Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
24. sep 2012

@radusiq
@jeanka
Samozrejme, ze mozete odmietnut ockovanie, len naozaj yreba prestudovat, co obsahuje vakcina. Ono stalo sa uz park krat, ze ked neboli deticky zaockovane, nechceli ich potom zobrat do skolky. Ja tiez riesim dilemu.

lu2112
24. sep 2012

@andie25 no tak malinka sa rozhybala to som rada ja si pamatam Maxa ten bol vzdy ako cert od prveho kopnutia v 18tt vedel tak kopat az som mala opuchy na rebrach🙂. Tak a teraz nastastie uz len tlaci a kopne len obcas dochadza mu miesto🙂. Stale netusim ako take male babeno moze mat tolko sily ze ta kopne a dozenie k slzam🙂. Dufam ze tazky tyzden zvladnes hlavne davaj na seba pozor a nic neprehanaj. Ja sa snazim robit vsetko preto aby som maleho rozhybala tak dufam ze to pomoze a mali sa rozhybe 🙂.

nelkas
24. sep 2012

@katie555 Dakujem Katka, ano prislo mi to aj sa mi to da otvorit, medzitym my to uz dalsia mamka poslala a tie dalsie dve tlaciva to netreba prekladat? co tam je prispevok pri narodeni dietata a potvrdenie osetrujuceho lekara za ucelom posudenia naroku na a tam potom su tie tri moznosti,lebo mne povedali na urade, ze to tlacivo ma tiez potvrdit lekar a to co si mi ty poslala ze to gynekolog,ale kedze tu sa chodi k midwife tak asi to ma midwife vyplnit...ty mas kedy termin a si si to uz vybavovala,ci este len budes...jedna mamka my tu napisala,ze jej to nechceli na tie tlaciva potvrdit,ale ze jej lekar napisal list ze chodila na tie prehliadky a dieta sa dozilo 28 dni a dal na to podpis aj peciatku,tak dufam,ze nebudu robit s tym nejake problemy,aj ked to zalezi od ich ochoty a vole,ale mne by tych 800 eur strasne pomohlo,vsak ako kazdemu...ja tu nebudem mat narok na matersku,lebo som pracovala len ako volunteer v children centre a vtedy nemam narok na metersku a sure start od kedy prisiel ten slavny Camerun tak uz tiez velmi nedavaju...my sice mame child tax credit ale tam su nejake podmienky udelenia, len do nejakej vysky a tiez working tax credit,ale to sa zase vztahuje len ked ma dieta alebo mozno mi nejake postihnutie,takze z toho my tak viac menej vychadza,ze nam to asi nedaju a nieco tam aj pise ze od roku 2011 ak mas dalsie dieta pod 16 rokov tak o to asi nemozem ziadat, ale viem ze aj tak o to musim ziadat,lebo na SR potrebuju mat dokaz,ze som to tu nedostala...ked budes vediet nieco viac tak mi daj vediet...zatial dakujem za odpoved aj za to tlacivo...inak sa citim celkom dobre,len uz aj trochu ako slon a to este len 6 mesiac,ale co treba vydrzat,len zeby porod bol lepsi,lebo s prvou dcerou som sa natrapila teda, som mala kliestovy porod po nejaky 27 hodinach,tak dufam,ze teraz to bude aspon kratsi cas...ale co bude ako bude len zeby boli babtaka nase zdravucky,to je najdolezitejsie

radusiq
24. sep 2012

@andie25 ahoj, no vies ze maly moze vsetko na svete aj ked obcas az zaboli ako ma vie kopnut silno 😀 ako myslis ze mm by bol do polpasa vyzleceny a dal by si ho na hrud ked zacne plakat a ked bude skontrolovany? no to som zvedava co na to povie 😀 odkial mas tie bounty casopisy? ja som mala len ten prvy co som dostala na booking appointment...

tinna333
24. sep 2012

@lu2112 tak to je super ze az 11tt pred due date a keby som bola pred tym este par tyzdnov na sick tak mam tiez narok na matersku ktora mi zacne od toho 11 tyzdna pred tym ako som due?

andie25
24. sep 2012

@radusiq ono vies ked ti davaju bounty pack na booking visit, tak na kazdom je napisane, ze dokedy sa musi dat ten pack mamicke a asi ja som dotala uz iny casopis ako ty-ale tiez len jeden, kedze ty si pisala, ze si minule nasla v nom zlavnovy kod na pampers tak som si to isla pozriet , ale ja som nemala ten ale som mala offer od tots bots. Hej moze sa vyzliest do polpasa alebo supnut maleho pod tricko, fakt 🙂

radusiq
24. sep 2012

@andie25 toto je spica 🙂 no fakt som zvedava co na to povie 😀 ono mu ho najprv budu musiet ocistit az tak si ho vezme (aspon teraz sa tak tvari, bohvie ci vydrzi ked bude pri tom)...no tak ta tots bots je super zlava fakt, ja som mala balik huggies zadara - tiez lepsie ako drotom do oka aspon na zaciatok, maju ten vyrez na pupcek tak kym zacneme latkovat to bude fajn...

katie555
24. sep 2012

@andie25 dakujem ze vysvetlenie...ono ked idem na zachod nie len sem tam taky krc dostanem ze dobre ze nejacim...dufam ze to je znak ze sa to uz hybe trosku xixix ..nechce sa mi cakat donekonecna

katie555
24. sep 2012

@nelkas co viem len tento treba ma prelozeny bo vraj nie vzdy to chcu lekari tu potvrdit kedze nevedia co potvrdzuju...mozno je tam este nejaky formular na vypisanie ked ides na socialku.. Mne to bude vybavovat mamina.
Takze ty uz jedno dieta mas a teraz cakas druhe? 😀 😀

andie25
24. sep 2012

@radusiq no jasne, ze ho aspon utru hehe, vykupkany a navonany teda nebude 🙂 ale podla mna mm bude aj tak v siedmom nebi, ked ho uvidi, hm? 😉 urcite neodmietne 🙂 som zvedava, potom mi daj vediet, a inac to moze doma praktizovat kazdy ocko, je to taky baby and daddy bonding 🙂

andie25
24. sep 2012

@katie555 urcite sa veci hybu spravnym smerom 🙂 vies ako sa hovori, trpezlivost ruze prinasa 😀 hoci ja sa ti priznam, ja by som uz chcela tiez, no v zaujme zdravia len nech nasa babika pekne dozrieva, nech je "ripe enough" 😝

katie555
24. sep 2012

@lu2112 ten caj ked uz pijem treti tyzden by som mala 3 krat denne? a potom uz az kym neporodim 3 krat ?

@radusiq @jeanka @sarifa @slivka233 len sa chcem spytat co by ste odporucili dat si doniest zo svk? bo mamka sa kazdy den vypytuje co este chcem zohnat a doniest ...Myslim cosi co sa tu neda zohnat - alebo na svk je vyrazne nizsia cena 😲

andrea2510
24. sep 2012

@katie555 ahoj no bola som u midwife a baby este nie je engage ale je aspon dole hlavou. este jej dam tyzden aby sa tam nejak zahniezdila......

andrea2510
24. sep 2012

povedala niektorej z vas midwife ze mate ist na ockovenie proti chripke? ja neviem ci mam ist mi povedala ze doporucuju aby som isla

andie25
24. sep 2012

@andrea2510 mozes a nemusis, dala ti aj nejaky letak a informacie? babatku to neuskodi nijako, ale ty mas pravo sa rozhodnut, ked nechces, nemusis ist

andie25
24. sep 2012

@andrea2510 no vidis, tesim sa s tebou, ze je malinka dole hlavou, takze ziadne ECV sa nekona 🙂 ja stale hovorim, treba hlavne pozitivne mysliet a nezatazovat sa ze co ked toto alebo tamto. Inac ma napadlo, ze ty uz si aj tak na konci tehu, tak iba ak by si velmi chcela sa ockovat, tak skus. Ja osobne si ziadne chripkove virusy do seba nechcem dat pichat 🙂

andrea2510
24. sep 2012

@andie25 nedala iba povedala ze silno doporucuju ist na vakcinu proti chripke. no ja neviem my nebyvame casto chori ale aspon mala kedze sa narodi na zimu by bola ako tak chranena. no neviem sa rozhodnut.
hej teraz to znamena ze ju musim porodit ze mi to neulahcili tou section 🙂 no nejak to zvladnem ☹

katie555
24. sep 2012

@andrea2510 no vidis aspon nemusis panikarit ...super sprava nie ...neboj ona sa postupne posunie ...ked tam bude tak budes mat bolesti ...s tym ockovanim - to asi az po porode nie ? bo viem ze ked mne brali tie prve krvne testy (na prvom meetingu) tak povedala ze keby aj zistili ze nemam dost nejakych protilatok napriklad voci rubeole ci ako sa to pise tak by ma ockovali az po porode bo v tehotnosti sa nesmie...
Ako sa inak citis?

radusiq
24. sep 2012

@andie25 to nieee...len sa mu nepacia tie babatka pokryte v tom povlaku hned ako ich vyberu z toho ma trosku des, inak pohoda 😀 uz som mu pisala, tak odpisal ze ked si ho da pod tricko ze ho obvinia ze ho chce uniest 🙂 ale suhlasil...doma potom myslim ze ho od maleho neodtrhnem, sa bude bondovat den noc 😀

@katie555 ved ja som na caj uplne zabudla 😕 😅 hned si idem spravit, ani neviem kedy som naposledy pila...

zo slovenska - ja som si dala poslat zavinovacku s kokosovou vyplnou (nechcem mat maleho v perinke vkuse, ale je to velmi prakticke ked spinka na tebe a ked pridu navstevy a si ho budu podavat, tak ta vlozka mu drzi hlavicku a menej ho to rusi). Fusaky s ovcim runom su ovela lacnejsie na sk, potom odsavacka hlienov, ja som si aj postolky na siroke viazanie (stalo to asi euro tak som si povedala ze ak nevyuzijem nic sa nestane), a potom s Luckou sme si objednavali tencelove plachty, lebo boli za dobru cenu, ale nie su nepremokave. potom v DMku maju super masticku na bradavky Babylove tak toto som si niesla, a detsku kozmetiku Weleda lebo mali v DMku zlavy (bez zliav sa neoplati je aj tu)

andie25
24. sep 2012

@katie555 toto je ockovanie proti chripke, to sa moze aj v tehu, ale je na mamicke ako sa rozhodne, normalne sa za to plati, ale v tehu mas narok zadarmo

katie555
24. sep 2012

@radusiq ved ale ty nemusis pit? ved u teba to neurobi ziadnu vyhodu ...
no ja som sa stale o tej zavinovacke nerozhodla bo tu baby hovorili ze ju v zivote nevyuzili ....odsavacku na sopkily na vysavac mi uz mamka kupila..Ja totiz uz velmi malo veci si nosievam zo svk - okrem slaniny a klobas xixix

nelkas
24. sep 2012

@katie555 dakujem pekne za odpoved...mne dali tri tlaciva prispevok pri narodeni dietata, priplatok k prispevku pri narodeni dietata(co ai mi poslala prelozene) to by mal vypisat gynekolog ale kedze tu ziadny nieje,resp je ale nikto k nemu nechodi tak to by mala midwife potvrdit a potom este tretie potvrdenie osetrujuceho lekara za ucelom potvrdenia naroku na tam sa skrta ta moznost ze mas prve,druhe alebo tretie dieta a to vlastne by mal lekar potvrdit,tak mi povedala ta pani u nas na urade, ze sa dieta dozila tych 28 dni...mam tie dalsie tlaciva da sa to otvorit v microsoft word,ale len po slovensky keby si chcela nato pozriet ako to vyzera tak ti to mozem poslat...to tlacivo prispevok pri narodeni asi netreba prekladat,lebo tam v podsate lekar ani midwife nemaju nic vypisovat...a este mi dali k tomu u nas na urade cerste prehlasenie,ze som si vedoma,ze udaje, kt som uviedla su pravdive,ale to uz len ja vypisujem sama. No ano to uz je moje druhe dietatatko a zase by malo byt dievcatko a ty co cakas chlapceka ci dievcatko? Tak termin mas niekedy koncom oktobra? Mne sa prva dcerka narodila 2.oktobra 2008 aj ked termin som mala na 13.10,ale uz v 38. tyzdni sa vypytala na svet,ale som aj bola rada,lebo uz ten posledny mesiac som sa fakt citila ako taky velky balon ...🙂 A ty cakas prve babatko,tak ti prajem vela stastia,aby si mala lahky porod a hlavne aby bolo vsetko v poriadku a malicke bolo zdrave,to je najdolezitejsie to zdravie

katie555
24. sep 2012

@andie25 no ja som bola chora asi raz za cele tehu, a to bolo presne vtedy ked sme mali amnio ...takze to bolo hadam z oboch..mimo toho vzdy ked som citila ze na mna nieco lezie tak rychlo hot lemon and honey a 2 paracetamoly a do druheho dna som bola ok...takze asi hadam mne by sa to ani nejako neoplatilo 😎

andie25
24. sep 2012

@radusiq no hej ten povlak moze a nemusi mat, aj keby mal, tak sa to do 10 minut aj skor vstrebe. Hej tomu ver, raz vyskusa a uz ti ho neda 🙂 a aj pre babo je dobre poznat vonu daddyho 🙂

lu2112
24. sep 2012

@katie555 no ja som ho zacala po 3tt pit dve tri salky denne a pijem to tak az do teraz niejedy dam iba dve salky ked zabudnem ale snazim sa tie tri denne rano naobed a pred spanim.

andie25
24. sep 2012

@katie555 ono aj keby si sa dala ockovat, tak tie najvacsie chripky prichadzaju v obdobi januar-marec, takze by ti to vykrilo, ale ked nie si chorlava tak naco, ani ja sa nedavam. Inac ma stale zaraza, ze MW povedia, ze silno odporucaju ale letak a informaciu nepodaju....hmmmm

andrea2510
24. sep 2012

@katie555 bolesti uz mavam ako pri periode ale to som zatial mala asi 2 krat a len rano potom poobede ma to preslo. No mne povedala midwife ze cim skor sa mam dat zaockovat ak chcem. takze asi teraz to myslela. Citim sa ok uz len 3 x do prace a uz budem aj ja doma lenosit. Trocha som uz unavena ale to len ked dlho chodim ked sme v meste inak ok zatial a to ze nemozem spat na chrbte lebo mala je asi tazka sa mi blbo dycha radsej na boku spim.

radusiq
24. sep 2012

@katie555 nemusim, ale fajny je a vraj potom trosku moze ulahcit hojenie a cistenie, aj po cisaraku sa tie tkaniva musia nejako spamatat...a mozem sa aspon tym cajom citit ze tu medzi vas patrim, obcas si pripadam ako vydedenec ked citam vas tu a vselijake clanky o porodoch ktore sa ma uz netykaju 🙂 inak ja tiez vela nenosim - presne klobasy slaninu, obcas horcicu a granko (nechapem ako ale mm citi neskutocny rozdiel medzi grankom a nesquikom, ja vobec) a smotanove Minonky 🙂 vies co ta zavinovacka - mne mamka kupila taku, ze ked sa rozlozi tak je z nej pekny paplonik, akurat do kocika, takze sa nebojim ze by som nevyuzila

katie555
24. sep 2012

@nelkas no ja viem ze maminke doma na urade povedali ze jej daju este nejake papiere a ona ich donesie ked pride ..ale ak mas chvilocku casu tak posli mi to na ten isty mail..
Ano moje prve - teraz som 36+5 ale tiez sa uz neviem dockat ...ja by som nedbala aj teraz ist, ale moj drahy tvrdi ze musime pockat kym dokonci este jeden projekt tak o 2 tyzdne...Cakame dievcatko ..
Mala si aj prvy porod tu v uk?

andrea2510
24. sep 2012

@andie25 tak sa nedam ani ja ockovat moj manzel nemal chripku asi dobre 2 roky a ja ak mam chripku tak to len take na 2 dni ze na mna nieco lezie a konec chripky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre