Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
22. sep 2012

@andie25 ahoj chcela som sa ta opytat ako sa tu v anglicku otocia baby ak sa do 36 tyzdna sama neotoci dole hlavou ....to robia rucne alebo ako? alebo ponuknu hned cisarsky?

lu2112
22. sep 2012

@sarifa samozrejme malinovy cajik je u nas popularny aj manzel si dava🙂. No budem sa teda uz tesit na vas klub mamiciek 🙂. Ja robim vsetko co mozem aby ten porod bol lahsi ale uvidime ci to pomoze ved napisem potom mohu story🙂

andie25
22. sep 2012

@andrea2510 ahoj, závisí od guidelines ake máte v nemocke. Da sa urobit aj ECV- otocenie babatka doktorom, ale konkrétne o tom rozhoduje doktor. No az potom by sa mala ponúkať sekcia. Ale tak v každej nemocke je to ináč. Opytaj sa ked pojdes na kontrolu.

andrea2510
22. sep 2012

@andie25 no ja mam teraz v pondelok kontrolu u midwife a vo stvrtok v nemocnici mozno sa otoci tesne predtym ako tam pojdeme ....ja len tak ze ta midwife hovorila ze ju otocia rucne ak sa neotoci co moc nechcem lebo to dost boli len ked mi midwife stlaca brucho ked kontorluje ake velke je baby

sarifa
22. sep 2012

@lu2112 no veru rob vsetko preto ..ja som vsetko odflakovala aj s tym cajom,lebo som si verila ze to bude ok a pozri ako som dopadla 🙂 tak to nevzdavaj a drzim palce

andie25
22. sep 2012

@andrea2510 hm, chápem ťa, ale tak pre teba aj babo je najlepšie, ked sa narodi prirodzenou cestou. Teraz na to nemysli, malinka sa ešte dovtedy môže umudrit a otočiť sa aj sama. Držím prsty.X

katie555
22. sep 2012

@andrea2510 neplas sa vsetko bude ok. Stikutka ti Mala? Vazne ja si tiez myslela ze je ale otocena ale vzislo ztoho ze to co som ja povazovala za hlavku je zadocek

@andie25 aky si mala dnik?
@lu2112 ja som tiez taka - stale si to neuvedomujem pripada mi take nerealne za za cca 3 tyzdne budeme mat malu pri sebe

lu2112
22. sep 2012

@katie555 no je to take neuveritelne ze mali tu uz kazdu chvylu bude ja si stale neuvedumujem ze to bude nase dieta kazdy den chodim do maleho izby a hovorim si ze to he pre neho vsetko. Vzdy som sa len starala o deti inych a teraz to bude moje no asi ma chyta porodba panika. Asi nervozita stoho ze neviem co ma caka 🙂

andie25
22. sep 2012

@katie555 ale taka som nijaka z toho vecneho pichania do prstov, ešte len od stredy to robím a uz mi z toho hrabe, spolu s hormonmi som prepukla do srdcervuceho placu.... Ale uz je dobre 🙂 Boli sme dnes aj v asde, vyzdvihla som si tam huggies newborn kit a kúpila Natalke body s dlhým rukavikom, ciapocky, ponožky a rukavicky do nemocky 🙂 a ty ako? Chloe sa vrti?

monkka21
22. sep 2012

@andie25 no aj ja som si dnes uz poplakala po tom co som sa postavila na vahu 😢 teraz mi uz nebude vobec chutiti jest.

andie25
22. sep 2012

@monkka21 ale prosimta🙂 len si daj, potom budeme spolu chudnut🙂 kašli na to a jedz co ti chuti. Asi to bolo vo vzduchu dneska ta placliva nálada 🙂

andrea2510
22. sep 2012

@katie555 ale hej ma stikutku stale. neviem ved uvidim co povedia v pondelok ale ona nie je pozdlzne ale napriec ved mozno sa otoci do porodu

monkka21
22. sep 2012

@andie25 mne moc nechuti jest a priberam aj tak za 8 tyzdnov 8 kg.ale kvoli malemu sa nutim jest aspon nieco.no veru asi bolo,ach uz sa radsej nebudem vazit.

katie555
22. sep 2012

@andrea2510 nestresuj koli tomu lebo zbytocne si este ublizis. Budem drzat place. Mysli pozitivne a vsetko bude ok . Alebo skus vyskusat co tu @radusiq spominala z tym svietenim s baterkou. Hlavu hore drz sa 🙂

@andie25 verim ze to nie je prijemne ale zvladnes koli malinkej. Vyuzi aj tie kupony co Su na krabici . V tescu hughies stojateraz 2.47 a mas este 2 zlavu. Wipes Su libru v asde tak mas ich zadara. Ja strazim deti a v pondelok tiez planujem ist peniazky minut na malu - v tk maxe maju krasne fusaky pre babatka .

@monkka21 ja sa vcera vazila . Dokopy som pribrala 17kg ..vazim 80 kg na 160 vysku. A tiez som.z toho plakala vecer ... Drahy ma len ukludnoval ze Uz to dlho nepotrva ale ja plakala Ako mala

@lu2112 my tiez chodime do izbicky. Mne sa to zda stale nerealne ze o cca 3 tyzdne budeme mat malu doma a zmeni nam to zivoty navzdy - Uz nic nebude Ako predtym

andie25
22. sep 2012

@katie555 no veru, zvladnem, musím pre našu princeznu🙂 strašne sa na ňu teším uz teraz, tak to u mna prepuklo nejak ťa láska k nej🙂 kupony vyuzijem určite, hoci chystam sa latkovat, no ale aj jednorazovky sa určite zidu. Ja som uz kúpila fusak ale neviem či nie veľký... Takze babysitujes? Ja idem k deťom v pondelok poobede a potom idu na dovolenku, tak sa budem len učiť a chodit na prax.

lu2112
22. sep 2012

@katie555
@monkka21 babulky ja som sa odvazila na zaciatku tehu hned ako som to zystila a odvazim sa znova az 6 tt po porode. 🙂. Nechcela som sa tym depkovat ja som stim vzdy mala problemi. Tak hlavu hore po porode budeme rozoberat ako co najskor zhodit spolu to tu zvladneme

katie555
22. sep 2012

Tak uz som doma idem sa vybuvat teraz...Ten mansi chalanisko sa ma pytal - kate can u feel the baby moving in your tummy? will you let me know when she moves so i can feel her? 😲 A mala ako naschval bola ticho dost dlho a potom ked chalani sli spat sa ma mrvi az doteraz ... 😀

lu2112
23. sep 2012

Dobre ranko dievcata tak hlasim ze tuto noc sme sa konecne vyspinkali zalahla som vecer a zobudila sa az teraz ze musim na WC tak asi pohyb zabral a unavili sme sa🙂. Tak idem ja este spinkat nech to vyuzijem ked uz sa tak dobre spi nam dnes 🙂.

radusiq
23. sep 2012

Dobre ranko prajem, ako sa mame? este spinkate vsetky? My ane dnes tiez vydrzali dlhsie ako zvycajne, ani ranna stikutka este nebola..dnesne plany? A napady na nedelny obedik? ;)?

lu2112
23. sep 2012

@radusiq ahoj moja my ken vstavame nam sa tak dobre spinkalo ze sa nam ani spostele nechce🙂. Dnes zase niekam pojdeme na prechadzku len este nevieme ze kam 🙂. A obedik ja dnes budem robit pecenu kacku dusena kapusta a knedla drahy si rozkazal 🙂.

andie25
23. sep 2012

@radusiq dobre ranko 🙂 my sme hore uzod 8mej, ale lebedime v posteli...no, na obed mam chut na fazulu s kyslou kapustou a klobaskou, take fajne gadzovske jedlo, pocasie aj na to vyzera, a mam chut na kyslu kapustu. Inac este mam zo vcera kuracie stehna so zemiakmi a salatom, ale tak kysla kapusta to asi dnes u mna vyhrala 🙂 a mama mi vcera narobila chutky, lebo robila doma slivkove gombovce ☹ no nevadi, mozno este vykuzlim dnes nejaky jablkovy zdravy kolacik 🙂

@lu2112 no pekny den aj vam, teda vy budete mat dneska na obed hotove hody 🙂 dobre, ze si sa fajne vyspinkala, my pojdeme na prechadzku tiez ale az poobede X

radusiq
23. sep 2012

@lu2112 uff no dobre poziadavky si dava takto na poslednu chvilu 🙂 my sme vcera mali gammon steaks s koprovou omackou a knedlikom, dnes by som nieco lahsie, zeleninkova...
@andie25 ako vyzera ta fazula? Taky mix vsetko dokopy? Este som o tom nepocula ale znie to fajne

monkka21
23. sep 2012

ahojte.tak ja som sa tiez celkom dobre vyspala,zistila som ze som mala nizko podhlavou tak jeden vankus navyse to vyriesil.ach len to pocasie ma ubija.my mame dnes pecenu morku,zemiakovu kasua neaky salatik k tomu.pekny den tehulky a mamulky

dedenini
23. sep 2012

ahojte. Prosim neviete mi poradit niekto? Zijem v Uk .som na materskej. ta mi konci zaciatkom decembra. Teda ta platena. Chcela by som velmi ist do skoly, potrebujem sa naucit anglicky aj koli praci a aj malinkej dcere aby som ju mohla casom ucit... je niekde nejake centrum, kde by mi umoznili chodit tak ako by sa mi dalo koli malej? a este, keby idem do job centra sa zahlasit, mam narok na nejake prispevky financne, keby si hladam pracu, alebo chodim od nich na nejake kurzy? ako to cele je? viete mi prosim poradit? a este, som stale zamestana, ked nemam moznost sa po materskej vratit do svojej prace, tam je lepsie aby som dala vypoved ja? alebo mam pockat nech ma vyhodia... dakujem za rady... pekny den

lu2112
23. sep 2012

@dedenini ahoj popozeraj sa v okoli urcite mas niake jazykove skoly alebo kurzy je toho vela niektore su platene a niektore zadarmo len si musis popozerat ze co by ti vyhovovalo. Urcite je dobre ze chces sa zdokonalit v jazyku ale urcite by som neucila svoje dieta vsetci doporucuju to nechat na skoly skolky tam ju naucia raz dva inak by si ju mohla naucit z inym akcentom a tym padom by mala problem sa toho zbavit. Uz pekne po slovensky a anglictinu nechaj na anglicanov🙂. Co sa tyka prace zamestnavatel by ta mal pozvat na meeting ohlade nastupu po materskej a vtedy ak ti to nevyhovuje podas vypoved vziadnom pripade to nenechaj na nich kym ta vyhodia vela ludi si neuvedomuje ze v UK referencie su podstatne. Vela stastia

lu2112
23. sep 2012

@radusiq koprovu omacku sme mali tiez vcera 🙂. No vybral si povedal ze kedze este tu mali neni tak mam cas potom uz nebude cas na taketo varenie🙂. Co dnes budete robit?? Idete niekam ci len odychovat budete

lu2112
23. sep 2012

@andie25 tak si uzi peknu nedelu ta kysla kapusta znie mnam ja by som si tiez dala 🙂. A ako sa citis ako ti to ide s tou cukrovkou??

katie555
23. sep 2012

Dobre ranko bruska..Tak ja si dnes trosku pospala, bola som v noci parkrat hore taka ta klasika zachod a potom som sa nemohla ulozit...ale dnes je futbal cele poobede v tv takze to bude na programe ...a zamiesila som zase na linecke pecivo xixi

@lu2112 mozem poslat draheho k tebe na kacku?

@andie25 je ten pocit ako by pri infekcii normalny? bo ked to mala aj Lucka aj Radka nielen ja ?

@dedenini no ja by som vedela jedine s tou skolou - ja som zvyklad chodit na ESOL a ta ja dotovana statom...zvycajne to byva raz za tyzden a vecer - takze ako ti pracuje partner? ak klasicky 9-5 tak by sa to dalo zosuladit..
A co sa tyka zamestnavatela tak on by ti mal dat pisomne ze nema pre teba miesto - otazne je ci to nie je nelegalne ? bo ti musi drzat pracovne miesto do roka - a ked tvoje zanikne tak ti musi ponuknut adekvatne voci tomu kde si bola predtym..len tak oznamit ze miesto pre teba nema je proti zakonne - ty nemusis suhlasit co ti ponukne a tym padom odist ...

lu2112
23. sep 2012

@katie555 vidim ze vsetky sme sa dnes dobre vyspinkali 🙂. Kludne ho posli aj tak toho bude dost 🙂.

katie555
23. sep 2012

@lu2112 xexe no ja by si este pospala ..len ja raz ked som uz hore po 8mej rano neviem zaspat ...mozno ked united bude hrat tak si dam nap xixi ...on strasne zboznuje kacku , knedel a kapustu...ja to moc nemusim ..a moja mamka mu to stale vari ked prideme domov (sice aj tatko to ma rad) co mas dnes na plane ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre