Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
21. sep 2012

@lu2112 no moj drahy sa rozhodol pracovat z domu takze mi berie office..idem ku kamoske na kafe a potom vyzdvihnut dalsiu z letiska ...a poobede dufam ze len oddych a klasika nic nerobenie. Rozmyslam ze aj ja by som mohla nieco dobre napiect len neviem co ...ja stale by som v poslednej dobe jedla sladke ...a to som sa vcera vazila som dokopy pribrala 17kg ..to bude nadavania po porode...S tym tocenim ja to mam tiez tak isto - hlavka dole ale toci sa zadockom a chrbat plus vzdy sa jej nejako zadari ma kopat alebo vytlacat na pravej strane pod rebrami ...na lavej to nerobi ...ja aj na pravej strane radsej spim a to sa jej nepaci 😕

radusiq
21. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂 my sme si dnes trosku pospali, nezvyk ze sama doma...musim dat dokopy byt a potom idem na navstevu, dufam ze sa odgulam 😀

@lu2112 vdaka, urcite daj vediet budem sa tesit 🙂 este vladzes pratat a po meste chodit???

lu2112
21. sep 2012

@radusiq no ja vladzem obcas viac obcas menej ale da sa🙂. Ty sa setri a neprehanaj🙂. A chcem bit v pohybe nech sa Maxik rozhodne uz prist lebo tie falosne kontrakcie ma uz nebavia 🙂. Uz si hovorim ze skusa moje nervy.

radusiq
21. sep 2012

@lu2112 neboooj uz to bude kazdu chvilu urcite 😉 mne prave volali z poistovne, auto mame na totalku, a hodnota klesla tak zazracne ze nove za to co nam vyplatia nekupime 🙄 nase courtesy car si asi budeme moct nechat kym nam nedojde sek, co je 7-10 dni, takze presne pred porodom ostaneme bez auta...vrrrrr 😠

katie555
21. sep 2012

@radusiq daj nam vediet kedy ti urcia datum ale neprehanaj to xixix 😀

lu2112
21. sep 2012

@radusiq to mi je luto ved to ale nebola zase taka buracka?? No a co budete robit kupite move?? Ci budete chvylu bez auta??

radusiq
21. sep 2012

@lu2112 nebola prave, len oprava by bola neekonomicka lebo auticko to bolo pomerne lacne a nove diely su drahe. Neviem co bude, nejak sme momentalne financne neratali s novym autom 😅 ale zas ani bez neho nemozme byt dlho, este uvidime...

hesiodos
21. sep 2012

ahojte, som tehotná už 4 mesiace, žijem v UK, moj priateľ ma opustil z jedneho dňa na druhý a povedal že ani dieťa nechce a prerušil veškerý kontakt so mnou... Som tu sama ako prst a neviem dobre po anglicky. Nepoznám tu zákony. Potrebujem chodiť k midwife atď a v práci ma nútia vziať si dovolenku. Chcela som sa spýtať tu v UK nieje platene volno pre tehotné? Chcela som si nechať dovolenku na vianoce :(

lu2112
21. sep 2012

@hesiodos smutny pribeh je mi luto ze ta partner opustil.
Zamestnavatel ta nemoze nutit si brat dovolenku musi ti umoznit ist k GP a k MW pocas pracovnej doby mas na to narok. Ak stim mas problem povedz to MW a spitaj sa jej co mas v takom pripade robit ona ta nasmeruje na spravne urady. Ale urcite si nedaj skakat po hlave teraz ked si tehu si viac chranena ako kedykolvek pred tym 😉.
A kde v Uk sa nachadzas??

katie555
21. sep 2012

@hesiodos ahoj tak to mi je luto ...pracujes pre agenturu alebo priamo zamestnavatela ... ale inak ti nemozu nic...skus ist k GP aby ti dal sick note, len si musis davat pozor casovo aby ti potom neskratili matersku ...

@radusiq a neda sa to nejako ze by vam to niekto znamy opravil? pretoze viem ze kamoska bola na tom tak podobne - po havarke im povedali ze write off a poistovna im poslala nejake prachy. .Oni si dali auto opravit niekomu nezavisle od opravovne co im povedala poistovna a stalo ich to mozno 200 libier ...a auto je ok 😕

@lu2112 uz si napiekla?

monkka21
21. sep 2012

ahojte.tak Bianke to uz mizne.rano mala na nohach este trochu rash,ale ked sme prisli z mesta uz nic nemala.teraz periem nanovo vsetky veci vo fairy.dnes ma stale pali zaha.uz ani tabletky poriadne nezaberaju.dnes sme spali do 10.15 aj ked sa to nerata lebo ja som v noci kazdu chvilu behala k malej.ale uz jej trci spicka jedneho zubku.a este jeden sa tlaci.tak to bude na dlhsie to nocne behanie k nej,ale aspon keby si srandu zo mna nerobila.pridem k nej a ona velke smiechy na mna 😀

radusiq
21. sep 2012

@katie555 bol s nim mm v servise sa spytat na cenu opravy, neboli sme si isti ci sa vobec oplati ist cez poistovnu lebo to nevyzeralo ako velky damage, ale chceli za opravu viac ako nas povodne stalo to auto...a ked vratis na cestu insurance write-off tak poistka je dost horibilna, a nie kazdy to poisti, takze skoda namahy...

@hesiodos ahoj to mi je luto, ako baby pisali nemozu od teba chciet aby si brala dovolenku. Odporucam, ak si to este nezrobila, napisat list pre zamestnavatela ze oznamujes ze si tehotna, aby si to mala papierovo podlozene ze si im to oznamila. Aku pracu robis? A ako dlho si v UK?

lu2112
21. sep 2012

@katie555 moja stale este nie bola som v meste akurat som dovarila veceru Kopeova omacka a hovadzie maso k tomu bude s chlebom a niako ma rozbolela hlava tak si asi lahnem a potom idem piect 🙂. Ale mali je taky activny ze uvidime ci ma necha si odychnut 🙂.
@radusiq no teraz bez auta by to bolo tazke no nezavidim ale dufam ze sa vam podari to co najlepsie vyriesit 🙂. Kazdopadne auto budete potrebovat. Ako sa dnes citis

katie555
21. sep 2012

@lu2112 ja som tiez kadejaka nevyspata sa citim ..teraz som chcela spat a mala sa rozhodla ze nie ved naco tak kopala a stikutkala ze som to nakoniec vzdala ... 😀 ale lezim v posteli a oddychujem

@radusiq no to moze byt bo oni ho potom predali 😵 neviem presne...no ale auto pri malom budete potrebovat ...ach ja tiez 'zboznujem' taketo nepredvidane vydavky

monkka21
21. sep 2012

baby tim romom vratil sud vsetky deti http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...

katie555
21. sep 2012

@monkka21 hej hej uz som zaregistrovala - chodim sa este stale rozculovat na to forum bez deti neodidem, kde nevedia respektovat nazory druhych....a na zaklade tejto afery vyhlasuju ako neznasaju anglicko,anglicanov a anglicke matky su zle mamy. (len na zaklade pocutia ze veci robia inak nez my na svk) Tam davaju vsetky update o clankoch ohladom kazdeho clanku...
Boze daj nech porodim cim skor, nech nemam cas sa zaoberat takymi vecami .... 😕
Ps. som rada ze mala uz lepsie ..aspon vies ze to bola 'len' avivaz

monkka21
21. sep 2012

@katie555 ja tam radsej nechodim ,lebo mna to strasne roculuje niekotre nazory.ja si v prvom rade vychovavam dieta tak ako ja uznam za vhodne a nie podla neakych danych nazorov ze to musis tak a to tak.ja som matka a viem co je pre moje dieta najlepsie a co nam obom vyhovuje.nemam rada ked niekto niekoho odsudzuje za to ze to robi inac ako ja.ja sa k tej teme nevyjadrujem nestoji mi to za tie nervy,len ublizim babatku.
no uz som vymenila prasok,som rada ,ze uz jej to mizne,nozickyu uz ma ciste len trochu na chrbatiku.avivaz uz nebudem vobec pouzivat

katie555
21. sep 2012

no akurat sme konecne sa dostali k tomu aby sme zistili co a ako ohladom skolky a skoly pre malu - a normalne pozitivne spravy - vraj do skolky sa musime prihlasit ked mala bude mat 6 mesiacov, a ze oni prideluju miesta - a zenska povedala ze tym ze byvame oproti nevidi dovod pre ktory by sme sa tam nedostali...a cena - od 3 rokov je to 25 libier tyzdnne - statna skolka ...Takze uz len zabezbpecit nejako childcare na tie 2 roky medzi tym... Plus do skoly by nas mali automaticky brat kedze najblizsia skola je vzdialena 2 mile a tuto tato je 20metrov od domu ale ze miesta prideluje council .. 😵 😎 😉 😀

lu2112
21. sep 2012

@katie555 moja a naco tam chodis tam tonema vyznam oni si myslia ze vsetko vedia lepsie 🙂. Vies co mna rozculuje ze preco ked je tu tak strasne zle nejdu domov na slovensko? Ved sme v EU mozu ist kamkolvek.
Inak potom sa cudujes ze mas zvyseny tlak🙂.

@monkka21 som rada ze malej ja uz lepsie tak to bolo stej avivaze alebo prasku. Budes musiet teraz davat pozor ked budes chciet zmenit prasok.

katie555
21. sep 2012

@monkka21 ach ja neobhajujem system ved ani tu nie je vsetko ruzove, ale nadavat na celu krajinu a narod len pre jednu aferu je podla mna nefer ...nuz ani ja nie som spokojna z danovym systemom tu ale co narobime ? vybrali sme si to tak to mame xixi
mna napadlo ty viem ze si spominala ze nemas narok na smp ale budes mat maternity allowance...Mohla by si mi povedat kolko to je bo jedna kamoska sa ma pytala ale nikde som nemohla tu info najst

monkka21
21. sep 2012

@lu2112 kym sme mali ariel tak bolo vsetko v pohode ale sme menili za persil sensitive.odteraz uz len fairy 🙂

monkka21
21. sep 2012

@katie555 maternity allowance je 135£tyzdene a vyplaca sa bud kazde 2 tydne alebo kazde 4 tyzdne.nikde nieje raj.

katie555
21. sep 2012

@lu2112 no neviem ci prave to mi dviha krvny tlak ...ale mozne je vsetko ...hehe aspon na tomto fore sa mi zda ze baby ako tak rozmyslaju a akceptuju jedna druhu...a rozne nazory ...

katie555
21. sep 2012

@monkka21 tak to potom je tolko isto ako smp ...ja doteraz neviem ci budem dostavat 90% z platu alebo smp ..ale hadam nejako bude...Kolko ti trvalo vybavenie childs benefit? bo som pocula ze to sa moze tahat 😀

monkka21
21. sep 2012

@katie555 vies co asi 2 tyzdne to trvalo kym boli peniazky na ucte.a kedy to budes vediet?no ono sa to vacsinou taha pri tych co sa im dieta nenarodilo v UK.

lu2112
21. sep 2012

@monkka21 a kedy sa vybavuje childs benefit?? Hned ako sa narodi dieta a kde to treba vybavovat🙂. Dakujem
@katie555 no ja si tiez myslim ze tato tema je super ja uz ani k oktobrovkam moc nechodim lebo tam sa stale na nieco stazuje tiez🙂. Tu je to take v pohodicke kazdy sa na vzajom respektuje a clovek si moze povedat svoje🙂.

katie555
21. sep 2012

@monkka21 aha tak to potom ok ...bo aj 80 libier mesacne sa zide ....ja som to citala tu na mk ze kazdy hovori ze to moze trvat aj 5-6 mesiacov ale ked to len pre cezpolnych to je ok...ja o to poziadam hned ked sa mala narodi..keby som to nechala na draheho tak mala ani zaregistrovana na urade nebude 🙂

katie555
21. sep 2012

@lu2112 ja som bola na oktobrovkach asi 3krat ale mam pocit sem tam ze oni hovoria inym jazykom 😢 take veci tam rozoberali ze ja ani nemala ponatie...uplne ine ako my tu ... to este ako tak ked sa ma mama nieco opyta koli malej ci nepotrebujeme tak to ma aspon zmysel ale hentam fakt sem tam nepodstatne veci ...ok dobre aj my tu sem tam tocime somariny ale v ramci normalu..xixi. ty sa ozaj lepsie citis dnes? ja akurat uvazujem o kupeli zase ma chytaju trosku krce 😝

monkka21
21. sep 2012

@katie555 no musis mat rodny list a hned poslat nam to urcite do 2 tyzdnov trvalo.sestra je tu zo synom a jej to trvalo 3 mesiace ale on sa tu nenarodil.zatial viem leno takych ze im to dlho trvalo codieta sa tu nenarodilo.dnes som zacala 3 trimester 😀 no a este 3 mesiace do due date.ach neviem ako to zvladnem...

katie555
21. sep 2012

@monkka21 mozno hlupa otazka - kde dostanem rodny list? az ked dieta zaregistrujeme ? bo co viem ze na urad kedze nie sme zobrati musime ist obaja... A daju ti nejake papiere v nemocnici? bo co viem zaregistrovat dieta musime do 42dni na prislusnom councile ale vraj aj to moze trvat kym ti daju datum? neviem ci je to pravda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre