali sme asi 30 sekund na rozhodnutie... jedine co sme zo sestricky dostali bolo ze z aptamilu menej grckaju, tak mame to.... chces dokrmovat aj ked mas vela mliecka? mozes dostat zapal alebo sa ti moze znizit produkcia.... nehovoriac ake je to svinstvo - keby som nemusela mu nedavam....

andie25
28. aug 2012

@slivka233 dobre ranko Silvika, ako jeanka radi, skús si pred krmenim pomasirovat prso, alebo si ľahni do vane plnej vody az po krk a masiruj flanelovym uteracikom, malo by pomôcť. A takisto ako je malinky prisaty? Ťahá len bradavky? Alebo má väčšinu hnedeho - areoly v puse? Ked máš mlieka dost, určite netreba prikrmovat. Ešte k tebe chodí MW? Ukaz jej ako kojis malého, či máš správnu techniku. Takisto si môžeš príkladat zmrazene kapustne listy do podpiry, zvykne pomôcť. A stačí ked budes stimulovat kojit cca každé 3-4 hodky alebo ako maly si pýta. Daj vediet.Drzim prsty.X

lu2112
28. aug 2012

Dobre ranko dievcata ja som sa dnes aj dobre vyspala celkom az teraz sme vstali takze aspon ze to. Ako ste sa vyspali?. Ako sa vam dari? Dalsi tyzden pred nami 😀

@slivka233 ahoj Silvi vidim ze sa trapis aj ty s kojenim hlavne sa stim nestresuj viem ze lahko sa povie ale mliecko a jeho tvorenie je hlavne v hlave ak sa zacnes trapit tak mozes stratit upln. Skus ukazat MW ako kojis a mozno ti poradi alebo vyskusaj veci co baby ti poradili. Ak mas rada polievky tak zaprazane polievky su dobre tak povedz svokre nech ti spravi uvidis ze to zvladnete a bude zase dobre. Drzim palce nech ti to zase pekne ide

andie25
28. aug 2012

@lu2112 dobre ranko🙂 ako sa máte? Začína sa to pekne krátit, hm?🙂 Ináč domcek máte vybraty veľmi pekny, držím prsty so všetkým🙂 chcem sa opýtať, zarábas si sliz na pranie? A ked áno, tak v uk ake mydlo použiť? Ja som to zbadala, ked som vás čítala s radusiq, keby som vedela dopredu, povedala by som mamke nech mi donesie. Chcem vyskúšať dopredu, zda sa mi to velmi dobre, a perie to všetko vsetucko? Pradlo nie je tvrdé? Dik a pekny den!X

andie25
28. aug 2012

@monkka21 take chúťky na ráno:D pošli mi recept prosimta, vyzera veľmi lakavo 🙂

lu2112
28. aug 2012

@andie25 dobre ranko no domcek je uzasny v piatok sa stahujeme a dufam ze to zvladnem 😀. Inak sa mam dobre az na to ze ma trapia braxton hicks a niekedy je to dost silne no ale MW tvrdi ze vsetko je a ma bit a je to normalne.
Co sa tyka slizu ja som est nerobila cakam na novy domcek a hned buduci tyzden idem robit lebo malemu vsetky veci vtom budem prat aj plienky a mydielko som si doniesla zo slovenska ale skus napisat Radke ona to myslim robila uz aj z ineho tu kupovaneho a viem ze ona to pouziva na vsetku bielizen aj manzelove kosele takze urcite nieje to pradlo tvrde. Mna na to namotala Radka ked som rozmyslala ze vcom budem prat pre maleho kedze ja mam silne alergie bojime sa aby mali nedostal nieke reakcie z pracich praskov a podobne urcite sliz je ekonomicky a hlavne setrny k pokozke 😀

andie25
28. aug 2012

@lu2112 určite balenie a sťahovanie zvládnete, a potom sa uz len tesit budete🙂 ohľadom slizu- ja mám veľmi citlivu plet takisto, síce nemám alergie, no určite to chcem vyskúšať. Ja ako babo som mala problémy s pletou a mamka vtedy musela prat len v mydlovych vlockach- co je ako sliz, takze ja určite vyskusam. Idem sa opýtať Radky.

andie25
28. aug 2012

@radusiq ahoj 🙂 no veru december zbehne dúfam🙂 ved už je tu september a akurát mi pisala sestra, že chce dôjsť koncom októbra aby má stihla ešte s bump🙂 Takze smútok odkladam🙂 Radka ake mydlo používas na sliz ked nemáš slovenske? Mozem hoci aj kokosove z body shopu? Chcem vyskúšať, no poviem sestre nech donesie z domu, ale uz chcem vyskúšať teraz že ako to perie atd. Ty si spokojná? Peries v tom všetko? Dik. A dúfam, ze sa máš dobre. A som strašne rada a držím prsty na homebirth waterbirth!!! Exciting! X

slivka233
28. aug 2012

@andie25 veru sa trapim, sice mliecko mam dost vela, ale malemu to nestaci, on ma male ustocka, bradavka mu jee privelka, a tazko saje. cize sa len vytrapy a je nervozny cele noci je hore a potom spi cely den. preto chcem aspon na noc umele cez den moje. mw bola iba raz den po porode, vcera sme boli mi brali nam krvicku z paty a teraz ideme na 10den. ked som opytala z to je ok,lenze ona nieje umna ked maly place ze chce papat, urcite je hore cela bytovka a nehovorim otom ze sme nespali od utorka ked mi zacali kontrakcie. mam pocit ze uz len svokra ho vie utisit potom co nueaom rada, ved na druhy tt odchadza takze co potom?
@jeanka takze maleho potom neboli brusko? a kolko ti vypije umeleho?tak velmi chcem aby bolo dobreeee joooj.

andie25
28. aug 2012

@slivka233 skus este, nevzdavaj. Tvoja bradavka sa uz nezvacsi, ale jeho ustocka áno. Skús ho predtým než pôjdete k MW nenakrmit, a ukaz jej že ako ho prikladas, ked máš veľa mlieka naozaj nepotrebujes dávať flasku, lebo sa môže stat že sa uz vôbec neprisaje. Ja viem že to je ľahko rozprávať, len daj tomu ešte šancu. Trochu má zaraza že MW nepozrela ako kojis, zvlast ked je to prve babo. Opytaj sa aj či máte niekde nablizku breastfeeding support group? Tam ti ochotne pomôžu s kojenim koľko budes potrebovať.X

radusiq
28. aug 2012

dobre ranko prajem 🙂

@lu2112 vdaka za tie vreckovky, presne nieco take budeme potrebovat 🙂 o 9tej budem volat do tej firmy a hned hlasim co a ako 😉

@andie25 jeej dalsia slizolinka 😀 mydlo potrebujes pracie, nie kozmeticke s primesami a parfemami. Ja si nosim mydlo zo Slovenska Palma Kokos. Tu som robila len z Marseillskeho: http://www.ecogreenstore.co.uk/french-soap-savo... . Maju ho vo Whole Food Markete (ty mas najblizsie asi Camden. Stoji tam okolo £10 ale ta velka kocka ti vydrzi na 4 davky - 20l slizu). Na pokozku je to najjemnejsie co moze byt asi akurat ze tym ze ma vysoky obsah oleja tak nezoslizovatie, ostane tekuty, a mne sa to nepacilo a aj tu vonu nechavalo taku olivovu trolinku 😅 Pralo to ok ale podla mna nie lepsie ako z normalneho slovenskeho mydla. Zatial sa mi v uk nepodarilo najst nic ine, ale mozno skus ist do nejakeho nezavisleho organic obchodiku, tam by mohli mat alebo aspon poradit - jeden celkom dobry je na Islingtone.
Inak co sa pradla tyka, normalne davam miesto avivaze trolinku octu s par kvapkami eterickeho oleja a pradlo je krasne makucke. Povodne som zacala so slizom cisto z ekonomickeho hladiska na postelne pradlo, uteraky a tak, ale postupne som zacala na vsetko a fakt teraz drahemu aj oblekove kosele v tom periem a pohoda. Akurat pozor na sodu - nedaj vela lebo ti bude robit flaky na pradle.

lu2112
28. aug 2012

@andie25 co ma napadlo skus poxriet v polskych obchodoch mne sa zda ze v niektorych predavaju aj mydla na pranie som videla teda pri manzelovom office tak ak budes mat stastie aj tam by sa dalo zohnat alebo co robia si to mozes dat doviest ale neviem co si vypitaju 😉

@radusiq super budem cakat ja idem na 09:30 do banky poslat tie peniaze pravnikovy tak mi potom napis na mobil lebo tu uz asi nebudem 😀

andie25
28. aug 2012

@radusiq dakujem, ok, tak asi vydrzim do októbra, alebo som pozerala na fórach tu v UK, že objednávaju nejake sunlight mydlo z ebay, musím ešte preštudovať, co to obsahuje. Ten ocot namiesto avivaze som čítala, že je to dobre, no a ten etericky olej nezanechava žiadne stopy na pradle? Myslím olejove skvrny?

andie25
28. aug 2012

@lu2112 popozeram určite, na každom rohu plno ich je

lu2112
28. aug 2012

@radusiq uz som aj veg box objednala dojde nam buduci tyzden do noveho domceku uz sa tesim. Inak budem objednavat ten kocik mam ti prihodit nastavce na maxi cosi?. Chces este nieco?.

katie555
28. aug 2012

Dobre ranko maminky..ako pozeram aktivita tu uz riadna a ja sa este len prebudzam 🙂 bola som sice klasicky hore okolo 4 tej pokukala co sa deje a potom este zaspala...
Aspon ze slniecko tu svieti dnes tak mozem vyprat a hodit veci von vysusit a vecer do prace ☹

Andie vitaj naspat...Ako brusko rastie? kedy mate ten dalsi scan ? 😀

radusiq
28. aug 2012

@andie25 sikovna 🙂 potom daj vediet ako si bola spokojna, ja sa desim toho ze mi dojdu zasoby ked budem plienky prat kazdy den 😀 a ten olej to das len par kvapiek na cely pracku, ziadne stopy to nezanecha

@lu2112 ano prosim iba tie nastavce na sedacku ak z Oxfordu objednavas, dakujem krasne 🙂 v tej firme mi nikto nedviha, ani mobil 😒 hlavne ze quote som mala behom 10 minut...

radusiq
28. aug 2012

@andie25 inak @lu2112 potom citala ze ten ocot nie je dobry na plienky

monkka21
28. aug 2012
lu2112
28. aug 2012

@radusiq
@andie25 no ocot nieje dobry na niektore druhy pleinok lebo rozklada vlakno ci co a nedoporucuje sa ale na desinfekciu sa doporucuje napriklad pridat MIO fresh alebo nieco podobne ja som nasla aj ine. Ale tak plienky aj tak budete prat zvlast tak dassliz a mio fresh to sa da 😀

jeanka
28. aug 2012

@slivka233 neboj bude dobre 😉 len musis vydrzat a skusaj dalej s tym odsavanim, mne to tiez najprv vobec neslo, nevytvaraj na seba zbytocne velky tlak lebo potom to uz vobec nepojde... skus pozriet nejake videa na you tube, je tam toho dost ohladom techniky masirovania 🙂 a ked nebudes kojit ani odsavat v noci moze sa ti stat ze sa ti strati mliecko a to by bola skoda..... moj inak tiez otvara male ustocka, tak potom musim pockat kym zacne byt trochu napaprceny a ked prvykrat zakrici tak otvori velke ustocka a vtedy treba vyuzit sancu 😀 😀 😀
nas vypije 60-120ml s prestavkami, niekedy aj 30-60 minut po tom co kojim a po kazdych 30ml mu robime nutenu prestavku aby si odgrgol, lebo on by to hned naraz vydrulal a potom grcka 🙂 (teda grcka tak ci tak vacsinou 😖)
brusko nas stale bolieva, hlavne vecer, vcera sme mali zase zly vecer - nespinkal asi od 17 do 1 v noci... a potom sa zobudil o 4tej a do 7mej som s nim bola hore.... tak teraz asi bude cely den spinkat 😀

lu2112
28. aug 2012

@radusiq uz som doma banka vybavena peniaze poslane a stihla som aj vybavit poistku na dom takze uspesny den teraz uz budem cakat kedy mi napises a mozeme vyrazit 😀

sarifa
28. aug 2012

@slivka233 Ahoj moja .Vitaj medzi nami nestastnymi zemepanmi.Aj moja zo zaciatku bola taka nervozna ,tiez ked revala a mala velke ustocka som sa ju snazila kojit ale ja zase ziadne bradavky nemam a ona bola uplne nervozna sa mi triasla a kricala cela cervena bola.Tiez spavala cele dni a vecer som ledva udrzala oci.Teraz pre istotu vobec nespi .Na rukach ju mame vtedy aj zaspi akonahle ju polozime.Moja mamina mi velmi pomaha a ked odide tak viem ze to bude tazke zrazu taky prazdny dom ked bude tak mi bude velmi smutno.Mne chyba moje bruskoooooooo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre