Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
24. sep 2012

@andie25 vazne to som nevedela, som myslela ze to musia poutierat...ju ale sa nanho tesim 🙂 este vyberame skladbu do akej sa narodi, mm si presadzuje pokojnejsiu klasiku (ale nie uspavaciu), ja by som najradsej Lou Reed - Perfect Day, to mi pride ako ideal 🙂 nevies ake su all time favourites na operacnej sale? 😀

andie25
24. sep 2012

@radusiq u nas fici radio, len ked mamicka chce, ale ja som zatial bola len ta emergency cs, na planovanej som nebola, takze ti neporadim 🙂

katie555
24. sep 2012

@andrea2510 ja napriklad nemozem spat na pravej strane bo mala neskutocne ma zacne kopat - aj ked neviem ako je mozne ze az tak dotiahne....Super uz toho nemas vela a pridas sa k nam...Nejake novinky ohladom domu?

@andie25 no ja byvam tak klasicky raz za rok ale ked uz tak tak poriadne ...plus stale si to potom s drahym presuvame...mne to inak nikto neponukal ,, ale tiez nejako neplanujem si dat do tela chripkove virusy ...ja neivem tie moje mw - nie su zle ale co sa tiez klasicky nepopytam neviem ...xixi ale co sledujem su to aj horsie - mna sa aspon pytala ci chodim na antenatal classes

@radusik no ja si chcem dat tu injekciu. caj pijem ved ak to pomoze dobre a ak nie aj tak dobre , mne tiez chuti - ja ked pijem nejaky caj tak ovocny alebo bylinkovy...anglicky neznasam ...

@lu2112 no ja musim zmensit asi salky - xixi bo ked si dam rano pol litra kavy potom doobeda caj, a este nejako to do vecera vopchat tak 2 krat je to dost challenge..a pred spanim ja nechcem pit bo aj bez pitia coholkolvek chodim na zachod cca 6-8 krat za noc ...neviem akoby to dopadlo keby som este pred spanim pila caj

nelkas
24. sep 2012

@katie555 Ano tu som mala v Lancastria,j ke vtedy sme byvali este vo Windermere,ale som sa rozhodla rodit v lancastri,lebo tu su lekari aj vybavenie,mne davali aj epidural,aj pln na dychanie aj inekcie od bolesti, no nebol to lahky porod,hlavne ze ju tymi kliestami tahali,ale so setrami aj s lekarmi som bola maximalne spokojna,sa velmi pekne ku nam spravali...mala som mozno ist rodit len do midvies house,ale tam v pripade komplikacii prevazaju do Lancastra,co vtedy bolo okolo 40km,tak som nechcela riskovat a som aj dobre urobila...leba tam nie su lekari,len midvives a v pripade komplikacii prevazaju v takom stave do nemocnice,kde su lekari,ale neboj nic kazdy porod je iny a ty mozes mat uplne lahky a ryychli porod, mam par kamaratok,co porodili celkom lahko...inak ty byvas v manchastri? to nieje tak daleko odLancastra mi aj sem-tam chodime do Manchastru,hlavne na polsku ambasadu,kedtreba nieco vyybavit,lebo moj priatel je Poliak,tak tam je jednoduchsie chodit pasy tu vybavovat ako do Londyna, oni maju aj v londyne aj v Manchestri Polici ambasady,ked ich tu je tak vela...mozno sa aj niekedy mozeme dohodnut a s a niekde stretnut,ked pojdeme detom robit pasy,ale to az ked sa mala narodi budem o tom rozmyslat...iank dnes je otras pocasie,leje ako z krhly aj v Manchastri?

radusiq
24. sep 2012

@katie555 aku injekciu? ja mam rada skoro vsetky cajiky, aj anglicky (okrem PG a nikdy s mliekom) aj ovocne aj vsetky mozne ine ale teraz som na zahu zacala viac pepermintoveho a tento malinovy mi uplne vypadol 🙂 nosis ovocne caje z domu ci kupujes tu tie Twinnings ruzove a pod? Ja som vela podostavala, mam plnu policu cajikov, ale tie tunajsie ovocne mi pridu dost slabe...

nelkas
24. sep 2012

No ja sa uz lucim pre dnesok, lebo tu celyy den mozem tak sediet...pa,pa vsetky tehulky a mamicky...dakujem,ze vsetky odpovede na moje otazky

slavik79
24. sep 2012

@wewe8584 my sme tiez rozmyslali ze nebudeme byvat priamo v oxforde, ale nakoniec sme to prehodnotili, ja nesoferujem a hladali sme take byvanie, kde by som mala poruke GP, midwife, nemocnicu a aj nejake obchody, aby som sa doma cele dni nenudila sama 🙂 ano, rodila som v JR hospital, najprv som vyfasovala izbu na najvyssom poschodi s bazenom, kuchynou, proste maximalny komfort, ale kedze ja som strasna posera, a v tom delivery suit nedavaju epiduralku, tak som odmietla, a dostala som izby o nieco menej komfortnu, ale dostala som epiduralku, ktora po 24 hodinach kontrakcii bola nieco ako rajska hudba 😀 ja som bola maximalne spokojna so vsetkym. a hlavne, ziadne uplatky, dohadovanie sa a vybavovanie si konkretneho doktora ktory by ma odrodil, ziadne nevrle sestricky...proste jedna nadhera 😀 😀 😀

katie555
24. sep 2012

@radusiq tusim oxodoxin ci ako sa to vola - na urychlenie afterbirth ...
s tymi cajikmi - ja twingins - napriklad segra ta si ich odtialto nosi ...mne domace nechutia - teda co su lepsie ako tekkane tie su velmi podobne tymto a su ovela drahsie ...tento rasberry tea mi vobec ale nechut ako malina ja by som to nevedela ani identifikovat xixi

jeanka
24. sep 2012

@lu2112
@radusiq
little lambs bambusove vnutri schnu asi 3 dni, ostatne ll a tb cotton schnu vnutri minimalne dva dni, hlavne ked je vlhko Aako teraz, microfibre tb fluffles iba poldna..... vonku je vsetko suche za den.... takze ked nebude prsat budem davat von aj v zime... 😅 aspon sa mi zide ze mam tych plienok tak vela :D

nelkas
24. sep 2012

@katie555 Poslala som ti tie tlaciva na email,ja uz idem...maj sa zatial peknucko,drzim palce s babatkom...pa,pa 😵

lu2112
24. sep 2012

@katie555 no ten malinovy mozes pit max 1 liter tak podla toho ake salky mas ja mam tie klasicke 300 ml tak ja pijem tri🙂.

lu2112
24. sep 2012

@jeanka no to som rada ze ja ich mamtiez viacejako treba lebo by sme nestihali susit 😉

wewe8584
24. sep 2012

@slavik79 joj tak super...dufam, ze aj ja tam budem mat take skusenosti. My tam budeme tiez rodit, chodim tam na ultrazvuky a na konzultacie, ale este som nebola pozriet kao to tam na porodnom vyzera....ty si to pred tym videla? Aj si chodila niekde tu na antenatal clases? Ja sa na Witney absolutne nemozem stazovat...mame tu vsetko po ruke, byvame 5 minut od centra, blizko vsetky obchody a 10 min od midwife a GP. Do Oxfordu to mame cca 15km, bus chodi neustale, akurat, ze rano su zapchy, takze to trva manzelovi dlhsie, kym sa dostane do prace. A kde presne byvate? v ktorej stvrti. Joj, super vediet, ze je tu blizko niekto zo svk. Kde ste kupovali veci pre malu?

slavik79
24. sep 2012

@wewe8584 verim ze aj ty budes spokojna, ja sa inak strasne bojim vsetkeho nemocnicneho, ale tu som mala naozaj pocit, ze relaxujem a len cakam na nieco co musi prist, ale bez strachu. midwife bola naozaj uzasna, vzdy mi povedala ze co ide robit a ake to bude, povzbudzovala ma a ani milym slovom nesetrila. moj priatel mol cely cas so mnou, podaval nastroje, asistoval 😀 dali sme jej bonbonieru, taka bola rada, normalne nas vybozkavala obidvoch 😀 inak, nikdy predtym som v tej nemocnici nebola, k MW som chodila do jedneho detskeho centra a ultrazvuky mi robili este v predoslom meste. takze az v den porodu som tam bola prvykrat. a s MW som mala jedno sedenie aj s tlmocnickou, kde nam vysvetlili co a ako, pytala som sa na kadeco, inak nic, ale mne bohato staci aj net aby som zistila co potrebujem. tu v oxorde byvame blizko templar square, cast headington a veci pre malu sme kupovali kade tade. nieco som doniesla zo slovenska, postielku mame z e-bay, ale najkrajsie veci maju podla mna v mothercare aj ked asi aj najdrahsie, mame sice nieco aj odtial, ale vacsinou tam ideme pokukat, inspirovat sa a potom nakupime v asde alebo v matalane 😀 myslim ze celkovo v UK sa daju kupit pekne detsek veci niekedy doslova za par libier..mozem sa opytat kde pracuje tvoj manzel?

cimage
24. sep 2012

caute babule, uz sa vam to krati, len sa nebojte, vsetko bude ok. Nam sa zapacilo na SVK a netusime kedy sa vratime. Uz mame vsetky papiere vybavene, aj kocikove nam uz doslo. Maly rastie, uz ma vyse 8kg 😀 , papat mu chuti, aj pocasie si uziva, vela si rozprava a smeje sa. Dviha sa ked mu chytime rucicky a najlepsie je, ze hned na nohy ide, za chvilu ho budeme nahanat. Ja som bola s maminou na koncerte Nedvedovcov, no super bolo 😉 .

slivka233
24. sep 2012

@katie555 ja som velmi rada za odsavacku na soplik, tu klasicku hadickovu, nehladala som ci tu je, potom feniklovy granulovany cajik hipp, a pancusky, ale ty budes mat babu tak pohoda, lebo na chlapcov sim nevidels tu....inak je tu asi vsetko, nic extra netreba. A vies co ja som velmi vyuzila a velmi rychlo som sa zotavila po porode tam dole bylinky dubovu koru, repik, kamilky a urobit si z toho kupel...inak nic inee.

sarifa
24. sep 2012

@katie555 jkeby som ty tak jej poviem nech mi donesie repik ..ten sa ti urcite zide po porode 🙂

sarifa
24. sep 2012

PRE VSETKY CESTUJUCE MAMICKY!!!

uz som konecne zistila ako zohnat umele mlieko na letisku.volali sme do bootsu na letisko,a tam nam poveda\li ze take 2tyzdne pred odletom tam mame zavolat a objednat si co potrebujeme a ked pojdeme uz cestovat tak si to tam mame vyzdvihnut ...tak aby ste do buducna vedeli ak by ste potrebovali
😀

radusiq
24. sep 2012

@sarifa vaazne no tak to su sluzby 😀 parada...mna by ani nenapadlo tam volat...ako sa mate so Sofinkou inak? Nadcha presla?

monkka21
24. sep 2012

ahojte.tolko ste toho zase popisali.my sme boli na prechdazke a Bianke kupit novy kocik pre babiky kedze bugynku uz celu pokazila.unavena som ako svinka. 😖 dnes ma tatko volno tak ja budem odychovat 😀 teda aspon dufam.
citam,ze ste pisali o ockovani proti chripke.ja mam velmi zlu skusenost s touto vakcinou v tehotenstve.urcite sa uz nikdy nedma zaockovat na chripku 😠 idem vymyslat,ze co spravim na veceru,ako si som hladna len neviem co by som si dala 😖

andrea2510
24. sep 2012

@katie555 ohladom domu nic uz len cakame do toho 18 kedy sa vystahuju. Vy ste dostali kontrakt ? lebo mne pravnik povedal ze mi ho nedostaneme to je dost zaujimave.

som bola na poslednej hodine tej class co robili health care ale nic nam nepovedali len kedy pridu a jedine co ma zarazilo ze vsade pouzivaju cot bumper a aj male paploniky alebo deky a oni ze nic z toho by nemalo byt v postielke. ale ja si ten bumper aj tak dam 😝

slavik79
24. sep 2012

@wewe8584 ups, neviem ako sa da zmylit v tom kde clovek byva, ale mne sa to podarilo, takze nie headington, ale cowley 😅

lydusska
24. sep 2012

@monkka21 noooo tak za tu cenu to je super!!! Tu ani studio za tu cenu nezozenies. Bristol je dost drahy po Londyne a Oxforde by som povedala ze 2-3ti najdrahsi :(((( .... My platime za jednoizbovy 550 a to je ako tak lacne ... Ale je stary, skaredy a mame problemy, susedom preteka od nas voda k nim ;((, takze sa budeme coskoro stahovat, fakt toto nema zmysel. Ten nas majitel iba peniaze berie a nic nerobi tu. Za cely rok ako sme tu, nic neurobil!!!! :O(((( fnuk

lydusska
24. sep 2012

@tinna333 Hhhh Tinka ty si tiez z Bristolu?? To je mile!!! mohli by sme teda niekedy i na kavicku skocit a poekcat o strastiach tehotenstva, to by bolo skvele hhh 🙂))). mne by Slovenka bodla tu ;))). To mas ako dobre ze uz mas termin u doktora tak skoro. To sa ti ako podarilo? Mne ti doktori povedali ze skor ako medzi 9-11 tyzdnom stretko s midwife nedostanem, tak cakam az do 11teho Oktobra. Mas asi lepsich doktorov hhh 🙂. Kde si registrovana? Inak veeeelmi blahozelam, nech sa ti dari aj malej/mu 🙂)) v brusku .... Ozvi sa zajtra ako si dopadla. To bude tvoje prve, alebo druhe mimi?

monkka21
24. sep 2012

@lydusska veru hej bristol patri k najdrahsim mestam ako som spominala som potrebovlaa tam ubytko tak nazozaj velmi draho.my byvame tu 3 roky ale zaciatkom buduceho roka by sme sa chceli prestahovat.tak budeme hladat tiez nieco ine.o chvilku nas tu bude dost z brsitolu a okolia tak budeme moct dat stretko 😀

sarifa
24. sep 2012

@radusiq no mne to nedalo musela som sa uistit,ale dobre ze to takto robia 🙂 ..Ale Sofia ma stale ten nos zapchaty a stale len chrci uz neviem co mam snou robit:( a ty ako bruskujes?vsetko ok?

sarifa
24. sep 2012

@monkka21 preco sa uz nedas nikdy zaockovat?

monkka21
24. sep 2012

@sarifa no lebo ked som cakala Bianku tak som sa dala zaockovat proti chripke a mala som zlu reakciu a bola som chora cez 6 tyzdnov.

sarifa
24. sep 2012

@monkka21 boze no to sa teda necudujem

sarifa
24. sep 2012

@slivka233 moja a si mi povedala ze mi nieco posles ocom sme sa rozpravali tu na konikovi o tych papieroch 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre