Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lydusska
18. sep 2012

@katie555 Ahaaa no zbohom tak to teda sa mam na co tesit, mam vysoke BMI, cukrovka v rodine aj vysoky tlak .... tiez bielkovina v moci hhhh no to je teda ... uz to vidim z toho mojho krvenho tesu zajtra ....;(((

andie25
18. sep 2012

@lydusska ďakujem, no dobra sprava je, že väčšinou po tehu zmizne aj tehu cukrovka. Takze teraz robím všetko preto aby sa malinka mala dobre. Ty ked máš vysoké BMI a máte v rodine cukrovku pojdes na glukozovy test tiez. A tlak máš ok?

katie555
18. sep 2012

@monkka21 no chceme ist v januari kym bude este ako tak malinka ...tatko sice snival o vnukovi ale tak aj baba bude dobra..On vzdy chcel syna a sme dve baby ... teraz prve vnuca a zase baba 😉

monkka21
18. sep 2012

@katie555 neboj sa,bude ju mat radsej ako chlapca a tesit sa z nej 🙂 s takym malinkym sa lepsie cestuje,videla som to teraz ked sme boli s biankou ako mala rok a porovnala s tim ako ked mala pol roka,dost velky rozdiel teda.

katie555
18. sep 2012

@andie25 inak mne sa zvysil tlak trosku a dost aferu z toho robili - moj normalny cele tehu bolo cca 100-110 / 60-70 a dnes som mala 120/80 a dost sa im to nepacilo...ja som myslela ze je to normal ze sa mi ku koncu zvysi ....najskor som si myslela ze je to bo som sa ponahlala bo som odisla neskor z domu ale este pred odchodom kontrolovala a bol ten isty...sa ma velice vypytovali ci nemam bolesti hlavy - vraj ak budem mat bolesti hlavy alebo blurred vision mam hned volat do nemocnice 😕

slniecko77
18. sep 2012

Caute 🙂
@andie25 uz mate meno pre princenu? Mozno si aj spominala, ale nejak som nepostrela
..ozaj ako to dopadlo s peticiou? Som poslala znamym a verim, ze to dopadlomdobre a pri dalsom tehu absolvujem test na step B legalne aj v tejto krajine 😀

katie555
18. sep 2012

@monkka21 no hej to som pocula mne to vravela rodina kde som bola nanny...a najblizsie 2 soboty tam idem strazit deti - sa pytala ci este zvladnem babysittovat ... mne osobne je jedno na ktorom gauci budem vecer xixi a prachy navyse sa hlavne teraz zidu ...

monkka21
18. sep 2012

@katie555 a ake velke deti?

andie25
18. sep 2012

@katie555 no ten spodny tlak máš zvýšený, ale tak rob to co ti povedali, neznepokojuj sa, len si prečítaj niečo o preeklampsii a o jej znakoch a akonáhle niečo z toho sa objaví hned do nemocky.

aliza
18. sep 2012

@andie25 no, kedze ste tu citovali moj prispevok a celkom ironicky, tak som reagovala, mohla som snad, nie? a sorry, ale ja tej vase katie absolutne nic nerobim....musketierky 😉 , ake ste zlate...
a prispevok o dedinskych husiach vo velkom meste pisala @sarifa
prepacte damy, uz vam to tu nebudem zneprijemnovat mojimi prispevkami.

andie25
18. sep 2012

@slniecko77 ahoj, áno mame Natalku 🙂 Ale bude mat aj Lola🙂 takze Natália Lola🙂 ty ani neviem, musím to pozrieť tu petíciu, snáď sa veci pohli, a ty ako? Oddychnuta po dovolenke?

andie25
18. sep 2012

@aliza och koľko ironie v jednom príspevku...Ani tebe nikto nic neurobil.

monkka21
18. sep 2012

@andie25 120/80 je zvyseny tlak?

radusiq
18. sep 2012

@katie555 uz viem, musim mat c-section uz naisto. Buduci piatok idem do nemocky a objednaju ma

@lydusska vitaj, prva 2013-ka 🙂 najtazsie bolo pre mna to cakanie do prveho scanu a midwife, som bola veeelmi nedockava, potom to ale prejde a zacnes to brat..odporucam ak nie si, poprihlasovat sa do vslijakych baby klubov, okrem goody bagov a vselijakych vzoriek ti kazdy tyzden poslu mail co sa prave deje -ake velke je babo, co sa prave vyvija, co uz dokaze a tvoje priznaky co je normalne a co nie az tak..drzim palce nech si tehotenstvo vychutnas a uzijes 🙂

andie25
18. sep 2012

@monkka21 v Kate prípade išla zo 60 na 80, berie sa to individuálne, áno v jej prípade to je zvýšený

slniecko77
18. sep 2012

@andie25 pekne ste vybrali 😉 aj my sme dali dve mena
..daj vediet ako dopadla peticia..dost ma to zaujima
..este sa z dovolenky s mm spamatavame 😀 kedze maly dostal 6.chorobu a my s nim..by som neverila ako dokaze detska choroba zatocit s dospelakom, ale inak bolo super 😉 videli sme aj Malagu a Gibraltar..skoda, ze sa nam nepodarilo aj Marakes..ale to niekedy nabuduce 😉

katie555
18. sep 2012

@monkka21 takmer 10 a 12 ...bola som pre nich nanny asi 5 rokov dokopy odkedy mansi mal necele 3 ...dvaja fagani ale vychovany slusne nikdy som s nimi nemala problem ... 😀
@andie25 aj som si myslela ze koli tomu oni to nejako nespecifikovali len to sa dost vypytovali ze ci nemam bolesti hlavy....ja mam dost precitane o preeclampsii .. ach jo ..hadam uz nejako vydrzim do porodu bez problemov ked som to mala tak doteraz 😀

aliza
18. sep 2012

@andie25 ked myslis....kazdy si veci interpretuje tak, ako mu vyhovuje...pekny vecer, uprimne a bez ironie 😉

slniecko77
18. sep 2012

@radusiq fuuuha mas cisara 😒 mozem vediet dovod? To ma mrzi..mi prides ako pohodova rodicka tzv bezproblemova 😉 tym nemyslim zdr. komplikacie

andie25
18. sep 2012

@slniecko77 dakujem🙂 aj nam sa paci🙂 chuda a trvalo to dlho? Ja pomaly idem spat, ráno praxujem a idem aj na kontrolu. Mám tehu cukrovku...

monkka21
18. sep 2012

@andie25 aha to sa takto berie,som nevedela,dakujem za vysvetlenie 🙂

monkka21
18. sep 2012

@katie555 tak hadam si pri nich odychnes a nedaju ti zabrat 🙂

andie25
18. sep 2012

@aliza aj tebe dobru nocku 🙂

jeanka
18. sep 2012

Filipko... 😵

https://picasaweb.google.com/lh/photo/zf2Ok_ocY...

dufam ze to bude fungovat (ten zvuk v pozadi je praaaacka 😀)

katie555
18. sep 2012

@monkka21 s tym tlakom to aj mne tak bolo povedane - nie je to vysoky tlak ale celkovo zvysene za tehu ked ja som vzdy mala nizky 😒 minimalne co ma ako-tak tesi je ze keby som aj musela rodit mala je uz vyvinuta takze aspon z tej stranky je to ok 😖

andie25
18. sep 2012

@monkka21 hej aj to je jedna z možnosti ako sa to berie, ešte sú aj ine. Tak ja idem zalomit, dobruu noc všetkým !

radusiq
18. sep 2012

@slniecko77 ooo dakujem 😅 placenta posterior low - od zaciatku tehu sa neposunula, minuly tyzden ma kontrolovali na utz ☹ vyzera ze preto aj tie moje krvacania..ale ziadne tragedia, hlavne ze sme obaja zdravi 🙂

slniecko77
18. sep 2012

@andie25 maleho to preslo relativne rychlo a znasal to perfektne 😉 mne sa to rahalo cca 2 tyzdne a mm uz treti tyzden, nuz herpeticky virus je svina
..tehu cukroka...verim, ze to zvladnete bez vavsich komplikacii..aj v pripade tehu cukrovky moze mat zena porod doma, ale rodit vo vode?

andie25
18. sep 2012

@slniecko77 zase záleží od guidelines... Hoci... Ak uzv bude v poriadku a cukry takisto, nemal by byt dôvod, lenže kto bude riskovať v nemocnici? To je otázka. Ja vy som veľmi chcela, no uvidíme. Fingers crossed!

slniecko77
18. sep 2012

@radusiq aach jo, placenta..skoda, ze sa ti neposunula..mne hej
...ale aspon si mozes byt ista, ze tym padom porod bude pre maleho bezpecny 😉 ako sa vyjadril jeden americky lekar...porod je najnebezpecnejsi trip nasho zivota..myslel prirodzeny porod
..a dalsie pozitivum..nebudes mat roztrhnutie 3.stupna
..samozrejme, ze viem ake su rizika sekcie...tak to beriem trosku s nadhladom 😉 a verim, ze som sa ta nedotkla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre