Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
13. sep 2012

@andrea2510 no ja som uz teraz ku koncu ani nezvladala ..tak som poziadala o kratsie sluzby ...(zo zakona musia vyhoviet a platit normalne) No s tym domom to je dost blbe, zial ale nenavyberas si..Vlastne uz ste mali exchange of contracts? teraz uz cakate len na kluce nie ?

andrea2510
13. sep 2012

@katie555 hej len ta co tam byva si hlada podnajom a ten druhy podnajom nebude volny az do 18 oktobr atak musime cakat neviem je to take divne najprv chcela 2 tyzdne na vystahovanie potom do 18 oktobra a vcera mi volala z agentury ze sa uz vystahovavaju tak neviem. ale co uz pockam. uz je na papiery ze do 18 musi odtial odist.

vonku je taka zima jak na vianoce normalne som sa zacala tesit ze uz budu skoro vianoce a my budeme 3 to budu nase prve spolocne aj ako manzelia aj ako rodinka 🙂

slivka233
13. sep 2012

dobre ranko dievcata, tak teda spokojna noc @lu2112 ani z daleka a to uz presne 3tt neviem co je, dnesnu som moj little man spal s mamkou v postely, cely den mi nechcel spat a v noci bol tak unaveny ze nevedel zaslat,takze celu noc hore ak nepocitam 20minutove spanky, dufam ze susedia nas az tak nepoculi 😉
baby spinkajte kym mozete, mne osobne spanok chyba ale neviem cim to je energiu mam akoby som spala 12 hodin ... je to zazrak ale maminka fakt znesie vela , ma energiu na rozdavanie aj ked nespi dni a noci, a ten pocit mat toho drobceka v naruci je neopisatelny...COSKORO JE OKTOBER TESIIIIIIM SA...PRIBUDNU KNAM NOVY MALI KAMOSI A KAMOSKY...
@sarifa pekny uces veru hej...silno rozmyslam...aku ste mali noc vlasata Sofia spinkala?

katie555
13. sep 2012

@andrea2510 no myslim ze vcera davali ze je 100 dni do vianoc ...ja sa tiez na to tesim, aj ked budeme tu, domov az po vianociach..Ja som draheho uz vycvicila ze darceky sa otvaraju po rybacej veceri 24teho...25teho sme normalne chodili k jeho babke ale tento rok ona ide k jeho strykovi takze budeme doma...mozno aj dobre, Chloe bude este malinkata takze to bude lepsie pre nas..A domov na svk az v januari - ja som z dediny na kopcoch a v jan-feb v pohode mavame aj -20...takze to este bude sranda...
Boze ta agentura stale vymysla...ale asi kluce vam skor nedaju ked na exchange zadali 18teho...to je inak pekne neskoro ja bych nervy chytala ...Kedy presne ale koncis v praci? 😉

katie555
13. sep 2012

@slivka233 no pridudnu 2 ja fagani a 2 babizne...xixi ..potom sa sem budeme chodit len stazovat a hladat odpovede na vsetky bolacky a co tim malim moze len byt .... 😀

andrea2510
13. sep 2012

@katie555 28 septembra mam posledny den. ja sa zatial nestazujem v praci si sedim nohy vylozene uz to viac menej aj manazeri toleruju ako sedim v praci. a robim uz len tak ze 2 alebo 3 dni robim a mam volno a potom dalsi 1 den robim a mam volno tak to nie je take zle ...napriklad dnes mam volno zajtra robim potom volno potom robim to sa da vydrzat.
my budeme mat vianoce tiez tu to budu aj prve v anglicku. a potom pojdeme vo februari domov lebo az zevraj po 3 mesiacoch sa moze lietat tak nechcem riskovat. este uvidime ake budu ceny leteniek a ci vybavime papiere do vtedy.
ja som mala na nich uz dost nervy uz nevladzem uz na to kaslem uz sa ponukli aj vsetci z manzelovej praci ze pridu pomoct

andrea2510
13. sep 2012

@slivka233 nestras hej 🙂 ja sa stale pripravujem ze je este vela tyzdnov prednami

slivka233
13. sep 2012

@katie555 najhorsi je prvy tyzden prve dni, resp.noci, ked mam bano este smolku a cistia sa mu crievka, zvyka si na stravu a boli brusko....potom je to uz celkom fajn....ja som zistila ze moj drobec potrebuje niekoho citit pri sebe, ked bol somnou v postely tak je klud, inak doteraz spinkal v baskete postielku velmi nechce je to velike a basket alebo maminkine a tatinove telo ho obklopuje a citi sa ako v brusku. le. posledne 2-3 dni je mrzuty...ale to dobojujeme a bude dobre..prechadzka je skvela vec a kupaniea este bouncer a pustame si detske pesnicky a to sa nam paci...BABY MATE SA NA CO TESIM A MYSLIM TO NAOZAJ V DOBROM NAPRIEK VSETKEMU JE TO KRASNE OBDOBIE ZE @sarifa ? tesime sa na drobcekov.... teraz mi maly spi na hrudi a mozem ho bozkavat, kusat ani sa nepohne, a to nevadi ani fakt ze ma nalozenu plienku....asi dolahla ta prava unava....o 10min mame doma tatinkaz nocnej tak papa neskor tak o hodku dve ked tatino pojde spat.peknh den babule u nas vychadza slnko ale vraj je zima.

slivka233
13. sep 2012

@andrea2510 neboj sa vsetko bude fajn aj my s lenkou sme stresovali ako dive a pozri, sme ukazkove maminky, porod sme zvladli, kazda ho zvladne ved sme silne zeny a ani sa nenazdas budes mat potom...a zabudnes na porod....mne uz tehulkovanie nepripomina nic iba par kil navyse, ovisnute brucho ako huspenina 😀 ale pockame do 6tyzdnov a mamka pojde cvicit.....a bude fit a este viac ako predtym.....ZVLADNETE TO NEBOJ HLAVNE NESTRESUJ NEPROSPIEVA TO, ako nam radila monka a kaciatka pozitivne mysliet...a je to cista pravda.teste sa na drobcov a vsetok stres hodte za hlavu.

radusiq
13. sep 2012

Dobre ranko, tu sa dnes ale rozbehla diskusia takto na rano 🙂 my sme vcera sli neskoro spat tak sme aj neskor vstavali, ale spravne nacasovana stikutka to zachranila 😅

@slivka233
@katie555 veru takto o cca 6 tyzdnov uz tu nas vacsina bude mat babatka, som velmi zvedava ci udrzime taketo tempo pisania 😀

Baby pouzivate niektora tie tenucke zavinovacky co maju babu vytvorit pocit maternice aby bolo pokojnejsie? Ako skoro po porode sa to ma zacat pouzivat? Mam to brat rovno do porodnice?
Mala by som skocit do obchodov zas, kupodivu sa mi ani nechce, ale cas sa krati a mam velmi malinko veci tej najmensej velkosti, ani do porodnice nemozem zbalit este...

andrea2510
13. sep 2012

aj ja mam question mam tvrde brucho to asi nie je dobre znamenie ze?

wewe8584
13. sep 2012

@katie555 @andie25
ahojte babulky...no tak ja tie tabletky na zelezo neberiem.... ale asi zacnem..alebo aspon kazdy druhy den.... vobec sa necitim unavena, prave naopak..ani zavraty nemam...ziadne priznaky....to vidite...co GP to iny nazor...Andie a moze ovplyvnit nizky Hb babatko? moze mu to nejak uskodit, ked mam nizke hodnoty? Co sa tyka tej stitnej...no nevedel mi povedat GP, trapak...ale ja viem ako sa beru vies...takze som vlastne zistila, ze on nic nevie 😀 ... no a konzultant v nemocnici sa ma spytal naco som vlastne prisla, ze nevidi ziadne viditelne znaky znizenia stitnej 😀 😀 ... som mu povedala, ze to preto, lebo to vsetko konzultujem s odbornickou na svk a uz mam 2x zvysovane davky.....v skutocnosti som tam bola zbytocne....cakali sme tam takmer 2 hodiny naviac...asi mali nejake omeskanie ci co...trapas....

lu2112
13. sep 2012

@andrea2510 tvrde brusko je ok ja to mam stale len si lahni a vyloz nohy ked to povoli po case je to v poho ak to bude dlhsie daj si magnezium mizes to mat s unavy zataze alebo falosne kontrakcie

andrea2510
13. sep 2012

@lu2112 no kontrakcie to nebudu lebo ma nic neboli, len cele mi stvrdlo no snad za chvilu povoli

wewe8584
13. sep 2012

Dobre ranko babulky tehulky....opat po dlhsom case 🙂
Cely cas som si hovorila, ze vybavicku nebudem riesit az do posledneho mesiaca, no tento tyzden ma zachvatila nakupovacia mania...tak mam pocit, ze co sa tyka oblecenia mam vsetko okrem niecoho hrubeho na decembrovu cestu domov.....
chcela som sa spytat, tu maju postielky roznych rozmerov...vacsinou je dlzka az 140 a sirka 77... my by sme chceli kupit tu taku continental cot (124x66) ... bojim sa ale, ze mi nebude sediet bumper...tak neviem teraz....ci je to univerzalna velkost alebo nie ... uz ste kupovali postielky? a este babulky...aky matrac je najlepsi pre drobceka? je ich tolko na vyber, ze fakt neviem....

radusiq
13. sep 2012

@wewe8584 ahoj veru dlho si nebola 🙂 140x77 je cot bed (to sa da rozlozit potom na postel pre toddlera), klasicke postielky (cot) su na matrac 120x60 - takze ak to co pises je vonkajsi rozmer tak je to to iste. Bumper do Cot ti bude normalne sediet, len davaj pozor aby si kupovala na cot, nie cot bed.
A matrac - ma byt tvrdy. Citala som ze ak sa tebe zda ze by ti bol pohodlny, tak je pravdepodobne prilis makky. My sme dali doviest zo Slovenska - aj s dopravou to vyslo o dve tretiny lacnejsie ako taky aky sme chceli kupovat tu - totiz nechcela som polyuretanovu penu co davaju skoro vsade, budeme mat cisto kokosove vlakno. Skus mrknut na www.preciouslittleone.com - maju velmi dobry vyber matracov, viac typov ako v normalnych obchodoch aj prijatelne ceny celkom...

wewe8584
13. sep 2012

@radusiq ano ano...taku postielku chceme, co do nej ide matrac 120x60...a kde na svk si ste kupovali? a postielku a bedding set ste kupovali tu alebo tiez doma? ... vsimla som si, ze tu pri tych setoch a vobec nikde nemaju baldachyny....maju ich iba ak kupujes crib ... tak neviem...uz som aj premyslala, ze zo svk kupim, ale ked to nevidim a tu som si vyhliadla tento set:
http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Collection...
tak neviem teraz co mam robit...hm... 🙂

sarifa
13. sep 2012

@lu2112 ze? aj ja si myslim 🙂

sarifa
13. sep 2012

@slivka233 ahoj moja no vyskusaj chcela si zmenu toto by ti islo 🙂 No vlasata Sofia je stale nervozna a len tak place takze ziadne zmeny 🙂 uz si nato zvykam ..jej plakanie je uz hudba mojim usom haha chvilku spi a potom len zacne plakat tak ju mam na rukach ked ju polozim uz spusti ale to asi poznas 🙂

katie555
13. sep 2012

@andrea2510 no to vrdnutie to mavam aj ja..ale zatial som bez bolesti (ked neratam nohu) okrem toho mam pocit ako by som mala zapal mocoveho mechura ...len neviem ci to len nie som precitlivela bo vsetko ma zacina tahat, a svbiet...
@radusiq ja mam menej nez 6 tyzdnnov teda vcera bolo 5...a ja dufam ze mala bude bud skor alebo nacas 😀 vsetci mi hovoria ze bude skor - alebo minimalne nacas pri mojej organizacii.. Ja zase tvrdim ze tym ze Paul je otec tak si mala da nacas
@slivka233 smelka aj zapacha alebo len je lepkava? je mi jasne ze nic prijemne to nie je ... 😀
@wewe8584 no ako radka pise rozmery su tie...co sa tyka bumpera ja som to iste riesila asi tyzden dozadu ...ale k nicomu som neprisla bo my mame cot bed a vsetky bumpers su napisane na cot...Ten co mam teraz tam sme dostali a pasuje tak neviem ...
matrac my mame mammas and pappas (to stary otec kupil) ale asi jeden z najdrahsich co tam asi mali - bo viem ze bol okolo 100 (a kukam ze vsade inde tu tak 40-50) , tak to nejako neriesim...vyzera dost pohodlne , az tvrdo - ale my obaja mame radi tvrdy takze to bude asi tym ...si myslim ze je to osobna preferencia co si vyberies.

lu2112
13. sep 2012

@sarifa
@slivka233 baby chcem sa vas spitat davate postolky, viazete malych na siroko ci vobec. Viem ze tu sa to nerobi len ma zaujima ci ste sa na to dali a neviete ci tu kontroluju po porode klbiki ako sa vyvyjaju??

lu2112
13. sep 2012

@radusiq ahoj moja idem sa pochvalit vcerajsie cvicenie z epi-no sme sa dostali na 17 cm tak uz le 12 a sme tammame na to 3 tt 😀

wewe8584
13. sep 2012

@lu2112 ahoj lu 🙂, ja zatial sice nemam co viazat 😀 😀, ale co sa tyka nas....my mame nakupene veci ako za starych dobrych cias a planujeme viazat na siroko ...aspon do 3 mesiacov..takze klasika plienky a ortopedicke nohavicky kupene 🙂

wewe8584
13. sep 2012

@katie555 hm...lenze ja som nenasla rozmery na bumper, ktory som si vybrala :( neviem preco...no a na stranke je uvedene, ze je to na cot alebo cot bed.....neviem ako to oni beru..lebo pri objednavani sa neda vybrat, ci to chcem na cot alebo cot bed....tak som kusok mimo z toho....hm..

sarifa
13. sep 2012

@andrea2510 silvika ma pravdu ..i ked sa nam lahko vravi teraz ze nestresuj 🙂 ja som velmi stresovala a som si to len skonplikovala a ohrozila vlastne babatko :( ja len poradim dychanie lebo to je velmi doleziteaj aj pre babo.

Veru par tyzdnov a uz od pomahania v tehotenstve sa presunieme vsetci na pomahanie s detickami 🙂 ...

katie555
13. sep 2012

@wewe8584 no ja to tiez nemohla najst ...ale ak pomoze my mame tento set (to sme dostali) a bumper pasuje
http://www.mamasandpapas.com/product-bedtime-hu...
tiez to tam nepisu ci je na cot alebo cot bed - na cot bed je ok...
ja este zhanam aspon jeden, ja mam len par deciek zatial a tie spacaciky asi 2 sa mi zda. .. 😲

sarifa
13. sep 2012

@lu2112 ahoj moja no ja ich mam veru aj v skriny ale nepouzivam ich .Myslim si ze netreba.A ci kontroluju klbiky no ja idem za 2 tyzdne s malou na kontrolu tak asi tam budu vsetko kontrolovat tak ti dam vediet .

radusiq
13. sep 2012

@wewe8584 nie postielku a bedding set sme kupili z tej stranky co som ti posielala, tu v uk. Na slovensku sme nakupili matrac a dost veci z www.maderna.sk, doslo to k nasim a oni to poslali cez hc-courier tu.

@lu2112 no pekne 17cm je dost teda...to das v pohode za tri tyzdne 🙂 ja som si povedala ze kedze teraz usetrim za bazen, epi no a TENS machine tak si miesto toho budem moct dovolit single izbu aspon 🙂 inak teraz som mala cas si to poobzerat - tak u nas stoji izba £60 na noc, alebo £125 s en-suite (to mi pride uz ako lepsi hotel teda 🙄)
@katie555 neviem preco ale ja mam cely cas z teba pocit ze Chloe pojde trosku skor 🙂

wewe8584
13. sep 2012

@katie555
@radusiq
tak dakujem dievcata za rady 🙂 popozeram este raz po dalsich strankach 🙂 ved to my mame este cas 🙂 a kedy ste to vy vlastne riesili...postielky a kociky?

lu2112
13. sep 2012

@sarifa no ja mam tiez vsetko nachystane ale vela kamosiek my tvrdi ze uz ani na slovensku to tak nesuria ze niekedy po dvoch tzdnov povedia ze uz netreba viazat tak ked to tu nikto nekontroluje zbytocne sa mi nechce nic robit lebo ani viazat na siroko a mysliet si ze je to spravne tiez nieje zdrave. Ale daj vediet potom co ti povedia na malu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre