Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
20. sep 2012

@sarifa 😀 dakujem poslem ti moj mail do ip

slivka233
20. sep 2012

Ahojte babulky, ako sa mate ? Ja sa nejak neviem tu dostat, ked drobec spi rychlo si chcem porobit a len co si sadnem uz je hore...vidim ze vsetko bezi ako ma bruska sa pripravujuuu na svet, maminky sa trosku trapia so soplikmi..
@sarifa my mame soplik stale v noci som oka nezmurila co som maleho sledovala, tak ma plny nos az sa dusil, ale uz sa to uvolnilo a pekne odsavame a davame si soline spray...ako sofinka?? lepsiee??? ja mam tu hadickovu odsavacku z domu, ta este celkom fajn.
ozaj o akom papiery sa to bavite??lebo na porodne na SK mam anglicko-slovenske tlacivo, ak by ste chceli poslem.
inak mame contract na 6 mesiacov tak som happy a zaciname pracovat na vlastnom domceku.

katie555
20. sep 2012

@sarifa no napis ze nema...a vlastne dostane ked vybavis slovensky rodny list nie ? 😲

sarifa
20. sep 2012

@katie555 nebudem robit slovensky rodny list

domak2
20. sep 2012

@sarifa ja som to podala v auguste a 14. septembra mi nabehli peniaze takze celkom rychlo to ide

slniecko77
20. sep 2012

@monkka21 nemala par dni predtym vysoke teploty?
..tak nejak u nas vyzerala 6.choroba 😉

sarifa
20. sep 2012

@slivka233 mojka aj Sofia ma zapchaty nostek tak strasne chrci a v nose jej nic nevidim:( Akoze pracujete na vlastnom domceku?To tlacivo mam anglicko-slovensky len som nevedela ze co do urcitej kolonky napisat 🙂 a rodny list musim dat prelozit? vies co vsetko treba k tomu?

sarifa
20. sep 2012

@domak2 isla si tam osobne? a dali ti to na slovensky ucet? co vsetko si k tomu potrebovala?

domak2
20. sep 2012

@sarifa ja som splnomocnila mamu a na slovensky ucet, myslim ze na zahranicne to ani nevyplacaju

sarifa
20. sep 2012

@domak2 no a ako sa to splnomocnenie robi? sorry za hlupe otazky ja som este take veci nevybavovala 🙂

monkka21
20. sep 2012

@slniecko77 nie namala teploty.uz sme mali 6,chorobu ale tieto rash su dost podobne.len jej idu zuby ale si myslim,ze to s tim nema nic spolocne

slivka233
20. sep 2012

@sarifa no mi sa dotoho zajtra pustame teda do vybavovania viem ze potrebujes Appostille - Foreign and Commonwealth Office - poslat do Milton Keynes a apostilovany r.list + to tlacivo ze sa babo dozilo 28 dni a chodila si na prehliadky posielas domov. myslim ze to je vsetko. Ked tu bola HV povedala mi ze ked sa budem kupat a bude para mam si tam dat maleho...aj som ho tak supla do kupelky v baskete a uvolnilo nam to sopliky lebo nam to stale a chrcal, teraz uz lepsie ved vyskusaj a davam ho spat na vyssie.
no tak majitel predlzil contract o 6 m. takze mame pol roka na to aby sme si nasli domcek a vybavili morgage..uz nechcem byt na rent a strachovatsa kazdy pol rok.

sarifa
20. sep 2012

@monkka21 dostala si to?

domak2
20. sep 2012

ani ja veru predtym, tak postupne chodim hore dole a znazim sa robit co mi kazu 🙂 no mama to zformulovala ale asi najdes aj na nete, len take jednoduche ze ja .... narodena, dna, bytom splnomocnujem ...narodeneho.., na vykonanie... a uz napises co potrebujes, len som musela ist k pravnikovi aby mi overil podpis, co sa vsetci tvarili akoby to bola diablova listina lebo to bolo po slovensky ale nakoniec som nasla taku zapadnutu pravnicku kancelariu a za 5£ mi tam napisal ze to bolo pre nim podpisane a dal tam peciatku. tie formulare som vytlacila z netu a chcela dat podpisat GP, ale opat skusenost s diablovou listinou, tak som to aj prelozila, sla tam znova a na recepcii im vysvetlila ze o co ide, tak sa tvarili kyslo ale nakoniec mi tam dali tu peciatku, to som potom vsetko poslala mamci a ta to tam len zaniesla a bolo.

sarifa
20. sep 2012

@slivka233 appo co? moja a teraz mi to akoze povec vlastnymi slovami co to je v tom MK? 😀 IM SPECIAL lol

slniecko77
20. sep 2012

@monkka21 aha...tak to by mohlo skutocne byt z pracieho prasku

katie555
20. sep 2012

@domak2 nevies ci sa to da poslat aj na sek? bo rodicia nemaju bankovy ucet ...

domak2
20. sep 2012

@katie555 na tom formulari je napisane ze sa to da dat bud na ucet alebo priamo na adresu trvaleho bydliska, ale tam predpokladam ze to bude do vlastnych ruk, pripadne ich tiez asi mozes splnomocnit, alebo si mozte kvoli tomu ten ucet zalozit 🙂

katie555
20. sep 2012

@slivka233 dobre robite, platenie rentu je vyhadzovanie prachov do vzduchu...ale kedze mate 6 mesiacov to uz aby ste zacali teraz...aj ked national average je 8tyzndov (nam to aj tolko trvalo) mam kopec znamych co im trvalo aj 5--6 mesiacov kym sa nastahovali ...

@sarifa no ja vsetko dam vybavit maminke ..splnomocnenie si napises sama ze splnomocnujes osobu, narodednu ,cop , rc, adresu atd na konanie vo veci .. v tvojom mene. (skus mrnknut na nete nejaku predlohu) a potom by si to mala mat potvrdene ze obe to podpisete - pred napriklad matrikarkou alebo notarom a davas kedysi to bolo ze 50sk kolok teraz je to tazko povedat kolko alebo kto si kolko uctuje.... Ja chcem vybavit rodny list slovensky len preto aby bol..pas budem len britsky ... 😨

monkka21
20. sep 2012

@sarifa ano dostala aj tak mi to nejde otvorit.neviem preco.tebe to v akom programe otvorilo?

monkka21
20. sep 2012

@slniecko77 no asi hej ☹

katie555
20. sep 2012

@domak2 no mamka ma take iste meno takze zvycajne jej daju veci ked je na moje meno...to by bolo v pohode...ale aj tak planujem ju spnomocnit ohladom vsetkych jednani so socialnkou, matrikou a postou tak to by malo byt ok .ja uz asi dva tyzdne cakam na zamietnutie sure start ..hadam coskoro pride 😕

katie555
20. sep 2012

@monkka21 monka ja mam v pdf a word ak chces poslem ...je to inak divny format 😀

sarifa
20. sep 2012

@katie555 no tak v january tam idem tak snad budem mat vsetko co potrebujem aby som si to sama vybavila .preto sa pytam kazdeho ze co mi odtialto treba aby ma zase neposlali niekam ze mi nieco chyba :(

monkka21
20. sep 2012

@katie555 tak mi to prosim posli pdf lebo v tom doc mi to nechce otvorit.poslem ti mail do ip 🙂

sarifa
20. sep 2012

@monkka21 mne to otvorilo v microsoft word

domak2
20. sep 2012

@katie555 s tym sure start to bolo okolo mesiaca ak si dobre pamatam, ale ved ty mas este cas, na vsetko su celkom siroke lehoty, ja som zacala riesit az ked mala mala aspon tych 28 dni nech nemusim nic doplnat a podobne 🙂

monkka21
20. sep 2012

@sarifa mne to tusim ani v tom neotvorilo.idem to este raz pozret

katie555
20. sep 2012

@sarifa neboj zvladnes..dam ti presne vediet pred januarom - bo mne maminka pride v novembri a vsetko bude brat a riesit potom... 😲 skoda im to nechat ked mame na to narok ...ved 800 eur je viac ako nasa mesacna materska ..xixi ja som povedala ze tie prachy budu moja rocna poistka na auto 😵

katie555
20. sep 2012

@domak2 no ja na to narok nemam kedze som ani ja ani partner v zivote neziadali ziadne benefity ...takze mne sa tam ani nema co zmenit...ja len tak kedze niektore baby spominali ze zamietnutie im prislo v priebehu tyzdna... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre